print header

סיפורו של היערן ההודי שמציל את האי מג'ולי

 תדמיינו לכם מצב בו הייתם צריכים לקבל החלטה בגיל צעיר האם לקחת על עצמכם משימה מאתגרת שתלווה אתכם למשך כל חייכם. האם הייתם עושים זאת ונשארים נאמנים למטרה שלכם למשך כל החיים? אם שואלים את היערן והפעיל הסביבתי ההודי ג'אדאב פיינג (Jadav Payeng), זה ממש לא אתגר, והוא יודע זאת משום שבגיל 16 האיש המדהים הזה החליט לקחת על עצמו משימה להצלת החיים באי הנחל מג'ולי שבהודו. מג'ולי (Majuli) שממוקם בתוך נהר בראהמאפוטרה הוא אי הנחל הגדול ביותר בעולם, והוא נמצא תחת סכנת היעלמות מתמדת כאשר ב-70 השנים האחרונות הוא קטן ביותר ממחצית גודלו. בשל שחיקת הקרקע ובגלל הסכרים שנבנים במעלה הנהר (שמטרתם להגן על הערים באזור בתקופות המונסון), האי נמצא תחת איום מתמיד. בזמן שהרשויות בהודו מנסות להבין איך ניתן להציל את המקום, פיינג שמור על האי הזה במו ידיו מדי יום ביומו. כיצד הוא עושה זאת ומציל את בני האדם ובעלי החיים שגרים על האי? המשיכו לקרוא וגלו את התשובה...
 
הגנן ההודי שמציל את האי מג'ולי: ג'אדאב פיינג
 
בשנת 1979, כשפיינג היה נער בן 16, הוא נתקל בכמות גדולה של נחשים מתים על האי מג'ולי, ככל הנראה כתוצאה מחום גבוה לאחר שהשיטפונות באזור שטפו אותם לאדמת האי החולית.
הגנן ההודי שמציל את האי מג'ולי: ג'אדאב פיינג שותל עץ באי מג'ולי
בנקודת הזמן הזו פיינג החליט להפוך את הצלת האי מג'ולי והחיים שבתוכו למשימת חייו, הוא החליט שהוא נוטע עצים בשטחו של האי כדי שהוא יוכל להתמודד עם אובדן האדמה והאסונות האקולוגיים שפוקדים אותו.
הגנן ההודי שמציל את האי מג'ולי: ג'אדאב פיינג הולך לכיוון האי מג'ולי
 
מאז ועד היום, במשך כל יום ויום, פיינג קם בבוקר, מצטייד באוכל וציוד בעזרת משפחתו ויוצא ליער שנטע בעזרת סירה קטנה. שם הוא ממשיך לשתול עצים באזור כדי לשמור על האי ועל החיים שבתוכו.
הגנן ההודי שמציל את האי מג'ולי: ג'אדאב פיינג באי מג'ולי
עד היום הצליח פיינג לשתול כ-550 דונם של יער – שטח שגדול יותר מהסנטרל פארק שבניו יורק המתפרש על 340 דונם בלבד. פיינג מודה כי בהתחלה היה לו קשה לעשות זאת בכל יום ויום, מפני שהיה עליו להביא עמו זרעים אך כיום היער מספק לו את הזרעים והוא רק עוזר להם להמשיך ולשגשג.
הגנן ההודי שמציל את האי מג'ולי: ג'אדאב פיינג מטפל בעצים באי מג'ולי
בזכות עבודתו של פיינג ובזכות כתבה מקומית שנעשתה עליו ועל פועלו בשנת 2009, הוא קיבל פרסי הוקרה רבים מהרשויות המקומיות, כשהשיא היה קבלת התואר "איש היער של הודו" מהנשיא לשעבר עבדול קאלאם.
הגנן ההודי שמציל את האי מג'ולי: ג'אדאב פיינג מטפל בעצים באי מג'ולי
פיינג מודה כי כיום קשה לו לשמור על היער, בעיקר מפני שבני האדם במקום רוצים להשתמש בעצים לצרכים תעשייתיים והוא טוען כי ההבדל היחידי בין בני האדם לחיות הוא שאנו לובשים בגדים. מעבר לכך, הוא מאמין שבני האדם הם החיה שמכלה את פני כדור הארץ ואין צורת חיים המוגנת מפניה.
הגנן ההודי שמציל את האי מג'ולי: ג'אדאב פיינג באי מג'ולי
לפיינג יש רעיונות רבים שעוסקים באיך ניתן לשמור על האי וכיצד לעזור לשאר הודו להתמודד עם פגיעות אקולוגיות שונות, אך לצערו לרוב לא מיישמים אותם. במקביל, הרשויות המקומיות בהודו ניסו להוסיף את האי מג'ולי לרשימת אתרי המורשת העולמיים של אונסק"ו, אך בקשותיהם מסורבות בכל פעם מחדש.
הגנן ההודי שמציל את האי מג'ולי: ג'אדאב פיינג באי מיג'ולי
כיום, האי הוא ביתם של חיות רבות ומגוונת - לרבות נמרים, קרנפים ועדרי פילים שפוקדים אותו מדי שנה. פיינג מודה כי החלום שלו הוא לנטוע את כל שטח האי מג'ולי ושהאזור יהיה מיוער תמיד, וכדי להגשים את החלום הזה הוא מוכן לנטוע עצים עד סוף חייו. אם תרצו, אתם מוזמנים לצפות בסרטון התיעודי בשפה האנגלית על פועלו של ג'אדאב פיינג באי מג'ולי ולראות כיצד הוא מגשים את חלומו.
 
מקור התמונות: boredpanda
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.