print header

מדריך לשימוש בשירות הדיגיטלי ללימוד שפות - Memrise

 בלמידת שפה חדשה יש כמה תועלות ויתרונות: ראשית, כל שפה נושאת בתוכה היסטוריה, זהות ומורשת – ולכן למידתה של שפה מסוימת יכולה לעזור לכם לפתוח חלון אל תרבות חדשה ומרתקת. מלבד זאת יש בלמידת שפה גם תועלת מעשית כמובן – על ידי כך ניתן לתקשר ולדבר בקלות ובבהירות עם אנשים במדינות שבהן אנחנו מבקרים, בין אם זה במסגרת טיול ובין אם במסגרת מקצועית. כיום כדי ללמוד לשוחח ולכתוב בשפה מסוימת כבר לא חייבים ללכת לקורס מעשי מול מורה בכיתה – דבר שכנראה יעלה לכם לא מעט – אלא ניתן לעשות זאת בקלות, מהבית או מכל מקום אחר, באמצעות שירותי לימוד שפות דיגטליים, כמו למשל Memrise – פלטפורמה דיגיטלית המציעה מגוון קורסים מקוונים בשפע של שפות, מן הרמה הבסיסית ביותר ועד התמחות של ממש בהן, וכמעט הכל בחינם לגמרי. אם אתם רוצים להכיר קצת יותר את השירות הזה, כיצד ניתן להשתמש בו ומה ניתן לעשות בו, קראו את המדריך הבא שהכנו עבורכם, זה שייתן לכם את כל המידע עליו. 

שירות לימוד שפות Memrise: אישה יושבת מול המחשב ומילים בשפות שונות כתובות סביבה

כך תשתמשו בשירות Memrise ללימוד שפה

ראשית עליכם לדעת שמרבית התכנים והקורסים המוצעים ב-Memrise הם בשפה האנגלית – כלומר שעליכם לשלוט בשפה זו כדי שתוכלו ללמוד דרך השירות שפות חדשות. מלבד זאת, מדובר בשירות שיכול לפעול כאתר לכל דבר, כך שתוכלו לגלוש אליו דרך הדפדפן שלכם ולעבוד איתו על המחשב האישי, וכמו כן יש לו אפליקציות ייעודיות לסמארטפונים מבוססי אנדרואיד ו-iOS כך שתוכלו להוריד וללמוד באמצעותן גם דרך הטלפון הנייד.

לכניסה לאתר Memrise לחצו כאן

להורדת אפליקציית Memsrise לסמארטפון מבוסס אנדרואיד לחצו כאן

להורדת אפלקיציית Memrise לאייפון לחצו כאן

1. עם כניסתכם לאתר, על מנת שתוכלו להתחיל בקורסים המוצעים השונים – תצטרכו להירשם לשירות, וזאת באמצעות לחיצה על כפתור Sign Up הנמצא בראש העמוד והכנסת פרטי משתמש בעמוד שיופיע בפניכם.

שירות לימוד שפות Memrise: דף הבית של השירות וסימון של כפתור "הירשם"

2. לאחר הרשמתכם, תתבקשו לסמן איזו שפה תרצו ללמוד תחילה מבין אלו שהאתר מציע קורסים בהן; יש כאן צרפתית, ספרדית, ערבית, גרמנית, איטלקית, יפנית ועוד. 

שירות לימוד שפות Memrise:  מסך בחירת שפה שתתחילו בה קורס
3. לאחר שתבחרו אחת מן השפות המוצעות, תצטרכו להחליט האם אתם רוצים לקחת את הקורס כ"מתחילים" (Beginner) – כלומר ללא רקע כלל בשפה ואז תתחילו ללמוד משלב 1 של הקורס, או כ"מתקדמים" (Advanced) – בעלי רקע מסויים, ואז תתחילו ללמוד כבר משלב 4 של הקורס.
שירות לימוד שפות Memrise: בחירת רמת קורס בשלב ראשון

4. ממש עם הכניסה שלכם אל הקורס, יוצג בפניכם קטע וידאו קצרצר, ובו אדם האומר מילה בשפה שאותה בחרתם ללמוד. מתחת לסרטון שתראו יופיעו 4 אפשרויות בחירה, ואתם תצטרכו לסמן מי מהן נראית לכם כזאת שאמר או רשם האדם שהופיע בקטע. לאחר שתבחרו באחת מן התשובות, המערכת תסמן האם צדקתם או לא, ותיתן לכם את פירוש המילה שהוצגה.

שירות לימוד שפות Memrise: שלב ראשון בקורס צרפתית - הצגת מילה בסרטון וידאו

5. מכאן ואילך תמשיכו לקבל שאלות שיעזרו לכם לזכור מהו פירוש המילה שלמדתם זה עתה, כיצד כותבים אותה וכיצד מבטאים אותה. מילים נוספות יתווספו לכם בהמשך התרגול, גם הן בתחילה באמצעות סרטון המציג אדם שאומר אותן, ולאחר מכן באמצעות שאלות אינטראקטיביות בצורות שונות (שאלות אמריקאיות, כתיבת המילים, סידור המילים שמרכיבות את הביטוי וכדומה) כך שהן יקלטו אצלכם.

שירות לימוד שפות Memrise: תרגול מילים בצרפתית
שירות לימוד שפות Memrise: תרגול מילים בקורס צרפתית

6. לאחר סיום החלק הראשון של הלמידה, שבו תוצג בפניכם קבוצה קטנה של מילים בסיסיות (אם בחרתם ללמוד כ"מתחילים") ותתרגלו אותן, תוכלו לראות את הסטטיסטיקה שלכם - מה מספר הנקודות על התשובות הנכונות שצברתם תוך כדי התרגול, בכמה זמן הצלחתם לסיים את התרגול ומהי רמת אחוזי הדיוק במענה שלכם. כמו כן, תקבלו שוב את רשימת המילים שנלמדו במהלך חלק זה. לחצו על כפתור Next ותוכלו להמשיך הלאה.

שירות לימוד שפות Memrise: סיכום סיבוב למידה ראשון

7. במסך הבא יוצגו בפניכם המילים הנוספות שתוכלו ללמוד במסגרת השלב שבו אתם נמצאים. אם תרצו לתרגל אותן כפי שתרגלתם את המילים שהוצגו בהתחלה, לחצו על הכפתור הירוק Learn these words. אם תרצו להמשיך הלאה, אל השלבים הבאים של הקורס – לחצו על הכפתורLevel  שיוביל אתכם לעמוד שבו מוצגת רשימת כל שלבי הקורס, וממנה תוכלו לבחור לעבור לאיזה שלב שתרצו.

שירות לימוד שפות Memrise: המשך הקורס בתרגול מילים נוספות באותו השלב או מעבר לשלבים מתקדמים יותר

8. רוצים להמשיך לקורס אחר בשפה שונה מזו שהתחלתם ללמוד? אין בעיה! לחצו על לשונית Courses המופיעה בתפריט העליון, ותועברו למסך בו מוצגים כל הקורסים שישנם תחת קורת הגג של שירות Memrise. 

שירות לימוד שפות Memrise: מעבר לרשימת קורסים נוספים בשירות

9. שימו לב שבמסך בו נמצאת רשימת כל הקורסים הדיגיטליים המוצעים כאן, ישנם כאלו רשמיים שהוכנו על ידי אנשי Memrise וגם כאלו שהוכנו על ידי משתמשים של פלטפורמה זו. לכן, אם אתם רוצים לעבור קורס רשמי מטעם פלטפורמת הקורסים הזו, ודאו שבחלונית המציגה את הקורס שבו אתם מתעניינים, לצד שמו וכותרתו, כתוב By Memerise.

שירות לימוד שפות Memrise: רשימת הקורסים וציון הכיתוב By Memrise לקורסים הרשמיים של השירות.

10. כמובן שאין מניעה שתקחו גם קורסים אחרים, כאלו שהכינו המשתמשים השונים של השירות – ופה המגוון גדול ורחב במיוחד. יש כאן אפילו קורס ללימוד אנגלית בעברית, אם אתם לא שולטים בשפה, ועוד קורסים המתמקדים בתחומים שונים של כל שפה ושפה – כך שהפלטפורמה והשיעורים שהכינו המשתמשים האחרים יכולים לעזור לכם רבות.

11. אם תרצו להזמין גם את חבריכם ללמוד יחד איתכם באחד או בכמה מן הקורסים שמוצעים בפלטפורמה זו, ולארגן כך קבוצת למידה – תוכלו לעשות זאת באמצעות לחיצה על לשוניתGroups  שבתפריט העליון של המסך. לחצו על הכפתור Create your first group, הגדירו את שם הקבוצה בשדה Group, הגדירו אם היא תשמש אתכם להוראת תלמידים (במקרה שאתם מורים או מרצים) או לחלופין ללמידה עם חברים, ולחצו שוב על Create your first group.

שירות לימוד שפות Memrise: יצירת קבוצה ב-Memrise


12. לאחר היווצרות הקבוצה במערכת, לחצו על כפתור Invite הנמצא מצד שמאל לשם הקבוצה, ותוכלו להזמין את חבריכם ומכריכם באמצעות שליחת הזמנה מתוך האתר עצמו או באמצעות קישור – שתוכלו לשלוח אליהם דרך המייל או כל אמצעי אחר. כדי לבחור את הקורס או הקורסים שכל הקבוצה שהקמתם תלמד ביחד – לחצו על Choose a course to add.

לסיכום

אם אתם רוצים ללמוד שפה חדשה  בין אם כדי להכיר תרבות אחרת ובין אם כי אתם טסים לצרכי טיול או עסקים למדינה שדוברת אותה - Memrise הוא פתרון נפלא עבורכם, שיעזור לכם לעשות זאת ויהפוך את תהליך הלמידה שלכם לקל, פשוט ומהיר יותר. מכיוון שהקורס דיגיטלי ומקוון הוא מאפשר לכם למעשה ללמוד מכל מקום שתרצו, והכי טוב כמובן זה שאין צורך לשלם עליו, כך שיוצא שאתם בהחלט מרוויחים מהשימוש בו. 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.