print header

היצורים הגדולים בעולם!

הצמיחה היא חוק טבע וכל יצור חי מתפתח פיזית לגודל מסוים, אבל לעיתים תהליך הגידול הטבעי נפגע על ידי מומים גנטיים, וכתוצאה מכך יש יצורים חריגים עם יתר או תת צמיחה. להלן 10 יצורים חיים חריגים אשר גדלו מעבר לגבולות הנורמלי. אתם תופתעו לגלות יצורים במימדים ענקיים אשר בעקבות כך, נכנסו לספר השיאים של גינס.

השפמנון הגדול בעולם
השפמנון הגדול בעולם
השפמנון הענק 'מקונג' הוא דג המים המתוקים הגדול ביותר בעולם. הוא כמעט 2.7 מטר (בגודל של דוב גריזלי). דג זה נתפס בצפון תאילנד והוא נחשב כדג המים המתוקים הגדול ביותר שנרשם אי פעם. בעיני המדענים, תפיסת הדג הזה במשקל 293 ק"ג, ע"י הדייגים המקומיים בשנת 2005 – נרשמה כתפיסה הגדולה ביותר במים מתוקים.
 
הסוס הגבוה בעולם
הסוס הגבוה בעולם
נדי, סוס הפלך, הוא בחור בעל גוף חסון. הוא שוקל 1.3 טון. נדי בן חמש והוא ללא ספק הסוס הגבוה ביותר בעולם. גובהו  2.057 מטר – 2.5 ס"מ גבוה יותר מטינה, סוס הפלך אשר רשומה באופן רשמי כסוסה הגבוהה ביותר בעולם בספר השיאים של גינס.
נדי, שם רשמי: לאסקומב נורדראם, נולד בהרבעה בקווינסלנד, אנגליה. כשהוא היה בן שישה חודשים. לדברי בעליו, כשהוא מגיע בדהרה אל ארוחת הבוקר שלו, הפרסות שלו נשמעות כמו רעם.
 
הצב הגדול בעולם
 הצב הגדול בעולם
בין הצבים הענקיים הנותרים של איי גלפגוס, גר צב ותיק, אשר בקע מהביצה בזמן ביקורו המפורסם של צ 'ארלס דרווין בשנת 1835. צבים ענקיים חיים יותר זמן מכל בעל חוליות אחר, עם ממוצע של מעל 100 שנים. רשומות מראות כי העתיק ביותר חי 152 שנים. הם הצבים הגדולים בעולם ואפילו מגיעים ל-1.5 מטר אורך ושוקלים 250 ק"ג. כאשר הגיע דרווין היו 15 סוגים של צבים ענקיים בגלפגוס, עתה נותרו רק 11. ציידי לוייתנים, פיראטים וסוחרים מהמאות 17, 18 ו-19 צדו אותם למאכל.
צבי הגלפגוס חיים חיים לא מסובכים, הם חיים על עלים, דשא וקקטוס, נחים להם בשמש, וישנים כמעט 16 שעות ביממה. העובדה המדהימה היא, כי עקב חילוף חומרים איטי וצבירה גדולה של מים, הם יכולים לחיות שנה ללא אוכל ושתיה.
 
החתול הגדול בעולם
לייגר
אי הג 'ונגל במיאמי הוא ביתו של לייגר (הכלאה בין אריה זכר ונמר נקבה) בשם הרקולס, אשר נחשב ללייגר הגדול ביותר. ספר השיאים של גינס קבע כי לייגר הוא החתול הגדול ביותר בעולם, במשקל 410 ק"ג.
 
הפרה הגדולה בעולם
הפרה הגדולה בעולם
שמו של הענק העדין הזה הוא צ 'ילי. זה פר שחור ולבן ושוקל מעל טון והוא יכול להתחרות מול פיל קטן. אפילו שהוא כל כך ענק הוא מנשנש רק דשא ונהנה מדי פעם מממתק שוודי. הסוסים באורווה מתגמדים לעומת צ'ילי.
 
החזיר הגדול בעולם
החזיר הגדול בעולם
פרובינציית ליאונינג פנה לספר השיאים של גינס להכיר בחזיר שמשקלו 900 ק"ג, אשר מת ב -5 בפברואר, כחזיר הגדול ביותר אי פעם. במותו, החזיר היה באורך של 2.5 מטר, היקף המותניים של 2.23 מטר וחט של 14.4 ס"מ. לדברי החקלאי של העיר וואפאנגדיאן, החזיר היה רק בן 5. החזיר ניזון מאוכל איכותי כל חייו.
 
הכלב הגדול בעולם
הכלב הגדול בעולם
הכלב הגדול ביותר בעולם יכול להיות הרקולס, אבל על פי ספר הגינס, גיבסון הוא הגבוה ביותר. גיבסון גם היה שותף בכתיבת ספר משלו, בשם "גיבסון מדבר." הספר נותן תובנה על החיים ועל המסע של הכלב הגבוה בעולם.
 
הצפרדע הגדולה בעולם
הצפרדע הגדולה בעולם
צפרדע גוליית. צפרדע גוליית היא בעל חיים אמפיבי חסר זנב הגדול ביותר על פני כדור הארץ. באופן כללי, היא נמצא בנהרות הזורמים עם קרקעית חולית. צפרדע זו יכולה לגדול לאורך של 33 ס"מ מהאף לפי הטבעת, ומשקלה עד 3 ק"ג. היצור הזה חי בסביבת מגורים קטנה יחסית, בעיקר במערב אפריקה (ליד גבון). מספרם הולך ופוחת בשל הרס סביבת מגוריהם ומסירתם למסחר כחיית מחמד.
הם אוכלים חרקים, עקרבים ויכולים לחיות עד 15 שנים. לצפרדעים אלו יש שמיעה חדה, אך הם אילמים. סוד הרבייה שלהם הינו עדיין בגדר תעלומה.
 
הארנב הגדול בעולם
הארנב הגדול בעולם
איימי, הארנבת הענקית מקונטיננטל, התארכה ל-1.22 מטר ומשקלה העצום היה 19 קילו, לפני מותה במאי 2009. ראלף, בקושי בן שנה,  הוא אחד מ- 32 התינוקות של איימי ובהשוואה לאימו המפלצתית הוא כבר יותר ארוך וכבד ממנה. הוא שוקל יותר מילד בן שלוש ממוצע.
תופתעו לדעת כי ראלף צורך 4.5 ק"ג של מזון ביום. הוא לועס חצי כרוב לארוחת בוקר וארוחת ערב ולארוחת צהריים הוא אוכל קומץ של גזרים ותפוחים. גודלם ככל הנראה תורשתי. אביו, רוברטו, היה גם בעל השיא הקודם על היותו הארנב הגדול ביותר כאשר משקלו היה 16 ק"ג ואורכו-92 ס"מ.
 
האיש הגבוה בעולם
הגדול בעולם
רוברט פרשינג וודלו , ללא ספק, האדם הגבוה ביותר בהיסטוריה. הוא ידוע גם בכינוייו כ"ענק מאלטון" או "הענק מאילינוי", אשר הינה מדינת ילדותו. הוא נולד ב -22 בפברואר 1918 ומת ב -15 ביולי 1940.
במותו בגיל 22, וודלו הגיע לגובה של 2.72 מטר ומשקלו היה 220 ק"ג. צמיחתו המתמשכת וגודלו הענקי היו בגלל יתר בלוטת יותרת המוח הנובעת מרמה גבוהה וחריגה של הורמון הגדילה האנושי. הוא לא הראה שום סימן של קץ לצמיחתו, גם בזמן מותו.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.