print header

10 דברים שלא ידעתם שאפשר לעשות בגוגל מפות

בעבר הלא כל כך רחוק, מי שרצה שתהיה לו מפה קטנה וניידת שיכולה לכוון אותו לכל מקום עם ניווט קולי היה צריך לרכוש מכשיר GPS יקר, אך כיום יש לכל אחד מאיתנו מכשיר שכזה בכיס – בסמארטפון. אנחנו בטוחים שרובכם כבר יודעים איך להשתמש בפונקציה הזו של הטלפון החכם, אולם יכול להיות שאתם משתמשים בה רק באפליקציית ה-Waze ולא ניסיתם עדיין את האפליקציה החינמית של גוגל מפות, שיעילה לא פחות ובמקרים מסוימים – אפילו יותר! גם אם אתם כבר משתמשים באפליקציה הזו, יש כמה עובדות שלא ידעתם עליה, והיום אתם תיחשפו ל-10 דברים יעילים שתוכלו לעשות בה.
 
טיפים לשימוש בגוגל מפס: איור של יד מחזיקה סמארטפון עם אפליקציית ניווט

1. קבלת המלצות על מסעדות ומידע עליהן

אם אתם מתכננים לצאת למסעדה ומחפשים אחת שתתאים לכם ולהעדפותיכם, תוכלו לעשות זאת בעזרת גוגל מפות. התחילו בלחיצה על "מסעדות" בחלקו העליון של המסך, מתחת לשורת החיפוש, ותיפתח בפניכם רשימה של המסעדות שבאזורכם. במסך הרשימה תוכלו לראות את שעות הפתיחה שלהן ועד כמה הן יקרות בעזרת סימון $ - ככל שיש יותר דולרים כך המסעדה יקרה יותר. אם תפריט המסעדה קיים בגוגל מפות, תוכלו לראות בצד שמאל על גבי התמונות שלה כפתור "תפריט".
 
לחיצה על שם המסעדה תעביר אתכם למסך מפורט יותר, בו תוכלו לראות את מסלול ההגעה אליה, טלפון ליצירת קשר, ביקורות, שאלות נפוצות ותשובות, ומידע כללי נוסף כמו מאפיינים בולטים של המסעדה, פרטי נגישות, מתקנים, סוג הקהל שמגיע למקום ואפילו אווירה. לעיתים אפילו ניתתן לראות את זמן ההמתנה עד לקבלת שולחן אם מדובר במסעדה פופולרית במיוחד.

2. חיפוש חניה

בנוסף למסעדות, גוגל מפות יכולה לעזור לכם למצוא כל דבר שדרוש לכם באזורכם, לרבות תחנות דלק ואפילו אטרקציות מיוחדות, אתרי טיולים, הופעות חיות ועוד, אך עבור הנהגים שביניכם אין אפשרות יעילה יותר מאשר מציאת חניה לרכב. האפשרות הזו נסתרת למי שלא יודע איך להגיע אליה, ולכן נסביר לכם כעת איפה למצוא אותה.
 
מתחת לשורת החיפוש תוכלו לראות תפריט מיוחד עם מסעדות, קפה, חנויות ומכולת ועוד. גללו את התפריט הזה לצד שמאל ולחצו על "...עוד". בתפריט החדש שייפתח גללו מטה עד הסוף ותראו את האפשרות "P חניה". לחצו עליה ותמצאו חניונים באזורכם, יחד עם שעות הפתיחה שלהם ולעיתים גם עלות החנייה ומידע נוסף, למשל הם החניון מקורה או לא.
טיפים לשימוש בגוגל מפס: חניון תת קרקעי

3. מציאת מיקום החניה שלכם

כמה פעמים קרה לכם שחניתם את האוטו, יצאתם ממנו, ביליתם וכשחזרתם לחניון גיליתם שאתם לא זוכרים איפה השארתם אותו? אם אתם מעוניינים להימנע מכך להבא, תוכלו להשתמש בגוגל מפות שיזכיר לכם איפה בדיוק חניתם.
 
ברגע שחניתם פתחו את האפליקציה ולחצו על הנקודה הכחולה שמסמנת את מיקומכם. כעת ייפתח בפניכם תפריט שבו תוכלו ללחוץ על "שמירת מיקום החניה", וזה הכל. כעת כשתצטרכו למצוא את הרכב, תוכלו פשוט לעקוב אחרי הנקודה שהשארתם במפה ושמסמלת את מיקומו. כדי לתת לגוגל מפות לכוון אתכם אליה, לחצו על הנקודה ולאחר מכן על "מסלול" בתחתית המסך.

4. הוספת עצירות למסלול

בדרך כלל משתמשים בגוגל מפות כדי לקבוע מסלול מנקודה א' לנקודה ב', אך ביניהן אפשר להוסיף עצירות נוספות בקלות. כל מה שצריך לעשות זה ללחוץ על צלמית 3 הנקודות שבצד שמאל של שורת החיפוש של נקודת המוצא, ושם ללחוץ על "הוסף עצירה". כעת המסך יורחב ויופיעו 3 שדות חיפוש במקום 2, כשהראשונה תהיה נקודת המוצא, השנייה תהיה העצירה והשלישית תהיה היעד. 
 
ברגע שתסיימו להקליד את הפרטים של כל נקודה תופיע בפניכם באופן אוטומטי נקודה רביעית אם אתם מעוניינים להוסיף עוד אחת. תוכלו ללחוץ על "סיום" כדי לאשר את כל הנקודות שבחרתם. אם השתנו לכם נקודות המוצא, העצירה והיעד, תוכלו להחליף ביניהן בקלות על ידי לחיצה על הצד השמאלי של שורת החיפוש וגרירתה מעלה או מטה.
טיפים לשימוש בגוגל מפס: איור של יד מחזיקה מכונית מעל מפת עולם ועליה סימוני מיקומים

5. צפייה בהיסטוריית הניידות שלכם

תוכלו לראות את מסלול ההליכה או הנסיעה שלכם בכל תקופת זמן שרצויה לכם, ולראות איפה הייתם ומתי באופן מפורט להפליא. כדי לגשת להיסטוריה שלכם לחצו על תמונת הפרופיל שלכם בחלקו השמאלי העליון של המסך, לצד שורת החיפוש. בתפריט שייפתח לחצו על "ציר הזמן שלך", ולמעלה לחצו על "היום". 
 
כעת תוכלו לבחור תאריך, כשהזמנים שבהם הייתם בתנועה יסומנו בעזרת עיגול סביב היום בחודש. בעת לחיצה על אותו יום ייפתח בפניכם תפריט שבו תוכלו לראות איפה הייתם ומתי, אך יותר מזה! אם צילמתם תמונות במהלך היום והן מועלות לגוגל אלבומים, הן יופיעו במהלך היום בשעה שבה צילמתם אותן.
 
תוכלו לחפש מקומות שבהם הייתם גם בדרך אחרת: מתחת לאפשרות של בחירת התאריך תוכלו ללחוץ על "מקומות", "ערים" או "עולם" כדי לחפש את המסלולים שלכם לפי חנויות או מסעדות שבהן הייתם, ערים שבהן ביקרתם או מדינות שבהן טיילתם.

6. מציאת מסלול נגיש לנכים

לאלו מכם שמשתמשים בכיסא גלגלים או שפשוט אינם יכולים ללכת במסלולים שכוללים יותר מדי מדרגות ושבילים שאינם נגישים, ישנה אפשרות לקבל מסלול נגיש מגוגל מפות. כל מה שצריך לעשות זה לבחור את המסלול הנדרש, לבחור בצלמית התחבורה הציבורית (אוטובוס), ומתחת לכפתור זה ללחוץ על "אפשרויות". שם גללו למטה לתפריט של "מסלולים", בו בחרו "נגישות לכיסא גלגלים". לעת עתה האפשרות הזו קיימת אך ורק כשמחפשים מסלול בתחבורה ציבורית.
טיפים לשימוש בגוגל מפס: אישה הולכת לצד אדם בכיסא גלגלים

7. צפייה בשיפוע הדרך ברכיבה על אופניים

אמנם היום לרבים מאיתנו יש אופניים חשמליים, כך שעליות משחקות תפקיד פחות משמעותי בעת רכיבה, אך בכל זאת, לאלו מכם שרוכבים על אופניים רגילים יעזור לדעת עד כמה המסלול המתוכנן שלכם כולל עליות וירידות, ואיפה בדיוק הן נמצאות. 
 
כשתחפשו מסלול נסיעה, לחצו על צלמית רוכב האופניים. כעת לחצו על "שלבים ועוד" בחלקו התחתון של המסך, ובחלקו העליון של המסך שיופיע תוכלו לראות את השיפוע של הנסיעה, כולל את הגובה המרבי שבו תיסעו והגובה הנמוך ביותר. את השיפוע תוכלו לראות גם על ידי לחיצה על "תצוגה מקדימה", ולחיצה על כל חלק בגרף תעביר אתכם לנקודה במפה שבה השיפוע קיים במסלול.

8. שינוי סוג המפה

כולם מכירים את המראה של גוגל מפות, אך דעו לכם שאתם יכולים לשנות אותו לשלל צורות אחרות, וכך גם את המידע שמוצג על גבי המפה. כדי לעשות זאת, לחצו על צלמית השכבות שמופיעה תחת תפריט החיפוש המהיר, בחלקו השמאלי העליון של המסך. ייפתח בפניכם תפריט לבחירת סוג מפה, כש-3 האפשרויות הראשונות יהוו שינוי קוסמטי בלבד, ואילו 6 האפשרויות האחרות שתחתן יספקו לכם מידע שימושי מגוון.
 
אפשרות ה"תנועה" תציג בפניכם את העומסים בכבישים, כשסימון ירוק מסמל על כביש פנוי, כתום על עומס קל ואדום על עומס כבד. אפשרות "רכיבה על אופניים" תציג בפניכם מסלולי רכיבה על אופניים. אפשרות "Street View" תאפשר לכם ללחוץ על נקודה במפה כדי לצפות בה מנקודת מבט אנושית. האפשרויות "תחבורה ציבורית" ו"תלת מימד" עדיין לא קיימות במפה בישראל, אך יוכלו לשמש אתכם במקומות מסוימים בחו"ל.
טיפים לשימוש בגוגל מפס: צעצוע מכונית על גבי מפה

9. הוספת מוזיקה לניווט

אם אתם משתמשים באפליקציה בנסיעה או בהליכה, תוכלו להוסיף מוזיקה למסלול שלכם בלי לפתוח שום אפליקציה אחרת. כדי שהאפשרות הזו תהיה זמינה עבורכם, לחצו על תמונת הפרופיל שלכם בצדו השמאלי העליון של המסך, ובתפריט שייפתח לחצו על "הגדרות". גללו מטה בתפריט ולחצו על "הגדרות ניווט", ושם לחצו על "הצגת פקדים של הפעלת מדיה".
 
כעת בחרו באפליקציה שדרכה תרצו להפעיל את המוזיקה שלכם, כשניתן לבחור ב-Google play music באנדרואיד או ב-Apple Music באייפון. כשתעשו זאת תצטרכו לאשר את הבחירה, ולאחר מכן כשתבחרו מסלול יופיע כפתור על המסך עם צלמית של אפליקציית המוזיקה שלכם. לחצו עליו כדי לפתוח את הנגן ישירות במסך של המפה, ותוכלו להפעיל מוזיקה בלי לצאת לרגע מהאפליקציה. לבחירת רשימת השמעה שיצרתם מבעוד מועד באותה אפליקציה, לחצו על "עיון" בחלקו התחתון הימני של המסך.

10. שימוש בגוגל מפות ללא אינטרנט

כשאתם יוצאים לטיול בחו"ל, אתם רוצים שתהיה איתכם מפה שתעזור לכם להתמצא, אך לא תמיד תוכלו לסמוך על כך שיהיה לכם חיבור לאינטרנט שיסייע לכם להשתמש בגוגל מפות. עם זאת, האפליקציה מציעה לכם את האפשרות להוריד חלק שדרוש לכם מכל מפה ישירות לטלפון הנייד, ובכך להשתמש בה גם ללא חיבור לאינטרנט ומכל מקום בעולם.
 
כדי לעשות זאת לחצו על תמונת הפרופיל שלכם בצדו השמאלי העליון של המסך, ובתפריט שייפתח לחצו על "כשאין חיבור לאינטרנט". כעת לחצו על "בחירת מפה משלך" וגררו את החלון לחלק במפה שברצונכם להוריד לטלפון הנייד. תוכלו להגדיל ולהקטין את המפה כאוות נפשכם, אך שימו לב שככל שתורידו חלק גדול יותר מהמפה, כך הוא יתפוס יותר נפח זיכרון במכשיר. לסיום לחצו על "הורדה" בחלקו התחתון של המסך, ולאחר שההורדה תסתיים תוכלו להשתמש בכל השירותים שבחלק זה של המפה גם ללא חיבור לאינטרנט.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.