print header

התניידות חכמה בתחבורה ציבורית במגוון ערים באירופה

שימוש בתחבורה ציבורית בנסיעות לחו"ל הוא דרך מצוינת לחסוך בעלויות, לעבור בין מוקדי העניין השונים בצורה קלה ופשוטה, ולהתוודע ליעדים חדשים באופן אישי ועצמאי – ממש כמו המקומיים. מטרת המדריך הבא היא להעניק לכם, לאור ריבוי האופציות בהן אנו נתקלים בכל טיול, את המידע שיאפשר בחירה חכמה בין אופני ההתניידות הנוחים והמתאימים לכם ביותר במגוון יעדים מובילים באירופה. תוכלו לקרוא אודות מערכת התחבורה הציבורית בכל עיר, סוגי כרטיסי הנסיעה ושעות הפעילות שלה וגם כמה טיפים נבחרים שיקלו עליכם ויהפכו את הטיול לפשוט ונעים יותר.

לחצו על היעד כדי לעבור למדריך המבוקש:

לונדון      רומא      ברצלונה      פראג      פריז

בונוס: אפליקציות לשימוש בתחבורה ציבורית 

 

תחבורה ציבורית בערים בעולם

pedrosimoes

לונדון

מערכת התחבורה הציבורית של לונדון מחלקת את העיר ל-9 אזורים, כאשר אזורים 1 ו-2 מרכזים את מרבית האטרקציות התיירותיות המוכרות בעיר. קיימים מספר סוגי כרטיסי נסיעה עיקריים להתניידות נוחה בעיר, אשר ניתנים לרכישה באתר משרד התחבורה הציבורית של לונדון, או בתחנות הרכבת התחתית ובתחנות שירות של משרדי הכרטיסים. 
 

אויסטר (Oyster Card) – כרטיס האויסטר הוא הכרטיס בו משתמשים מרבית הנוסעים הקבועים בתחבורה הציבורית בעיר והוא המומלץ למבקרים בעיר למשך 5 ימים ומטה. מדובר בכרטיס מגנטי הניתן להטענה בכל סכום לפי ראות עיניכם (בדומה לכרטיס הרב-קו בישראל), אשר מקנה הנחות משמעותיות בכל נסיעה. המחירים משתנים בהתאם לאזורים ולכמות הנסיעות, אך נסיעה באזור 1 לדוגמה, תעלה כמעט חצי מנסיעה בודדת במזומן. הכרטיס תקף בכל קווי האוטובוס הנוסעים באזורים 1-9 וברכבות התחתיות, אך לא ברכבות ה-Heathrew Express המחברת בין לונדון לבין שדה התעופה הית'רו או בתחבורה הנוסעת מעבר לאזורים שהוזכרו. בעת רכישת הכרטיס עליכם לשלם פיקדון של 5 פאונד על הכרטיס עצמו, סכום אותו ניתן לקבל בחזרה כשמחזירים את הכרטיס לתחנות השירות., במידה ונותר עודף בכרטיס, תקבלו גם אותו. ההנחה בכרטיס מתווספת להנחות המגיעות לילדים, מבוגרים וסטודנטים. 

טיפים:

 • בבואכם לבחור כרטיס אויסטר שימו לב שמחיר של כ-2 נסיעות בודדות שווה ערך לכרטיס "חופשי יומי", כך שמדובר בכרטיס שכדאי לרכוש רק אם אינכם מתכוונים להשתמש בתחבורה הציבורית לעיתים קרובות במהלך שהותכם בעיר.
 • אל תמתינו עם החזרת כרטיס האויסטר עד להגעתכם לשדה התעופה. אף על פי שקיים משרד כרטיסים גם בשדה, הוא אינו פעיל 24 שעות ביממה.
 • בחרו את הכרטיס המתאים לכם, נסיעה ללא כרטיס מתאים עשוייה להוביל לקנסות.
תחבורה ציבורית בערים בעולם
Colin
 
• טרבל קארד (Travel Card)  - כרטיס הטרבל קארד הוא כרטיס נסיעה אישי המשמש תיירים כ"חופשי יומי", "חופשי תלת יומי" או "חופשי שבועי" ומומלץ להשתמש בו אם אתם מתכננים שהות ארוכה בעיר. הכרטיס מאפשר נסיעה בכל אמצעי התחבורה שבעיר בתחומי האזורים בהם בחרתם, כולל הסירות שבנהר התמזה. האזורים בהם מצויות מרבית האטרקציות הם אזורים 1 ו-2, כך שאם אתם מעוניינים להתמקד באתרים המזוהים עם העיר, כדאי לכם לשקול לרכוש טרבל קארד רק לאזורים הללו.
טיפים
 • חשוב מאוד: שימו לב שהמשמעות של יום עבור כרטיסי "חופשי יומי" למיניהם הוא בין השעות 04:30 בבוקר ל-04:29 בבוקר היום הבא.
 • עבור נסיעה של 5 ימים ומטה מומלץ לרכוש כרטיס אויסטר על פני טרבל קארד, כיוון שההנחות המצטברות באויסטר הן משמעותיות יותר מההנחה הניתנת על כרטיסי "חופשי יומי". את הטרבל קארד העדיפו עבור נסיעות מחוץ לאזורים 1-9, או עבור חופשה ארוכה מ-5 ימים.
 • רכישת "כרטיס חופשי שבועי" מקנה לכם הנחות במגוון אטרקציות תיירותיות בעיר. במידה וזהו הכרטיס בו בחרתם, אספו את חוברת המידע שבמשרדי הכרטיסים לקבלת מידע נוסף אודות ההנחות המגיעות לכם.
 • במידה ורכשתם אויסטר קארד וברצונכם לרכוש גם טרבל קארד, אין צורך לרכוש אותו בנפרד. ניתן להטעין אותו במשרדי הכרטיסים על כרטיס האויסטר שברשותכם.
 • תיירים יכולים לרכוש כרטיסי אויסטר וטרבל קארד מראש באמצעות אתר האינטרנט של משרד התחבורה בלונדון.
Family Cards - למשפחות עם ילדים כדאי לשקול רכישת כרטיסי נסיעה משפחתיים שמחירם משתנה בהתאם למספר הילדים וההורים, כמו גם בהתאם לאזורים בהם מעוניינים לתקף את הכרטיסים.
 • ילדים עד גיל 11 רשאים לנסוע בחינם בלווי מבוגר ואילו ילדים בני 12-18 נהנים מהנחות שונות, ודאו אודות ההנחות המגיעות לכם במעמד הרכישה.
קונטקטלס (Contectless) דרך חדשה לתשלום עבור נסיעה בתחבורה ציבורית, הנעשית באמצעות העברת כרטיס האשראי בתחנות הרכבת. דרך זו היא פחות מומלצת כרגע כיוון שחלק מכרטיסי האשראי שהונפקו מחוץ לאנגליה עדיין אינם ניתנים לשימוש באופן זה, וספקיות האשראי רשאיות לגבות עמלה בעבור כל העברה של הכרטיס.
 
כרטיס יומי בודד  - כרטיס הניתן לשימוש בנסיעה אחת בלבד ומחירו 1.5 פאונד.
 
תחבורה ציבורית בערים בעולם
E01
 
סוגי תחבורה ציבורית בלונדון:
 
מוניות – כלי התחבורה הציבורית היקר ביותר בלונדון. במידה וברצונכם להשתמש במונית העדיפו את ה-Minicabs הנחשבות לזולות על פני המוניות השחורות הרגילות. מוניות אלו יש להזמין טלפונית, למען ביטחונכם הימנעו מלעצור אותן ברחוב.
 
אוטובוסים
 
שעות פעילות: מערכת האוטובוסים פועלת שבעה ימים בשבוע עד השעה 23:30, כאשר במרכז העיר קיימים גם קווי אוטובוס שפעילים בין השעות 23:30 ל-04:30 לפנות בוקר. ניתן לזהות אותם על פי סימון N למספר הקו. קווי האוטובוס האדומים המוכרים והמזוהים עם העיר, הנושאים את השם "רוטמאסטר", פעילים כיום בשני קווים תיירותיים בלבד, קו 19 העובר דרך הכיכרות פיקדילי וטרפלגר, וקו 15 העובר בכנסיית סנט פול ומגדל לונדון. ניתן לצפות במפת קווי האוטובוס העירונית כאן.
רכישת כרטיסים: לא ניתן לשלם באוטובוסים במזומן ויש להיות מצוידים בכרטיס נסיעה מראש.
 
טיפים נוספים: 
 • במידה ורכשתם כרטיס אויסטר או טרבל קארד חופשי יומי/שבועי לאזורים מסוימים, ניתן לנסוע בו באוטובוס בכל רחבי העיר.
 • בכמה מן התחנות מופיע הכיתוב Request Stop. הכוונה היא שהאוטובוס יעצור בתחנה זו רק במידה ותסמנו לנהג שאתם מעוניינים לעלות, באמצעות הנפת היד.
רכבת תחתית (Underground/Tube)  
 
שעות פעילות: 12 קווי הרכבת התחתית של לונדון פעילים 7 ימים בשבוע בין השעות 5 בבוקר לחצות, ובסופי שבוע חלק מהקווים עד 1 בלילה.
רכישת כרטיסים: ניתן לרכוש כרטיסי נסיעה לרכבת התחתית בתחנות הרכבת ובמידה ועושים זאת בשעות שאינן שעות העומס (ימים ב'-ו' מהשעה 09:30-16:00) ניתן לקבל כרטיס במחיר מוזל.
 
טיפ:
רכבת קלה (DLR) – רכבת הפועלת באזורים 1-4 וכוללת 44 תחנות. ניתן לקבל מידע נוסף אודות התחנות השונות כאן.
 
רכבת עילית (London Overground) – ניתן לקבל מידע נוסף אודות התחנות השונות כאן.
 
ספינות  - שיט בנהר התמזה מתאפשר בין השעות 10:30-17:00, ובעונת הקיץ גם מאוחר יותר. רוכשי כרטיסי ה"חופשי יומי" השונים זכאים להנחות על שייט בספינות, ניתן לברר פרטים נוספים במשרדי הכרטיסים.
 
 
 

רומא

כרטיסי הנסיעה ברומא מאפשרים לכם לנסוע בכל סוגי התחבורה הציבורית הקיימים בעיר. טרם הנסיעה יש לתקף את הכרטיס במכשירי ההחתמה או בכניסה לתחנות. חשוב לציין כי מיקום תחנות הרכבת התחתית במרכז העיר והעובדה שמדובר באזור פקוק גם בעבור אוטובוסים, הופכים את המעבר בין אטרקציות ואזורים מרכזיים בעיר העתיקה (כנסיית סנט פטרוס, הקוליסיאום, פיאצה נבונה, המדרגות הספרדיות ועוד) לפשוט ונוח יותר באופן רגלי, כך שבמידה ובאפשרותכם לטייל רגלית, ההמלצה היא להשתמש ברכבת תחתית או אוטובוס עד ליעד הראשון שלכם, ולהמשיך את שאר היום ברגל.
 
תחבורה ציבורית בערים בעולם
Diliff
 
קיימים מספר סוגים של כרטיסי נסיעה עיקריים להתניידות נוחה בעיר. כל הכרטיסים ניתנים לרכישה במכונות שבתחנות הרכבת, תחנות האוטובוס או בקיוסקים המכונים Tabacchi המפוזרים בעיר ומסומנים באות T. בחרו את הכרטיס המתאים לכם, נסיעה ללא כרטיס מתאים עשוייה להוביל לקנסות.
 
כרטיס לנסיעה בודדת (BIT) – תקף ל-75 דקות נסיעה באוטובוס, או נסיעת מטרו אחת. מחירו 1.5 יורו.
 
כרטיס "חופשי יומי" (BIG) – מאפשר נסיעה ברחבי העיר ללא הגבלה. מחירו 6 יורו.
 
כרטיס "חופשי תלת יומי" (BTI) – מאפשר נסיעה ברחבי העיר במשך 3 ימים ללא הגבלה. מחירו 16.5 יורו.
 
כרטיס "חופשי שבועי" (CIS) – מאפשר נסיעה ללא הגבלה במשך שבוע. מחירו 24 יורו
 
שימו לב שכרטיסי "חופשי יומי" תקפים עד חצות ביום פקיעת התוקף שלהם.
 
כרטיס Roma Pass  - כרטיס התקף לשניים או שלושה ימים, ומאפשר שילוב בין כניסה למספר מוזיאונים ואטרקציות שונות בעיר, לבין נסיעה ללא עלות בתחבורה הציבורית. ניתן לקבל פרטים נוספים כאן.
 
תחבורה ציבורית בערים בעולם
Reinhard Dietrich
 
סוגי תחבורה ציבורית ברומא:
 
רכבת תחתית
מערכת הרכבת התחתית ברומא, ה"מטרופוליטנה", כוללת שני קווים המסומנים בצבעים, A (אדום) ו-B (כחול). השתמשו בקו A על מנת להגיע אל אזור המדרגות הספרדיות והוותיקן, ובקו B לצורך הגעה אל סביבת הקוליסיאום.
 
שעות פעילות: הקווים פועלים בין השעות 05:30 בבוקר ועד ל-23:30 בלילה בימי חול או 00:30 בשבתות. ניתן למצוא את מפת המטרו כאן.
 
אוטובוסים

שעות פעילות: קווי האוטובוס פעילים בין השעות 05:30 בבוקר ועד חצות. כ-20 קווי אוטובוס פועלים גם בין חצות ל-05:30. קווים המסומנים ב-U הם קווים הפעילים רק במשך היום, וקווים המסומנים ב-N הם קווי לילה.
רכישת כרטיסים: לא ניתן לשלם באוטובוסים במזומן ויש להיות מצוידים בכרטיס נסיעה מראש.
 
טיפ:
 • קיימים לא מעט קווי אוטובוס תיירותיים הנוסעים במוקדים שונים במרכז העיר, כדוגמת הקו המעגלי 110 הפועל בין 08:30 בבוקר ל-19:00 בערב. שימו לב לתעריפים.
מיניבוסים חשמליים – הקווים העיקריים המשרתים את התיירים הם 115 ו-116.
 
קווי טראם - 6 קווי טראם פועלים בעיר לאורך 192 תחנות, ניתן למצוא את מפת הקווים כאן. שימו לב שהם אינם פעילים בימי ראשון.
 
מוניות – ההתניידות במוניות אינה זולה. העדיפו להזמין מראש באמצעות המלון בו אתם לנים, או חפשו אחר המוניות הלבנות או הצהובות במידה ואתם עוצרים במונית ברחוב. שימו לב שעל גג המונית יופיע הכיתוב Commune di Roma. בקשו להפעיל מונה או קבעו עם הנהג את מחיר הנסיעה מראש, ובדקו היטב את העודף לפני עזיבת המונית.
;

ברצלונה

כרטיסי הנסיעה בברצלונה מאפשרים לכם לנסוע בכל סוגי התחבורה הציבורית הקיימים בעיר וקיימים מספר סוגי כרטיסי נסיעה עיקריים להתניידות נוחה. כל הכרטיסים ניתנים לרכישה במכונות האוטומטיות שבתחנות הרכבת, בקיוסקים, בדוכנים הממוקמים בעיר ובמרכזי השירות.
 
כרטיס "חופשי יומי" – מאפשר נסיעה לפי ימים בכל אמצעי התחבורה הציבורית בעיר.
 
כרטיסיית T-10 – הכרטיסייה, שתקפה ל-10 נסיעות, מאפשרת נסיעה במחיר מוזל של כ-50% הנחה וניתנת לשימוש על ידי מספר אנשים. כל שימוש מאפשר נסיעה בכל סוגי התחבורה הציבורית במשך שעה ורבע. מחיר הכרטיסייה 9.95 יורו.
 
כרטיס לנסיעה בודדת – כרטיס רגיל שמחירו 2.15 יורו טוב לשימוש חד פעמי בתחבורה ציבורית מכל סוג שהוא.
 
כרטיסיית T-50 - כרטיסייה שתקפה ל-50 נסיעות. להבדיל מכרטיסיית ה-T-10, מדובר בכרטיסייה לשימוש אישי שאינה ניתנת להעברה בין אנשים שונים, ולכן אינה מומלצת לתיירים המגיעים לתקופות קצרות.
 
כרטיסייה משפחתית (T-70/30) – כרטיסיה שמיועדת ל-70 נסיעות ותקפה לפרק זמן של 30 יום. מחיר הכרטיסיה 59.5 יורו.
 
כרטיס Barcelona Card - כרטיס התקף למספר ימים לבחירתכם, ומאפשר שילוב בין כניסה למספר מוזיאונים ואטרקציות שונות בעיר, לבין נסיעה ללא עלות בתחבורה הציבורית. כרטיס ליומיים עולה 37 יורו. הכרטיס ניתן לרכישה בהנחה כאן, או במחיר מלא בדלפק החברה Barcelona Card בשדה התעופה.
 
טיפים: 
 • הכרטיסייה נשחקה או חדלה מלעבוד? כרטיסייה שחוקה או הרוסה ניתן להחליף ללא עלות בעמדות השירות שבתחנות הרכבת התחתית.
 • לא ניתן לשלם במכונות האוטומטיות עבור כרטיסי הנסיעה בשטרות של למעלה מ-20 יורו, הצטיידו בכסף קטן מראש.
 • בחרו את הכרטיס המתאים לכם, נסיעה ללא כרטיס מתאים עשוייה להוביל לקנסות.
תחבורה ציבורית בערים בעולם
Mattia Felice Palermo
 
סוגי תחבורה ציבורית בברצלונה:
 
רכבת תחתית  
מערכת הרכבות התחתיות בברצלונה כוללת שמונה קווי מטרו, מהם כ-4 הרלוונטיים לשימוש תיירים (הקווים שמספרם 1-4) ונוסעים בין האטרקציות המרכזיות. הקווים מסומנים בצבעים, כאשר אלו שרלוונטיים לתיירים הם הקו הסגול, הקו הצהוב, הקו האדום והקו הירוק. ניתן לצפות במפת הקווים כאן.
 
שעות פעילות: הרכבת התחתית פועלת לאורך ימות השבוע בין השעות 05:00 ל-24:00, ובימי ו' בין השעות 05:00 ל-02:00.
 
טיפ: על אף שמבוצע שדרוג תחנות המטרו בעיר, עדיין קיימות תחנות שאינן מצוידות במעליות ולכן פחות נגישות עבור מטיילים הנוסעים עם עגלות ילדים או כאלה המתקשים בהליכה. מומלץ לשקול נסיעה בחשמליות במידת האפשר.
 
מונית – מחיר הנסיעה במונית בברצלונה הוא עבור מונית ולא עבור כמות הנוסעים, כך שמדובר באופציה פחות יקרה מבערים אחרות. המוניות המורשות והמומלצות בעיר מסומנות בצבעי שחור-צהוב. הפעלת המונה במונית היא בדרך כלל אוטומטית.
 
אוטובוסים
 
שעות פעילות: מרבית האוטובוסים פועלים בין השעות 05:30-22:30. קווי הלילה, המסומנים באות N, פועלים בין השעות 22:30 ל-04:30 בתדירות של כאחת לחצי שעה.
רכישת כרטיסים: במהלך הנסיעה באוטובוס ניתן לרכוש רק כרטיסים המיועדים לנסיעה חד פעמית, כך שאם ברצונכם לרכוש כרטיסיות עשו זאת מראש ותקפו אותן במהלך הנסיעה.
 
טיפ:
 • לנסיעות ארוכות ומהירות באוטובוס, חפשו את קווי ה-BRT. את מסלולי האוטובוס האלו ניתן למצוא כאן.
קווי טראם/ חשמליות – 6 קווי טראם פועלים בעיר, ואף על פי שפריסתם לא רחבה כשל הרכבת התחתית, הם מהווים פתרון יעיל למטיילים עם עגלות ילדים או מטיילים בעלי קשיי התניידות. ניתן למצוא את מפת הקווים כאן.
 
 
תחבורה ציבורית בערים בעולם
Magnus Manske

פראג

כרטיסי הנסיעה בפראג מאפשרים לכם לנסוע בכל סוגי התחבורה הציבורית הקיימים בעיר.
קיימים מספר סוגי כרטיסי נסיעה עיקריים להתניידות נוחה בעיר. כל הכרטיסים ניתנים לרכישה במכונות האוטומטיות שבתחנות הרכבת, בקיוסקים, בדוכנים הממוקמים בעיר ובמרכזי השירות. את הכרטיסים יש לתקף במכונות טרם השימוש, ואין צורך להעביר אותם בהמשך עד לגמר תוקפם. בכרטיס שלא תוקף ניתן להשתמש גם בהמשך הטיול, כך שאין בעיה לרכוש מספר כרטיסים בתחילת הטיול ולתקף אותם במועדים הנוחים לכם. בחרו את הכרטיס המתאים לכם, נסיעה ללא כרטיס מתאים עשוייה להוביל לקנסות.
 
כרטיס רגיל -  כרטיס רגיל לנסיעה בתחבורה הציבורית ניתן לשימוש ללא הגבלה במשך חצי שעה ועולה 24 קרונות וכרטיס לשעה וחצי שעולה 32 קרונות. לרוב, נסיעה לכיוון אחד למרכז העיר מאפשרת להסתפק בכרטיס הזול יותר.
 
כרטיס "חופשי יומי" – מאפשר שימוש בתחבורה הציבורית ללא הגבלה במשך יום אחד, מחירו 110 קרונות. ילדים בין הגילאים 6-15 ישלמו חצי מחיר.
 
כרטיס "חופשי תלת יומי" – מאפשר שימוש בתחבורה הציבורית ללא הגבלה במשך 3 ימים ומחירו 310 קרונות.
 
תחבורה ציבורית בערים בעולם
Jorge Royan
 
סוגי תחבורה ציבורית בפראג:
 
רכבת תחתית
מערכת הרכבות התחתיות בפראג כוללת כיום 3 קווים: A (ירוק), B (צהוב), C (אדום).
 
שעות פעילות: הרכבת התחתית פועלת לאורך ימות השבוע בין 04:45 לפנות בוקר לחצות בלילה, בתדירות של אחת ל-3 דקות בשעות העומס ובין 8-10 דקות לאורך שאר היום. ניתן להוריד מפה כאן.
 
אוטובוסים
 
שעות פעילות: האוטובוסים פועלים בין השעות 04:45 לפנות בוקר לחצות בלילה, בתדירות של 6-8 דקות בשעות העומס, ו-10-20 דקות בשאר היום. קווי הלילה, שמספרם 501-513, פועלים בין חצות ל-04:30 לפנות בוקר, בתדירות של 30-60 דקות.
רכישת כרטיסים: לא ניתן לרכוש כרטיסים בכל תחנת אוטובוס, כך שכדאי להקדים ולרכוש אותם מראש.
 
טיפים: 
 • להתניידות זולה לשדה התעופה וממנו – קווים 119 ו-100 מחברים בין תחנת המטרו Dejvická לבין שדה התעופה Ruzyně ומהווים דרך נוחה וזולה להגיע אל העיר וחזרה. פרטים נוספים אודות הקווים ניתן למצוא כאן.
 • גן החיות של פראג מפעיל את קו ה-Zoo Bus בין תחנת  Nádraží Holešovice (שניתן להגיע אליה בקו C) לבין גן החיות, בסופי שבוע ובחגים בין אפריל לספטמבר. תדירות הקו היא אחת ל-10 דקות, והנסיעה בו היא ללא עלות.
קווי טראם/ חשמליות – קווי הטראם מרשתים חלק גדול מהעיר, והם מאפשרים נסיעה נוחה ונעימה בין 04:30 לפנות בוקר ועד חצות. הקווים המומלצים הם קו 22 החוצה את התיאטרון הלאומי ואת מצודת פראג דרך גשר קארל, וקו 91 שנוסע בסופי השבוע שבין אפריל לנובמבר ברחבי העיר העתיקה בין השעות 12:00 ל-17:30.
 
תחבורה ציבורית בערים בעולם
che

מונית – כדאי להימנע מלעצור מונית ברחוב ולהשתדל להזמין מונית באמצעות דלפק הקבלה במלון או רשימת המוניות המורשות בתחתית עמוד זה. במידה ועליכם לתפוס מונית באופן עצמאי וודאו  שמדובר במונית מורשית בצבע צהוב, שעל גגה מותקנת הלוחית Taxi באופן בולט. השתדלו להסדיר את מחיר הנסיעה עם הנהג מראש. 

לחצו כאן כדי לחזור לתחילת הכתבה

פריז

מפת התחבורה הציבורית של פריז מחולקת ל-6 אזורים (לחצו כאן למפת אזורי החלוקה), כאשר אזורים 1 ו-2 הם האזורים בהם נמצאות מרבית האטרקציות התיירותיות המוכרות בעיר. מחיר הנסיעה עולה ככל שכרטיס הנסיעה כולל אזורים רבים יותר.
 
קיימים מספר סוגי כרטיסי נסיעה עיקריים להתניידות נוחה בעיר. הכרטיסים ניתנים לרכישה במכונות האוטומטיות או בעמדות השירות שבתחנות. 
 
כרטיס רגיל (ּ+T) – כרטיס שמחירו 1.8 יורו, תקף לנסיעה אחת. כרטיס שמומלץ לרכישה רק במידה ואתם לא מתכוונים לנסוע נסיעות רבות בתחבורה הציבורית. ניתן להשתמש בכרטיס ללא מגבלה בתוך מטרו או רכבת RER כל עוד אינכם יוצאים מהמתחם, או באוטובוסים וחשמליות תוך 90 דקות מהשימוש הראשוני. כרטיס T+ שנרכש במטרו, אינו שמיש לאוטובוס או חשמלית ולהיפך.
 
כרטיסייה (Carnet) -  עשרה כרטיסים במחיר 14.01 למבוגרים ו-7 לילדים עד גיל 10. 
 
ה-T+ וה-Carnet תקפים באמצעי התחבורה הבאים: מטרו, רכבת RER באזור 1, חשמליות, ואוטובוסים רגילים של חברת ille de France.
 
כרטיס "חופשי יומי" (Mobilis)  - כרטיס המאפשר שימוש בלתי מוגבל בכל אמצעי התחבורה בפריז, למעט הגעה אל שדות התעופה או מהם. מחירו של הכרטיס הזול ביותר (אזורים 1-2) עולה 7 יורו ומאפשר הגעה אל מרבית האזורים המעניינים תיירים.
 
כרטיס "חופשי שבועי" (Navigato Decouverte) – כרטיס המאפשר שימוש בלתי מוגבל בכל אמצעי התחבורה בפריז למעט שדות התעופה, ותקף בין הימים שני בבוקר לראשון בלילה. הכרטיס ניתן לרכישה בהצגת תעודה מזהה ותמונת פספורט, והוא יעיל לתיירים המגיעים לפריז לשבוע בימים ב' או ג' ומתכננים להשתמש בתחבורה הציבורית מספר פעמים מדי יום. מחירו משתנה בהתאם לאזורים שבהם מעוניינים לתקף אותו, הכרטיס הזול ביותר (אזורים 1-2) יעלה 26.25 יורו.
 
טיפ: נסו לתכנן מראש את מקומות אליהם אתם מעוניינים להגיע מדי יום, על מנת לראות האם הכרטיס המתאים לכם הוא הכרטיסייה או ה"חופשי שבועי". שימו לב שהכרטיסייה מאפשרת שימוש לכמה אנשים ללא מגבלה, בעוד שה"חופשי שבועי" הוא כרטיס אישי. זכרו לבחור את הכרטיס המתאים לכם, נסיעה ללא כרטיס מתאים עשוייה להוביל לקנסות.
 
כרטיס ה-Paris Visite - כרטיס התקף למספר ימים לבחירתכם, ומאפשר שילוב בין הנחות בכניסה למספר מוזיאונים ואטרקציות שונות בעיר (למשל: הנחה בשווי 10 יורו לדיסנילנד), לבין נסיעה ללא עלות בתחבורה הציבורית בהתאם לאזורים שנבחרו. כרטיס יומי למרכז העיר (אזורים 1-3) יעלה 11.15 יורו למבוגר, ו-5.55 יורו לילד. מדובר בכרטיס שעלותו הגבוהה הופכת אותו ליעיל רק בעבור מטיילים המשתמשים בתחבורה הציבורית בכמות גבוהה במיוחד.
 
תחבורה ציבורית בערים בעולם
Moyan Brenn
 
סוגי תחבורה ציבורית בפריז:
 
רכבת תחתית
מערכת הרכבות התחתיות של פריז כוללת 16 קווים, המגיעים בתדירות של אחת ל-3 דקות בשעות העומס, ובין 8 ל-10 דקות בשאר היום.
 
שעות פעילות: הרכבת התחתית בפריז פועלת בין השעות 05:30 בבוקר ל-00:30 בלילה. למפת הרכבת התחתית לחצו כאן.
 
רכבת (RER)
הרכבת כוללת 5 קווים והיא יעילה מאוד עבור הגעה ל-3 יעדים רלוונטיים לתיירים: נמל התעופה דה גול (קו B), ארמונות ורסאי (קו C) ופארק יורודיסני (קו A). את מפת הרכבת תוכלו למצוא כאן.
 
אוטובוסים – למפת האוטובוסים המלאה לחצו כאן.
 
שעות פעילות: האוטובוסים פעילים בין 05:30 ל-00:30, ואילו קווי הלילה של חברת Noctillien פועלים בין 00:30 ל-05:30 בתדירות נמוכה.
קווים מומלצים: כמה מהקווים המומלצים שעוברים באזורים המתויירים הם 48, 68 ו-42 
אוטובוסים תיירותיים: ה- Balabus הוא אוטובוס הנוסע בימי ראשון בין החודשים אפריל לספטמבר ב-2 מסלולים שונים במרכז העיר, וניתן לאתר את תחנות היציאה על ידי השילוט Bb. לחצו כאן לצפייה במסלולי האוטובוס.
 
טיפים:
 • כאשר קו האוטובוס שלכם מתקרב לתחנה, יש לסמן לנהג על מנת שיעצור.
 • ניתן לרכוש כרטיס לנסיעה בודדת ישירות מהנהג, במידה ויש ברשותכם את הסכום המדויק ללא עודף.
מוניות – מוניות הן אמצעי התחבורה הציבורית היקר ביותר בפריז, ולכן הן פחות מומלצות להתניידות יומיומית. ניתן לעצור מונית שעל השלט שעל גגה דלוק אור לבן, אולם לא בסמוך לתחנת מוניות. במידה ואתם מצויים בסמוך לתחנה, יש להזמין מונית ישירות מהתחנה. שימו לב שמחיר הנסיעה נקבע על פי מונה מרגע ההזמנה.
 
 
תחבורה ציבורית בערים בעולם
 

אפליקציות לתחבורה ציבורית

גם בזמן טיולים בחוץ לארץ ניתן להיעזר באפליקציות מוכרות וחינמיות על מנת לבחור את המסלול המתאים לכם ביותר. אנחנו בחרנו להתמקד באפליקציות שזמינות גם בארץ, וייתכן שמותקנות כבר על מכשירי הטלפון שלכם. על מנת שתוכלו להשתמש בהן לאורך כל היום, ניתן לרכוש כרטיס סים מקומי (Local Sim) שמאפשר גלישה באינטרנט במחיר מוזל לצורך שימוש באפליקציות גם במקומות בהם אין אינטרנט אלחוטי.
 • Moovit – אפליקציית האוטובוסים החינמית שפותחה בישראל ומאפשרת לקבל מידע אודות מסלולי תחבורה ציבורית ודרכי הגעה ממקום למקום, זמינה לשימוש גם בחו"ל. לחצו כאן להורדת האפליקציה לאנדרואיד או לאייפון שלכם.
 • Google maps – המפות של גוגל מאפשרות להכניס את היעד ולקבל את המסלול הרלוונטי בכל סוגי התחבורה הציבורית, כמו גם ברכב אישי ובהליכה רגלית.
 • אפליקציית Uber שקיימת גם בארץ, מאפשרת להזמין מוניות גם במגוון יעדים בחו"ל. לחצו כאן להורדת האפליקציה לאנדרואיד או לאייפון שלכם.

לחצו כאן כדי לחזור לתחילת הכתבה

​הנתונים בכתבה נכונים ליולי 2015 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.