print header

כך תוכלו לייצר חידוני טריוויה ומבחנים עם שאלות אישיות שלכם, בקלות ובחינם

את משחק הטריוויה המצוין טריוו (Trivo) אולי כבר יצא לכם להכיר, הצגנו לכם אותו לאחרונה בכתבה הבאה והסברנו לכם כיצד תוכלו להשתמש בו כדי לאתגר את עצמכם במסלול טריוויה אישי וגם לשחק ראש בראש מול יריבים – זרים או חברים. עכשיו אנחנו שמחים לספר לכם שהמשחק הנהדר הזה כולל שתי אפשרויות חדשות ומהנות שיאפשרו לכם להתמודד באתגרי ידע כללי ממאגר השאלות הענק של האפליקציה מול קבוצה גדולה של חברים, ואפילו לחבר חידון משלכם ולנהל משחק טריוויה עם משתתפים שתוכלו להזמין בעצמכם. בזכות העובדה שטריוו היא פיתוח ישראלי מקומי, קל מאוד להשתמש בכל האפשרויות האלה ולהשתמש בה ככלי קל לתפעול ליצירת שאלונים אישיים וחידוני טריוויה בשפה שלנו. אז מי יכול להפיק תועלת מהאפשרויות האלו ואיך בדיוק עושים את זה? המשיכו לקרוא או קפצו ישר לנושא שמעניין אתכם בעזרת הקישורים הבאים.

הוראות לייצירת חידון קבוצתי עם שאלות אישיות משלכם

הוראות לייצירת משחק טריוויה קבוצתי

חידונים אישיים: צרו בעצמכם חידון משלכם ואתגרו בו אחרים

למי מיועדת יצירת החידונים האישיים?

כלי יצירת החידונים האישיים של Trivo יכול להיות שימושי בכמה וכמה דרכים ועבור מגוון של אירועים:

 • בבתי ספר, למורים ומחנכים בכיתות השונות – זוהי דרך מעולה להפעיל את התלמידים, לתרגל חומר, לבדוק את הידע שלהם ולעורר אותם לשיעור וללמידה. תוכלו להכין דרך Trivo חידונים בכל נושא שעליו תלמדו ולבחון כך את תלמידיכם.
 • בעולם ההשכלה הגבוהה, באקדמיה ובמכללות המקצועיות– למרצים הרוצים להעשיר את הקורס שלהם בפעילות ייחודיות הנוגעת בלב הנושאים שעליהם הם מלמדים ובעזרת שאלות שהם יחברו בעצמם, וגם עבור מתרגלים וסטודנטים שרוצים לחזור על חומר ולהתאמן עליו בצורה יוצאת דופן.
 • בעולם המקצועי - עבור חברות, עסקים וארגונים המעבירים סדנאות מקצועיות שונות ורוצים לייצר בקלות מבדקי ידע פשוטים לתפעול כדי לזהות עד כמה החומר הובן על ידי העובדים. בנוסף, אפשר לייצר דרך הכלי הזה גם חידונים לפעילויות גיבוש ולערבי צוות מהנים.
 • לאירועי יום הולדת, מסיבות רווקים ומפגשים חברתיים ומשפחתיים: מארגנים אירוע חגיגי? בעזרת Trivo תוכלו לייצר חידון מיוחד המוקדש לאותו אדם שלכבודו אתם חוגגים עם שאלות אישיות הנוגעות במיוחד אליו. שאלות קלילות לערב של צחוק וזיכרונות טובים או דווקא מוקד של פעילות רצינית ומעמיקה על פועלו ומעשיו - כך או כך זו דרך מעולה לבדוק מה החוגגים יודעים על האדם שעבורו התכנסתם לחגוג וגם ליהנות ביחד.
אפשרויות משחק קבוצתי ב-Trivo: אנשים באירוע חברתי עם הטלפון שלהם

איך מייצרים כזה חידון אישי?

א. בתפריט הראשי בחרו ב״משחק קבוצתי״ ואז ב״צור משחק קבוצתי״ וכעת בחרו באפשרות ״חידונים אישיים״. לחלופין בחרו באפשרות ״חידונים אישיים״ בתפריט הראשי.

ב. בחלון שיפתח בפניכם בחרו באפשרות ״צור חידון אישי״ – אם אתם רוצים לייצר חידון פרטי לחלוטין משלכם. תוכלו לבחור גם באחת מבין מהאפשרויות המובנות: ״טריוויה יומולדת״, ״טריוויה משפחה״ או ״מסיבת רווקים/רווקות״. אם תבחרו באחת מהן, תקבלו מבחן עם שאלות בנויות שהמערכת יצרה ואתם תצטרכו לשנות רק את אפשרויות התשובה בהתאם לאדם או למשפחה שאליו/ה אתם מתייחסים. תוכלו גם לשנות את השאלות אם תרצו – הכל פתוח והרשות נתונה (גלו כיצד עושים זאת בסעיפים הבאים בהם יוסבר על החידון האישי).

אפשרויות משחק קבוצתי ב-Trivo: מסך בחירת אפשרויות ביצירת חידון אישיג. אם תלחצו על ״חידון אישי״, תגיעו למסך שבמסגרתו תוכלו להתחיל לייצר חידון משלכם בכל נושא. הזינו בשדה "כותרת החידון" [1] את השם שתרצו לתת לחידון, והתחילו למלא את שדות המלל בשאלה הראשונה ואת אפשרויות התשובה שלה. התשובה שתכתבו בשדה הימני העליון (שמסומן ב-וי לידו) היא התשובה הנכונה וכל השאר הן התשובות השגויות. שימו לב שאתם לא חייבים לספק 4 תשובות לכל שאלה; כמות התשובות האפשרויות נעה בין 2-4, אך תמיד חייבים כמובן לכתוב תשובה אחת בשדה התשובה הנכונה [2].
אפשרויות משחק קבוצתי ב-Trivo: מסך יצירת חידון אישיד. בסיום כתיבת השאלה עברו לשדה "זמן לשאלה" [3] ובחרו כמה זמן יהיה לאנשים שישתתפו בחידון שלכם לענות על השאלה. המינימום וברירת המחדל הוא 10 שניות, וניתן להגיע עד לדקה.
ה. בסיום חיבור השאלה והגדרתה לחצו על כפתור "הוסף שאלה" ועברו לכתיבת השאלה הבאה [4].
ו. אם תרצו למחוק שאלה שהזנתם, לחצו על האייקון פח שבחלק התחתון השמאלי שלה [5]. אם תרצו לשנות את הסדר שבין השאלות, לעלות אחת מן השאלות שהזנתם מעלה או להוריד אותה מטה בסדר ההופעה, לחצו על אייקון החיצים [6] בחלק השמאלי הימני התחתון ותוכלו לגרור אותה מעלה ומטה כל עוד אתם מחזיקים את לחצן העכבר לחוץ. ברגע שתעזבו את הלחצן, השאלה תסתדר במקום בו הצבתם אותה.
ז. ברגע שסיימתם להזין את כל השאלות לחצו על "שמור" [7] ותעברו לתפריט "המבחנים האישיים שלכם" – שבו יוצגו מעתה כל המבחנים האישיים שתיצרו. מכאן גם תוכלו לשתף את המבחן שיצרתם באמצעות לחיצה על הכפתור ״הזמן משתתפים״.
ח. המסך שיופיע כעת לפניכם הוא "לובי המשחק״, שיאפשר לכם להתחיל להזמין אנשים לשחק מבחן שיצרתם בשלוש דרכים:
 •  לחיצה על כפתור "הזמן שחקנים להצטרף" – תפתח בפניכם אפשרות להזמין אנשים באופן אוטמטי באמצעות האימייל, הוואטסאפ, הפייסבוק והטוויטר [1]. לחצו על האפשרות המועדפת עליכם וחלונית המקשרת אתכם לשירותים האלו תפתח בפניכם. במקביל, ניתן ללחוץ על כפתור ״העתק קישור למשחק״ [2] ויועתק לכם קישור אותו תוכלו לשלוח לאנשים שאתם מעוניינים לצרף באיזו דרך שתרצו.
אפשרויות משחק קבוצתי ב-Trivo:לובי המשחק וכפתור ״הזמן שחקנים להצטרף״
אפשרויות משחק קבוצתי ב-Trivo: אפשרויות הזמנת שחקנים לשחק במשחק הקבוצתי
 • העתקת "קוד משחק" – העתיקו את קוד המשחק שמופיע תחת כפתור ה"הזמן..." (ראו 2 תמונות למעלה), ושלחו אותו באיזו דרך שתרצו למשתתפים האחרים. הנחו אותם להיכנס לאפליקציה או לאתר Trivo, ללחוץ על "משחק קבוצתי", להזין את הקוד בשדה המתאים בחלונית שתפתח וללחוץ על כפתור "הצטרף".
אפשרויות משחק קבוצתי ב-Trivo: הצטרפות למשחק קיים באמצעות הזנת קוד משחק

ט. כל שחקן שיצטרף ל"חדר" שפתחתם יופיע בשדה שמעל כפתור ה"הזמן...". ברגע שכל השחקנים שאתם רוצים לשחק איתם נמצאים בלובי – אתם יכולים ללחוץ על "התחל משחק" ולפצוח בתחרות הקבוצתית.

אפשרויות משחק קבוצתי ב-Trivo:
י. שימו לב שאתם כמנהלים לא תוכלו להשתתף במבחן בעצמכם; במקום זאת תפקידכם יהיה להנחות את החידון ולקחת אחריות על המעבר בין השאלות. לכל משתתף יש זמן מוקצב לענות על כל שאלה, וברגע שהזמן תם או שכל המשתתפים עונים, הזמן נעצר. כאן אתם כמנהלים נכנסים לתמונה - אתם יכולים לעצור לרגע, להסתתכל יחד עם המשתתפים על ההתפלגות של התשובות ולהסביר על התשובה הנכונה. לאחר מכן או לחלופין, דלגו קדימה והתקדמו הלאה באמצעות לחיצה על הכפתור ״לשאלה הבאה״.
אפשרויות משחק קבוצתי ב-Trivo: לוח תוצאות לשאלון אישי
י״א. בסיום הפעילות לאחר כל השאלות, יופיע בפניכם לוח התוצאות שיסכם את כמות הנקודות של כל משתתף ויוכרזו המנצחים: האחד שסיים במקום הראשון וענה נכונה על הכי הרבה שאלות, והמקום ה-2 וה-3. אם תרצו להפעיל את החידון מחדש ולשחק בו בשנית - תוכלו לעשות זאת בלי קושי. 

משחק קבוצתי: אתגר ידע כללי ראש בראש מול כל החבר'ה

למי מיועד המשחק הקבוצתי? 

משחק הטריוויה הקבוצתי של Trivo הוא הזדמנות להתמודד ראש בראש באתגר ידע כללי, מול חברים, בני משפחה ומכרים -בפעילות שכולם יכולים ליהנות ממנה ואפילו לא מצריכה להיפגש באופן פיזי. היא יכולה להתאים הן לפגישות חבר׳ה, הן לאירועי גיבוש בארגונים וחברות, והן כפעילות נחמדה בבתי ספר ובכיתות כדרך להפעיל את הראש של כולם ולאתגר את המחשבה ואת הידע הכללי. משחק הטריוויה הקבוצתי שאפליקציית Trivo מציעה הוא  אפשרות נהדרות בכל כך הרבה מקרים והיתרונות שלו רבים:

 • ניתן לתפעל אותו הן דרך המחשב והן דרך הטלפון הסלולרי - באפליקציה הייעודית שלו.
 • הוא פתוח להשתתפות של בין 2 אנשים ועד 60 – כך שאפשר באמת לשחק במגוון רחב של קבוצות, מהאינטימיות ביותר ועד עשרות יחד.
אפשרויות משחק קבוצתי ב-Trivo: אנשים במשרד מתעסקים בטלפונים שלהם

אז איך יוצרים משחק קבוצתי ב-Trivo?

א. לחצו על הכפתור "משחק קבוצתי" בתפריט הראשי של האפליקציה, ובחלונית שנפתחת בפניכם לחצו על הכפתור "צור משחק קבוצתי".

אפשרויות משחק קבוצתי ב-Trivo: אפשרות ״משחק קבוצתי״ב. בחלון הבא שנפתח בפניכם תוכלו לבחור בין 4 אפשרויות ליצירת משחק קבוצתי: "ידע כללי", "לפי נושא", "ספיישלים" ו"חידוניים אישיים". נלך כעת אפשרות-אפשרות מבין 3 הראשונות (על "חידונים אישיים" נבהיר יותר בהמשך) כדי להסביר לכם מה כל אחת עושה.
אפשרויות משחק קבוצתי ב-Trivo: סוגי אפשרויות משחק קבוצתיות בטריוו
 • ידע כללי: בחירה זו תעניק לכם אפשרות לייצר משחק על בסיס כלל שאלות הטריוויה במאגר של Trivo. המערכת היא שתבחר ותשלוף את השאלות עבורכם באופן אקראי לחלוטין.
 • לפי נושא: כאן תוכלו לבחור בנושא מסוים מבין הקטגוריות הרבות של Trivo, ואז המערכת תבחר ותשלוף עבורכם תוך כדי המשחק רק שאלות מקטגוריית הנושא הזו – היסטוריה, גיאוגרפיה, מוזיקה, מילים וביטויים בעברית ועוד.
 • ספיישלים: כאן תוכלו לבחור באחד מחידוני הספיישל של טריוו, שעוסקים בנושאים ממוקדים – משמשון הגיבור, דרך העיר ניו יורק, חברי כנסת, תיבת נוח, ועוד ועוד ועוד – האפשרויות רבות ומגוונות. גם כאן, המערכת תבחר ותשלוף עבורכם תוך כדי החידון רק שאלות בנושא הספיישל המיוחד בו בחרתם.

ה. הזמינו משתתפים למשחק שלכם והתחילו אותו באמצעות הדרכים המפורטות בסעיפים ח׳ ו-ט׳ בפסקה הקודמת, המוקדשת לחידונים האישיים. 

ו. המשחק כולל 3 סיבובים של 5 שאלות כל אחד, וכאן אתם כמנהלים כן לוקחים בו חלק ועונים גם כן על השאלות. לכל שאלה יש זמן מענה מוקצב של 12 שניות, או עד שכל המשתתפים עונים והמשחק עובר הלאה. בסיום תוכלו לראות את סטטיסטיקת התפלגות התשובות – כמה משתתפים סימנו כל תשובה.  

אפשרויות משחק קבוצתי ב-Trivo: הצגה של סטיסטיקת התפלגות תשובות בסיום שאלה

ז. בתום כל סיבוב תינתן הפוגה קצרצרה של 6 שניות, שבמהלכה כל המשתתפים יוכלו לראות את לוח התוצאות הזמני – שבו מפורט כמה נקודות כל משתתף צבר עד כה ומי עומד בראש הטבלה.

אפשרויות משחק קבוצתי ב-Trivo: לוח תוצאות זמני בין סיבובים

ח. בסיום המשחק, לאחר 3 סיבובים מלאים, יוצג הלוח הסופי ויוכרז המנצח, זה שענה נכונה על הכי הרבה שאלות וצבר הכי הרבה נקודות במהלך כל ההתמודדות. בנוסף כולם גם יוכלו לראות את כל התשובות הנכונות, וכל אחד מהמשתתפים יוכל לגלות את הטעויות שלו. אם תרצו, תוכלו לחזור לטורניר נוסף על ידי לחיצה על ״שחק שוב״.

ט. דעו כי 3 סיבובים של 5 שאלות היא ברירת המחדל של טריוו. אתם כמנהלים יכולים לשנות אותה על ידי לחיצה על אייקון ההגדרות שבראש חלון ה"לובי". תוכלו לבחור בכמות סיבובים שנעה בין 2 ל-5 ובכמות שאלות לכל סיבוב שנעה בין 5 ל-10.

אפשרויות משחק קבוצתי ב-Trivo: הגדרות משחק
לסיכום...

הכלים החדשים של ל-Trivo משנים את התמונה בנוגע למשחק טריוויה ולהתמודדויות ראש בראש. במקום רק אחד על אחד, עכשיו אתם יכולים לעשות זאת כנגד קבוצה - ואגב כך גם לייצר לעצמכם אירוע חברתי מיוחד או אפילו הזדמנות ללמידה ותרגול משותפים וחוויתיים כחלק משיעור, קורס או הכשרה מקצועית. אם תרצו לפנות למפתחי המשחק בבקשות שונות, תוכלו לעשות זאת דרך האפשרות ״צור קשר״ - אליה תוכלו להגיע מלחיצה על האפשרות ״תפריט״ בעמוד הבית של האפליקציה. אפשרות החידונים האישיים נותנת בידיים שלכם כלי גם להרכבת משחק טריוויה משלכם על כל נושא שתחפצו בו, וגם ליצירת פעילות מהנה ומוקדשת אישית לכל חגיגה שהיא. 

מקור התמונות: canva.com

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.