print header

כיצד שיתוף ברשת משפר הערכה העצמית

רשת האינטרנט מלאה בתמונות ואמירות שיכולות לפגוע לנו בהערכה העצמית. הרשת החברתית, שמראה לנו את החיים היפים של אנשים אחרים, או תיעוד חוויות בבלוגים, הם דרך ביטוי של אנשים, אך ניתן לראות אותם תמיד בהשוואה לחיים שלנו. עם זאת, לאינטרנט יש דרכים להעלות את ההערכה העצמית שלנו, בדיוק באותו מטבע. אנשים אינם מושלמים, וגם החיים שלהם לא, הם יעדיפו להבליט ולציין את מה שנעים ויפה בחיים שלהם, ועליכם לעשות אותו הדבר. שיתוף דרך רשתות חברתיות ובלוגים באינטרנט היא שיטה מעולה לבטא את הדברים הטובים (והפחות טובים) שיש לכם להציע לעולם, ואלה 10 הסיבות למה.

בנוסף, צירפנו לכם הצעות לפלטפורמות שונות וחינמיות בהם תוכלו לשתף את הרעיונות שלכם דרך המחשב ודרך הסלולר.

בלוג זה טוב
Mike Licht
 
1. שיתוף תמונות ווידאו יגרמו לכם להרגיש טוב יותר עם הגוף שלכם
במהלך ההתעסקות עם הצילום, בחירת התמונה ותהליך ההעלאה לרשת, אתם תאלצו להקדיש זמן רב להבחין בעצמכם ובגוף שלכם. בסופו של דבר אתם תהיו חייבים להודות שגופכם אינו נראה רע, כפי שחשבתם, ולמעשה זוהי הזדמנות מעולה להודות בדברים הנפלאים שאתם כן אוהבים בעצמכם.

אינסטגרם – רשת חברתית בה ניתן לפרסם חוויות מהחיים שלכם דרך תמונות וסרטוני וידאו קצרים. את התמונות והסרטונים ניתן לפרסם דרך האפליקציה באייפון או באנדרואיד.

 
 
2. נסיון הופך לתחביב, תחביב הופך מקצוע
אי אפשר לדעת לאן הפרסום הזה של דעה או תמונה יגיע. מי יודע, אולי אתם תהיו ממש טובים במה שתעשו. זה יכול להתחיל בכמה לייקים או תגובות מעודדות, ועשוי להסתיים בקריירה חדשה של כתיבה או של צילום. ואם לא? אז לא נורא, לפחות פיתחתם תחביב שממנו אתם ממש נהנים.
 
 
 
3. קהילות ברשת הם מקומות נהדרים להכיר אנשים חדשים
קבוצות בפייסבוק, או פורומים בנושאים מסויימים, הם מקומות בו אנשים מכל העולם (או מכל הארץ באופציות בעברית) נפגשים בגלל תחומי עניין משותפים. זה יכול להיות אהבה לשירי ארץ ישראל, או משיכה מיוחדת לפרוקי רגליים – כל דבר מתקבל. הרי אין דבר טוב יותר מלהכיר חברים חדשים, וכאלה בעלי תחומי עניין משותפים, על אחת כמה וכמה.

תפוז אנשים – קבוצה של פורומים ובלוגים אינטרנטיים בעלי תחומי עניין שונים ומגוונים. 

בלוג זה טוב
 
 
4. יומן אלקטרוני הוא ארכיון דיגיטלי
הבעיה עם יומנים היא שהם נגמרים, נרטבים, נעלמים, או שבדיוק מי שלא רציתם שיקרא אותם מצא אותו על השולחן שלכם (פתוח, על העמוד בו כתבתם כמה אתם כועסים עליו). אלטרנטיבה ליומן הוא הבלוג (יומן אינטרנט), אותו ניתן להמשיך ולכתוב מכל מחשב (ולעתים גם מהסלולר). קיימים בלוגים בהם קיימת אפשרות שלא לפרסם, ולהשאיר באופן פרטי, אך גם תמיד ניתן לפרסם בשם בדוי.

ישראבלוג – אתר אינטרנט שהוא במה לפרסום ולקריאת בלוגים בעברית, לכל המעוניין.

בלוג זה טוב
 
 
5. לחזור אחורה ללא מכונת זמן
כל מי שכותב יומן יודע, שהדבר היחיד שכיף יותר מלכתוב בו, הוא לחזור אחורה ולקרוא מה עבר עליכם. בהתקפי נוסטלגיה, חזרה לפרסומים ישנים ברשת החברתית, או בבלוגים, תעניק לכם חוויה ייחודית של מבט לעצמכם לפני חודשים או שנים. תוכלו גם לראות כיצד התפתחתם מאז שהתחלתם לכתוב, או בעקבות אירועים משמעותיים בחייכם.
Timehop – אפליקציה לאייפון ולאנדרואיד, שהיא קפסולת זמן המאפשרת לכם לקפוץ בכל יום אל הרגעים המיוחדים שלכם ברשתות החברתיות, שנה, שנתיים או 3 שנים אחורה.
 
בלוג זה טוב
Mike Licht
 
6. מיתוג עצמי באינטרנט הוא גם מיתוג עצמי בחיים
כאשר אתם פותחים בלוג, או כשאתם משקיעים בפעילות הרשת שלכם, אתם אוטומטית ממתגים את עצמכם. אלה יכולים להיות השם של הבלוג, צבעי התבנית, תמונת הפרופיל וסגנון הפרסומים שלכם. המיתוג היא דרך מעולה לבטא צדדים נוספים בעצמכם, דרך עיצוב ויזואלי. הבנה והבעה עצמית דרך הרשת היא דרך טובה להכיר את עצמכם בתחומים אחרים בחיים.
 
 
7. כתיבה באופן קבוע תרגיל אתכם לקול האישי שלכם
כתיבה ופרסום המחשבות שלכם באופן תדיר היא דרך מעולה להבין במה אתם באמת מאמינים, ומה אתם באמת רוצים לעשות. כאשר אתם יודעים שיש לכם מסגרת קבועה להוציא על הכתב את המחשבות שלכם, אתם מקדישים הרבה יותר זמן עם הרהורים ומחשבות, שבמהלך היום אינן מוצאות את הדרך למודעות שלכם, וכך לעולם לא היו יוצאות החוצה. לפני שתשנו את העולם עם הדברים שלכם, קודם כל תרוויחו את זה שאתם תכירו את עצמכם טוב יותר.
 

דעתון – פורטל מבית בא-במייל, בו ניתן לפרסם ידיעות, דעות או סיפורים בנושאים שונים. ניתן לפתוח טור בנושא המעניין אתכם במיוחד ושברצונכם להעמיק בו את דעתכם ואת דעת הקוראים האחרים.

בלוג זה טוב
 
 
8. פתאום עוקבים אחריכם, וזה לא כל כך מפחיד...
בהתחלה אף אחד לא יכיר אתכם, וככל הנראה מספר הקוראים והעוקבים שלכם יהיה נמוך. אבל התחלות הן תמיד קשות. אם תתמידו, ותשקיעו בתכנים שלכם, אם הם יהיו מקוריים ושווים לצפייה או לקריאה, מיד ייצטרפו עוקבים. בהתחלה מעט, אבל עם הזמן הם ימשיכו לבוא וגם יביאו איתם חברים. בסופו של דבר, הערכה עצמית עולה בצורה אדירה, כשאתם יודעים שחוץ מעצמכם גם אחרים מעריכים אתכם.
 
9. פשוט להוציא את זה מהמערכת
חיי היום יום שלנו מלחיצים ביותר, זה יכולה להיות הכלכלה, או המצב הבטחוני, החברה שלנו או התקשורת. לכל אחד יש את המשהו הזה שמעצבן אותו במיוחד, וזה טבעי, אבל זה לא אומר שאתם צריכים לשמור את זה בפנים. פרסום הדעה שלכם בבלוג, או אפילו דרך סטטוס בפייסבוק, יוריד מעליכם את הדברים המלחיצים שעל ליבכם ויאפשר לכם לשחרר את הקיטור הזה שאתם מחזיקים בפנים. מי יודע... אולי גם אחרים מרגישים ככה.
 

טוויטר – פלטפורמה פופולרית בה ניתן לפרסם לחברים ולעולם באמצעות 'ציוצים' של עד 140 תווים. הפלטפורמה מאפשרת להכניס תיוגים ל'ציוצים', ליצור קשר בין פרסומים דומים ולפתח רשימת עוקבים.

 
 
10. ההשקעה משתלמת
הערכה עצמית נמוכה גורמת לאנשים להרגיש שהם חסרי יכולת. פעילות תדירה ברשת יכולה לבוא בהרבה דרכים וצורות, אין דרך נכונה או לא נכונה, וזה הכל תלוי בכם ובאופן בו תחליטו לפעול. כשתחליטו ותקבעו לעצמכם במה אתם מעוניינים להשקיע, לכו על זה בכל הכוח. לאחר תקופה מסוימת כשתסתכלו על הפרויקט, על הזמן והכוח שהשקעתם ועל התוצרים שלכם, אתם תרגישו אחרת. הרגשת היכולת וההערכה העצמית היא משא ומתן שלכם אל מול עצמכם, הדין והחשבון אל מול התוצרים שלכם יכולים להסתכם אל מול כל עשייה אותה תבחרו לעשות. בחרו משהו שיאתגר אתכם, ותשקיעו בו מתוך אהבה, בסוף זה ישתלם.
 
בלוג זה טוב
Mike Licht
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.