print header

10 סימנים מתי הגיע הזמן לשחרר ולהרפות

בשביל להחזיק מעמד דרוש הרבה אומץ, אבל אלה דווקא הרגעים שאנחנו מרפים וממשיכים הלאה שעושים אותנו חזקים יותר ומאושרים יותר. הנה 10 סימנים מתי הגיע הזמן להרפות...

אהבה
 

1. האחר מצפה מכם להיות משהו שאתם לא
אל תשנו את מי שאתם עבור אף אחד. זה חכם יותר לאבד מישהו על חשבון שמירה על מי שאתם, מאשר לשמור אותו בחיים שלכם על ידי כך שתהיו משהו שאתם לא.

זכרו, הרבה יותר קל לתקן לב שבור מאשר להרכיב זהות מרוסקת. הרבה יותר קל למלא חלל ריק בחיים, חלל שבו פעם מישהו אחר היה, מאשר למלא את החלל במקום בו פעם הייתם אתם.
 

2. הפעולות של האחר אינן תואמות למילים שלו
כל אחד מאיתנו ראוי לאדם אחר שיגרום לנו לצפות שיגיע המחר. אם למישהו יש השפעה הפוכה עליכם, בגלל שהפעולות שלו אינן עומדות בקנה אחד עם המילים שלו, הגיע הזמן לשחרר. תמיד עדיף להישאר לבד מאשר בחברה גרועה.

זכרו, ידידות אמיתית היא הבטחה שבלב; היא שקטה, לא כתובה, בלתי ניתנת לשבירה על ידי מרחק ובלתי ניתנת לשינוי על ידי הזמן. אל תקשיבו למה שאחרים אומרים, ראו מה הם עושים.
 

3. אתם תופסים עצמכם מאלצים מישהו אחר לאהוב אתכם
אתם לא יכולים להכריח אף אחד לאהוב אתכם ואתם גם לא צריכים להתחנן בפני מישהו שישאר אם הוא רוצה ללכת. אהבה היא חופש. עם זאת, הסוף של אהבה לא צריך להיות סוף החיים, אלא דווקא תחילתה של הבנה כי אהבה לעיתים הולכת בלי סיבה, אבל היא תמיד משאירה אחריה שיעור. אם מישהו באמת אוהב אתכם, הוא לעולם לא ייתן לכם סיבה לפקפק בכך.

זכרו, כל אדם יכול להיכנס לחיים שלכם ולהגיד שהוא אוהב אתכם, אבל זה לוקח זמן עד שמישהו מיוחד יישאר ובאמת יוכיח עד כמה הוא אוהב. לפעמים זה לוקח קצת זמן למצוא את האדם הנכון, אבל בשביל האדם הנכון תמיד שווה לחכות.
 

4. מערכת יחסים אינטימית מבוססת אך ורק על משיכה מינית
יופי לא נמדד על פי כמות הראשים שאדם מסובב אחריו, אלא על ידי האופן בו הוא חי את חייו. מדובר בעומק הלב ובמה שגורם לכל אחד מאיתנו להיות ייחודי. להיות יפה זה להיות מי שאתם ולחיות את החיים בכנות. מדובר באותן המוזרויות הקטנות שגורמות לכל אחד מאיתנו להיות "אני" ייחודי.

זכרו, אנשים שנמשכים אליכם רק בגלל הפנים היפות או הגוף החטוב לא יישארו לצידכם לנצח, אבל אלה שרואים עד כמה הלב שלכם יפה, לא יעזבו לעולם.
 

5. אמון שנשבר לעיתים קרובות
אהבה פירושה לתת למישהו אחר את ההזדמנות לפגוע בנו, אבל לבטוח בו שלא יעשה זאת.

זכרו, כאשר אתם נותנים אמון מלא באדם אחר ללא כל ספק, באופן אוטומטי אתם מרוויחים אחת משתי אפשרויות: חבר לחיים או לקח לחיים. כך או כך מדובר בתוצאה חיובית. או שאתם מחזקים את העובדה שלמישהו האחר איכפת מכם או שתקבלו את ההזדמנות להוציא אותו מחייכם ולפנות מקום למישהו אחר שאכפת לו. בסופו של דבר תגלו מי מזוייף, מי אמיתי ומי יסכן הכל בשבילכם.
 

6. האחר לא מעריך אתכם
העריכו את עצמכם! כשאתם נותנים את עצמכם למי שאינו מכבד אתכם, אתם מאבדים פיסות מהנשמה שלא יחזרו לעולם. יש שלב שבו עליכם להרפות ולהפסיק לרדוף אחרי אנשים. אם מישהו רוצה אתכם בחיים שלו הוא ימצא דרך לשים אתכם שם.

זכרו, לפעמים אתם פשוט צריכים להרפות ולקבל את העובדה שלא איכפת להם מכם כמו שלכם איכפת מהם. תנו להם לעזוב את חייכם בשקט. לעיתים, השחרור קל יותר מהמאמץ להישאר. אנחנו רק חושבים שזה קשה יותר, עד שנעשה זאת בפועל, ונחוש הקלה.
 

7. אתם לא מקבלים הזדמנות להשמיע את עצמכם
לפעמים, ויכוח שומר על מערכת היחסים ואילו השתיקה היא זו ששוברת אותה. דברו מהלב כך שלא יהיה מקום לחרטה או לקצר בתקשורת.

זכרו, החיים זה לא לשמח אחרים, אלא ליצור מערכת כנה של שיתוף האושר עם אחרים.
 

8. אתם נאלצים להקריב לעיתים קרובות את האושר שלכם
אם אתם מאפשרים לאדם אחר לבצע יותר משיכות מאשר הפקדות בחיים שלכם, אתם תצאו מאיזון ותמצאו את עצמכם בגרעון רגשי. דעו מתי לסגור את החשבון.

זכרו, עדיף להיות לבד עם כבוד, מאשר במערכת יחסים שכל הזמן דורשת מכם להקריב את האושר והכבוד העצמי שלכם.
 

9. אתם לא אוהבים את המצב הנוכחי
עדיף להיכשל במשהו שאתם אוהבים מאשר להצליח במשהו שאתם שונאים. אל תתנו לאדם שויתר על החלומות שלו לשכנע אתכם ללכת ולהגשים את החלומות שלכם. הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות הוא ללכת אחרי הלב, לקחת סיכונים. לא רק לבצע בחירות קלות ובטוחות מתוך פחד שיקרו דברים, שכן אם תפחדו, לא יקרה דבר.

זכרו, הזדמנויות חייבות להילקח, טעויות חייבות להתבצע, שיעורים חייבים להילמד. זה יכול להיות טיפוס ארוך ומייגע במעלה הגבעה, אך כשתגיעו לפסגה זה יהיה שווה כל טיפה של דם יזע ודמעות בדרך.
 

10. אתם תופסים עצמכם במחשבות אובססיביות על העבר
בסופו של דבר תוכלו להתגבר על כאב לב ולשכוח את הסיבות בגללן בכיתם ושגרמו לכם עצב. בסופו של דבר אתם תבינו כי הסוד לאושר וחופש לא קשור לשליטה, נקמה או תוכחה, אלא טמון ביכולת לסמוך ולתת לדברים להתהוות באופן טבעי, תוך שאתם לומדים מהנסיון לאורך זמן.

זכרו, מה שחשוב הוא לא הפרק הראשון, אלא האחרון בחייכם. זה שחושף את כל הפרטים והבחירות שהתבצעו לאורך החיים. ותרו על העבר, שחררו את עצמכם לחופשי ופתחו את הראש לאפשרויות וחוויות חדשות.
 

* ודבר נוסף, אל תוותרו על תקווה. זכרו שמגיע לכם הטוב ביותר וכי יום יבוא והטוב שאתם מבקשים לעצמכם והטוב שמתעתד להגיע אל חייכם, יפגשו לכדי הבנה. דברים נפלאים עומדים להיות מנת חלקכם, גם אם לא תכננתם אותם. בסופו של דבר אתם תסתכלו לאחור בחיוך ותגידו "תודה!"

 

 

 

מקור תמונות: FreeDigitalPhotos.net

עריכה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.