print header

5 אפליקציות חינוכיות שתוכלו לתת לילדיכם לשחק בהן ללא רגשות אשם

בעידן הדיגיטלי שבו אנחנו חיים היום, להורים רבים נראה שאי אפשר להפריד את ילדיהם מן המסכים; אם זה מצג הטלוויזיה, מסך המחשב או בעיקר הטלפון החכם, וברור לנו שילדינו מוקפים באין ספור גירויים דיגיטליים והסחות דעת שמקשים על כך מאוד. עם זאת, כדאי לדעת שעל אף כל החסרונות שאפשר למנות בנוגע למצב שבו הילד דבוק למסכים, ניתן גם להוציא דברים טובים מכך – אם רק תדעו כיצד לכוון אותו ואיך להציב בפניו תכנים שיכולים לעזור לו לגדול, להתפתח וללמוד. 5 האפליקציות החינוכיות הבאות הן דוגמה מצוינת לכך – מצד אחד הן אינטראקטיביות וקוסמות לילדים, שרגילים כבר לשחק במשחקים דיגיטליים שונים, ומצד שני תגלו מהר מאוד שהן גם בעלות ערך חינוכי ותורמות להקניית ידע בסיסי לילדכם. לכן אנחנו ממליצים לכם להוריד אותן לטלפון הנייד שלכם או של ילדכם, ולתת לו לשחק להנאתו וגם להנאתכם.

אפליקציות חינוכיות לילדים: ילד משחק בטלפון סלולרי

1. חברו את ילדיכם לתנ"ך ולמקורות עם "המשימה: 929"

"929 – תנ"ך ביחד" הוא מיזם ישראלי מקורי המבקש לקרב אותנו אל ספר הספרים - התנ"ך, לרבות העלילות והסיפורים המחכימים שבו והדמויות של אבות אבותינו. במסגרת הזו נוצרה אפליקציית המשחק "המשימה:929" המתאימה לילדים אשר מטרתה היא לעזור להם להכיר טוב יותר את התנ"ך וסיפוריו בדרך שכנראה תרתק אותם יותר מכל שיעור בבית הספר. במשחק עצמו מחולקים ספרי התנ"ך השונים ל"איים", שילדכם יכול לבחור לאיזה מהם להיכנס; בכל אי יש משימות הקשורות לאחד מן הסיפורים המופיעים באותו הספר – כך למשל, באי המייצג את ספר שופטים ישנה משימה שמטרתה לענות על שאלות בנוגע לסיפור שמשון הגיבור. האפליקציה תספק לילדכם חוויה נעימה ומאתגרת, שמשלבת בין הכיף שבמשחק בטלפון החכם לבין למידת התנ"ך באופן אינטראקטיבי, מודרני ועדכני.

להורדה "המשימה 929" לאנדרואיד לחצו כאן

להורדה "המשימה 929" לאייפון לחצו כאן

אפליקציות חינוכיות לילדים: צילום מסך מתוך "המשימה: 929"

2. הקנו לילדיכם את יסודות הקריאה בעברית עם "המפלצות של קסם"

עוד משחק מושקע וחינני מהמרכז לטכנולוגיה חינוכית הוא "המפלצות של קסם" – חוויה אינטראקטיבית לילדים שמתחילים את דרכם בלמידת הא'-ב' העברי ויסודות הקריאה. במשחק שנועד להקנות לילדכם את המיומנויות הבסיסיות הללו, הוא יפגוש את קסם – ילדה ג'ינג'ית קטנה וחביבה שברשותה אוסף של ביצי מפלצות צבעוניות, מהן אמורים לבקוע יצורים קסומים שניתן לאסוף ולגדל. אך כדי שהביצים אכן ייבקעו והמפלצות הקטנות יהיו ברשות ילדכם, הוא יצטרך ראשית לבצע פעולות הקשורות ללמידת השפה עברית: הכרת האותיות וסימני הניקוד, בניית מילים, כתיבת אותיות, קריאה ועוד. כך למשל, בשלב הראשון קסם מקריאה שם של אות מהא'-ב', וילדכם יצטרך לבחור את התשובה הנכונה מבין שתי האותיות שמופיעות על המסך, ולגרור אותה אל הביצה; ככל שילדכם אוסף יותר תשובות נכונות, כך הוא צובר יותר נקודות ובסופו של דבר גם מפלצות. המשחק כולו מלווה בדיבוב מותאם, והוא מאפשר לילדכם ללמוד בצורה עצמאית ולהתקדם בקצב אישי שמתאים לו.

להורדת "המפלצות של קסם" לאנדרואיד לחץ כאן

להורדת "המפלצות של קסם" לאייפון לחצו כאן

אפליקציות חינוכיות לילדים: צילומי מסך מתוך "המפלצות של קסם"

3. סייעו לילדיכם לרכוש הכרה וידע של השפה האנגלית עם "LearnEnglish Kids"

וכעת נעבור אל קריאה באנגלית, עוד מיומנות חשובה ביותר שכדאי להתחיל להקנותה לילדכם מגיל כמה שיותר מוקדם, זאת על מנת שיסתדר בעולם הגלובלי והמקושר שאנו חיים בו כיום. אפליקציה זו פותחה על ידי המחלקה הדיגיטלית של "המועצה הבריטית", שהיא ארגון בריטי בינלאומי שמטרתו לקדם את יחסי התרבות וההשכלה של בריטניה בעולם. היישומון מיועד לילדים בגילאי 6-11, ותמצאו בו שלל סיפורים – מוכרים יותר או פחות – המוקראים לילדים בשפה האנגלית ומלווים בסרטוני הנפשה שממחישים את העלילה המסופרת; בין הסיפורים הזמינים להקראה שישנם כאן, ניתן למנות את "זהבה ושלושת הדובים", "כיפה אדומה", "ג'ק ואפון הפלא" ועוד. ילדכם יוכל לשבת אל מול המסך, להיות מרותק אל האנימציה הנחמדה ותוך כדי גם להאזין לקריינית הקוראת את הסיפור באנגלית, וכך ללמוד אט אט את השפה.

להורדת LearnEnglish Kids לאנדרואיד לחצו כאן

להורדת LearnEnglish Kids לאייפון לחצו כאן

אפליקציות חינוכיות לילדים: צילום מסך מתוך LearnEnglish Kids

4. חשפו את ילדיכם למילים ראשונות בעברית עם האפליקציות של "אלף – אפליקציות חינוכיות בעברית"

ההמלצה שלנו כאן נוגעת לא לאפליקציה בודדות – אלא לכמה אפליקציות שונות הבאות מאותו בית פיתוח, ומטרתן אחת: ללמד את ילדיכם הקטנים מילים בסיסיות בשפה העברית. האפליקציות של "אלף – אפליקציות חינוכיות בעברית" הן פשוטות וקלות מאוד לתפעול, והן מתמקדות בהקניית ידע לילדים אודות מילים בסיסיות בתחומים ונושאים שונים כדוגמת: צבעים, רגשות, פירות וירקות, כלי נגינה, כלי תחבורה ועוד. כל מה שצריך לעשות זה להוריד את אחת מהאפליקציות האלו, לפתוח אותה, ללחוץ על כפתור "הרפתקה" והמילים המנוקדות יתחילו להופיע מול פני הילד, מלוות באיור צבעוני וקריינית המבטאת את דרך הגייתן. הילד יוכל לעבור בין המילים השונות בקצב שלו, ללכת אחורה וקדימה, לשמוע את אותה המילה שוב ושוב או לדלג ולהמשיך הלאה; בדרך זו הוא יעשיר את אוצר המילים הבסיסי שלו וייפתח כישורי שפה התחלתיים. האפליקציות האלו לא זמינות כעת למשתמשי אייפון, אלא רק לאנדרואיד.

להורדת המשחקים של "אלף" לאנדרואיד לחצו כאן

אפליקציות חינוכיות לילדים: צילום מסך מתוך אחד המשחקים של "אלף"

5. למדו את ילדיכם את לוח הכפל עם Math Ninja - Times Table

הכרת לוח הכפל היא עניין בסיסי למדי שברור לנו שכל אחד צריך להכיר. בעולם הדיגיטלי של היום, בו הילדים מרותקים למסכים, תגלו מהר מאוד שכבר לא פשוט להושיב אותם ולגרום להם לשנן את הלוח הכפל במשך שעות, כפי שרבים מכם ודאי עשיתם בילדותכם, ולכן אפליקציית "Math Ninja – Times Table" יכולה להיות לכם לעזר במטרת הלימוד הזו. בעזרת האפליקציה, ילדכם יוכל ללמוד את לוח הכפל דרך הפעלת לוחם נינג'ה שצריך לענות על תרגילי כפל וכך לצבור נקודות. בתפריט הראשי של האפליקציה ניתן לבחור בכל פעם מספר אחר מ-1-9, והמשחק יציג לילד שאלות הנוגעות לכפולות שלו ושלוש תשובות, מתוכן הוא יצטרך לבחור את הנכונה. נכון לעכשיו האפליקציה אינה זמינה למשתמשי אנדרואיד, אך ניתן להשתמש באפליקציה חלופית עבור תרגול כפל בעזרת משחק דומה.

להורדת האפליקציה החלופית  Multiplication Ninjaלאנדרואיד לחצו כאן

להורדת Math Ninja – Times Table לאייפון לחצו כאן

אפליקציות חינוכיות לילדים: צילום מסך מתוך Math Ninja

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.