print header

7 סימנים לכך שהכלב שלכם רואה בכם כמנהיגי הלהקה

לא משנה אם אימצתם גור כלבים שגדל בביתכם מיום היוולדו או שהצלתם כלב מבוגר שלא היה לו מקום לגור בו, ככל הנראה מדובר בחבר הטוב ביותר שלכם; זאת משום שהכלבים יודעים לתת כבוד לאדם כמו שאף חיה אחרת לא יכולה, וזאת בשל הנטייה הטבעית שלהם לחיות במסגרת להקה. אחרי אלפי שנות ביות, הכלבים רואים בנו, הבעלים, כזכרי ונקבות האלפא של הלהקות שלהם והם מוכנים אפילו לסכן את חייהם למען שלומנו. גם הכלב שלכם ככל הנראה מתייחס אליכם ביראה שכזו, ואפילו אם הוא חי מספיק שנים כדי להיחשב למבוגר מכם בשנות אדם, הוא בכל זאת חושב שאתם הדמות החשובה ביותר במשפחתו. כמובן שבכל להקה יש רק אלפא אחד, אז כדי לבדוק אם זה אתם, הנכם מוזמנים להכיר את 7 הסימנים שמעידים על כך שהכלב שלכם תופס אתכם כמנהיגי הלהקה.
 
סימנים שהכלב שלכם רואה בכם כמנהיגי הלהקה: אדם וכלב הולכים אחד לצד השני בטבע
 

1. הוא הולך אחריכם לכל מקום

האם הכלב שלכם הולך אחריכם ומאחוריכם לכל מקום ברחבי הבית וגם מחוצה לו? אם כן, זה סימן מובהק לכך שאתם מנהיגי הלהקה שלו. בלהקות זאבים למשל, שמהם התפתחו הכלבים, המנהיג הולך תמיד בראש ומי שינסה לעשות זאת במקומו מראה על חוסר כבוד.

2. הוא מלקק את הפנים שלכם

אין צורך להכביר במילים על החיבה והאהבה שכלבים יכולים להעניק לבעליהם, אך כן מומלץ לדעת שעל פי מאלף הכלבים הידוע סיזר מילאן, הכלבים שנמצאים במקום נמוך בסולם המעמדות של הלהקה נוטים להכניע את עצמם מול המנהיגים, וחלק מההתנהגות הזו כולל מתן תשומת לב בלתי פוסק לעתים בצורת ליקוקים בפנים. אם הכלב שלכם מספק לכם תשומת לב ללא הרף, זה אומר שהוא מחפש את האישור שלכם, מנהיגי הלהקה, לכך שהוא חבר להקה טוב.
סימנים שהכלב שלכם רואה בכם כמנהיגי הלהקה: כלב מלקק פנים של אדם
 

3. הוא נותן לכם לעבור ראשונים בדלת

גם במקרה הזה מדובר בהובלה של המנהיג – אם הכלב שלכם נותן לכם לעבור ראשונים במפתן הדלת, זה סימן לכך שהוא רואה בכם אלפא. כלבים וזאבים בטבע לעולם לא יכנסו למערה לפני האלפא, ואותו הדבר תקף לגבי המערות המודרניות שלנו. התנהגות שכזו מוכיחה שהכלב מסתכל עליכם ורואה את המגנים הראשיים של הלהקה, והוא סומך עליכם שתטפלו בכל דבר מפחיד שעלול לארוב מאחורי הפתח או שתדעו לתת לו את ההוראה לעשות דבר מה.

4. הוא משאיר לכם מקום על הספה

בלהקת זאבים, האלפא תמיד מקבל את המקום הטוב ביותר לשינה ומנוחה. מאחר שהכלב שלכם יודע ככל הנראה איפה אתם נוהגים לנוח ולישון, הוא יכבד אתכם אם יראה בכם כמנהיגי הלהקה ואפילו יקום ממקומו כשאתם תיכנסו לחדר – כך הוא מוודא שהמקום שלכם נשאר פנוי אך ורק בשבילכם.
סימנים שהכלב שלכם רואה בכם כמנהיגי הלהקה: כלב יושב על ספה

5. הוא לא גונב מכם אוכל

כלבים אוהבים אוכל, אך הם לעולם לא ינסו לגנוב את המזון שלנו בזמן שאנחנו אוכלים, אלא אם כן הם רואים את עצמם במעמד שווה לנו בלהקה. הסיבה לכך היא פשוטה: בטבע אוכל מורעל או לא בריא עלול להיות ההבדל שבין חיים למוות, ומנהיג הלהקה הוא מי שאוכל ראשון כדי לוודא זאת. על כן לאלפא יש גם את הזכות לאכול ראשון, וכלב שמכבד אתכם כמנהיגי הלהקה יבין זאת ולא ינסה לגנוב לכם אוכל מהצלחת. בנוסף, תוכלו לדעת שהכלב שלכם מכבד אתכם במיוחד אם הוא אפילו לא מתחנן לאוכל, משום שהוא יודע שאתם אלו שמחליטים מתי הוא יאכל. הוא ככל הנראה מסתכל מהצד ומחכה בסבלנות שאין לה קץ...

6. הוא הראשון לנתק קשר עין

בטבע כלבים יוצרים קשר עין בדרך כלל כדי להרתיע את האויב. אם אתם כועסים על הכלב שלכם וצועקים עליו, ככל הנראה שהוא ינתק את קשר העין שלו אתכם וזה סימן לכך שהוא כנוע לכם. יש הרואים בסימן זה אף כהתנצלות על התנהגות שאינה מתאימה בקרב הלהקה, ואתם יכולים להיות בטוחים שכשהכלב עושה זאת הוא מודע לטעות שלו ומנסה למנוע קשר עין שעלול לסמל על עוינות.
סימנים שהכלב שלכם רואה בכם כמנהיגי הלהקה: כלב שוכב על מזרן ונראה מדוכדך

7. הוא שקט ורגוע בזמן טיפולים למיניהם

הדבר החשוב ביותר שהכלב שלכם מודע אליו אם הוא רואה בכם כמנהיגי הלהקה, זה שאתם מטפלים בו ויודעים מה אתם עושים. זה אומר שהכלב לא ינסה להתנגד כשאתם נותנים לו תרופה או טיפול נגד פשפשים. האלפא של הלהקה אמנם מקבל הרבה זכויות, אך יש לו גם חובות, והחובה שלכם היא לגמול לכבוד של כלבכם על ידי כך שתדאגו לטפל בו בדרך שבה מגיע לו. אפילו אם הוא לא מבין את הטיפול או את משמעותו – הוא יודע שאתם עושים לו רק טוב ומעריך אתכם על כך.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.