maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

הכירו 2 אפליקציות שיעזרו לכם לנקות את זיכרון הטלפון הנייד שלכם

 הטלפון החכם הפך להיות חלק בלתי נפרד מהחיים של רבים איתנו, כשבאמצעותו אנחנו שומרים על קשר עם העולם, אך ככל שהטלפון עמוס יותר במידע הרב שאנו מרעיפים עליו, כך ביצועיו עלולים לרדת, קצב העבודה שלו ייהפך לאיטי ותקלות חוזרות ונשנות עלולות לפקוד אותו, כשרובכם ודאי מכירים את המצבים המתסכלים הללו. אז ממש כפי שכדי למנוע מהבלגן והלכלוך בביתנו להצטבר ולהפוך למטרד אנו צריכים לנקות את הבית מדי זמן מה, כך אנחנו צריכים לנקות גם את הטלפון הסלולרי שלנו, ובדיוק לשם כך פותחו האפליקציותClean Master (המותאמת לאנדרואיד) ו-Clean Doctor (המותאמת לIPhone). שתיהן מוצלחות במיוחד ויעשו לכם סדר בנייד, לכן כדאי שתכירו אותן ותדעו כיצד להשתמש בהן.

לחצו כאן כדי לגלות את אפליקציית Clean Master המיועדת  לטלפונים מבוססי אנדרואיד 

לחצו כאן כדי לגלות את אפליקציית Clean Doctor המיועדת לאייפון

אפליקציות לניקוי הטלפון: ידיים אוחזות בטלפונים ניידים
 

אפליקציית CleanMaster

הורידו את אפליקציית CleanMaster מכאן, ועקבו אחר ההוראות הבאות:

1. הפעילו את האפליקציה, ואפשרו לה גישה אל קבצי המכשיר שלכם. אם האפליקציה פועלת בשפה האנגלית, תוכלו לשנות את שפתה לעברית (חלקית) באמצעות לחיצה על לשונית Me בתפריט התחתון, בחרו באפשרות "Settings" - ותחת הכותרת General בתחתית העמוד תמצאו את ההגדרה Language ("שפה") ולחצו עליה. חפשו את האפשרות "עברית", לחצו עליה ושפת האפליקציה תשתנה.

2. לניקוי מהיר ומיידי של הטלפון הנייד שלכם מקבצים שאינם נדרשים לו, לחצו על כפתור Clean Now הממוקם בחלק העליון של המסך.

אפליקציות לניקוי הטלפון: עמוד ראשי של אפליקציית CleanMaster

 

3. האפליקציה תתחיל מיד לסרוק את כל קבצי הטלפון, כשבסופה של הבדיקה תוצג בפניכם רשימה המסכמת את כלל "קבצי הזבל" שנמצאו אצלכם במחשב, כמו גם את הנפח – הכולל והפרטני – שהם לוקחים מתוך זיכרון העבודה של המכשיר. שימו לב כי כל הפריטים ברשימה זאת מסומנים כמיועדים למחיקה - לכן עברו עליה וודאו שאכן ברצונכם כי האפליקציה תמחק את כל הפריטים המסומנים. במקרה שאינכם מעוניינים שהיא תמחק פריט מסויים מתוך הרשימה, לחצו על תיבת הסימון שלצידו והורידו את סימון ה-V.

4. לאחר שבדקתם כי כל הקבצים המסומנים על ידי האפליקציה הם אכן כאלו שאתם מעוניינים לנקות מן המכשיר, לחצו על כפתור "נקה קבצי זבל" שבתחתית המסך, והאפליקציה תתחיל בתהליך המחיקה.   

אפליקציות לניקוי הטלפון: לחיצה על כפתור ניקוי
 

5. בעזרת האפליקציה תוכלו גם לסנן ולנקות ממכשירכם, באופן ייעודי, קבצים מסוימים כדוגמת תמונות שאינכם צריכים - כאלו שיצאו מטושטשות או כאלו שנמצא מהן עותק כפול על המכשיר. את זאת תוכלו לעשות באמצעות מעבר אל לשונית "ארגז הכלים" בסרגל התחתון של המסך ובחירת האפשרות Photo Cleaner הנמצאת תחת הכותרת "Free Up Space"

אפליקציות לניקוי הטלפון: בחירה באפשרות ניקוי תמונות מן הטלפון

6. האפליקציה תסרוק עבורכם את כל התמונות שעל מכשירכם, וכאמור תמצא את אלו הכפולות (Similar Scenery), וכן את אלו המטושטשות (Blurry Photos) ותאפשר לכם לסמן אותן  ולאחר מכן למחוק אותן, בבת אחת ובקלות, פשוט על ידי לחיצה על כפתור "מחק".

אפליקציות לניקוי הטלפון: מחיקת תמונות מטושטשות באמצעות Clean Master
7. גם על אפליקציית וואטסאפ הפופולארית, שלבטח אתם משתמשים בה לרוב, תוכלו לקחת שליטה דרך Clean Master ולנקות אותה מהקבצים העודפים שהצטברו במכשירכם בזכותה. הישארו על לשונית "ארגז כלים" ובחרו באפשרות "WhatsApp Cleaner". האפליקציה תסרוק את המכשיר, תאתר ותסדר עבורכם את כל קבצי הוואטסאפ שברשותכם – סרטונים (Video Massages) תמונות, מוזיקה וקבצי קול. לחצו על כפתור Handle תחת כל קטגוריה שכזאת, והאפליקציה תציג את כל הקבצים שהתקבלו ב-Whatsapp מאותו הסוג. סמנו את הקבצים שברצונכם להיפטר מהם, לחצו על מחק – ועבודת הניקוי תתבצע.
אפליקציות לניקוי הטלפון: מחיקת קבצים שהתקבלו ב-WhatsApp בעזרת CleanMaster

אפליקציית Clean Doctor

הורידו את אפליקציית Clean Doctor מכאן, ועקבו אחר ההוראות הבאות:

1. Clean Doctor מאפשרת לכם לנקות את מכשיר האייפון שברשותכם מקבצים ומסמכים מיותרים, וזאת לפי חלוקה לסוגי הקבצים השונים השמורים על מכשירכם. כבר בעמוד הראשי של האפליקציה מוצגות אפשרויות הבחירה: ניקוי תמונות (Photos), ניקוי סרטונים (Videos) וניקוי אנשי קשר (Contacts).

אפליקציות לניקוי הטלפון: עמוד ראשי של אפליקציית Clean Doctor

2. תוכלו להתחיל עם ניקוי כל התמונות הכפולות שתופסות נפח במכשירכם. לחצו על האפשרות Photos בתפריט הראשי, והאפליקציה תחל בסריקה אחר כלל התצלומים המאוכסנים במכשירכם. בסופו של דבר תוצג לכם רשימה של התמונות הזהות (Duplicate Photos), צילומי המסך הכפולים (Screenshots), תצלומים ערוכים (Edited Photos) ועוד המופיעים במכשיר - כדי להתחיל להיפטר מהם, בחרו באחת מן הקטגוריות על מנת לסנן תמונות ממנה.

אפליקציות לניקוי הטלפון: קטגוריית של תמונות מיותרות שנמצאו במכשיר הנייד

3. כעת בעמוד המציג את התמונות מתוך הקטגוריה שבחרתם, תוכלו לראות את כל התמונות שהאפליקציה סרקה ומצאה במכשיר. כדי להסירן כל שעליכם לעשות הוא לסמן את אלו שברצונכם למחוק, ואז ללחוץ על אייקון פח האשפה בפינה השמאלית התחתונה של המסך. בחלונית האישור הקופצת סמנו "אישור", והתמונות ייעלמו מן המכשיר לצמיתות.

אפליקציות לניקוי הטלפון: סימון תמונות למחיקה

4. באותה דרך בדיוק ניתן להיפטר גם מהסרטונים וקטעי הווידאו שיושבים על מכשירכם – בתפריט הראשי של האפליקציה בחרו ב-Video, תנו ליישום לסרוק את הקבצים ששמורים בזיכרון ובסופו של התהליך בחרו אחת מתוך קטגוריות הסינון שהאפליקציה מציעה: סרטונים כפולים (Duplicate Videos), סרטונים בנפח גדול (Large Size) וכל השאר (Others). 

אפליקציות לניקוי הטלפון: קטגוריה של סרטונים מיותרים בסמארטפון
5. בתוך הקטגוריה שבחרתם סמנו את הסרטונים שתהיו מעוניינים למחוק ולחצו על אייקון פח האשפה כדי להסירם.
אפליקציות לניקוי הטלפון: אייקון פח האשפה למחיקת הקבצים

5. האפליקציה יכולה לאתר גם שמות אנשי קשר כפולים ברשימת אנשי הקשר שלכם – כל שעליכם לעשות זה ללחוץ על Contacts בתפריט הראשי, ותוך כמה רגעים האפליקציה תציג לכם אילו שמות שמורים פעמיים במכשירכם. מכאן תוכלו לגשת אל הכרטיס שלהם ולערוך אותו לפי ראות עיניכם.  

אפליקציות לניקוי הטלפון: רשימת אנשי קשר כפולים

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו