print header

9 טיפים לאפליקציית מסנג'ר של פייסבוק

פייסבוק אמנם החלה את דרכה כפלטפורמה להצגת מי שאנחנו לעולם ולקבלת מידע דומה מאחרים, אך מאז שנפתח האתר לציבור הרחב בשנת 2006 ועד היום הוא קיבל לא מעט שדרוגים רציניים ו"ניתוחים פלסטיים". אחד מהשדרוגים המשמעותיים ביותר של פייסבוק היה הוספת חלון שיחה עם חברים, שקיבל לאחר מספר שנים אפליקציה משלו – מסנג'ר. אנחנו בטוחים שרובכם כבר משתמשים באפליקציה הזו מדי יום, אך באותה מידה בטוחים גם בכך שאינכם מכירים הרבה אפשרויות אשר הופכות אותה ליעילה, מהנה ואפילו מפתיעה יותר ממה שחשבתם. אם אין לכם את אפליקציית מסנג'ר בסמארטפון, תוכלו ללחוץ כאן כדי להוריד אותה לאנדרואיד או ללחוץ כאן כדי להוריד אותה לאייפון, ולאחר מכן תוכלו להכיר אותה לעומק בעזרת 9 הטיפים הבאים.
 
טיפים למסנג'ר: סמארטפון עם אפליקציית מסנג'ר

1. שליטה על גודל האימוג'י

האימוג'ים עושים עבודה נהדרת בהעברת רגשות שקשה לשדר בהודעות מילוליות, וכדי להעצים את ההשפעה שלהם, תוכלו לשלוח אימוג'ים גדולים יותר מבדרך כלל על ידי לחיצה ארוכה עליהם. ככל שתלחצו יותר, כך האימוג'י יגדל ויגדל, אך לחיצה ממושכת מדי תגרום לו להיעלם. שחררו את האצבע ברגע שבו תגיעו לגודל האימוג'י הרצוי.
טיפים למסנג'ר: אימוג'ים

2. שליחת גיפים

אמנם יש לנו את האימוג'ים כדי להביע רגשות, אך לפעמים אנחנו רוצים להביע את תגובתנו בדרך שמילים לא יוכלו לעשות לה חסד, ואפילו לא הבעות פנים. בדיוק לשם כך ניתן לשלוח גם גיפים – קטעי וידאו קצרצרים – דרך המסנג'ר.
 
כל מה שצריך לעשות זה ללחוץ על כפתור האימוג'י [1] ולאחר מכן על האפשרות [GIFS [2, וכבר יופיעו בפניכם כמה גיפים פופולריים שתוכלו לשלוח לחבריכם בלחיצה. כדי לחפש גיף באופן פרטני, רשמו את המילה שלדעתכם תתאר את מה שתרצו להעביר, למשל "מצחיק", והגיפים יתעדכנו כך שיתאימו למילה שחיפשתם.
טיפים למסנג'ר: איך לשלוח גיף

3. שינוי צבע של חלון השיחה וקביעת אימוג'י ברירת מחדל חדש

המסנג'ר מאפשר לכם לעצב באופן אישי את חלון השיחה עם כל אחד מאנשי הקשר שלכם, וכדי לעשות זאת, עליכם פשוט ללחוץ על התמונה של איש הקשר שלכם בחלק העליון של המסך במהלך שיחה איתו. לאחר מכן אתם יכולים ללחוץ על [Color [1 כדי לשנות את צבע חלון השיחה ועל [Emoji [2 כדי לקבוע אימוג'י ברירת מחדל חדש שיופיע לצד שורת הטקסט שלכם.
טיפים למסנג'ר: איך לעצב באופן אישי חלון שיחה

4. שליחת מיקומכם הנוכחי לאיש הקשר

כשאתם קובעים להיפגש עם חבר או אם מישהו אמור לאסוף אתכם ממקום שקשה לתאר, האפשרות הזו יכולה לעזור לכם מאוד. בזכותה תוכלו לשלוח לחבריכם את מיקומכם בזמן אמת, והם יוכלו לנווט אליכם בעזרת GPS. 
 
כדי לעשות זאת לחצו על כפתור 4 הנקודות שלצד שורת הטקסט שלכם [1], ולאחר מכן לחצו על [Location [2. במסך שייפתח לחצו על Share Live Location, ולמשך 60 דקות חברכם לשיחה יוכל לראות איפה אתם נמצאים בכל רגע נתון, אפילו אם תלכו למקום אחר. כדי להפסיק את השיתוף, לחצו שוב על הכפתור.
טיפים למסנג'ר: איך לשלוח מיקום

5. משחקים במסנג'ר

המסנג'ר של פייסבוק הוא לא רק אפליקציה להעברת מסרים, יש בה עוד כמה אפשרויות שיכולות לשמש אתכם בזמן שאתם מחכים לתגובה של חבריכם למשל. בתוך חלון השיחה תוכלו ללחוץ על כפתור 4 הנקודות שלצד שורת הטקסט שלכם [1] ולבחור ב-[Games [2. ייפתח לכם חלון עם רשימה עצומה שמלאה במשחקים שניתן לשחק בלי צורך להתקין אותם על הסמארטפון. בחלקם ניתן לשחק יחד עם אותו חבר, למשל במשחק הביליארד – 8 Ball Pool.
טיפים למסנג'ר: איך לשחק משחקים במסנג'ר
בנוסף לאלו, יש גם כמה משחקים נסתרים באפליקציה שלא רבים מודעים אליהם. כדי לגשת אליהם, עליכם לשלוח אימוג'י מתאים ולאחר מכן ללחוץ עליו ישירות על גבי מסך השיחה. שליחת אימוג'י כדורגל למשל ולחיצה עליו לאחר ששלחתם אותו תפתח לכם משחק הקפצת כדור, ושליחת אימוג'י כדורסל תפתח לכם משחק שבו תצטרכו לזרוק כדורים לסל. לא ידוע לנו על אחרים, אך אתם מוזמנים לנסות ולמצוא אותם בעצמכם אם יש עוד.

6. מסנג'ר לייט למכשירים ישנים

אם יש לכם סמארטפון ישן שלא עובד כל כך מהר כמו המכשירים החדישים ביותר, תוכלו להוריד גרסת לייט של מסנג'ר שתעבוד הרבה יותר מהר עבורכם. בנוסף, הגרסה הזו של מסנג'ר משתמשת הרבה פחות בנתוני הגלישה שלכם, כך שאם אתם נמצאים בתוכנית שכל חודש נגמרת לכם ואז הגלישה הופכת לאיטית, תוכלו להקל על עצמכם בעזרתה. עם זאת שימו לב שבגרסה זו לא תוכלו להשתמש בפונקציות רבות שקיימות בגרסה המלאה של מסנג'ר.

לחצו כאן להורדת מסנג'ר לייט לאנדרואיד

לחצו כאן להורדת מסנג'ר לייט לאייפון

טיפים למסנג'ר: צילומי מסך של מסנג'ר לייט

7. מצב לילה

אפליקציות רבות הצטרפו לטרנד של הוספת אפשרות ל"מצב לילה" בתוכן. בזכות האפשרות הזו, המסך שלכם ישנה את צבעיו לגוונים כהים, ופרט לכך שיהיה לכם הרבה יותר נוח לקרוא את ההודעות שתקבלו, זה יעזור לבזבז הרבה פחות סוללה משום שהסמארטפון משקיע יותר אנרגיה ביצירת אור לבן מאשר בשחור. כדי להפעיל את מצב לילה, לחצו על תמונת הפרופיל שלכם במסך הראשי של האפליקציה ולאחר מכן לחצו על הכפתור שלצד Dark Mode.
טיפים למסנג'ר: מצב לילה

8. שיחה קבוצתית ושיחה מוצפנת

כמו באפליקציית וואטסאפ, גם במסנג'ר של פייסבוק אפשר ליצור קבוצות לשיחות משותפות. כל מה שצריך לעשות זה ללחוץ על אייקון העט שבחלקו העליון של המסך הראשי של האפליקציה, ולאחר מכן לסמן את החברים שברצונכם לצרף לקבוצה. לא כל חבריכם יופיעו ברשימה שמסנג'ר יציע, אך תוכלו לחפש את כולם בעזרת שורת החיפוש.
טיפים למסנג'ר: יצירת קבוצה
אחרי שסיימתם לבחור את חבריכם לחצו על OK בחלקו העליון של המסך, והקבוצה תיווצר.
טיפים למסנג'ר: אישור יצירת קבוצה
באותו מסך של בחירת החברים תוכלו לראות גם סימון של מנעול בחלקו העליון של המסך אם עוד לא בחרתם שום חבר. לחיצה עליו תעביר אתכם לאפשרות של יצירת שיחה מוצפנת. לשיחה הזו אך ורק אתם והאדם שאיתו אתם מתכתבים תהיו מודעים, ואפילו פייסבוק עצמה אינה עוקבת אחריה.
טיפים למסנג'ר: יצירת שיחה מוצפנת

9. אפליקציית מסנג'ר למחשב

אם אין לכם חשבון פייסבוק, אפליקציית מסנג'ר מאפשרת לכם להתחבר אליה בעזרת מספר הטלפון שלכם, וכך אתם לא חייבים לפתוח חשבון באתר פייסבוק אם אינכם מעוניינים בכך. עם זאת, יתכן שעדיין תרצו להשתמש במסנג'ר גם במחשב ולא רק בסמארטפון, ולשם כך יש לכם 2 אפשרויות. האחת היא להיכנס לאתר הרשמי של מסנג'ר ובו תוכלו להתחבר לאפליקציה בעזרת הדואר האלקטרוני או מספר הטלפון שלכם. 
 
אם אתם מעוניינים בגרסה אחרת של מסנג'ר למחשב, שאפילו לא תצריך מכם לפתוח את הדפדפן, תוכלו ללחוץ כאן כדי להוריד את אפליקציית מסנג'ר למחשב. זוהי אמנם גרסה שאינה רשמית, כלומר לא פייסבוק פיתחה אותה, אך בתוכה ניתן לעשות כמעט הכל – כולל לשלוח הודעות קוליות, קבצים ותמונות, לבצע שיחות וכמובן להתכתב עם החברים.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.