print header

מדריך לקניית מחשב נייד

למרות שהטלפון הסלולרי הולך איתנו לכל מקום והמחשב הוא כבר חלק בלתי נפרד מחיי הבית שלנו, לרבים עדיין יש צורך בפתרון עבודה נוח, נייד, עמיד ואמין לאורך זמן, או במילים אחרות: מחשב נייד. "איזה מחשב נייד הכי טוב עבורי?" היא שאלה שרק אתם יכולים לענות עליה, ועם ההיצע העצום והמגוון שכולל מיני ניידים, אולטרה-בוקס, ואפילו ניידים היברידיים, קשה מאוד להגיע לתשובה בלי להכיר את כל האפשרויות. בכתבה הבאה נסקור כמה מהמאפיינים, הרכיבים והנושאים שצריך לבדוק ולהכיר כדי לקנות את המחשב הנייד הטוב ביותר עבורכם, במחיר שפוי ובראש שקט.
 

סוגים שונים של מחשבים ניידים

המילה ״מחשב נייד״ מתייחסת כיום לסוגים רבים ושונים של מחשבים, כשלכל אחד מהם יכולות להיות מטרות שימוש אחרות וכמובן שגם מחיר שונה, בהתאם לאיכות החומרה והמבנה של המחשב. ניתן לסווג את המחשבים הניידים ל-7 סוגי מחשבים:

1. כרומבוק – אלו הם מחשבים שמיוצרים על ידי חברת גוגל ומותאמים למערכת ההפעלה Chrome OS, אשר תומכת באפליקציות אנדרואיד. על אף שהמחשבים האלה יכולים להיות זולים מאוד, הם מציעים מעבדים מהירים יחסית, וגם אבטחה מתקדמת יותר מאשר זו שקיימת במחשבים הניידים הקלאסיים. מחשבים שכאלה מתאימים לסטודנטים וכל מי שמעוניין להשתמש בשירותים השונים של גוגל בקלות, למשל אם אתם בעלי סמארטפון עם מערכת הפעלה אנדרואיד, כמו סמסונג גלקסי.

2. נטבוק – גרסה קטנה וקלת משקל של המחשב הנייד הקלאסי. זה מחשב שמיועד למטלות פשוטות ובסיסיות, כמו גלישה באינטרנט, שליחת מיילים ושימוש במעבד תמלילים, ולא תמצאו בו חומרה חזקה כל כך. יכולים להפיק ממנו תועלת אנשים שנוהגים להיות הרבה בתנועה וצריכים מחשב לצורך עבודה בסיסית או שימוש אישי.

3. נוטבוק – מחשב נייד קטן, אולם גדול יותר מהנטבוק, שמיועד גם כן למטלות פשוטות ובסיסיות, אולם החומרה שבו לרוב נוטה להיות טובה יותר מאשר בנטבוק. מומלץ יותר למי שמעוניין להשתמש במחשב גם לצפייה בסרטים ולניהול עסק.

4. אולטראבוק – מחשב דק וקל משקל, שהמאפיין העיקרי שלו הוא סוללה חזקה יחסית לגודלו. מיועד למי שמעדיף ניידות מבלי להקריב את איכות הביצועים של המחשב, וכן למי שמשתמש במחשב לעריכת קבצי מולטימדיה.

5. מקבוק – מחשב שמיוצר על ידי חברת אפל ומריץ את מערכת ההפעלה macOS. בעל עיצוב יוקרתי, וכך גם מחירו בהשוואה לחלופות שונות. מיועד לעריכת קבצי מולטימדיה, עבודות תכנות ושימוש מקצועי, ומומלץ למי שמעוניין להשתמש במקביל למוצרים אחרים של אפל, למשל אם יש לכם אייפון.

6. מקבוק אייר – גרסה מתקדמת יותר של מקבוק עם כמה תוספות משמעותיות שמייקרות עוד יותר את מחיר המחשב. מיועד לאנשים שמשתמשים במחשב באופן מקצועי ושנמצאים לרוב בתנועה, כשהוא מציע איזון טוב יותר בין ביצועים וחיי סוללה.

7. מחשב נייד היברידי (מסך נשלף) – מחשב שיכול לשמש הן כלפטופ והן כטאבלט, בעל מסך מגע נשלף. מתאים בעיקר למעצבים או לאנשים שנוהגים להעביר הרצאות, כשאפשר לכתוב בו את ההרצאה עם מקלדת ולאחר מכן להשתמש בו כטאבלט כדי להעביר אותה.

מדריך לרכישת מחשב נייד: סוגי מחשבים ניידים

גודל ומשקל

אחרי שבחרנו את סוג המכשיר בו יש צורך הגיע הזמן לבחון את אחד השיקולים החשובים ביותר בקניית מחשב נייד. הגודל והמשקל של המחשב הם הגורמים העיקריים שמשפיעים לטובה או לרעה על נוחות השימוש והניידות שלו. אף אחד לא היה רוצה לסחוב איתו באופן קבוע מחשב כבד כמו משקולת, אך עבור אנשים רבים השימוש במחשב עם מסך 11 אינץ' ומקלדת קטנטנה הוא אף גרוע מכך.

גדלי מסך ומשקלים ממוצעים:

10-12 אינץ' (27-31 ס"מ בקו אלכסוני מפינה לפינה) – אלה המחשבים הניידים הדקים והקטנים ביותר. משקלם לרוב לא יעלה על 1.5 ק"ג, אך החיסרון הגדול שלהם הוא הקלדה לא נוחה וגודל מסך קטן.

13-14 אינץ' (33-35 ס"מ בקו אלכסוני מפינה לפינה) – אלו המידות הנפוצות ביותר עבור מחשבים ניידים מתקדמים אשר שואפים לשלב נוחות וניידות. המסך גדול מספיק עבור רוב האנשים וגם מקשי המקלדת לא קטנים מדי. משקל ממוצע של מחשב נייד במידות אלו יהיה בין 1.5-2.4 ק"ג אם כי ישנם כמה דגמים של מחשבים ניידים בגדול כזה ששוקלים כמו המחשבים בקטגוריות הגודל הקטנה ביותר.

15 אינץ' (38 ס"מ בקו אלכסוני מפינה לפינה) – זהו הגודל ה"קלאסי" עבור מחשבים ניידים ואפילו שהם שוקלים 2.5 עד 3 ק"ג בממוצע, מאוד נוח לעבוד איתם. ניתן למצוא בקטגוריה זו גם מספר מחשבים ששוקלים מעט פחות ועדיין אינם יקרים כמו מחשבים קטנים יותר. מחשבים ניידים בגודל שכזה ואפילו יותר, לפעמים כוללים כונן אופטי, אבל ניתן לוותר על מאפיין זה ולחסוך במשקל ובמחיר.

16-18 אינץ' (40-45 ס"מ בקו אלכסוני מפינה לפינה) – מחשבים בגודל כזה הם לרוב תחליפים למחשב נייח שמיועדים בעיקר לעבודה במקום אחד, בלי הרבה ניידות, אך לרוב עם כוח עיבוד משמעותי, יכולת הפעלת משחקים ותוכנות מתקדמות, סוללות חזקות וכל התוספות שרק צריך. החיסרון? מחשבים שכאלה יכולים לשקול 3.4 ק"ג ואף יותר, כך שהמילה "ניידות" מאבדת קצת ממשמעותה. 

מדריך לרכישת מחשב נייד: מחשבים ניידים בגדלים שונים

יצרן ומערכת הפעלה

הבחירה שלכם במחשב נייד צריכה להסתמך גם על מערכת ההפעלה שתהיה לו, ואלו הן האפשרויות השונות, יחד עם היתרונות והחסרונות של כל אחת:

1. Windows

מערכת חלונות פותחה על ידי חברת מיקרוסופט והיא הפופולרית ביותר כיום. הגרסה האחרונה ביותר שלה היא וינדוס 11, והיא מתאימה למגוון סוגים של משתמשים, מסטודנטים, דרך אנשים שמחפשים מחשב לשימוש אישי ועד לגיימרים.

יתרונות: 

 • תומכת במגוון רחב של תוכנות.
 • מתאימה לרוב המוחלט של אפשרויות החומרה השונות, כלומר ניתן להתאים את היכולות של המחשב, ועקב כך גם את מחירו, לצרכים האישיים שלכם.
 • תומכת בחומרה הנדרשת לגיימרים.
 • בעלת כלים ותכונות שמתאימים לעבודה בסביבה עסקית או ביתית.

חסרונות:

 • רמת האבטחה של מערכת ההפעלה הזו נחשבת לנמוכה ביחס לאפשרויות האחרות.
 • תהליכי עדכון תכופים עלולים להיות טורדניים ולשבש את מהלך העבודה במחשב.

2. macOS

מערכת מק OS פותחה על ידי חברת אפל והיא מיועדת למחשבי החברה. היא מתאימה לאנשים שמשתמשים במחשב באופן מקצועי, בין אם הם מעצבים, עורכי וידאו או מוזיקאים, ובאופן כללי לכל מי שמעוניין להשתמש באקוסיסטם של אפל.

יתרונות:

 • המערכת מאובטחת מאוד ופחות פגיעה לתוכנות זדוניות.
 • מאחר שהיא מיועדת למחשבים של אפל ומותאמת ליכולות שלהם, הביצועים והיעילות של התוכנות השונות שמשולבות במערכת אליה נחשבים לגבוהים מהרגיל במחשבים ניידים אחרים.

חסרונות:

 • המחיר של המחשבים שמריצים את המערכת הזו הוא יקר מאוד.
 • תוכנות שמתאימות לווינדוס לאו דווקא יהיו זמינות במערכת הזו.
 • יש בה פחות אפשרויות להתאמה אישית למשתמש.

3. Linux

מערכת ההפעלה לינוקס היא מערכת קוד פתוח, שלה יש הפצות שונות, כמו למשל לינוקס, אובונטו (Ubunto), פדורה (Fedora), דביאן (Debian) ועוד. היא מיועדת בעיקר למפתחים, מנהלי מערכות ואנשים שמעוניינים שתהיה להם באופן כללי יותר שליטה על מערכת ההפעלה שלהם.

יתרונות:

 • ניתן לשנות את מאפייני המערכת ולגרום לה לעשות כמעט כל מה שרוצים.
 • פחות פגיעה לווירוסים מאשר מערכת וינדוס.
 • רוב ההפצות הן חינמיות לחלוטין.
 • לא דורשת חומרה מתקדמת כדי לרוץ היטב, אך זאת בהתאם להפצה.

חסרונות:

 • יתכן שיהיה קשה למשתמשים חדשים להתחיל לעבוד איתה, במיוחד אם אין להם ידע במחשבים.
 • לא כל התוכנות הפופולריות עובדות עם מחשבי לינוקס, אך לרוב קיימות אלטרנטיבות.
 • יתכן שחלק מאפשרויות החומרה יצריכו מאמץ במציאת דרייברים כדי לעבוד היטב. הדרייברים הם תוכנות ש"מתווכות" בין מערכת ההפעלה לרכיבי החומרה.

4. Chrome OS

מערכת כרום OS פותחה על ידי חברת גוגל, והיא מערכת שמבוססת על לינוקס (מהפצת ג׳נטו – Gentoo) אשר מיועדת לעבודה בעיקר עם יישומי רשת, כמו גוגל דרייב וכדומה. היא מתאימה לסטודנטים, מורים ואנשים שמסתמכים על אפליקציות בעלות שירותי ענן או שמעוניינים להשתמש באקוסיסטם של גוגל.

יתרונות:

 • זמן אתחול מהיר מאוד.
 • בעלת אנטיווירוס מובנה.
 • משלבת היטב את שירותי הענן של גוגל, הכוללים את גוגל דרייב, גוגל דוקס וכדומה.
 • המחשבים שמריצים את המערכת – מחשבי כרומבוק – הם בעלי מחיר זול יחסית.

חסרונות:

 • שימוש במחשב ללא חיבור לאינטרנט מגביל מאוד את האפשרויות של המשתמש.
בכל הקשור ליצרן, אני ממליץ לנהוג בזהירות ולבחור באפשרויות המוכרות והבטוחות: Apple ,HP ,Samsung וכדומה. מחשב נייד הוא השקעה לא קטנה וסביר להניח שהיא תהייה חלק חשוב מחיי העבודה שלכם. אם משהו מתקלקל כדאי שיהיה מאחוריכם שם גדול ואחריות יציבה שיוכלו לטפל בבעיה. מותגים אלו מציעים גם אחריות על הסוללה, שהיא מרכיב חשוב מאוד באחריות הכוללת של המוצר שלכם ונקודת זכות גדולה שיש לקחת בחשבון לפני הקנייה. אין מחסור ביצרנים מוכרים שגם מהם אפשר לרכוש מכשיר בבטחה רבה יחסית: Lenovo ,Asus ,Dell , Acer וכדומה. במידת הצורך בהחלט ניתן לחפש את שם היצרן באינטרנט ולבדוק חוות דעת.
מדריך לרכישת מחשב נייד: מחשבים ניידים אחד על השני

מעבד

אם בחרתם מערכת הפעלה, אתם ככל הנראה יודעים אילו סוגי תוכנות תרצו להריץ על המחשב שלכם, וכך למעשה תדעו גם מה הדרישות המינימליות שלכם מהמעבד שתשלבו במחשב הנייד. באופן כללי הבחירה שלכם היא בין שני יצרנים:

1. מעבדי אינטל

המעבדים העיקריים של אינטל הם מסדרת הם Core i3, Core i5, Core i7 ו-Core i9. ה-i3 הוא החלש ביותר מבין כולם, בעוד שה-i9 הוא החזק ביותר. לשם של כל אחד מהמעבדים האלה מתלווה גם רצף של אותיות ומספרים שיכול לתת לכם עוד מידע חשוב על המעבד. ניקח לדוגמה מעבד Intel Core i7-1355U. אתם כבר יודעים ש-i7 הוא האפשרות השנייה החזקה ביותר, אבל מה אומרים שאר המספרים והאות שבסוף?

המספר הראשון – 13 – מתייחס לדור של שבב המעבד. במקרה הזה מדובר בדור 13. לדוגמה, מעבד i7-1255U יהיה מעבד מדור 12, משנה קודמת.

המספר השני – 55 – מתייחס לביצועי המעבד. ככל שהמספר הזה גבוה יותר, כך השבב חזק יותר, אך זאת כמובן בתוך סדרת השבבים הזו. משמעות הדבר היא שמעבד i7-1365U יהיה חזק יותר מאשר מעבד i7-1355U, אך שניהם יהיו חלשים יותר ממעבד i9-1335.

האות האחרונה – U – מספרת לכם על היעוד של השבב. האותיות שיכולות להופיע בשם השבב הן:

 • Y – סדרת השבבים הזו מיועדת להארכת חיי הסוללה, אולם זה בא על חשבון הביצועים של המחשב.
 • U – סדרת השבבים הזו שמה בעדיפות עליונה את חיי הסוללה, אולם לא בצורה קיצונית כמו סדרת ה-Y.
 • H – סדרת השבבים הזו מיועדת לביצועים גבוהים, אולם זה בא על חשבון חיי הסוללה.
 • HX – סדרת השבבים הזו היא החזקה ביותר, כשהיא מדמה את כוחו של מחשב נייח, אך זה בא על חשבון חיי הסוללה, אשר מופחתים באופן ניכר.

2. מעבד AMD

גם למעבדים האלה יש שמות שקצת קשה לפענח, אך ברגע שלומדים כיצד לעשות זאת מבינים בדיוק מה הם אומרים. כיום המעבדים החזקים ביותר של AMD הם מסדרת Ryzen, וככל שמספר הסדרה גבוה יותר, כך מדובר במעבד חזק יותר. ניקח לדוגמה את המעבד AMD Ryzen 5 7600X. זה לא המעבד החזק ביותר, כשיש כיום גם מעבדים מסדרות גבוהות יותר, אך עדיין מדובר במעבד מומלץ. אז מה אומרים המספרים והאות שבסוף?

המספר הראשון – 7 – מתאר את הדור של השבב, וככל שהוא גבוה יותר, כך מדובר בשבב חדיש יותר.

המספר השני – 6 – מתאר את עוצמת השבב. 6 זו דוגמה לשבב בעל כוח בינוני, בעוד ש-3 או 4 יסמלו על שבב חלש ואיטי יותר ממנו, ומספר גבוה יותר יעיד על שבב עוצמתי יותר.

שני המספרים הבאים – 00 – לא באמת אומרים שום דבר ואפשר להתעלם מהם.

האות שבסוף – X – מתארת את תפקוד ביצועי המעבד, כשבמקרה הזה מדובר על מעבד עם תפקודים גבוהים על חשבון חיי סוללה נמוכים יותר. יכולה מנגד להיות האות U, שמתארת מעבד עם חיי סוללה טובים יותר, אך ביצועים פחות גבוהים.

מה ההבדל בין המעבדים של אינטל ו-AMD?

באופן כללי אין הבדל מהותי בין השניים, ובדרך כלל מספרי הסדרות הם די חופפים, כלומר מעבד של אינטל מסוג i7 יהיה כמעט זהה בתפקודו למעבד של AMD מסדרת Ryzen 7. עם זאת, מעבדי AMD כן מראים ביצועים גבוהים יותר במטלות שקשורות לגרפיקה, למשל עריכת וידאו או הרצת משחקי מחשב. אינטל עם זאת לרוב נמצאת לפני AMD בסדרות המעבדים שלה. אם כן, אם אתם משתמשים במחשב לעבודות שקשורות לגרפיקה או אם אתם גיימרים, תעדיפו מעבד של AMD, מנגד, אם תרצו מעבד עוצמתי יותר לכל פעולה אחרת במחשב, תעדיפו את האחרון של חברת אינטל.
 
חשוב לציין דבר נוסף, והוא שמעבד עוצמתי יותר עלול להפחית את חיי הסוללה של המחשב ביחס למעבד פחות חזק. לכן אם אתם משתמשים במחשב בעיקר לגלישה באינטרנט, יתכן שתעדיפו מעבד של אינטל מסדרת i5. ה-i7 וה-i9 אמנם חזקים יותר, אך סביר להניח שלא תפיקו מהם הרבה תועלת, והם כאמור יפחיתו את חיי הסוללה של המחשב שלכם.
מדריך לרכישת מחשב נייד: שבב מעבד

סוללה

למרות שכמעט לכל מחשב נייד יש אפשרות לחיבור ישיר לחשמל שיאפשר לו לעבוד למשך זמן בלתי מוגבל, ביצועי הסוללה הם שיקול חשוב מאוד. כל מי שרואה את עצמו משתמש במחשב הנייד שלו בזמן נסיעות, בפגישות עסקים ארוכות או בלימודים וחשובה לו היכולת לנתק את עצמו בקלות ממקום העבודה שלו וללכת למקום אחר, צריך לשאוף לסוללה איכותית כמה שיותר. יש לזכור שככל שהמסך של המחשב גדול יותר ורכיבי העיבוד שלו חזקים יותר, הוא ידרוש יותר כוח וחיי הסוללה שלו יהיו קצרים יותר במרבית המקרים. 
 
כל סוללה מורכבת ממספר תאים וככל שיש יותר תאים, יש לה עוצמה חזקה יותר. יחד עם זאת לא כל סוגי הסוללות נבראו שווים, והמדד המדויק ביותר לבדיקת משך פעילות הסוללה על הנייר הוא ואטים לשעה - Wattage-Hours. ככל שמספר זה גבוה יותר, הסוללה תפעיל את המחשב למשך זמן ארוך יותר. קשה לספק המלצה מדויקת למשך זמן הפעולה של סוללה טובה במחשבים ניידים מסוגים שונים בשל המגוון העצום של יצרנים ודגמים, אבל ניתן להגיד שעבור מחשב 15 אינץ' רצוי לשאוף ל-4 שעות לפחות, אולטראבוק עם סוללה איכותית יחזיק מעמד לפחות 5 שעות ועבור תוספת קטנה במחיר תוכלו למצוא מחשבים עם חיי סוללה של שבע שעות ואפילו יותר.

כרטיס גרפי

לכל מחשב נייד יש כרטיס גרפי מובנה בלוח האם, שמגיע יחד עם המעבד. זה מתאים לרוב המשתמשים, כשתוכלו לצפות בסרטי HD או לשחק במשחקים פשוטים יחסית ללא שום בעיה. עם זאת, אם אתם גיימרים או עורכי וידאו, יתכן שתרצו לשלב כרטיס גרפי אחר ועוצמתי יותר, כשהבחירה תהיה שונה בהתאם לסוג המעבד.
 
כרטיס גרפי למעבד אינטל: הכרטיס הגרפי שיגיע עם המעבד הוא כרטיס של חברת Nvidia מסדרת GefForce או מסדרת Max-Q, שהיא למעשה סדרת בת ידידותית יותר למחשב הנייד של חברת Nvidia. בדרך כלל השם של הסדרה יתלווה לשם הכרטיס הגרפי שהיא משתווה לו, למשל GeForce GTX 1080 Max-Q. ככל שמספר הסדרה גבוה יותר, כך מדובר בכרטיס גרפי עוצמתי יותר, אולם כרטיסי Max-Q חלשים יותר מכרטיסי GeForce ב-15-25%. אף על פי כן, הם עוצמתיים מספיק עבור עריכת סרטונים והרצת משחקים.
 
כרטיס גרפי למעבד AMD: הכרטיס הגרפי שיגיע עם המעבד הוא כרטיס שנקרא Radeon, שלו יש מספר סוגים של סדרות, כשהחזקות ביותר הן סדרת Vega ו-RX. סביר להניח שעם המעבד יגיע כרטיס מסדרת R, כשלאות הזו יתלווה מספר אשר יתאר את עוצמת הכרטיס. לדוגמה, R9 נחשב לכרטיס עוצמתי יותר מאשר R7.
מדריך לרכישת מחשב נייד: שלט משחק על מחשב נייד

זיכרון (RAM)

הכלל הפשוט הוא – ככל שיש יותר, כך טוב יותר. תחשבו על ה-RAM כעל השולחן שעליו אתם עובדים; אם הוא קטן מדי, לא תוכלו לעבוד בו על הרבה דברים בבת אחת, ואם תנסו, יתחילו ליפול לכם חפצים על הרצפה. באותו האופן, אם ייגמר לכם הזיכרון, לא תוכלו לפתוח לשוניות נוספות בדפדפן או לסיים את המשימה שהתוכנה שאתם עובדים עליה מבצעת, מה שיגרום למחשב שלכם להיתקע ואף להצריך אתחול.
 
8 ג׳יגה בייט של זיכרון זה די והותר למשתמש הממוצע, אך מומלץ לשדרג ל-16 ג׳יגה בייט, מה שיהפוך את המחשב הנייד שלכם לבעל יכולות גבוהות יותר, ובמיוחד אם אתם משתמשים בו בתוכנות רבות וכבדות או להרצת משחקים. אם אתם רוצים ללכת צעד אחד קדימה תוכלו אפילו לבחור ב-32 ג׳יגה בייט, אך דבר אחד שתצטרכו לברר עם זאת הוא האם הזיכרון מולחם ללוח האם. אם כן, לא תוכלו לשדרג אותו במחשב שתרכשו.
 
כל זה נכון לגבי מחשבים שמריצים מערכת הפעלה שדורשת הרבה זיכרון, כמו וינדוס או מק. כרומבוק או לינוקס לעומת זאת לא יצריכו הרבה זיכרון, ותוכלו אפילו להסתפק ב-4 ג׳יגה בייט, אך מומלץ ללכת על 8 ג׳יגה בייט כדי שהדפדפן לא יאט כשתפתחו הרבה חלונות. 
 
מומלץ מאוד לבחור בזיכרון שמתלווה אליו הכיתוב DDR4. משמעות האותיות DDR היא Double Data Rate, מה שמעיד על מעבד מהיר יותר, והמספר 4 מעיד על הסדרה שלו, וככל שהסדרה גבוהה יותר, כך מדובר בזיכרון איכותי יותר. זה די הסטנדרט ברוב המחשבים הניידים כיום, אך חשוב שתשימו לב לזה ותבדקו האם אכן זה מה שאתם מקבלים. יש כיום גם זיכרון DDR5, אך הוא לא נפוץ כמו ה-4. אם תמצאו אחד כזה, כמובן שהוא עדיף יותר.

כונן קשיח

אם הזיכרון הוא הגודל של שולחן העבודה שלכם, הכונן הקשיח הוא כמות המגירות שיהיו לכם לצדו. הכונן הקשיח למעשה יגדיר את כמות המידע שתוכלו לשמור על המחשב שלכם, כשהסוג המומלץ ביותר כיום הוא כונן מסוג SSD – מומלץ להימנע מכוננים אחרים בעלי רכיבים נעים, מכיוון שההבדל בין צריכת החשמל והמהירות שלהם ביחס לאלו של ה-SSD הוא עצום. אם תוכלו להרשות לעצמכם SSD, לכו על זה.
 
מבחינת שטח האחסון שנדרש לכם, המינימום הנדרש הוא 256 מגה, זאת למי שמשתמש בשירותי ענן, למשל אם תרכשו כרומבוק. אם מנגד אתם מתכננים להתקין הרבה תוכנות ומשחקים במחשב שלכם, כדאי לכם להעדיף יותר שטח אחסון – לפחות 500 ג׳יגה בייט. 
מדריך לרכישת מחשב נייד: כונן קשיח

חיבורים

לסיום, עוד מאפיין שכדאי מאוד לשם לב אליו ושאנשים רבים כלל לא לוקחים אותו בחשבון בזמן הקנייה, זה החיבורים האפשריים של המחשב הנייד שלכם.
 
בכל מחשב נייד טוב כדאי שיהיו לכם לפחות שני חיבורי USB ועדיף 4, אך לא סתם חיבורי USB רגילים. טכנולוגיית USB 3.0 מאפשרת העברת מידע במהירות גבוהה יותר מדורות קודמים בהעתקת נתונים ובכתיבתם. חיבורים אלה ישמשו אתכם לטעינת הטלפון הנייד שלכם, העברת נתונים לכוננים חיצוניים וחיבורי עכבר או מקלדת חיצוניים. מומלץ גם לוודא שלפחות אחד מחיבורי ה-USB של המחשב שלכם יהיה USB-C, אשר מאפשר להטעין את המחשב דרך מטען נייד במידת הצורך. זה אותו החיבור שקיים למשל במכשירי אנדרואיד מתקדמים.
 
אם אתם חושבים שהמחשב הנייד שלכם ישמש אתכם גם לצורכי בידור, כדאי לבדוק שהוא מצויד בחיבור HDMI. מדובר בשקע המאפשר העברת כבל ייעודי בין המחשב שלכם לטלוויזיות או למכשירים דומים, לצורך הצגת תכני וידאו וקול באיכות גבוהה על מסך גדול.
 
חריצי זיכרון הם מאפיין שימושי אם אתם לא תמיד מסתובבים עם מתאם USB או כוננים ניידים עליכם בכל עת. הכנסת כרטיס זיכרון לחריץ תאפשר למחשב הנייד לקרוא ולכתוב עליו נתונים כמו בכל התקן זיכרון אחר, ובמרבית דגמי המחשב החריצים תומכים בכרטיסי SD הנפוצים וגם בפורמטים נוספים.
 
אמנם לא מדובר בחיבור מיוחד אליו יש לשים לב, אבל אני בהחלט חושב שטיפ חשוב עבור כל רוכש מחשב נייד, הוא לוודא שהוא קונה יותר מכבל הטענה אחד. כמו המטענים של הטלפונים שלנו, גם אלה של המחשב יכולים להישכח במקום העבודה, ליפול ולהישבר בקלות ולהישחק עם הזמן. במקום שתגיעו למצב שיש לכם מחשב נייד אבל אין לכם דרך להטעין אותו בלי לנסוע במיוחד לחנות מחשבים, קנו מראש כבל נוסף.
 
מקור: אבישי ב.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.