maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

כך תקשטי את הציפורניים בקלות ובסטייל

בשנים האחרונות עיצוב הציפורניים כבר לא מסתכם בלק פשוט בצבע אחיד. הציפורניים הפכו לכרטיס הביקור שלנו והן משדרות המון על האישיות שלנו. הבעיה היא שביקור אצל קוסמטיקאית שתוכל לממש את מגוון האופציות השונות לקישוט הציפורניים, הוא עסק לא זול. גולדי פורמן היא מנהלת שיווק שהחליטה להרים את הכפפה ולקחת את העניינים לידיים. היא פתחה בלוג הדרכה לעיצוב ציפורניים, המסביר בצורה הפשוטה ביותר כיצד לעצב את הציפורניים במגוון סגנונות עדכניים, אלגנטיים ומיוחדים. כאן ריכזנו עבורכם 3 דוגמאות פופלריות לעיצוב ציפורניים, אך בבלוג הנקרא GoldN'ails, תוכלו למצוא עוד מגוון רחב של עיצובים מדליקים.

 

ציפורני בלמן
בלמן, בית האופנה הצרפתי הלוהט הציג קולקציה מרהיבה לעונות סתיו/חורף 2013-2014. בעיצוביו יצר אוליבר רוסטינג, המנהל האומנותי של בית האופנה, שילוב נכון של זוהר משנות ה-80, אלמנטים מעולמה של קוקו שאנל ורוח פריזאית רהבתנית. כל אלו יצרו תמהיל מושלם עבור בית האופנה ההיסטורי, שהפך בשנים האחרונות לרלוונטי לא פחות מאשר היה בתקופתו של פייר בלמן, שייסד המותג בשנת 1945. העיצוב הבא הוא ברוח בית האופנה בלמן.

מדריך עיצוב לציפורניים
 

 

חומרי עבודה:

מדריך עיצוב לציפורניים
 

 

שלב 1: שכבת בסיס – נמרח שכבה של בסיס לק, שתגן על הציפורניים ותמנע את הכתמתן.

מדריך עיצוב לציפורניים
 

 

שלב 2: צבע בסיס – נמרח על הציפורניים 2 שכבות לק בצבע כסף מטאלי.

מדריך עיצוב לציפורניים

נמתין לייבוש מלא של שכבת צבע הלק הכסוף.

 

שלב 3: יצירת התבנית בהשראת הדגם המרהיב של Balmain – נגזור 6 רצועות של סלוטייפ דק באורך של כ-1.5 ס"מ לכל ציפורן. (בסה"כ – 60 רצועות. נכון, זה הרבה. אבל תחשבו שעבור התופרות החרוצות של בית האופנה, הייתה הרבה יותר עבודה...). ראשית נניח באלכסון 3 רצועות בכיוון אחד ועליהן נניח עוד 3 רצועות בכיוון אלכסוני מנוגד. כך למעשה תיווצר לנו תבנית של מעויינים.

טיפ: זיכרו את סדר ההנחה: אילו שלישיית רצועות הנחת מעל אילו. בהמשך תגלו מדוע.

מדריך עיצוב לציפורניים
 

 

שלב ההמתנה:

מדריך עיצוב לציפורניים
 

 

שלב 4: צבע שחור – נמרח מעל התבנית שיצרנו לק בצבע שחור. נקפיד ונוודא שהצבע השחור מכסה באופן אחיד את כל שטח הציפורן, כולל רצועות הסלוטייפ.

מדריך עיצוב לציפורניים
 

 

שלב 5: הסרת רצועות  – כעת נסיר במהירות ובזהירות את רצועות הסלוטייפ בניגוד לכיוון מריחת הלק. נתחיל בהסרת שלישיית הרצועות העליונות ביותר שהדבקנו ולאחר מכן נסיר את שלישיית הרצועות התחתונות. כאן אנו מגלים מדוע סדר ההנחה חשוב כל כך.

מדריך עיצוב לציפורניים
 

 

שלב 6: מייבש לק – נמרח על הציפורניים שכבת מייבש לק, שתקצר את זמן ייבוש היצירה ותשמר אותה לאורך זמן.

תקציר התהליך:

 

 

ציפורני נשיכת הכריש
באומנות הציפורניים כמו באומנות, גם על שטח קטן ביותר אפשר לבטא כל פנטזיה שעולה בדמיוננו. אבל לא רק פנטזיות אלא גם תכונות אופי. נשיכת הכריש יכולה להתקשר הן לסרט מלתעות המוכר והן לאישיות אסרטיבית וחזקה.

מדריך עיצוב לציפורניים
 

 

חומרי עבודה:

מדריך עיצוב לציפורניים
 

 

שלב 1: שכבת בסיס – נגן על ציפורנינו במשיחת שכבה של בסיס לק, שתצפה את ציפורנינו ותמנע את הכתמתן.

מדריך עיצוב לציפורניים
 

 

שלב 2: צבע בסיס – נמרח על הציפורניים 2 שכבות לק בצבע לבן צחור.

מדריך עיצוב לציפורניים

נמתין לייבוש מלא של שכבת צבע הלק הלבן.

 

שלב 3: כדי ליצור את מראה נשיכות הכריש, נשתמש ברצועת סלוטייפ רגיל, אותה נגזור למשולשים בגדלים שונים ובצורות שונות. למעשה נקבל את פיסות הסלוטייפ שבתמונה משמאל. גם אם המשולשים אינם מדויקים זו לא תהיה בעיה! החשוב הוא השפיץ של המשולש ומיד נבין מדוע.

מדריך עיצוב לציפורניים
 

 

שלב 4: יצירת התבנית – נניח על הציפורן את משולשי הסלוטייפ שגזרנו באופן שמכסה אחד על השני באופן חלקי ורנדומלי, אך בכיוון זהה כששפיץ המשולש פונה כלפי בסיס הציפורן. הסוד הוא להקפיד בעת הנחת משולשי הסלוטייפ על יצירת מראה זיג-זג, כדי שתיווצר האשליה של סימני נשיכות שיניים.

טיפ: זיכרי את סדר הנחת המשולשים על כל ציפורן.

 

 

שלב 5: צבע שחור, נשיכת הכריש – נמרח מעל כל הציפורן (כולל הסלוטייפ) לק בצבע שחור בשתי שכבות. נקפיד ונוודא שהצבע השחור מכסה באופן אחיד את כל שטח הציפורן.

 

 

שלב 6: הסרת משולשי הסלוטייפ – נסיר במהירות ובזהירות את משולשי הסלוטייפ  בניגוד לכיוון מריחת הלק. נתחיל בהסרת המשולש העליון ביותר שהנחנו עד למשולש התחתון. כאן אנו מגלים מדוע סדר ההנחה חשוב כל כך.

 

 

שלב 7: מייבש לק – נמרח על הציפורניים שכבת מייבש לק, שתקצר את זמן ייבוש היצירה ותשמר אותה לאורך זמן.

תקציר התהליך:

 

 

ציפורני פולקה דוט
פולקה, בשפה הפולנית משמעה "אישה פולניה". אז מה הוא הקשר בין זה לבין הדפס נקודות הפולקה (Polka Dots) הידוע? האמת היא ש"גורנישט", נקודה. בזמנים בהם ההדפס נעשה פופולרי, ריקוד "הפולקה" (ה-Macarena של המאה שעברה), היה נפוץ והאהוב ביותר במדינות אירופה ואמריקה הגדולה. מה הקשר בין הדפס הנקודות לבין הריקוד? אה, זה קל- עניין של טיימינג ושיווק. חברות יצרניות רבות החליטו לרכוב על גל ההצלחה של הפולקה ומיתגו מוצרים רבים עם הדפס הנקודות, על שם הריקוד ששיגע את העולם.

מדריך עיצוב לציפורניים

 

חומרי עבודה:

מדריך עיצוב לציפורניים
 

אלטרנטיבות למנקד ציפורניים:

מדריך עיצוב לציפורניים
 

 

שלב 1: שכבת לק בסיס - מומלץ תמיד למרוח שכבת בסיס לק, שתגן על הציפורן שלנו ותמנע הכתמה משימוש בצבעי לק.

מדריך עיצוב לציפורניים
 

 

שלב 2: צבעי בסיס – נמרח את הציפורניים  בצבעי שחור ולבן לסירוגין (אחת שחורה ואחת לבנה).

מדריך עיצוב לציפורניים

נמתין לייבוש מלא של הציפורנים בטרם נעבור לשלב הבא.

 

שלב 3: שלב הניקוד – ראשית נטפטף מעט מצבע הלק השחור על פיסה של נייר אלומיניום. למלאכת הניקוד נשתמש במנקד ציפורניים. (את מנקד הציפורניים רכשתי ברשת "ביוטיקר" בעלות של מספר שקלים בודדים). לאחר מכן נחזור על הפעולה עם הלק הלבן.

סוד: כאשר צבע לק נחשף לאוויר לזמן ממושך, הוא הופך לסמיך יותר ולכן קשה לעבוד איתו. השימוש בנייר אלומיניום מאריך את זמן העבודה עם הלק, כיוון שהוא מאט את החשיפה שלו לחמצן ובכך מונע את התקשותו. לכן חשוב לפרק את שלב זה לשני חלקים: האחד – ניקוד עם לק בצבע שחור על ציפורניים לבנות, והשני - ניקוד עם הצבע הלבן כאשר נעבוד על ציפורניים הצבועות בשחור.

טיפ: אם אין ברשותך מנקד ציפורניים, ניתן להשתמש בראש של סיכת תפירה שננעצה במחק עיפרון או לחילופין בקצה המעוגל של סיכת ראש, כפי שמופיע בתמונה למעלה.

שלב 3 המשך: נטבול את קצה המנקד בצבע המנוגד לצבע בסיס הציפורן. נתחיל בניקוד צפוף בקצה הציפורן החיצוני (תמונה A), ונמשיך לנקד מעלה עם מרווחים גדולים יותר בין עיגול לעיגול (תמונות B,C) נמתין מעט שהנקודות יתייבשו ויתקשו.

מדריך עיצוב לציפורניים
 

 


שלב 4: שכבת מייבש לק - לאחר שהנקודות התייבשו והתקשו מעט, נניח (ולא נמרח) שכבה של מייבש לק.

טיפ: כדי למנוע את הימרחות הנקודות (השחורות/לבנות, בהתאמה), על גבי בסיס צבע הלק, נרים על מברשת מייבש הלק כמות חומר גדולה יחסית ונניח אותה באמצעות טפיחות קלות של המברשת על הציפורן. לעומת זאת, מריחה רגילה, עלולה לפגום בעיצוב הנקודות שיצרנו.

תקציר התהליך:

 לקבלת עדכונים שוטפים על כל מה שחדש בעיצוב הציפורניים, בקרו בעמוד הפייסבוק של GoldNails.

 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו