print header

מדריך לשימוש באפליקציית Moovit

 בין שאתם נוסעים בתחבורה ציבורית באופן קבוע ובין שאתם משתמשים בה רק לעיתים רחוקות, אתם בטח מכירים את התחושה המתסכלת הכרוכה בעמידה בתחנה מבלי לדעת מתי האוטובוס שלכם אמור להגיע. לעיתים אתם אפילו לא יודעים איזה קו עליכם לתפוס, ונאלצים לשאול את הנהגים החולפים בתחנה או את האנשים הממתינים יחד עמכם. אבל מה אם נאמר לכם שכל התשובות יכולות להיות בכף ידכם עוד טרם הגעתכם לתחנת האוטובוס, בעזרת אפליקציה פשוטה וזמינה, שבאמצעותה תוכלו לקבל מידע עדכני ושוטף בכל מה שקשור למסלולי ולזמני התחבורה הציבורית שלכם? כן, זוהי Moovit, אפליקציה ישראלית מצליחה במיוחד, שאם לא הכרתם עד עתה - תוכלו להתוודע אליה בעזרת הכתבה זאת, ואם כבר יצא לכם להתנסות בה, יכול להיות שתגלו כאן כמה חידושים שלא הכרתם לפני כן.

לוגו Moovit
 

מהי אפליקציית Mooveit ?

Moovit היא אפליקציה ישראלית שפותחה בשנת 2011, ומטרתה היא לספק פתרון נוח ופשוט לכלל משתמשי התחבורה הציבורית בארץ ולהנגיש עבורם את כל המידע הדרוש להם, כולל זמני הגעת הקווים, מסלולם ותחנותיהם, באופן חי ומתעדכן. ניתן לומר שMoovit-  היא המקבילה של Waze בתחום התחבורה הציבורית, ומעבר לשימוש היומיומי שניתן לעשות בה בארץ, היא יכולה להקל על חייכם גם כשאתם בחו"ל, ולעזור לכם להתמצא בתחבורה ציבורית גם כשאתם נופשים בעיר זרה. זאת מאחר שהאפליקציה היא בינלאומית ופועלת ביותר מ-100 ערים מרכזיות ברחבי העולם, ביניהן: לונדון, פריס, ניו יורק, רומא, ברצלונה ועוד.

אם אין לכם עדיין את האפליקציה, תוכלו להוריד אותה דרך הקישורים הבאים:

הורדה למשתמשי אייפון

הורדה למשתמשי אנדרואיד

כדי שתבינו כיצד לפעול באפליקציה ולעבוד עימה, הכנו עבורכם מדריך קצר שיראה לכם איך להשתמש באפשרויות המרכזיות שלה, וכן סקירה קצרה על מספר אפשרויות חדשות ומעניינות שהתווספו לה לאחרונה ואשר יכולות גם הן לעזור לכם רבות.

כך תשתמשו בשירותים העיקריים של Moovit

1. לשונית תכנון מסלול

זוהי האפשרות הבסיסית והיעילה ביותר של Moovit, שתסייע לכם לתכנן מראש את מסלול הנסיעה שלכם. כל שתצטרכו לעשות פה זה להקליד את שם היעד שאליו תרצו להגיע, והאפליקציה כבר תמצא את כל קווי התחבורה הציבורית שעוצרים בתחנה הקרובה אליכם ומגיעים אל היעד שהגדרתם. כך תעשו זאת בדרך הכי פשוטה:

 • לחצו על לשונית "תכנן מסלול" והקלידו את היעד שלכם בשדה בו רשום "לאן תרצה להגיע?".
מסך ראשי
 • במסך תוצאות החיפוש שיופיע בפניכם באופן אוטומטי, תוכלו להזין גם את נקודת ההתחלה של המסלול שלכם, בשדה "התחלה". אם נקודת ההתחלה שלכם היא המיקום הנוכחי שבו אתם נמצאים, אל תשנו דבר בשדה זה.
מסך חיפוש תכנון מסלול
 • במסך החיפוש, תוכלו להגדיר בנוסף גם את זמן היציאה שלכם אל היעד. השאירו אותו על "עכשיו" אם ברצונכם לראות את הקווים שהולכים להגיע בזמן הקרוב, אך אם אתם מתכוונים לצאת במועד מאוחר יותר ורוצים לתכנן מראש את נסיעתכם, הקישו על אייקון השעון שבצד ימין, ותוכלו להגדיר זמן יציאה או הגעה עתידיים.
 • בלחיצה על כפתור "אפשרויות" בצד שמאל, תוכלו להגדיר ולבחור דברים נוספים אותם יציגו תוצאות החיפוש. כך למשל תוכלו לבחור את סוגי המסלולים שיוצגו (מסלול שכולל הכי פחות הליכה,  או מסלול שכולל הכי פחות החלפות קווים), וכן אילו סוגי אמצעי תחבורה ציבורית יוצגו בתוצאות (אוטובוס, רכבת, רכבת קלה או הסעה מאורגנת).
 • לחצו על "חפש מסלול", ורשימת הקווים העוברים בתחנה המוגדרת ומגיעים אל היעד שלכם תופיע. 
תוצאת חיפוש לתכנון מסלול
 • ברשימה מפורט במדויק מה הוא זמן הנסיעה המשוער של הקו מהתחנה בה תעלו ועד היעד, כמו גם את זמני ההגעה המשוערים של הקווים השונים (מתעדכן באופן שוטף ובהתאם למיקום הקו), ואת שמה של התחנה בה אתם אמורים להמתין להם. 
 • לחיצה על כל אחד מהקווים המוצגים ברשימת התוצאות תוביל אתכם לעמוד בו תוכלו לראות פרטים ממוקדים על הקו ואת מפת התחנות שלו, וכן לעקוב אחר התקדמות נסיעתו על המפה.

2. לשונית "תחנות"

אם אתם נמצאים באזור שאתם לא כל כך מכירים ואין מושג אילו קווי תחבורה ציבורית חולפים בו או אפילו היכן ממוקמות התחנות, תוכלו לגשת ללשונית זאת ולקבל את כל המידע שאתם צריכים על התחנות הסמוכות אליכם ועל הקווים העוצרים בהן.

 • לחצו על לשונית "תחנות".
 • במפה המופיעה בחלקו העליון של המסך תוכלו לראות את האזור בו אתם נמצאים. האייקון  אייקון תחנה מסמן את תחנות התחבורה הציבורית הסמוכות אליכם. אם תלחצו על אחד מהאייקונים הללו המופיעים על המפה, תועברו לעמוד המציין את פרטיה של התחנה עליה לחצתם, ואשר מראה את רשימת הקווים שעוצרים בה.
 • אם תלחצו על האייקון כוונת שמופיע בפינה הימנית התחתונה של המפה, האפליקציה תנווט אתכם אל התחנה הסמוכה.
 • רשימה שמית של התחנות בסביבתכם והקווים החולפים בהן מופיעה גם בחלק התחתון של העמוד, מתחת למפה.
רשימת התחנות הסמוכות
 • אם תיכנסו לעמוד התחנה ותסמנו את אייקון הכוכב בחלקה העליון, התחנה תיכנס לרשימת התחנות המועדפות שלכם, וכך תוכלו לראות תמיד את פרטיה ואת רשימת האוטובוסים העוברים בה, תחת האפשרות "תחנות מועדפות" שבלשונית זאת.
עמוד תחנה מסומן בכוכב
 

3. קווים

באמצעות האפשרויות שבלשונית זאת תוכלו לראות את רשימת כלל קווי התחבורה הציבורית הקיימים בארץ, מחולקים על פי המפעילים השונים (דן, אגד, רכבת ישראל וכו'), אך היא תשמש אתכם טוב יותר במקרה שבו מצד אחד אתם יודעים מהו מספר הקו לו אתם זקוקים ומן הצד השני אתם מעוניינים לדעת מהו מסלולו, באילו תחנות הוא עוצר או עוד כמה זמן הוא מגיע אל התחנה שלכם. 

 • כדי למצוא פרטים על קו מסוים, היכנסו ללשונית "קווים" ובשדה החיפוש, בחלקו העליון של המסך, הקישו את מספר הקו, והתוצאות יעלו באופן אוטומטי.
 • בחרו בקו הרלוונטי עבורכם על ידי הקשה עליו מתוך תוצאות החיפוש. תועברו לעמוד בו תוכלו לראות את כל פרטי הקו: מפת המסלול שלו, רשימת התחנות בהן הוא עוצר, ואת זמן הגעתו המשוער אל התחנה הסמוכה אליכם. 
עמוד פרטי קו
 • אם תלחצו על אייקון ה"כוכב" המופיע ליד מספר הקו בחלק העליון של המסך, הקו עצמו ייכנס אל רשימת הקווים המועדפים שלכם. כשתלחצו על לשונית ה"מועדפים", תוכלו לראות את רשימת הקווים המועדפים שבחרתם, וכן את זמן הגעתם המשוער לתחנה. 

אפשרויות נוספות של Moovit

1. נסיעה משותפת – Carpool

בנוסף לכל האפשרויות השונות שפירטנו כאן, האפליקציה יכולה אפילו לחסוך לכם את הנסיעה בתחבורה הציבורית, על ידי שירות ה-Carpool (נסיעה משותפת) שמפתחיה השיקו לאחרונה. במסגרת שירות זה תוכלו, באמצעות האפליקציה, למצוא נהגים בעלי רכב פרטי העוברים במסלול שלכם ומוכנים לתת לכם טרמפ תמורת תשלום סמלי לכיסוי הוצאות הדלק, ולעיתים ללא תשלום כלל. כיצד תעשו זאת? פשוט כך:

 • כנסו ללשונית "תכנן מסלול" והזינו את היעד שלכם. בצעו חיפוש ממש כפי שאתם מחפשים תחבורה ציבורית.
 • אם ישנו נהג הנמצא בסביבתכם, הוא יופיע כתוצאת החיפוש הראשונה, עוד לפני קווי התחבורה הזמינים.
תוצאת חיפוש ל-Carpool
 • לחצו על שמו של הנהג, ותוכלו לצפות בפרטי הנסיעה המלאים, כולל המסלול בו היא עוברת, ואף בפרטי הנהג. אם תרצו להירשם לנסיעה עם נהג זה, לחצו על כפתור "הזמן נסיעה".  

אם אתם בעלי רכב פרטי ורוצים להירשם בתור נהגים בשירות, הורידו את אפליקציית Moovit Carpool"-אפליקציית הנהג":

הורדה למשתמשי אייפון

הורדה למשתמשי אנדרואיד

2. קבלת המלצות מסלול

בין שאתם מסתמכים על התחבורה הציבורית מדי יום ביומו, ובין שהתחלתם לקחת נסיעות משותפות דרך שירות ה-Carpool, האפליקציה תוכל לעזור לכם לתכנן מראש את המסלול שלכם אל עבודתכם ובחזרה, באופן אוטומטי ויומיומי, מבלי שתצרכו לעשות דבר. אם תפעילו אפשרות זאת, תקבלו בכל בוקר בסמוך לשעת צאתכם לעבודה, התראה מהאפליקציה שתבהיר לכם איזה קו הכי כדאי לכם לקחת כדי להגיע במהירות ליעדכם, או לחלופין מיהו נהג ה-Carpool המתאים והזמין ביותר בסביבתכם. הודעה דומה תקבלו גם בשעות הערב, בסמוך לזמן יציאתכם הביתה. כך תעשו זאת:

 • היכנסו להגדרות האפליקציה.
 • אם אתם מעוניינים בהמלצות לתחבורה ציבורית, בחרו ב-"המלצות למסלול יומי נבחר". אם אתם מעוניינים בהמלצות לטרמפ בחרו ב- "המלצות יומיות ל-Carpool" .
 • סמנו ואשרו את האפשרות "שלחו אליי עדכונים".
סימון הגדרות עבור קבלת עדכונים יומיים
 • הגדירו את שעת היציאה שלכם מהבית ואת שעת החזרה שלכם, ולאחר מכן הגדירו את כתובת ביתכם וכתובת מקום העבודה.
 • לחצו על "שמור" ומעתה תתחילו לקבל את הודעות ההמלצה האוטומטיות על פי הגדרתכם.

מקור תמונת נושא: Moovit

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו