print header

חיות מעורבבות בטבע

העולם שלנו גדול ויפה, ובו ניתן לראות מגוון עצום של בעלי חיים מדהימים ביופיים, אבל לפעמים, אם מסתכלים מקרוב, ניתן לראות בעלי חיים שנדמה כאילו מי שהמציא אותם התעצל קצת, כי הם פשוט נראים כמו שילוב של שתי חיות אחרות!

 
1. איילה + עכבר = איילון
למרות שתמונותיו של האיילון נראות כאילו הרכיבו אותן בתוכנת גרפיקה משוכללת, האמת היא שזוהי פשוט צורתו הייחודית של בעל חיים זה. אם תסתירו את רגליו של האיילון, הוא יראה כמו עוד מכרסם נפוץ וקטן, אך אם תסתירו את גופו, רגליו נראות כאילו הן שייכות לאיילה חיננית. כאילו כדי להוסיף עוד ממד למראה המשונה של האיילון, לזכרים של מין זה שיניים ארוכות המזכירות שיני כלב.
 
חיות משולבות
 
חיות משולבות
 
חיות משולבות

2. ארמדילו + נבחנית = פיה וורודה
הפיה הוורודה הוא הכינוי שניתן לארמדילו מזן זה, הוא גם הארמדילו הקטן ביותר בעולם. בעל חיים חמוד זה נראה ממש כאילו מכרסם קטן החליט להתחפש לארמדילו ולבש על עצמו שריון וטופרים גדולים. הפיה הוורודה, החיה באזור ארגנטינה ונמצאת כיום בסכנת הכחדה, הודות להרס סביבתה הטבעית על ידי בני אדם ותנועתה האיטית.
 
חיות משולבות
 
חיות משולבות
 
חיות משולבות

 

3. דיונון + חזיר = דיונון חזרזירי
הדיונון החזרזירי הוא ללא ספק אחד מבעלי החיים המשונים אך החמודים ביותר החיים באוקיינוס. כיוון שדיונון זה חי בעומק רב, כמעט ואין תיעוד מצולם שלו וידוע מעט מאוד על מנהגיו. הדיונון החזרזירי קיבל את שמו המיוחד כיוון שצורתו הזכירה לחוקר שגילה אותו את דמותו של "חזרזיר" מסיפורי פו הדב. לנו, הדיונון נראה כמו גור חזירים שמנמן, עם זרועות מוזרות צומחות מראשו. כאשר הדיונון עדיין צעיר, הוא שקוף, ונראה כאילו חיוך מצוייר מתחת ל"אף" שלו.
 
חיות משולבות
 
חיות משולבות
 
חיות משולבות

 

4. עטלף + שועל = שועל מעופף
השועל המעופף הוא הכינוי שניתן לעטלף הפירות הענק. עטלף זה, הגדול ביותר בעולם, ניזון אך ורק מצוף ופירות קטנים ואין לו סונאר מיוחד לניווט וציד, כמו לשאר מיני העטלפים. עטלף זה קיבל את שמו עקב גודלו המרשים, עם מוטת כנפיים שיכולה להגיע עד ל-1.5 מטרים. למרות מראהו המאיים, עטלף זה אינו מסוכן כלל, ומפריע אך ורק לחקלאים, המחשיבים אותו לאחד מגנבי הפירות האיומים ביותר.
 
חיות משולבות
 
חיות משולבות
 
חיות משולבות

 

5. פיל + אנטילופה = סאיגה
הסאיגה, סוג של אנטילופה, אמנם נראית כאילו היא שייכת לסרט מדע בדיוני, אך ניתן למצוא אותה ממש כאן על כדור הארץ, באזור מרכז אסיה. הסאיגה, הנמצאת כיום בסכנת הכחדה, נראית ממש כמו אנטילופה עם חדק קטן במרכז פניה. החוטם הייחודי של הסאיגה עוזר לה לסנן אבק מהאוויר, בתקופת הנדודים, ומחמם את האוויר הנכנס לריאותיה בחורף הקפוא, ומשמש בשאר הזמן ממש כמו חדק של פיל, העוזר לקטוף עשבים ולהעביר אותם אל הפה.
 
חיות משולבות
 
חיות משולבות
 
חיות משולבות

 

6. קנגורו + אופוסום + ארנב = בילבי
אתם בוודאי מכירים את בילבי, גיבורת ספרי הילדים שחיה בתוך גזע עץ, אך בילבי הוא גם שמו של בעל חיים חמוד זה, המצוי באוסטרליה. הבילבי נראה ממש כאילו לקחו גוף של קנגורו קופצני, הרכיבו לו אוזני ארנב ארוכות והוסיפו פרצוף של אופוסום. למרות שהתיאור נשמע מבלבל קצת, הבילבי הוא בעל חיים מקסים ואהוב במיוחד על הילדים באוסטרליה.
 
חיות משולבות
 
חיות משולבות
 
חיות משולבות

7. חזיר בר + אוגר = עטלף הונדורי לבן
העטלף ההונדורי הלבן, המצוי בהונדורס ובמרכז אמריקה, כפי שמרמז שמו, הוא אחד העטלפים החמודים ביותר בטבע. העטלפים הזעירים הם בעלי אף פחוס וצהבהב ופרווה לבנה צפופה, שני מאפיינים שגורמים להם להיראות ממש כשילוב של אוגר קטן וחזרזיר שעיר. העטלפים הלבנים של הונדורס נקראים גם "עטלפי אוהל" עקב נטייתם להיצמד לצידו התחתון של עלה רחב, לחתוך את קצהו ולהכין לעצמם מחסה דמוי אוהל.
 
חיות משולבות
 
חיות משולבות
 
חיות משולבות

 

8. נמלה + דבורה = נמלת משי
למרות שמה המבלבל, נמלת המשי היא כלל לא נמלה, אלא מין של צרעות חסרות כנפיים שנראות ממש כמו נמלים פרוותיות. למרות שאין להן כנפיים, צרעות אלה יכולות לעקוץ, בעזרת עוקץ עצום באורך של כ-2.5 ס"מ. עוקצן של נמלי המשי הוא כה חזק, עד שהן קיבלו את הכינוי "רוצחות הפרות" במקסיקו ודרום ארצות הברית, בהן הן נפוצות.
 
חיות משולבות
 
חיות משולבות
 
חיות משולבות

 

9. נחש + דב נמלים = פנגולין
הפנגולין הוא ללא ספק אחד מבעלי החיים המוזרים ביותר שיצא לכם לראות. הפנגולין, המצוי באזורים הטרופיים של אפריקה ואסיה, הוא בעל גוף ארוך וגמיש המכוסה כולו בקשקשים עבים. זהו היונק היחידי בעל קשקשים על כל גופו. פרט לקשקשים, לפנגולין לשון צרה וארוכה, אותה הוא שולח לתוך קיני נמלים במטרה לתפוס כמה. כאשר הפנגולין מותח את לשונו למלוא אורכה, היא יכולה להיות ארוכה יותר מכל גופו. כאשר הוא מצוי בסכנה, הפנגולין מגלגל את עצמו לצורת כדור בלתי חדיר.
 
חיות משולבות
 
חיות משולבות
 
חיות משולבות

 

מקור: ניר דור
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו