print header

פטור מויזה לארצות הברית, מי זכאי וכיצד?

לא עוד תורים אינסופיים והמתנה של חודשים ארוכים כדי לעמוד מול נציג אמריקאי מטעם השגרירות ולהסביר לו מדוע אין לכם שום סיבה להגר לארצות הברית. הפטור מויזה כבר כאן ועבור רוב אזרחי ישראל הוא זמין, רלוונטי ומאוד פשוט לקבלה. הפטור מויזה לארצות הברית, או בשמו המלא ESTA - Electronic System for Travel Authorization מקנה לרוב המוחלט של בעלי דרכון ישראלי אפשרות להגיע לארצות הברית, תוך זמן קצר מאוד.

מי יכול להגיש בקשה לפטור מויזה?

הבשורה המשמחת היא שכמעט כל אזרחי מדינת ישראל יכולים להגיש בקשה לפטור מויזה, וסביר מאוד להניח שהתשובה שתתקבל תהיה חיובית. עם זאת, יש תנאים שמגיש הבקשה צריך לעמוד בהם על מנת להיות כשיר לתהליך. 
 
התנאים להגשת הבקשה לפטור מויזה (ESTA) הם:
  • הינך בעל דרכון ישראלי בתוקף.
  • הדרכון הינו ביומטרי (יש בכריכה הקדמית שלו שבב אלקטרוני).
  • מעולם לא סורבת לויזה לארצות הברית.
  • מעולם לא סורבת לכניסה לארצות הברית או כל מדינה אחרת.
  • אין לך עבר פלילי.

כל מי שעומד בתנאים אלו רשאי להגיש בקשה להשתתפות בתוכנית הפטור מויזה.

פטור ויזה לארה``ב: דגל ארה``ב

מי שאינו זכאי או סורב לבקשתו, מה עליו לעשות?

לצערנו, אין אפשרות לערער על בקשת ה-ESTA, וכל מי שהגיש בקשה וסורב, או אינו עומד בכל אחד מהתנאים, יאלץ להגיש בקשה לויזה רגילה לארצות הברית באמצעות הצינורות המקובלים. משמע, יהיה עליו לעבור מסלול מלא של מילוי טופס הפרטים האישיים המורחב, ה-DS160, רישום למערכת האגרה וזימון הפגישות, והתייצבות ביחד עם מסמכים רשמיים ומסמכים המעידים על זיקה לישראל ביום ראיון בשגרירות ארצות הברית בירושלים או תל אביב. בראיון זה, בשונה מהפטור מויזה, יוכל מגיש הבקשה להסביר פנים מול פנים למראיין את סיבת נסיעתו ואת הסטטוס הקיים שלו ועל ידי כך, "לשכנע" אותו במתן ויזה לארצות הברית.

אני עומד בתנאים! מה עליי לעשות?

הליך הגשת הבקשה להשתתפות בתוכנית הפטור מויזה הינו הליך קל ופשוט יחסית, ניתן בהחלט להיעזר בו בגורם מוסמך ומקצועי אשר מכיר את הטופס והליך ההגשה ואף יכול למנוע טעות גורלית בטופס או בכל שלב שהוא, אך כמובן שגם ניתן להגיש את הבקשה באופן עצמאי. אם החלטתם להגיש את הבקשה ללא עזרה חיצונית, ראשית עליכם להיות מול מחשב זמין ומחובר היטב לרשת אינטרנט (על מנת שהגשת הבקשה לא תתנתק באף שלב), ניתן גם לבצע את ההליך באמצעות הטלפון הנייד, אך מסך המחשב יהיה קל ואמין יותר לצורך ההגשה. הדבר הבא שתצטרכו לידכם הוא את הדרכון הישראלי שלכם וכרטיס אשראי שניתן לבצע עימו חיוב בחו"ל (כזה שיש בו 16 ספרות).
 
עליכם להיכנס למערכת הממוחשבת של ה-ESTA, כי כל הבקשה מוגשת אונליין. ראשית יהיה עליכם לסרוק ולהעלות למערכת את צילום הדרכון העדכני שלכם בלבד ולאחר מכן למלא את כל השדות בטופס ה-ESTA. שימו לב, כמעט וסיימתם! כל מה שעליכם לעשות כעת, הוא להזין את פרטי האשראי לצורך תשלום אגרת הפטור מויזה, לקבל אישור על התשלום ולחכות לתשובה.

מה כדאי לדעת לפני הטיסה שלי לארצות הברית?

קודם כל, שאת הפטור מויזה כדאי לקבל מוקדם ככל הניתן. אמנם מדובר בהליך קצר, אך תמיד מומלץ להחזיק באישור כניסה עדכני ותקף מראש, עם הידיעה או התכנון הראשוני לטיסה ליעד זה. לקראת הטיסה לארצות הברית יש להדפיס את אישור ה-ESTA, מדובר בדף בודד עם הפרטים האישיים ואישור הבקשה בתוכו. ללא אישור זה, אף חברת תעופה כיום לא מורשית להעלות נוסעים, למרות שהאישור דה פקטו הינו אלקטרוני ומצוי במערכות הממוחשבות של האמריקאים. אז לא לשכוח להדפיס את האישור ולהגיע עימו לשדה התעופה!
 
כמו כן, חובה לקחת בחשבון כי אם הנסיעה המדוברת מתוכננת לזמן של יותר מ-90 ימים, או מטרת הנסיעה אינה לשם תיירות או עסקים, הפטור אינו רלוונטי עבורכם ויש להערך מספיק זמן מראש על מנת להגיש בקשה לויזה מתאימה. בנוסף אם הנכם עתידים בקרוב להחליף דרכון או זמן הנסיעה מתקרב למועד סיום תוקפו של האישור (שנתיים), בשני מקרים אלו, עליכם יהיה להגיש בקשה חדשה לפטור מויזה מאחר והפטור שלכם לא יהיה תקף.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.