print header

איזה סוג חצאית מתאים למבנה הגוף שלך?

חצאיות קיימות עוד משחר ההיסטוריה. מה שהתחיל אצל האדם הקדמון כפיסת עור של בעל חיים שנכרכה סביב המותניים, הפך במרוצת השנים לפריט לבוש בסיסי אצל נשים, ובלא מעט תרבויות גם אצל גברים. את הפופולאריות של החצאיות ניתן לייחס לרבגוניות שלהן; הן מגיעות בשלל צבעים, צורות ואורכים, ויכולות להתאים לאירועים רשמיים ויומיומיים כאחד.

כמו חצאיות, גם נשים מגיעות בכל הצורות והגדלים. כדי להיראות במיטבך, למדי את מבנה הגוף שלך ואת סגנון החצאית שהולם אותו בצורה הטובה והיפה ביותר.

תחילה, הגדירי את מבנה הגוף שלך מבין האפשרויות הבאות:

  • מבנה מלבני או אתלטי (את ישרה עד למטה)
  • צורת שעון חול (יש לך היקף מותניים צר, כתפיים ואגן רחבים)
  • צורת תפוח (את מלאה באיזור הבטן)
  • צורת אגס (את צרה למעלה, רחבה יותר למטה)
  • צורת משולש הפוך (את רחבה באיזור הכתפיים והחזה, וצרה למטה)

כעת, למדי איזה סגנון מתאים למבנה גופך:

A-Line skirts - חצאית A

כפי שהשם מרמז, הצורה של החצאית דומה לאות A. כלומר, צפוף יותר באיזור המותניים, תופס את צורת הירכיים ומתרחב לקראת המכפלת. חלק מהווריאציות הפופולאריות של חצאיות A, הן:

Godet skirt
חצאית בסגנון A עם תוספת של פיסות בד אנכיות באיזור המכפלת, שמשוות מלמלה עדינה בתחתית. למרות הנפח, האפקט הגלי של החצאית נתפס כמרזה, כיוון שהוא מסיט את תשומת הלב מהמותניים והירכיים לכיוון המכפלת. מומלץ בעיקר לנשים בעלות מבנה גוף אתלטי, שעון חול או משולש הפוך.

סוגי חצאית לפי סוג הגוף

Gypsy skirt - חצאיות צועניות

חצאית בסגנון A, משתפלת מטה עד הקרסול בתוספת שכבות בד וסלסולים באיזור המכפלת. חצאיות צועניות יכולות להיות אלסטיות, כלומר עשויות מבד רך ועדין, או נוקשות יותר ועשויות מבד כבד. מומלץ לנשים בצורת אגס להימנע מחצאיות צועניות עם פסים אופקיים באיזור הירכיים, כדי לא למשוך את תשומת הלב דווקא לשם. מתאים דווקא לנשים בעלות מבנה גוף מלבני, או משולש הפוך.

סוגי חצאית לפי סוג הגוף

Paneled skirts

חצאית בסגנון A מורכבת מקווים אנכיים המשתפלים מקו מהמותניים עד למכפלת. החצאיות יכולות להיות באורך הברך או מתחת. כיוון שהן מדגישות את קו המותניים, מבלי להיצמד לירכיים, הן משוות מראה רזה יותר ומומלצות לנשים עם קימורים (צורת אגס, צורת שעון חול). חצאית בקו הברך או בקו הקרסול שאינה מפורטת יתר על המידה יכולה להתאים לשימוש יומיומי או לאירועים מיוחדים.

סוגי חצאית לפי סוג הגוף

Straight skirts - חצאית ישרה

חצאית ישרה היא חצאית שתפורה באותו הרוחב - מאיזור המותניים ועד המכפלת. היא מגיעה באורכים שונים - עד הקרסול, עד הברך ומעל הברך, ולעיתים קרובות יש לה חריץ בחלק האחורי, הקדמי או בצדדים, על מנת להקל על התנועה. השאלה אם חצאיות ישרות מתאימות לאירוע רשמי או כלבוש יומיומי נקבעת במידה רבה לפי האורך והבד. לאירועים רשמיים מומלץ ללבוש חצאית ישרה מבד סאטן או מבדים "נוזליים" אחרים שתופסים את הצורה של הגוף. ללבוש יומיומי, אפשר ללבוש חצאיות מבד כבד יותר, כמו כותנה, ג'ינס או עור. חצאית ישרה מתאימה כמעט לכל מבני הגוף השונים. נשים עם רגליים חטובות נוטות לבחור חצאיות ישרות עד הברך, ואילו נשים עם קימורים מעדיפות חצאיות ארוכות המסיטות את תשומת הלב מרוחב הגוף אל אורך הגוף.

סוגי חצאית לפי סוג הגוף

Pencil & tube skirts - חצאיות עיפרון וצינור

חצאית שמחטבת את הגוף מהמותניים למטה. בעוד שחצאיות עיפרון הן בדרך כלל עד הברך, חצאיות צינור ממשיכות מטה עד לקו הקרסול. בדרך כלל יש חריץ בחלק האחורי, כדי להקל על התנועה. שני הסגנונות מתאימים לנשים עם מבנה גוף בצורת שעון חול, או כל מי שיש לה מותן צרה. זו בחירה פופולארית לאירועים, כיוון שהחצאיות מתאימות למעילים או חולצות מחויטות. עם חגורה שמדגישה את המותן זו בחירה מצוינת לפגישת עבודה או מסיבה רשמית.

סוגי חצאית לפי סוג הגוף

Mini skirts - חצאיות מיני

חצאית מיני היא אביזר בסיסי ואופנתי מאוד בארון הבגדים. היא מגיעה עד אמצע הברך ומופיעה במגוון הדפסים וצבעים. חצאיות מיני יכולות להופיע במגוון רחב של בדים - מכותנה ועד ג'ינס, אולם בדרך כלל עושים אותן מבד עבה כדי לתת להן יותר משקל. חצאיות מיני יכולות להיות ישרות, מפונפנות או מתרחבות בשוליים, והן מתאימות למגוון אירועים. כעיקרון, חצאיות מיני מתאימות לנשים רזות, נמוכות או גבוהות, וזאת מכיוון שהאורך שלהן נותן רושם של רגליים ארוכות. גם נשים בעלות מבנה מלבני או צורת תפוח יכולות ליהנות מהיתרונות של חצאית מיני, וזאת בתנאי שיש להן רגליים יפות. חצאיות מיני הן כנראה החצאיות היחידות שאפשר לנעול איתן גם נעליים שטוחות, גם נעלי עקב וגם מגפיים בלי בעיה.

סוגי חצאית לפי סוג הגוף

Bubble skirts - חצאיות בלון

חצאית בלון היא חצאית עד הברך עם מכפלת שנתפרת פנימה לכל היקף החצאית, במרווחי תפירה קבועים שמייצרים נפח. חצאיות בלון נכנסות ויוצאות מהאופנה בלי סוף, אך הן מומלצות בעיקר לנשים עם היקפי מותן צרים, כמו משולש הפוך או מבנה גוף אתלטי. השפע והנפח של חצאיות הבלון יכולים להסתיר קימורים בגוף, לכן גם נשים עגלגלות יכולות למצוא אותן מחמיאות, אך כיוון שהחלק הבולט ביותר של החצאית הוא המכפלת, רצוי לא להעמיס ברקמות, חגורות וכיסים.

סוגי חצאית לפי סוג הגוף

Wrap skirts - חצאיות מעטפת

חצאית מעטפת מורכבת מפיסה מלבנית הנקשרת סביב המותניים או גבוה יותר. היא יכולה להיות באורך הברך או ארוכה עד הקרסול ולרוב מגיעה בבד "נוזלי" ושקוף. כמות השכבות במעטפת משתנה מאישה לאישה ותלוי ברצון שלה לכסות את הרגל כולה או לחשוף את חלקה. הצורה של חצאית מעטפת יכול להיות בסגנון A והיתרון הגדול שלה הוא שכל אישה יכולה לקבוע את מיקום וחוזק הקשירה, כך שהיא מתאימה לכל מבני הגוף. אפשר ללבוש את החצאית עם עקבים או עם נעל שטוחה.

סוגי חצאית לפי סוג הגוף

Asymmetrical hem skirts - חצאיות מכפלת א-סימטריות

חצאית עם מכפלת א-סימטרית מגיעה בבדים "קלים" ובבדים "כבדים". העיצוב הלא שגרתי וסוג הבד הם אלה שקובעים לאיזה אירוע מתאימה החצאית. היתרון הוא שחצאיות א-סימטריות מתאימות לכל מבני הגוף. נשים עם מבנה גוף בצורת אגס או קימורים באיזור הירכיים יכולות לבחור חצאיות ארוכות עם א-סימטריות באיזור המכפלת. נשים עם מסגרת צרה יכולות לבחור חצאיות עם מפרט א-סימטרי המתרכז באיזור הירכיים והמותניים. עם חצאיות א-סימטריות אפשר לנעול נעלי עקב, נעליים שטוחות ואפילו מגפיים.

סוגי חצאית לפי סוג הגוף

Circle skirts - חצאיות עיגול

חצאית עיגול היא מסוג החצאיות שהיו באופנה בשנות ה-50 וה-60, עם מכפלת עגולה מושלמת שמתנפנפת עם כל סיבוב של 360 מעלות. חצאיות קצרות מתאימות לנשים גבוהות ודקות, בעוד שחצאיות ארוכות ונפוחות יותר, עשויות לשרת היטב נשים עם ירכיים רחבות. בעוד שהגיזרה הצרה מתאימה כלבוש יומיומי, בגיזרה הארוכה, חצאיות עיגול יכולות להתאים לאירועים רשמיים.

סוגי חצאית לפי סוג הגוף

Skort - חצאית מכנסיים

Skort זה שילוב של חצאית ומכנסיים. בדרך כלל מדובר בחלק קידמי שהוא חצאית וחלק אחורי שהוא מכנסיים, מה שגורם למראה להיראות אלגנטי בחזית וספורטיבי מאחור. האורך של חצאית מכנסיים הוא בדרך כלל עד אמצע הירך, וכמעט שלא ניתן למצוא עיצובים שעוברים את קו הברך. בשל האלמנט הקצר של ה-SKORT, הפריט נוח לשימוש יומיומי ולא לאירוע רשמי. חצאית מכנסיים מתאימה למבנה גוף אתלטי, ובדרך כלל אינה מומלצת לנשים עם גוף בצורת אגס או תפוח, כיוון שהיא מדגישה ירכיים וישבן. על פי רוב, ניתן ללבוש אותה עם נעלי ספורט או נעליים שטוחות.

סוגי חצאית לפי סוג הגוף

Mermaid skirts - חצאיות בת הים

בת הים זו חצאית שנצמדת בקו המותניים והירכיים, נשפכת מטה ואז תופסת נפח מתחת לקו הברך ועד הקרסול. כך נוצר אפקט הדומה לסנפירים. זוהי חצאית אלגנטית המומלצת בעיקר לנשים בעלות פלג גוף תחתון צר ולא לנשים עם גוף בצורת אגס או תפוח. 

סוגי חצאית לפי סוג הגוף

Draped skirts
בדומה לחצאיות החתוכות בצורה א-סימטרית, חצאית זו מציעה קפלים א-סימטריים, באיזור המכפלת או המותן הצידי. הסגנון המיוחד משווה לחצ
אית מראה מהודר ויכול להתאים כמעט לכל מבני הגוף, כיוון שהוא מטשטש את הקימורים של מי שרוצה לטשטש ומעניק נפח למי שרוצה ליצור איזון בין פלג גוף עליון לתחתון.

סוגי חצאית לפי סוג הגוף

Tulip skirts - חצאיות טוליפ

בדומה לפרח הטוליפ, החצאית מורכבת משתי פיסות בד החופפות זו על זו ונראות כמו עלי כותרת, החושפים חלק מהרגל. חצאית טוליפ יכולה להגיע עד הברך או מעליה. מכיוון שהיא מטשטשת את קו המותניים, היא יכולה להתאים לנשים עם מבנה גוף בצורת אגס או משולש הפוך.

סוגי חצאית לפי סוג הגוף

Layered skirts - חצאיות שכבה

חצאית שכבות היא חצאית מסוגננת שבדרך כלל מורכבת משכבות אופקיות של בד דק ושקוף. ככל שיש יותר שכבות לחצאית, כך היא הולכת ונאטמת. השכבות מוסיפות נפח למראה ולכן היא מומלצת בעיקר לנשים עם גיזרה דקה, כמו מבנה אתלטי או שעון חול.

סוגי חצאית לפי סוג הגוף

Pleated skirts - חצאיות קפלים

חצאית קפלים מגיעה במגוון רחב של קפלים; צפופים (קפלי אקורדיון) או רחבים (קפלי סכין). מכיוון שהקפלים מתחילים כבר מהמותן, חצאיות אלה מתאימות יותר לנשים בעלות פלג גוף תחתון צר.

סוגי חצאית לפי סוג הגוף

במקום להתייאש, למדי להתלבש!

מקור: מירית בן-ציון
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.