print header

15 הרגלים שצריך לשנות כדי לחיות חיים מאושרים יותר

מנסים להספיק יותר ממה שאתם מסוגלים? מרגישים שאתם מחכים לאישור מהסביבה לפני שאתם נוקטים יוזמה? במידה ועניתם בחיוב על שתי השאלות הללו, כנראה שאתם נוטים לסבך את החיים שלכם ללא כל סיבה מוצדקת. תזכרו שחייכם יכולים להיות פשוטים הרבה יותר אם תצליחו להיות נאמנים יותר לרצונות ולתשוקות שלכם, ולהתנער מכל דפוסי ההתנהגות שגורמים ליותר נזק מתועלת. במידה ואתם מעוניינים לפשט את החיים שלכם ולגרום להם להיות טובים ומאושרים יותר, השקיעו מספר דקות בכדי להתוודע ל-15 ההרגלים שאתם מוכרחים לשנות או לזנוח.

 
דרכים לפשט את החיים
 
1. לעתים אנו מתחייבים להספיק יותר ממה שאנו יכולים
 
בזמן שאנו משתדלים לנצל כל רגע במהלך היום, ולמלא את זמננו בפעילויות רבות ובמשימות שונות, לא פעם נוצר מצב בו איננו מסוגלים לבצע את כל מה שהתחייבנו אליו. זו הסיבה שעליכם ללמוד להעריך בצורה מדויקת את ההספק היומי שלכם ביחס לזמן שעומד לרשותכם, בכדי להימנע מרגעים לא נעימים שרק מסבכים לכם את החיים. השיטה היעילה ביותר להימנע מהבטחות שווא, היא לא לאשר בקלות דעת כל הזמנה לאירוע או התחייבות בעבודה, לפני שאתם מוודאים כי אכן יש לכם את הזמן הדרוש להגיע או לבצע את המשימה. בצורה שכזו יהיה לכם מספיק זמן לבדוק את לוח הזמנים שלכם, ולאחר מכן תוכלו לשבץ בתוכו את מה שעליכם להספיק. 
 
 
2. אנו מגיבים בשליליות
 
כשאנו נתקלים בבקשות לא שגרתיות ובמצבים לא נעימים הכי פשוט להגיב בצורה שלילית, אך עם זאת יש להבין כי אין זו הדרך הנכונה והמומלצת. תגובה חיובית לא אומרת שאתם מקבלים את רוע הגזרה, אלא מעידה על מי שאתם ועל הדרך שבה אתם בוחרים להתנהל עם אותו המקרה שמטריד אתכם. ברגע שתאמצו את הגישה החיובית, תיווכחו כי המרירות לא מועילה ותדעו להמיר אותה בנחישות שתעניק לכם אנרגיה להתמודד עם מקרים שונים, ותשפיע לטובה על כל הסובבים אתכם.  
 
דרכים לפשט את החיים
 
3. אנחנו מחכים לאישור מהסביבה שלנו
 
לא פעם אנו מתאמצים למצוא חן בעיני אחרים ושוכחים למלא את חיינו בפעילויות ובמטרות שאנו נהנים מהן. התנהלות שכזו בסופו של יום, תוביל אותנו לשחיקה ולחוסר הנאה מהחיים עצמם. זו הסיבה שעליכם ליצור לעצמכם את החיים הטובים ביותר עבורכם, ללא חשש לצעוד בנתיב אותו בחרתם, גם אם זה למורת רוחם של אחרים. אין ספק שברגע שתפסיקו לייחס חשיבות גבוהה כל כך לדעתם של הסובבים אתכם, תחיו חיים ממצים, מספקים ובעלי משמעות. 
 
 
4. אנחנו מבזבזים יותר מדי זמן עם אנשים שמזיקים לנו
 
המשפט המוכר שגורס "אמור לי מי חברך ואומר לך מי אתה" מבהיר בצורה הברורה ביותר את העובדה שעליכם לוותר על האנשים השליליים בחייכם. הרי לא מעט פעמים אנו מבזבזים זמן רב בחברת אנשים שלא גורמים לנו להרגיש טוב עם מי שאנחנו, ואיתם אנו מתנהגים בצורה שונה לחלוטין ממי שאנו באמת. לכן עליכם לזכור שעדיף להיות לבד ולשמור על האיכויות והכבוד שלכם, מאשר לשהות בחברת אנשים שמערערים בכל פעם מחדש את ההערכה העצמית והשמחה שלכם, וגורמים לכם להיות מי שאתם לא.
 
דרכים לפשט את החיים
 
5. אנחנו מאפשרים לאנשים שלא אוהבים אותנו להשפיע על מצב רוחנו
 
ניתן לומר בביטחון מלא כי רוב השונאים שלנו לא באמת לא אוהבים את מי שאנחנו, או את מה שאנו מייצגים, הם פשוט לא מרוצים מהשלב שבו הם נמצאים בחייהם, בזמן שאנחנו משקפים להם את מה שהם מייחלים לעצמם במעמקי ליבם. אנשים שטרם השיגו את היעדים אותם הציבו לעצמם, בדרך כלל לא מסוגלים לפרגן לאותם אנשים שהצליחו, והקנאה שלהם מתורגמת לשנאה. לכן, אם אתם חשים שנאה לא מוסברת ממישהו שנמצא בחייכם, דאגו להזכיר לעצמכם שהוא בסך הכל לא יודע להתמודד עם ההצלחה שלכם, ובמקום להשפיע לרעה על מצב רוחכם, הפכו את האנרגיה השלילית של אותו אדם לאנרגיה חיובית שתניע אתכם להגיע רחוק יותר.
 
 
6. אנו מבזבזים זמן בלתהות מה היה יכול להיות
 
במידה ואתם משקיעים אנרגיה במחשבה על מה שהיה יכול להיות אם הייתם מתנהלים אחרת, אתם מבזבזים את הזמן שלכם בפעולה שלא תוביל ותקדם אתכם לשום מקום טוב. יתרה מזאת, מעבר לעובדה שלא תשיגו כל תועלת מאשליות ודמיונות, אתם תפספסו לחלוטין את מה שמתרחש ברגע זה. אם לא תחוו את ההווה במלוא העוצמה, אתם תחמיצו את ההזדמנויות הפרוסות לפניכם ולא יחלוף זמן רב עד שתתהו מה היה יכול לקרות אילו הייתם נוכחים לחלוטין ונוקטים יוזמה באותה העת. זו הסיבה שיש לנצל את כל ההזדמנויות שנפגוש בדרכינו כאן ועכשיו, ולא לחכות ליום המחר. 
 
דרכים לפשט את החיים
 
7. אנו ביקורתיים מדי לטעויות של אחרים
 
כולנו עושים טעויות במהלך חיינו, אך עם זאת יש לנו נטייה להתייחס בחומרה לטעויות שבוצעו על ידי אנשים אחרים. במידה ותחליטו לראות את הטוב אצל הסובבים אתכם, גם אם שגו בדרך בה בחרו, יהיה לכם קל יותר למצוא את הטוב בעצמכם. הרי לא בכדי טוענים שאנו נוטים להיות ביקורתיים לחברינו ומשפחתנו בדיוק באותן הנקודות שמפריעות לנו בעצמנו. עליכם לזכור שברגע שתחליטו להיות סלחניים ומבינים יותר כלפי הסביבה שלכם, במהרה יגיע היום שבו תדעו לקבל ולאהוב את עצמכם בדיוק כפי שאתם.
 
 
8. אנו מאבדים את סדר העדיפויות שלנו
 
קביעת סדר עדיפויות היא פעולה שרוב האנשים עושים באופן אוטומטי, אך עדיף לפנות זמן לחשוב ולהבין אילו פעילויות יותר חשובות ומשמעותיות עבורכם. ברגע שאנו זונחים את סדר העדיפויות שלנו, ולא משקיעים את הזמן בברירת האפשרויות שלפנינו, אנו מפספסים את מהות החיים, ובדרך כלל נוטים להיזכר בכך בשלב מאוחר מדי. זו הסיבה שיש לפנות זמן לדברים שחשובים לכם באמת, כגון; זמן איכות עם המשפחה, זמן ליצירה, ללמידה, לפעילות גופנית וכדומה.
 
דרכים לפשט את החיים
 
9. אנחנו מסרבים לקבל שינויים 
 
לא יהיה לכם קל לחיות חיים פשוטים אם לא תדעו לקבל שינויים באופן פתוח וחיובי, ותתקשו להרפות מההרגלים שסיגלתם לעצמכם. עליכם ללמוד לקבל את המצב הקיים, לשחרר את מה שהיה ולהאמין בדרך בה בחרתם, וביכולתה להטיב ולשפר את חייכם. אנשים שלא מצליחים לקבל את השינוי שחל בחייהם, יישארו באותה הנקודה ולא יצליחו להגשים את המטרות והחלומות שלהם. זו הסיבה שיש לקבל את השינוי, ולאחר מכן להשקיע מאמץ בהפקת המיטב מהמצב הקיים.
 
 
10. אנו נמנעים משיחות קשות ולא נעימות
 
אין ספק שלא פשוט להתמודד עם שיחות קשות שדורשות מאתנו לא מעט אנרגיה, ומצריכות מחשבה עמוקה לפני שאנו מוציאים את המחשבות שלנו לחלל החדר. אך עליכם לזכור כי ההצלחה והשקט הנפשי שלכם בכל תחומי החיים יופיעו רק במידה ותדעו להתעמת עם השדים שמציפים אתכם. אז בפעם הבאה שמשהו גדול מטריד את שלוותכם, התמודדו איתו באותו הרגע ואל תחכו ליום המחר, וכך תוכלו להבטיח לעצמכם חיים פשוטים, כנים ומספקים יותר.
 
דרכים לפשט את החיים
 
11. אנו משווים את עצמנו לאנשים אחרים
 
במידה ונעביר את זמננו בהשוואה בלתי פוסקת לאנשים שמסביבנו, לא נצליח להתפתח, להתקדם ולהגיע למקום טוב בחיינו. הרי איננו יודעים מה אחרים עשו ועברו בכדי להגיע למקום שבו הם נמצאים כעת, ובמידה ונשווה הישגים והצלחות, נאבד את התשוקה והלהט שלנו, ונרגיש שאנו לא טובים מספיק. זו הסיבה שחשוב לצעוד במסלול שהכי מתאים למי שאתם באמת, לקחת את הזמן הנדרש כדי להתפתח ככל שניתן, עד שתדעו שאתם מוכנים לעבור לפרק הבא בחייכם ללא כל קשר לאנשים שמסביבכם. 
 
 
12.  אנו שקועים בדאגות שלנו
 
עיסוק יתר בבעיות שמטרידות אותנו לא מועיל או תורם בדבר, והוא רק מרחיק מאתנו את שמחת החיים שלנו. ניתן לדמות את בזבוז הזמן במחשבה על הדאגות שלנו, למצב שבו נשקיע אנרגיה בלדמיין את מה שאנו לא רוצים שיהיה לנו. למעשה, התמקדות בבעיה עצמה לא תצליח לקדם אתכם, לכן עליכם לזכור לא להשקיע יותר מ-10% מהזמן בנבירה בבעיות, ולבחור להשקיע 90% מזמנכם במציאת פתרונות יצירתיים ומעשיים. 
 
דרכים לפשט את החיים

13. אנחנו מתמהמהים מעבר למה שנחוץ

אין דבר שמטריד את שלוותנו יותר מאשר משימה שאיננו מצליחים לראות את הסוף שלה. יתרה מזאת, אם נשקול באופן קפדני מדי כל שלב במשימה לפני שנבצע אותו, בסופו של היום נשכח את המטרה הראשונית שלנו, ולא נצליח להתקדם וליישם את אשר רצינו. זו הסיבה שיש לזכור שההרגשה שממלאת אותנו בזמן שאנו מתחילים לבצע דבר שחשוב לנו ומסיימים אותו, היא טובה הרבה יותר מהזמן שתשקיעו במחשבה על מה שאתם עומדים לעשות. אז קחו יוזמה והתמקדו בעשייה! גם אם התוצר לא יהיה מוצלח כפי שרציתם, תוכלו ללמוד מהתהליך ולהצליח יותר בפעם הבאה.
 
 
14. אנחנו מעגלים פינות
 
עליכם להשתדל לעשות את המעשה הנכון ביותר ולפעול בדרך הישרה ביותר, אפילו אם אף אחד לעולם לא ידע זאת. לבני האדם יש נטייה לעגל פינות במצבים שבהם אף אחד לא יכול לבדוק אותם, והם שוכחים באותו הזמן להיות נאמנים לעצמם. במידה ותשקיעו את מיטב המאמצים והאנרגיות שלכם בעת ביצוע משימה מסוימת, לא רק שתלמדו ותתמקצעו בצורה הטובה ביותר, גם תהיו מסופקים מהתוצאה שהשגתם, ללא כל נקיפות מצפון או מחשבות מיותרות על מה שהיה יכול לקרות אם הייתם משקיעים קצת יותר.
 
דרכים לפשט את החיים
 
15. אנו מוותרים על עצמנו
 
פעמים רבות אנו מוותרים מראש על המטרות שלנו ולא לוקחים אחריות על חיינו, מאחר ואנו נוטים לראות את החסרונות שלנו ולהתרכז במה שימנע מאתנו להצליח, במקום להתמקד ביכולות וביתרונות שעומדים לרשותנו. אין ספק שעלינו להפעיל ביקורת עצמית על הביצועים והמעשים שלנו, אך אין זה אומר שצריך לשפוט את עצמנו בחומרה. זו הסיבה שעלינו להזכיר לעצמנו בכל עת את הסיבה שהניעה אותנו לבצע את הרעיון שלנו מלכתחילה, לקחת נשימה ארוכה, להאמין ביכולות שלנו ולהמשיך לנסות עד שנצליח.
 

תמונה ראשית: ™ Pacheco

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.