print header

רב סמל ראשון שמשון סתלקול ז"ל

שמשון סתלקול

שמשון, בן דליה וראובן, נולד בחולון בט' בסיוון תשכ"ז (17.6.1967).

את שירותו הצבאי עשה במשמר הגבול, כמפקד מחלקה, ולאחר שירותו הצבאי, בחודש יוני 1990, התגייס לשירות בתי הסוהר.

ביום רביעי כ"ח בניסן תשס"ב (10.4.2002) נהרג שמשון בפיגוע טרור בצומת יגור.


לזכרו

נר זכרון

בן דליה וראובן. שמשון נולד בחולון בט' בסיוון תשכ"ז (17.6.1967). בן בכור במשפחתו, אחיהם של ציון, שרון ונורית.

שמשון למד בבית הספר היסודי "טוקהיר" בפרדס חנה ובתיכון "ניר העמק" בעפולה. את שירותו הצבאי עשה במשמר הגבול, בתפקיד מפקד מחלקה.

לאחר שירותו הצבאי, בחודש יוני 1990, שמשון התגייס לשירות בתי הסוהר. בתחילה שירת בבית הסוהר איילון (רמלה), ובשנת 1992 עבר לשרת בבית הסוהר אשמורת, בתפקידי ביטחון.

שמשון נשא לאישה את סיגל. הוא נודע בתור איש משפחה למופת, אשר דאג לכלל משפחתו - היה בן ואח מסור ודואג, בעל אוהב לרעייתו ואב נפלא לשלוש בנותיו - ליאור, הודיה ובת-שבע. "הוא היווה דוגמה ומופת לסביבתו", מספרים קרוביו, "תמיד הקרין אור ואהבה, תמיד ידע לתת עצות נכונות ולכוון את דרכנו".

שמשון סתלקול

ציון, אחיו של שמשון, מספר: "לי, באופן אישי, שמשון היה תמיד הדמות שרציתי לחקות. שאפתי תמיד ללכת בדרכו. כבר בתקופת נעורי בחרתי ללמוד בבית הספר התיכון בו שמשון למד, וזאת מתוך רצון להזדהות עמו ולהתחקות אחר דרכו".

שמשון ראה בעבודתו בבית הסוהר בית, ובאנשי הסגל - משפחה. באשמורת הוא קשר, כהרגלו, קשרי אנוש חמים ועמוקים עם סוהרים ואסירים כאחד, ולכן כשעקר לקריית ים עם משפחתו בחר להמשיך לשרת באותה היחידה, ולא להחליפה באחרת.

שמשון תמיד בלט בחביבותו ובדרך הארץ בה הלך. תמיד היה אהוד על חברים ומכרים. היה אדם צנוע, נעים כלפי כול, אשר בשנים האחרונות לחייו חזר בתשובה והקפיד בקיום תורה ומצוות. בצד התעמקותו בענייני הרוח, שמשון נותר מעורה ב"רזי העולם הגשמי", כפי שהעידו חבריו לעבודה. הוא היה משחק עמם כדורגל וכדורסל בבית הסוהר, ונותר, באופן כללי, "חברהמן" כתמיד ואף למעלה מזה.

ממכתבו של אסיר באשמורת לרעייתו של שמשון: "...אפילו כשהיה שמשון צריך מדי פעם לומר מילה קשה לאסיר, כחלק מתפקידו, היה עושה זאת כאב המוכיח את בנו".

שמשון סתלקול

ביום רביעי כ"ח בניסן תשס"ב (10.4.2002) נהרג שמשון בפיגוע טרור. מחבל מתאבד פוצץ את עצמו באוטובוס של "אגד" בצומת יגור, וגרם עקב כך למותם של תשעה בני אדם, ביניהם שמשון, ולפציעתם של עשרות נוספים.

רב-סמל מתקדם שמשון היה בן שלושים וחמש בנפלו. הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי "אפק" בצור שלום. הותיר אישה ושלוש בנות, הורים ואחים.

על רגעיו האחרונים סיפר רבה של קריית ים, הרב יעקב לוי אליישיב: "שמשון כמו הכין את פרידתו. בלילה שלפני, למד עם בנותיו והשכיבן לישון; קנה והשלים את צרכי השבת הקרובה; ובבית המדרש - מילא את מקום הרב שנעדר ולימד הלכות שבת. שש שנים עבד את בוראו מאז שב לתורה ולכל מצוותיה, ובהגיע השנה השביעית, שב לעולם שכולו שבת, שבת ויינפש".

בבית הסוהר אשמורת הוקמה אנדרטה לזכרו של שמשון, ולזכר שני סוהרים נוספים.

מתוך דברי הספד לשמשון: "... ואתה עדיין צעיר, בתחילת דרך החיים, היית חבר לכולם, שתמיד אהב לעזור ואף פעם לא אמר לא. תמיד צחקת ולא התלוננת ... אהבת את החיים, המשפחה והילדים, ידעת לכבד את כולם ולחיות עם כולם ... יום פטירתך הוא היום בו נפלו עלינו השמים".

שמשון סתלקול
 

מנציחים: משפחת סתלקול.

יהי זכרו ברוך
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.