print header

המצאות ירוקות, מוזרות וקצת מיותרות

המצאות ידידותיות לסביבה שינו את הדרך בה אנו מפיקים אנרגיה, ממחזרים פסולת ומנסים למזער נזקים כדי להגן על כדור הארץ. החשיבות של הנושא הזה היא גדולה, אך לפעמים אנשים הולכים רחוק מדיי עם ההמצאות. לפניכם המצאות ירוקות למדיי אך גם טיפה מוזרות.

מנורת דם
המעצב מייק ת'ומספון שאל את עצמו, "מה היה קורה אם האנרגיה היתה מגיעה מכוחו של הפרט?" ובסופו של דבר יצר את מנורת הדם כהצהרה על שימור אנרגיה. מנורה ייחודית זו דורשת טיפת דם כדי שתוכל לדלוק - הקרבה אישית גדולה שתגרום לכולם לחשוב פעמיים לפני שמדליקים את האור.
החומר הסודי של המנורה הוא לומינול, החומר המשמש לזיהוי שרידי דם בזירת הפשע, שזוהר בצבע כחול כשהוא בא במגע עם הברזל שבתאי הדם האדומים.

המצאות ירוקות
 

וילון מקלחת לחיים ירוקים יותר
הפריט הירוק של אליזבת בוצ'ר הוא וילון מקלחת, שהמסר הירוק שלו הוא: "סגור את המים או ש...".
בוצ'ר עיצבה שני וילונות כחלק מפרוייקט הנקרא "וילון המקלחת שלי הוא לוחם ירוק". הראשון מתנפח לו לאיטו עד שהוא מקיף את האדם שמתקלח בגוש פלסטיק, והשני מצמיח קוצים מאיימים, במידה ועברתם את הזמן הקצוב. הוילונות המוזרים האלה הם חלק מפרוייקט שנועד להראות מה יכול לקרות עם צריכה גדולה ומיותרת של מים.

המצאות ירוקות
 

ירוק-לבן
המשרד שלכם יפסיק לבזבז נייר עם המכונה החדשנית הזאת, שממירה נייר רגיל לנייר טואלט. כל שעליכם לעשות זה להכניס 40 גליונות נייר, לחכות 30 דקות והרי לכם גליל נייר טואלט טרי. המכונה גורסת את הנייר, ממיסה אותו במים, מדללת אותו, מייבשת אותו וכורכת אותו סביב הגליל.

המצאות ירוקות
 

ערים צפות
כדור הארץ מתחמם, הקרחונים נמסים ופני הים עולים - כלומר, האנשים שחיים במקומות הנמוכים יעקרו ממקומם במהלך המאה הבאה. זאת הסיבה בגינה  האדריכל וינסנט קולבאוט פיתח את הערים הצפות, שיכולות להכיל עד 50,000 איש. בהשראת הצורה של חבצלות המים, הערים הירוקות הללו יהיו עשויות מסיבי פוליאסטר. יהיו גם הרים ומרינות - שיוקדשו לעבודה, קניות ובידור. חוות חקלאיות הידרופוניות ימוקמו מתחת לקו המים והערים יהנו מאנרגיה מתחדשת.

המצאות ירוקות
 

שטיח טחב
שטיח הטחב של לה צ'או אנגויין יכניס קצת ירוק לחדר האבטיה שלכם, בדרך טבעית. שטיח האמבטיה החי מורכב מ-3 סוגי טחב וגדל ללא ריקבון על מעט גומי ממוחזר. פריט דקורטיבי וירוק למקלחת, שכמעט ולא דורש תיחזוק. מכיוון שטחב צומח במקומות לחים, המקלחת שלכם היא מקום אידיאלי עבור השטיח הזה.

המצאות ירוקות
 

ביקיני סולארי
הביקיני הסולארי יעזור לך לבלות את כל היום על שפת הים בלי לדאוג לבטריות של ה-iPod שלך. אנדרו שניידר עיצב את בגד הים הזה עם קולטי אור וחיבור USB כחלק מפרוייקט סטודנטים לתוכנית התקשורת האינטראקטיבית באוניברסיטת ניו-יורק. לדבריו, הגרסה הגברית לביקיני הסולארי תגיע בקרוב.

המצאות ירוקות
 

כיור אקווריום
הכיור עוצב במיוחד כדי להגביר את המודעות לחסכון במים (מתאים במיוחד למצב בישראל). כאשר משתמשים בכיור, הדג שבאקווריום מתחיל לאבד את מימיו. ככל שפעולת הרחצה לוקחת זמן רב יותר כך מפלס המים יורד. למקרה שאתם דואגים, יש מנגנוני ביטחון כך שהדג לא ישאר בלי מים. המים שמשתמשים בהם לא מגיעים מהאקווריום, הטריק הוא שמי האקווריום יורדים מתחת לכיור וחוזרים אליו בסיום השימוש.

המצאות ירוקות
 

הנסיך הקטן
אם המין האנושי יחליט ליישב את מאדים, הנסיך הקטן יהיה שותף אטרקטיבי. החממה הרובוטית, שעוצבה על ידי מרטין מיקליק, נועדה לחקור וליישב את מאדים בעזרת שמירה על הצמחים. הנסיך הקטן מכיל צמח בתוך מיכל זכוכית ומספק לו את כל מה שהוא צריך כדי לצמוח על כוכב הלכת מאדים. הרובוט תוכנן כדי ללמוד היכן למצוא חומרים מזינים ויכול לתקשר עם הרובוטים בעזרת תקשורת אלחוטית, דבר המאפשר להם ללמוד אחד מהשני.

המצאות ירוקות
 

מדפסת עיפרון
כשהקונספט של הויונג לי יהפוך למציאות, אתם לא תזרקו יותר בדלי עפרונות ולא תקנו דיו למדפסת. מדפסת העפרון מפרידה את העץ מהגרפיט, ומשתמשת בו כדי להדפיס מסמכים. יש אפילו מחק מובנה המאפשר למחוק טקסט מדף ולהשתמש בו שוב, כך שתחסכו כסף ועצים.

המצאות ירוקות
 

פצצות ידידותיות לסביבה
הפצצות הנפוצות בשימוש צבאי ותעשיות בטחוניות משחררות גזים רעילים המזהמים את הסביבה בעת הפיצוץ. כדי להתמודד עם הבעיה הזו, מדענים גרמנים החלו לבחון אפשרויות ידידותיות יותר לסביבה. בעזרת טטרזולים, קבוצת חומרים ששואבים את מירב אנרגיית הפיצוץ שלהם מחנקן במקום מימן, הם ייצרו שתי פצצות: HBT ו-G2ZT. פצצות אלה לא נוטות להתפוצץ מעצמן, מה שקורה דיי הרבה בפצצות רגילות והן מייצרות פחות תוצרי לוואי רעילים בעת הפיצוץ.

המצאות ירוקות
 

נהר כושר
בשנת 2005, מגזין ניו-יורק ערך תחרות קונספטים עתידיים של חדרי כושר. מישל יואכים ודוגלאס יואכים הציעו את נהר הכושר. מכון הכושר הצף, לוקח את האנרגייה ההולכת לאיבוד במהלך האימון של האנשים, ומשתמש בה כדי להזיז סירות על פני נהר הדסון. לא רק שהעיצוב החדשני משתמש באנרגיה שנוצרה על ידי אנשים, אלא המעצבים טוענים שהוא גם עוזר לטהר את המים, מספק נופים עוצרי נשימה ותחבורה ירוקה לתושבים עם פחות מוטיבציה.

המצאות ירוקות
 

בשר מעבדה
הביולוג ההתפתחותי, ד"ר ולדימיר מירונוב, אומר שזה הגיוני שיום אחד נקבל בשר ממעבדת בשר. מירונוב עובד כבר עשור על בשר מעבדה כי הוא מאמין שבשר מעבדה יוכל לפתור את משבר המזון העולמי. "יום יבוא", הוא אומר, "ובשר המעבדה ימכר בחנויות מביוריאקטור שיאפשר לצרכן לעצב בדיוק את סוג הבשר שהוא רוצה - לפי הטעם, המרקם וכמות השומן שהוא אוהב".

המצאות ירוקות
 

ארונות קבורה מתכלים
העניין בלוויות ידידותיות לסביבה וקברים ירוקים הולך וגדל בשנים האחרונות, וכיום קיימים ארונות קבורה מתכלים רבים בשוק. מקומות המנוחה האחרונים האלה מיוצרים ממגוון רחב של חומרים, לרבות: נייר, דיקט ללא פורמלדהיד ובמבוק. כמו כן, ארונות אלה מוצעים למכירה בשלל עיצובים וצבעים ומחומרים ממוחזרים.

המצאות ירוקות
 

בגדים ואביזרים מפרוות חיות מחמד
תהיתם פעם מה אתם יכולים לעשות עם הפרווה של חיית המחמד שלכם? אתם לא לבד. במקום לזרוק את הפרווה של חיות המחמד שלהם, אנשים רבים החלו להשתמש בה כדי לסרוג סוודרים, שמיכות ותיקים. למעשה, יש אנשים שפתחו מזה עסק.

המצאות ירוקות
 

מדפסת מזון תלת-מימדית
מדענים מאוניברסיטת קורנל פיתחו מדפסת מזון תלת-מימדית שתוכל, ביום מן הימים, להדפיס את הארוחות שלנו הישר מהאינטרנט באמצעות אוכל גלם, שישמש כדיו. ההדפסה מוגבלת למזונות המורכבים מחומרים שיכולים להיות מוזרקים. לדברי החוקרים, הם נחלו הצלחה גדולה כשהדפיסו עוגת שוקולד. יתכן ומדפסת זו תתפוס תאוצה בדיוק כמו המיקרוגל, כיוון שהיא פיתוח עם יתרונות סביבתיים ברורים. אתם יכולים לדמיין מדפסת שתדפיס לכם עוגת תפוחים ותחסוך את הזריעה, דישון, הובלה, קירור, אריזה ובישול?

המצאות ירוקות
 

 

תרגום מאנגלית - מילה שירותי תרגום

מקור: מוי'ש אלטמן
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.