print header

סיפור מרגש על ילד מוכשר עם גישה בעייתית ומאמן חכם

לילד קטן אחד שגר בכפר בארץ רחוקה היה כישרון ריצה מדהים והוא חלם על הצלחה ותהילה. לנצח היה הכל בשבילו והוא מדד את עצמו רק לפי דבר אחד: מהירות הריצה. יום אחד הוא הלך לכפר המרכזי באזור כדי להשתתף בתחרות לצד הילדים הכי מהירים במחוז. לאותו אירוע הגיע גם מאמן ריצה זקן, ששמע על הילד הקטן עם הכישרון המדהים, אבל גם על הגישה התחרותית שלו. 
 
קהל גדול התאסף כדי לראות את המרוץ שבו הילד הקטן השתתף, וכמובן שגם המאמן הזקן היה שם. המתחרים יצאו לדרך ובהתחלה זה נראה מותח, אבל הילד הקטן פתח במהירות פער גדול מכולם וסיים במקום הראשון. הקהל מחא כפיים לילד ורק המאמן הזקן נשאר בשקט. הילד הקטן היה מלא בגאווה ואפוף שיכרון הצלחה, אז הוא החליט להשתתף בתחרות נוספת נגד ילדים בקבוצת גיל גדולה יותר. המשתתפים היו נערים בכושר מעולה מכל כפרי האזור, אתגר גדול מאוד לילד הקטן. המרוץ יצא לדרך וגם הפעם, למרות שזה היה קצת יותר צמוד, הילד הקטן קטף את המקום הראשון. הקהל הריע בקול גדול - חוץ מהאיש הזקן שנשאר שקט.
 
מרוץ החיים - סיפור מרגש: מרוץ ילדים

"אני הילד הכי מהיר בכל העולם ולאף אחד מכם אין סיכוי נגדי" הכריז הילד הקטן בסוף כל התשואות. "אני מוכן לרוץ נגד כל אחד מכם כדי להוכיח את זה, כאן ועכשיו!". משום שכל הרצים הכי טובים בסביבה כבר השתתפו במרוץ והובסו, איש לא נענה לאתגרו של הילד בהתחלה, אך כעבור כמה רגעים האיש הזקן ניגש אליו ואמר לו שיגיע לקו הזינוק, כי 2 מתמודדים חדשים מחכים לו שם…
 
למרבה הפתעתו של הילד הקטן, המתחרים שחיכו לו היו אישה מבוגרת וחלשה למראה וגבר עיוור. "מה זה אמור להיות?" שאל הילד את הזקן, "בדיחה? זה לא מרוץ!". "אתה אמרת שאתה מוכן לרוץ נגד כל אחד, אז קדימה!" ענה הזקן. השלושה הוזנקו ויצאו לדרך - רק הילד סיים, האישה המבוגרת והגבר העיוור כמעט ולא זזו מנקודת הזינוק. הילד קפץ בשמחה כשהוא הגיע לקו הסיום, הרים את ידיו לאוויר ופנה אל הקהל, אך שום תרועות או מחיאות כפיים לא נשמעו. "יופי איש זקן, אתה שמח עכשיו? כולם שונאים אותי בגללך!" כעס הילד.
מרוץ החיים - סיפור מרגש: מסלול ריצה
"תתחרה איתם שוב" אמר המאמן הזקן, "אבל הפעם אני רוצה שתסיים ביחד עם כולם". הילד הקטן חשב לרגע ואז הבין איך הוא יכול לבצע את ההצעה של הזקן. המרוץ של השלושה הוזנק פעם נוספת, אבל הפעם הילד אחז את ידי המתחרים שלו, תמך בהם והוביל אותם. כשהשלושה דרכו על קו הסיום ביחד מחיאות הכפיים של הקהל הגיעו לשיא חדש והאיש הזקן ניגש ללחוץ את ידו של הילד הקטן שעמד מבולבל במקום. "אני לא מבין למי הם מוחאים כפיים" אמר הילד לזקן, "מי ניצח? מי זכה במקום הראשון?"
 
ענה לו הישיש: "ילד יקר, במרוץ הזה אתה זכית במשהו יקר יותר מכל תחרות ריצה אחרת, כי הקהל הריע לך, אבל לא בגלל הניצחון שלך. יש לך כישרון ריצה נהדר, אבל למה בעצם אתה רץ? זה כי אתה רעב להצלחה? האם ניצחון זה הדבר היחיד שמגדיר אותך? נגד מי אתה רץ בכלל? אם תמיד תזלזל בכל מי שמתחרה לצדך, אנשים יתחילו לשנוא אותך מהר מאוד ולהצלחה שלך יהיה טעם מר בדיוק כמו הניצחון שלך באתגר הראשון שלי. אלוף אמיתי הוא מי שדואג לאלו שרצים לידו, עוזר לאחרים ולא חושב רק על עצמו. אני רוצה שתזכור את זה ותדע שיש מצבים בחיים שבהם יותר חשוב לנצח ביחד, מאשר להגיע לבד למקום הראשון."
 
מאז אותו יום האיש הזקן הפך למאמן הצמוד של הילד. הוא עזר לו לא רק לפתח את הכישרון שלו לגבהים חדשים, אלא גם ללמוד את הדברים שבאמת חשובים במרוץ החיים ולזכות בהצלחה אמיתית...
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.