print header

מדריך שימוש ב-4 האפליקציות של קופות החולים

 
בעולם האינטרנט והטכנולוגיה שבו אנו חיים כמעט כל תהליך כבר הספיק להתפתח ולהתקדם תוך שימוש בכלים חדשניים ובעיקר באפליקציות. הדבר נכון גם כשמדובר בשרותי הבריאות וקופות החולים שלנו, והכלים שאלו מספקות לנו יכולים לעזור לנו לקבוע תורים, לקבל מידע רפואי, לבדוק מלאי בבתי מרקחת ואף לקבל הנחיות ניווט לסניף הקרוב ביותר, בנוחות ובחינם. במדריך הבא תמצאו את הנחיות השימוש הבסיסיות לאפליקציות של 4 קופות החולים בישראל, אשר יאפשרו לכם לדאוג לצרכים הרפואיים שלכם במהירות, בכל זמן ובכל מקום.
 
למעבר מהיר אל קופת החולים שלכם, לחצו על שמה
 
 
אפליקציות שירותי בריאות
 

 

שירותי בריאות כללית

להורדה לאייפון   להורדה לאנדרואיד

אפליקציית שרותי בריאות כללית מכילה כמעט את כל השירותים שתוכלו למצוא באתר כללית באינטרנט, ומאפשרת לכם לזמן תורים לכם ולילדיכם. בעזרת האפליקציה תוכלו גם לקבל התראות בזמן אמת כאשר יתקבלו תוצאות בדיקה שעברתם, יחד עם הסברים פשוטים למידע שהתקבל. כמו שאר האפליקציות שברשימה, קופת חולים כללית מאפשרת גם לבצע שירותים ללא התחברות בעזרת שם משתמש וסיסמה, כמו למשל זימון וביטול תורים וחיפוש מרפאות ושירותים.
 
 • כדי לקבוע תור לרופא יש לבחור במסך הראשי של האפליקציה בזימון וביטול תורים בפינה השמאלית התחתונה.
אפליקציות שירותי בריאות
 

 

 • בהמשך יש להקליד את תעודת הזהות ושנת הלידה שלכם או של האדם עבורו אתם רוצים לקבוע תור. 
אפליקציות שירותי בריאות
 

 

 • יפתח בפניכם מסך עם אפשרויות זימון וביטול התור השונות, כל שעליכם לעשות הוא לבחור את סוג השירות המבוקש ואת מועד התור המתאים לכם.
אפליקציות שירותי בריאות
 

 

 • בפינה הימנית התחתונה של המסך הראשי תוכלו למצוא את אפשרות חיפוש השירותים של קופת חולים כללית. לחיצה על כפתור זה תעביר אתכם לעמוד החיפוש שבו עליכם לבחור באחת או כמה מאפשרויות הסינון (אם בכלל) ולהקליד בשורת החיפוש את התחום המבוקש.
אפליקציות שירותי בריאות
 

 

 • לאחר ביצוע החיפוש, לחיצה על כל אחת מהתוצאות תציג את פרטי התקשורת וההגעה למקום השירות, וכן גם מידע חשוב, כמו למשל האם המטפל אינו זמין בתאריך כזה או אחר.
אפליקציות שירותי בריאות
 

 

מכבי שירותי בריאות

להורדה לאייפון   להורדה לאנדרואיד

אפליקציית מכבי מאפשרת לכם גישה לתיק הרפואי שלכם בכל זמן ובכל מקום יחד עם מגוון שירותים כמו זימון תורים לפי זמינות תור קרוב, יצירת קשר עם הרופאים שלכם וקבלת הנחיות נסיעה למתקני מכבי השונים באמצעות אפליקציית Waze. לאפליקציה יש אף אפשרות מועילה לתאם את הפגישות והתורים שקבעתם בלוח השנה של הסמארטפון שלכם, כך שלעולם לא תשכחו להגיע בזמן למרפאה.
 
 • מהעמוד הראשי של האפליקציה תוכלו להגיע לכל השירותים השונים שהיא מציעה בעזרת פרטי ההזדהות שלכם. 
אפליקציות שירותי בריאות
 

 

 • עמוד השירותים מחולק לקטגוריות שונות כמו למשל רפואה דחופה, רופאי שיניים ובתי מרקחת. לחיצה על כל אחד מהם תפתח בפניכם חלון חדש עם פרטי יצירת קשר להגעה למיקום המבוקש.
אפליקציות שירותי בריאות
 

 

 • חשוב לציין שחלון זימון וביטול התורים הוא זהה, ובו תמצאו גם את שעות הקבלה האפשריות והתורים הפנויים, יחד עם מידע טלפוני ליצירת קשר אישי במקרה הצורך. 
אפליקציות שירותי בריאות
 

 

 • באמצעות אפשרות בקשות מהרופא (הלחצן העליון בשורה התחתונה שבעמוד האפליקציה הראשית), תוכלו להגיש שאלות ובקשות שונות לרופאים המטפלים שלכם, כמו למשל חידוש מרשמים או בקשת הפניות לבדיקות שונות.
אפליקציות שירותי בריאות
 

 

קופת חולים מאוחדת

להורדה לאייפון   להורדה לאנדרואיד

קופת חולים מאוחדת מתגאה בהצעת שירותים בלעדיים למבוטחיה דרך האפליקציה, הכוללים בין השאר בדיקת מלאי בבתי מרקחת, שימוש ברשימות המתנה וכמובן כל השירותים המוכרים של קביעת תורים ומתן אפשרות צפייה בתוכן מקצועי גם ללא הרשמה וחברות בקופת החולים. חשוב לציין שבעת ההתקנה האפליקציה תתריע שיש צורך במתן הרשאות לשליחת מייל, מדובר אך ורק למיילים שיכולים להישלח דרך היומן. האפליקציה בפועל לא שולחת מיילים בעצמה.  
 
 • הדף הראשי של האפליקציה מאפשר גישה לשירותים השונים וזהו גם המקום בו תוכלו להכניס את פרטי הזיהוי שלכם על ידי לחיצה על התחבר.
אפליקציות שירותי בריאות
 

 

 • דרך כפתור התרופות שממוקם במרכז העמוד הראשי תוכלו להגיע לתפריט המלאי בבתי המרקחת שיאפשר לכם לדעת מראש האם התרופה שאתם צריכים אזלה מבית המרקחת הקרוב למקום מגוריכם, ובכך לחסוך לכם זמן נסיעה יקר.
אפליקציות שירותי בריאות
 

 

 • תפריט תוצאות בדיקות יציג בפניכם את המידע של בדיקות המעבדה השונות שביצעתם בדיוק באותו האופן שאנו רגילים לראותו בתדפיסי הנייר. תוכלו לבחור האם לראות את כל המידע או רק את התוצאות החריגות שעלולות להוות בעיה בריאותית שיש לבחון.
אפליקציות שירותי בריאות
 

 

לאומית שירותי בריאות

להורדה לאייפון   להורדה לאנדרואיד

אפליקציית לאומית שואפת לסדר את כל המידע הבריאותי שלכם בעבר ובהווה במקום מסודר אחד כדי שתמיד תוכלו לגשת אליו בשעת הצורך. האפליקציה כוללת היסטוריית מרשמים, תרופות, תוצאות מעבדה, טפסי 17 וכמובן את כל האפשרויות השימושיות לקביעת תורים, קבלת מידע על מרכזי רפואת חירום קרובים ואיתור שירותים במגוון תחומי טיפול. 
 • העמוד הראשי של האפליקציה מחולק ל-4 "אזורים" עיקריים: חיפוש שירות, תיק הבריאות שלי (היסטוריה רפואית), זימון תורים ומוקדי חירום קרובים.
אפליקציות שירותי בריאות
 

 

 • תיק הבריאות מכיל היסטוריה מפורטת של מגוון סעיפים שונים אשר קשורים לטיפול הרפואי שלכם לאורך השנים. תוכלו לגשת ישירות לאזור זימון התורים גם מחלק זה של האפליקציה, ובנוסף לבדוק באופן ודאי את המידע המעודכן על הרגישויות והחיסונים שלכם.
אפליקציות שירותי בריאות
 

 

 • במקרי חירום, אפשרות מוקדי חירום קרובים תציג בפניכם את מוקדי החירום ובתי החולים הקרובים אליכם ביותר, בצירוף כתובת מדויקת, מרחק ממיקומכם הנוכחי ואת מספר הטלפון הטוב ביותר ליצירת קשר במהירות האפשרית. חשוב לציין שאם אפשרות זיהוי המיקום של הסמארטפון שלכם כבויה, לא תוכלו לעשות שימוש בפונקציה זו. 
אפליקציות שירותי בריאות
 

 

בונוס מיוחד: אפליקציית מגן דוד אדום

להורדה לאייפון   להורדה לאנדרואיד

לא רק לקופות החולים יש אפליקציות מתקדמות, גם למגן דוד אדום יש אפליקציה ייעודית. עיקר השימוש מיועד ליצירת קשר עם מוקד מד"א וקבלת מידע בנוגע לטיפול בבעיות רפואיות שונות באמצעות סרטוני הדרכה והנחייה. האפליקציה יכולה לספק לכם מידע מציל חיים במקרה שבו תידרשו להעניק סיוע רפואי ראשוני. אחרי ההתקנה תוכלו לצפות במידע בכל זמן ובכל מקום גם בלי חיבור לאינטרנט, ותוכלו לקרוא גם שורה ארוכה של עצות בטיחותיות בנושאים שונים.

לחצו כאן לחזרה לתחילת הכתבה

תמונה ראשית: Intel Free Press
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו