print header

18 עובדות מפתיעות ומעניינות על הפין והפות

מכל האיברים שבגופנו, הפין והפות הם המדהימים ביותר בעיני. אלו הם 2 איברים שמשלימים אחד את השני ליצירת חיים חדשים באחד התהליכים המהנים ביותר שאנו יכולים לחוות בחיינו. אך למרות שרובכם מכיר את איבר מינו כמו את כף ידו, יש עוד המון עובדות ופרטים מעניינים לגביהם שלא שמעתם מעולם. הנה 18 עובדות מעניינות על הפין והפות.

עובדות מעניינות על איבר המין הזכרי

למרות שאתם בטח מספקים יחס רב לאזור שמתחת לחגורה שלכם, יש הרבה דברים מפתיעים ומעניינים שאינכם יודעים על הפין. 

איברי מין
Jörg Bittner Unna

1. בפין אין עצמות, אז איך הוא בעצם מתקשה?

לבני משפחת הקופים יש עצמות בפין, אך לא לבני האדם. בפין שלכם יש רקמות סיבים שמתמלאות וסופגות דם, וכך הוא בעצם מתקשה. אם שמעתם סיפורים על אנשים ששברו את איבר מינם, כדאי שתדעו שהסיבה לשבר בפין נובעת דווקא מפגיעה ברקמה החיצונית שלו. אם לא מטפלים בבעיה, יכולה להיווצר רקמת צלקת באזור הפגוע, ואפילו יכולה להתפתח מחלת פיירוני שגורמת לעקמת הפין.

2. הגודל כן משנה... לגברים

אורך איבר המין הזכרי הממוצע בזמן זקפה הוא 13.12 ס"מ, אך מחקרים מצאו שהמידע הזה לא גורם לרוב הגברים להרגיש טוב עם עצמם, אפילו אם הם בעלי איבר מין גדול יותר. מחקר שנעשה בקינג קולג' שבלונדון מצא כי חרדה בנוגע לגודל הפין קשורה לרמות שונות של דיכאון. 

3. בריאות הגוף ובריאות הפין קשורים אחד לשני

אם קשה לכם להעמיד אותו בזמן האחרון, כדאי שתבחנו את סגנון החיים שלכם. האם אתם ישנים כמו שצריך, או שהעליתם קצת משקל? לגברים בעלי משקל עודף יש רמות נמוכות יותר של טסטוסטרון בגוף, ולכן הם עלולים לסבול מבעיות בתפקוד. גברים שאינם ישנים מספיק או לא עוסקים בכושר גופני עלולים גם הם להזיק לזקפתם.

4. הוא יכול לגדול

2 אורולוגים איטלקים מאוניברסיטת טורין שלא היו מסופקים מגודל הפין שלהם, עשו מחקר על שיטה שנקראת "מתיחה", אשר אמורה לעזור להגדיל את גודל איבר המין ללא התערבות כירורגית. הגברים שהשתתפו במחקר מתחו את איבר מינם במשך כמה שעות לאורך 4 חודשים, והצליחו לגרום לו לגדול ב-1.5-2.5 ס"מ. אם אתם מחפשים דרך קלה יותר לגרום לאיבר המין שלכם לגדול, מחקר אחר מצא כי במהלך מין אוראלי, מדידות אורך הפין מניבות תוצאות גבוהות יותר מאשר בשיטות גירוי אחרות.

5. הוא הרבה יותר גמיש ממה שאתם חושבים

במחקר שנעשה באוניברסיטת סטנפורד בשנת 2002, ניתחו החוקרים תמונות של זוגות מקיימים יחסי מין בתוך מוכנת MRI. החוקרים מצאו שהפין מתעקל לצורת בומרנג כשהוא נמצא בתוך איבר המין הנקבי בתנוחה המיסיונרית.

איברי מין
Ross Goodman

6. סיגריות יכולות להקטין אותו

לא רק שמחקרים מראים שהעישון משפיע על הליבידו (החשק המיני) שלכם, מחקרים מצאו גם שסיגריות יכולות להוביל לזקפה חלשה. הסיבה לכך היא שהעישון חוסם את מעבר הדם בכליו, ובכך הזרימה לגבריות שלכם נפגעת. 

7. הוא בעצם דגדגן גדול

תאמינו או לא, אך כשהעובר נמצא ברחם הוא מפתח איבר מין נקבי עד שהטסטוסטרון מתחיל להשפיע (במידה והוא זכר). זו הסיבה לכך שהפין והדגדגן מכילים קצוות עצבים כמעט זהים.

8. המראה שלכם קשור לאיכות הזרע שלכם

במחקר שנעשה בספרד הראו לנשים תמונות של גברים אשר להם איכות זרע טובה, בינונית ונמוכה, וביקשו מהן לבחור בגברים שנראו להם הכי מושכים. הנשים בחרו לעיתים קרובות יותר בגברים בעלי איכות הזרע הטובה.

9. לא צריך מוח כדי לגמור

הפקודה לפליטת הזרע אינה מגיעה מהמוח, אלא היא תגובה רפלקסיבית של חוט השדרה. בתורו, הוא מספק למוח את האותות הקשורים לפליטת הזרע, אשר גורמים לנו להרגיש את האורגזמה.

 

עובדות מעניינות על איבר המין הנשי

אתן כנראה כבר יודעות שאיבר המין שלכן הוא די מרשים. הוא יכול ליצור עונג רב, כאב מעצבן ואפילו בן אדם קטן, אך יש עוד כמה דברים מעניינים שבטח לא ידעתן עליו.

איברי מין
Kate Sumbler

1. גם הוא גדל כשהוא מגורה

כשהפות אינו מגורה, הוא בעומק ממוצע של 10 ס"מ, אך בעת קיום יחסי מין הוא עשוי לגדול ולהתרחב עד לפי 3 מעומקו. כשהאישה מגורה, מתקיים לחץ על השרירים שבגוף אשר מושך את הרחם כלפי מעלה ומרחיב את העומק של הנרתיק.

2. לא כל הנשים נולדות עם קרום בתולים

גם לאלה שיש קרום בתולים, הוא נע בעוביו ובאזור שאותו הוא מכסה. זה אומר שבעצם אי אפשר לדעת באמת אם מישהי בתולה או לא על ידי בדיקת קרום הבתולים.

3. זה נורמאלי להרגיש צורך ללכת לשירותים בזמן קיום יחסי מין

אפילו אם הטלתן את מימכן לפני המשגל, ייתכן שתרגישו שעליכן לעשות זאת שוב בעת קיום יחסי מין, וזה קורה מכמה סיבות. הראשונה היא שבעת הגירוי הווגינלי, יכול להיווצר גירוי בצינור השתן ואפילו בשלפוחית השתן, אשר גורם לתחושת הדחיפות שבמתן שתן. הסיבה השנייה נובעת מהצטלבות עצבים. בזמן שלמטה קורים הרבה דברים, העצבים עשויים להיות מבולבלים ולא להבין מה בדיוק קורה שם. התוצאה היא תחושת צורך ללכת לשירותים לצד תחושת הגירוי והעונג.

4. נשים נהנות יותר מגברים, אך לעיתים רחוקות יותר

האורגזמה הגברית הממוצעת אורכת כ-6 שניות. לעומת זאת, האורגזמה הנשית הממוצעת אורכת כ-23 שניות. זה אומר שאם נשים באמת רוצות להילחם עבור שוויון בין המינים, עליהן לספק לגברים 4 אורגזמות על כל אחת שלהן. מצד שני, חוקרים בדקו ומצאו כי 30% מהנשים מדווחות על קבלת אורגזמה במהלך יחסי מין ביחס של 1:4, כלומר אורגזמה אחת עבור כל 4 פעמים בהן הן מקיימות יחסי מין, ו-16% מהנשים מדווחות שאינן חוו אורגזמה מעולם.

5. קונדומים לא באמת משפיעים על טיב יחסי המין

במחקר שנעשה באוניברסיטת אינדיאנה, נשים דיווחו שסיכוייהן לקבל אורגזמה במהלך יחסי מין עם קונדום אינם משתנים במשגל ללא קונדום. ההשפעה האמתית על האורגזמה תלויה דווקא בגיוון שביחסי המין. כשנשים מקבלות מין אוראלי, גירוי ידני וחדירה במשגל אחד, הן דיווחו יותר על קבלת אורגזמה.

איברי מין
anqa

6. לנרתיק יש ריחות משתנים לאורך היום

לנרתיקים שונים יש ריחות שונים, אך במהלך היום הריח משתנה אצל כל אישה. אחרי המקלחת לנרתיק בדרך כלל אין ריח כלל וכלל. אחרי ריצה או אימון לנרתיק יש ריח מושק בשל פעולת בלוטות הזיעה. בזמן הביוץ לנרתיק יש בדרך כלל ריח של ברזל. לאחר קיום יחסי מין יהיה לו ריח שמזכיר חומר מלבין בשל ריחו של הזרע, ואם יש גידול יתר של קהילת חיידקים מזיקים בנרתיק, תוכלו להבחין בריח שמזכיר דגים.

7. בדגדגן יש יותר קצוות עצבים מכל איבר אחר בגוף

הדגדגן מכיל 8,000 קצוות עצבים, אשר גורמים לעונג רב כשהם מגורים. רק לשם השוואה, לאיבר המין הגברי יש רק 4,000 קצות עצבים. גירוי עצבי חזק מספיק במהלך יחסי מין יכול להשפיע אפילו על 15,000 קצוות עצבים בכל אזור האגן.

8. הוא מיידע אתכן מתי מגיע הזמן להביא תינוק

אם תהיו קשובות מספיק, איבר המין שלכן יוכל לספר לכן מתי הזמן הטוב ביותר לנסות להיכנס להריון. איך תוכלו לדעת? בזמן הביוץ, ריר צוואר הרחם הופך לצמיגי ונמתח יותר. 

9. שטיפת הנרתיק עשויה דווקא להזיק

אם אתן דואגות בקשר להיגיינת הנרתיק שלכן, דעו שיש לו את היכולת לנקות את עצמו. בדיוק כמו שדמעות עוזרות לנקות את העיניים, גם הנרתיק משחרר נוזלים ועובד באותה הדרך. השטיפה שאתן מבצעות לעומת זאת יכולה להסיר ממנו את שכבת הפלורה הטבעית (חיידקים בריאים), ולהשאיר אותו חשוף למחלות כמו דלקת באגן, בקטריאל וגינוזיס ושלל בעיות רפואיות אחרות.

 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו