print header

8 עצות לזוגיות ארוכה ומאושרת

בזוגיות שנמשכת כבר תקופה ארוכה ישנו סיכוי לא קטן שהניצוץ בין שני הצדדים ילך ויגווע עם השנים - זוהי כנראה תופעה שחלקכם יזדהו איתה. לכאורה, אנחנו מאמינים שמדובר בתהליך בלתי נמנע שיתרחש בין כה בשלב כזה או אחר בזוגיות, ולכן אין טעם להתאמץ כדי למנוע את זה. מדוע התפישה הזו השתרשה אצלנו? כיוון שבשלב כלשהו המציאות "היכתה" בנו והראתה לנו שחיי הנישואים או הזוגיות אינם כפי שציירו לנו אותם בסרטים ובספרים, ולאחר השלבים הראשונים והמרגשים, ישנם מכשולים ומשוכות שקשה לעבור. אולם, החלק השני של המציאות שטרם גילינו הוא שכל זוגיות יכולה להימשך כאשר שני הצדדים יודעים היטב כיצד לשמר את הלהט הראשוני ולחיות את שארית חייהם יחד, באושר ובכבוד. מה צריך לעשות כדי להבטיח את זה? כל התשובות כאן...

1. זהו את שפת האהבה שלהם

שבו עם עצמכם כמה דקות ונסו להיזכר מדוע התאהבתם לראשונה בבני הזוג שלכם - האם זה היה משהו בדרך שבה הם דיברו? האם זוהי הרגישות ויכולת ההכלה שלהם? או שאלו דווקא המחוות הקטנות שהצליחו להמיס אתכם בכל פעם מחדש? הניצוץ בין שני בני זוג לא נוצר יש מאין ותמיד ישנה סיבה שגרמה לו להופיע. נסו לנבור בזיכרון שלכם ולהבין באיזו שפת אהבה אתם צריכים להשתמש כדי לחזק את הקשר או אפילו לכבוש מחדש את בני או בנות הזוג שלכם, כדי לגרום לקשר הזה להמשיך להיות "חי ובועט", ואילו דברים אתם מצפים לקבל מהם בחזרה. מה הכי חשוב לכם? האם אלו מתנות, מחוות מסוימות, מילים רומנטיות, דברי הערכה וחיבה, זמן איכות או שזה בכלל המגע הפיזי? לכל אחד יש את הדבר המיוחד שמרגש אותו, וכאשר שניכם תהיו מודעים לזה של האחר - תוכלו להצמיח שורשים חזקים ובריאים יותר לזוגיות שלכם.

2. דברו על נושאים "עמוקים"

בחודשים הראשונים של הזוגיות, אנחנו מרגישים צורך עז להכיר אחד את השנייה לעומק - אנחנו שואלים שאלות, מקשיבים ומתעניינים כדי לשמוע עוד ועוד על תחומי העניין, העבר האישי והמשפחתי של הצד השני. ככל שחולפות השנים, אנחנו מרגישים שבני הזוג שלנו הם כמו "ספר פתוח" שאנחנו מכירים אותו מתחילתו ועד סופו. אך זוהי הנחה שנותנת לגיטימציה להפסיק לשאול ולהתעניין ואולי גם לוותר על הסיכוי לגלות משהו חדש ומלהיב על בן או בת הזוג שלכם. לכן, העצה שלנו היא לעולם לא לתת לשגרה להשתלט על היחסים שלכם ולהפוך אותם לברורים מאליהם. נסו לפחות פעמיים בשבוע לשבת אחת עם השני, לנהל שיחות עמוקות על העבר הרחוק, על חלומות ושאיפות, וייתכן שחלק מהדברים שתגלו יספרו לכם לא מעט על בני הזוג שלכם, יחזקו את הקשר, ומי יודע? אולי אפילו תתאהבו מחדש...
 
8 עצות לזוגיות ארוכה ומאושרת: זוג משוחח

3. הכירו את חוק "נשיקת 6 השניות"

יצא לכם פעם לבדוק כמה זמן בשניות לוקח לכם לנשק את בני או בנות הזוג שלכם? אנחנו מניחים שלא, כיוון שרובנו מאמינים שפרק הזמן שהדבר הזה מתרחש לא חשוב כמו המעשה עצמו או הכוונה שעומדת מאחוריו. אז מה למעשה עומד מאחורי הרעיון של נשיקה שנמשכת 6 שניות? ברגע שאנחנו מקדישים יותר מחצי שנייה לנשיקה, אנחנו הופכים את הפעולה הזו למודעת ו"מתכוונת" יותר. על אף שזה נשמע כמו משהו קטן וחסר חשיבות, הקדשה של כמה שניות נוספות למחווה הרומנטית הזו, שכוללת מגע פיזי ותשוקה, תעביר לבני או בנות הזוג שלכם מסר של הערכה - שאתם לא לוקחים אותם כמובנים מאליהם ושהקשר והאהבה ביניכם חשובים לכם ומרגשים אתכם.

4. תיהנו גם מהשקט

אחד הדברים הבלתי צפויים שמאפיינים קשר עמוק ובריא הוא דווקא הרגעים שבשתיקה. אם אנחנו מרגישים בנוח עם האדם שנמצא במחיצתנו כשהיא מתרחשת, אזי שמדובר באדם שכיף לנו להיות בחברתו, גם אם אין משהו מוחשי שמחזיק את האינטראקציה ביניכם. ברוח הזו חשוב להבין דבר אחד וחשוב - חיי הנישואים והזוגיות הם לא עולם ומלואו של פעילויות מרגשות שמתרחשות בכל זמן וללא קץ. זוגות לא חייבים בכל רגע נתון לצאת לטיול ספונטני או ל"דייט" או בכלל להיות בפעילות זוגית כלשהי - אלא להיפך. לעיתים, הרגעים המהנים ביותר ביום הם אלה שבהם אתם שוהים יחד באותו הבית, וכל אחד נהנה מהשקט שלו - בין אם זה בקריאת ספר או סתם שקיעה במחשבות. הנוכחות של בן או בת הזוג באותו החלל שבו אתם מבלים זמן איכות עם עצמכם, מאפשרת לבנות יחסים נוחים יותר, שבהם אפילו השתיקה וחוסר המעש אינם האויב של הזוגיות.
 
8 עצות לזוגיות ארוכה ומאושרת: זוג מבלה אחד במחיצת השנייה

5. תנו מקום גם לרגשות שליליים

זהו כנראה לא משהו שהייתם שמים ברשימת העצות לזוגיות טובה ובריאה, אבל מתברר שהזוגות הכי שמחים הם אלה שמקבלים לבלי חת את רגשותיו של הצד השני, כולל את הכעסים והדאגות. בני או בנות הזוג שלכם צריכים להרגיש שזה בסדר להביע כל סוג של רגש בזוגיות, גם אם הוא לא חיובי, כי רק כך הם ירגישו בטוחים במחיצתכם וירצו להיות איתכם בכל מצב ולאורך זמן. במידה רבה, הזוגיות שלנו נמדדת ביחס שלנו כלפי בני הזוג ברגעי השיא והשפל שלהם, וכשנסתכל לאחור בעוד כמה שנים נרצה להרגיש שהיינו שם בשבילם גם כשהם היו כעוסים או פשוט לא במיטבם.

6. זכרו תמיד שזוגיות היא אינה "משחק ניחושים"

זה לא יפתיע אתכם אם נאמר לכם שאנחנו לא יכולים לקרוא מחשבות, נכון? אז חשוב לזכור שזה תקף גם בין בני זוג. דבר שנראה לכם כמובן מאליו הוא לאו דווקא כל כך ברור לבני זוגכם - כשאתם מוצאים את עצמכם מתוסכלים בגלל משהו שהם עשו או לא עשו, אמרו או לא אמרו, קחו צעד לאחור ונסו לשאול את עצמכם מה ציפיתם מהם לעשות והאם זה משהו שאתם הייתם מבינים בלי שיציינו זאת בפניכם. אם הגעתם למסקנה שמדובר בחוק בלתי כתוב שלא כל אדם מבוגר והגיוני היה מבין, כנראה שאהוביכם כלל אינו מודעים אליו - וזה הזמן להפסיק לשמור את הקלפים קרוב לחזה ולחשוף את רצונותיכם. אם תיפטרו מההרגל הזה תוכלו לבנות מערכת יחסים עם הרבה פחות מכשולים ומהמורות מיותרים שמאופיינת ברמה גבוהה של מודעות אחד לשנייה.

7. תגדלו ביחד איתם

לגדול ביחד עם בני הזוג שלכם זה לתת להם לעשות את הדברים שהם אוהבים, להביע תמיכה בהרגלים ובתחביבים שלהם ובהתאם לזה להיות נכונים לשים את עצמכם במצבים שונים לאורך הזוגיות שיאפשרו לכם להסתגל לרצונותיהם ואולי אפילו לפתח שיח משותף לגביהם. אם בני זוגכם אוהבים טיולי טבע, טיפוסי הרים, ריקוד, משחקי כדורגל או אפילו פיסול, נסו לבדוק האם גם אתם מתחברים לתחביב הזה, תתנסו בו ביחד איתם ואולי תופתעו לגלות משהו משותף ששניכם אוהבים לעשות. הדבר הזה ישמור על זוגיות וחיי נישואים רעננים שלעולם לא נשארים במקום, אלא תמיד ממשיכים קדימה. בדרך הזו תוכלו לתת להם את ההרגשה שיש להם בן לוויה אמיתי בחיים שהם ירצו לאחוז את ידו לאורך כל הדרך. גם אם אתם שונים אחד מהשנייה, אין זה אומר שאתם לא יכולים למצוא את המקומות בהם יש לכם תחומי עניין נושקים - ובעינינו ההשקעה כדי לחפש אותם שווה מספיק כדי לבנות זוגיות בריאה ומאושרת.
 
8 עצות לזוגיות ארוכה ומאושרת: זוג מפסל ביחד

8. צחקו כל הדרך אל הזקנה

מחקרים מראים שזוגות שצוחקים יותר נמצאים בסבירות גבוהה להישאר יחד לאורך זמן - כיוון שצחוק משותף מצליח לחבר בקשר חזק במיוחד את שני הצדדים. תמיכה נוספת לכך ניתן למצוא במחקר הזה שהתפרסם בשנת 2015, ולפיו זוגות שצוחקים יחד באופן קבוע נוטים להיות שבעי רצון מהקשר ומרגישים תמיכה אמיתית מצד בני הזוג. מעבר לכך שהומור והצחוק הטוב תורמים לכם במאמץ הזוגי, הם גם יודעים לתת את אותותיהם על הבריאות שלכם - תוצאות מחקרי מומחים כבר הוכיחו כי אנשים שצוחקים בכל יום יכולים להפחית באופן משמעותי את הסיכוי שלהם לחלות במחלות לב. אז בשורה התחתונה ניתן לומר שכאשר מערבבים זוגיות והומור לא רק שניתן להפוך את הקשר למהנה וחזק יותר, אלא גם לבריא וארוך שנים. רוצים לדעת עוד? אנו מזמינים אתכם לקרוא על הסיבות הנוספות להכניס הומור לזוגיות שלכם והדרכים לתחזק אותו.
 
 
 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.