print header

המדריך לסידור אתרים מועדפים בדפדפן האינטרנט שלכם

בימינו רשת האינטרנט היא עולם ומלואו, וכוללת מגוון אתרים ועמודים שאל חלקם אתם נחשפים מדי יום ביומו. ודאי יש דפי רשת שמבחינתכם הם חשובים ומשמעותיים יותר מהאחרים, בין אם כי התוכן בהם מעניין אתכם ומדבר אליכם, ובין אם מכיוון שהם חיוניים לעבודתכם או לפעילותכם השגרתית. כדי שתוכלו לחזור אליהם בקלות ובמהירות, כמעט בכל דפדפן תמצאו את אפשרות המועדפים - דרכה אתם יכולים לייצר מעין סימניות שמטרתן לעזור לכם לשוב בקלות אל אותם עמודים בעלי חשיבות עבורכם. העניין הוא שעל אף שהמועדפים היא אפשרות נפוצה, לא כולנו יודעים כיצד להשתמש בה ולנצל את יתרונותיה, גם על מנת לסמן עמודים חשובים וגם בשביל ליצור רשימה מסודרת שתהיה לנו שימושית ונגישה. כדי לסייע לכם בכך ולהקל על חייכם, הכנו לכם מדריך קצר ובסיסי, שיבהיר לכם כיצד להשתמש במועדפים ב-3 הדפדפנים המובילים כיום בעולם: גוגל כרום, מיקרוסופט אדג' (אקספלורר לשעבר) ומוזילה פיירפוקס.

סידור מועדפים: איור של עמוד ועליו כוכב מוכנס לתוך תיקיית מסמכים

התנהלות עם מועדפים בדפדפן גוגל כרום

1. הוספת עמוד אינטרנט למועדפים

א. כל מה שעליכם לעשות כדי להוסיף עמוד לתיקיית המעודפים בדפדפן גוגל כרום שלכם זה ללחוץ על האייקון אייקון כוכב המופיע באחד מצדי שורת הכתובת, בהתאם לגרסה שיש במחשב שלכם; לחלופין ניתן גם ללחוץ גם על צמד המקשים Ctrl+D כאשר אתם נמצאים על העמוד שברצונכם להוסיף.

ב. השתמשו בחלונית "ערוך סימניה", שתפתח בפניכם מתחת לאייקון, כדי לקבוע את האופן בו יופיע העמוד כחלק מכלל המועדפים; קבעו את שמו בשדה "שם", ולאחר מכן הגדירו תחת איזו קטגוריה הוא יופיע במנהל הסימניות שמארגן את רשימת המועדפים שלכם. אם יש אתר מסוים שאתם רוצים לחזור אליו בקלות ובלחיצת כפתור, תוכלו להכניס אותו לסרגל הסימניות המצוי תמיד בחלקו העליון של הדפדפן שלכם (מתחת לשורת הכתובת). כדי לעשות זאת, סמנו בשדה "תיקייה" את האפשרות "סרגל הסימניות". אם לעומת זאת אתם מעדיפים שסימניית העמוד לא תופיע בסרגל, אלא תהיה זמינה אליכם רק כשתפתחו את מנהל הסימניות שלכם, בחרו באפשרות "סימניות אחרות". לבסוף, לחצו על "בצע" והעמוד יתווסף ישירות למועדפים שלכם.

סידור מועדפים: הוספת עמוד למועדפים בגוגל כרום

2. פתיחת תיקייה חדשה

א. כדי לפתוח תיקיות חדשות שבעזרתן תוכלו לארגן ולסדר את המועדפים שלכם, מה שעליכם לעשות הוא ללחוץ על האייקון אייקון תפריט גוגל כרום שמופיע באחד הצדדים בחלק העליון של המסך - בהתאם לגרסה שיש לכם במחשב, בסמוך לשורת הכתובת. בתפריט שיפתח בפניכם בחרו ב"סימניות", ובתת-התפריט בחרו ב"מנהל הסימניות".

סידור מועדפים: פתיחת מנהל הסימניות בגוגל כרום

ב. בעמוד מנהל הסימניות שיופיע בפניכם תוכלו לראות את כל העמודים שהוספתם למועדפים, ולנהל כל אחת מהסימניות באמצעות לחיצה על אייקון 3 הנקודות המופיע לצד שמה; האפשרויות שיפתחו בפניכם הן עריכת שם הסימניה וכתובת האתר באמצעות בחירה באפשרות "ערוך", מחיקת הסימניה או פתיחת העמוד בכרטיסייה או בחלון חדשים. בנוסף, תוכלו גם לסדר את הסימניות בעמוד באמצעות גרירתן מעלה ומטה.

סידור מועדפים: עמוד מנהל הסימניות בגוגל כרום

ג. כדי לסדר את הסימניות שלכם תוכלו לפתוח תיקיות חדשות: ראשית, בחרו היכן תרצו למקם את התיקייה החדשה שלכם. אם אתם רוצים שהאתר המועדף יופיע בסרגל שבראש עמוד הדפדפן, שימו אותו בקטגוריית "סרגל סימניות". אם אתם דווקא רוצים שיהיה נגיש באמצעות כניסה למנהל הסימניות, בחרו בקטגוריית "סימניות אחרות"; היכנסו לקטגוריה המתאימה לבחירתכם, לחצו על הלחצן הימני של העכבר, ובתת-התפריט שיפתח בפניכם בחרו "הוספת תיקייה חדשה" ותנו לה שם לפי בחירתכם.

סידור מועדפים: פתיחת תיקייה חדשה במנהל הסימניות של גוגל

ד. כעת התיקייה תופיע תחת הקטגוריה שבחרתם, ותוכלו לגרור אליה סימניות מועדפים שכבר נמצאות במנהל הסימניות שלכם, וכך תסדרו אותו. בנוסף, מעתה תוכלו להגדיר עמוד כמועדף ולהוסיף אותו ישירות אל אחת התיקיות שפתחתם.

סידור מועדפים: גרירת סימניה אל תוך תיקייה בגוגל כרום

3. סינכרון מועדפים בין מכשירים

יכול מאוד להיות שאתם משתמשים בדפדפן הגוגל כרום שלכם בכמה מכשירים – במחשב, בסמארטפון ובטאבלט. אם אתם רוצים לסנכרן את רשימות המועדפים בין כלל המכשירים הללו – עשו את הדבר הפשוט הבא:

א. לחצו על האייקון אייקון כוכב ובחלונית שתפתח ביניכם בחרו ב"הפעלת סנכרון". כעת אם תתבקשו לכך, הכניסו את שם המשתמש של חשבון הגוגל שלכם ואת הסיסמה (אם אין לכם חשבון גוגל, עליכם לפתוח אחד שכזה על מנת להשתמש באפשרות זאת).

סידור מועדפים: הפעלת סנכרון במועדפים בגוגל כרום
ב. בחלונית שתופיע בפניכם ותשאל אתכם אם תהיו מעוניינים להפעיל את הסנכרון, לחצו על "כן אני רוצה".
סידור מועדפים: אישור הפעלת סינכרון בגוגל כרום

ג. טרם לחיצה על האישור, דעו שמלבד סנכרון הסימניות, גם יתבצע סנכרון של כל האפליקציות שמותקנות על גבי הדפדפן, ההיסטוריה, הסיסמאות ועוד. אם אתם רוצים לסנכרן רק את הסימניות שלכם, מה שעליכם לעשות טרם הלחיצה על "כן אני רוצה" בחלון האישור, הוא ללחוץ על כפתור "הגדרות" ובעמוד שיפתח בפניכם לבחור באפשרות "ניהול הסנכרון" - שם תוכלו לסמן כי ברצונכם לסנכרן רק את הסימניות.

סידור מועדפים: סימון אפשרות סנכרון סימניות בלבד בהגדרות גוגל כרום

התנהלות עם מועדפים בדפדפן מיקרוסופט אדג' (אקספלורר לשעבר)

1. הוספת עמוד אינטרנט למועדפים

א. אם אתם רוצים להוסיף עמוד מסוים לתיקיית המועדפים שלכם בדפדפן האדג', מה שעליכם לעשות הוא להיכנס לאותו דף אינטרנט וללחוץ על האייקון  אייקון כוכב אקספלורר המופיע בקצה השמאלי של שורת הכתובת.

ב. בחלונית שתפתח בפניכם הגדירו את השם שתרצו לתת לעמוד בשדה "שם" ובחרו באיזו תיקייה למקם את הסימנייה. ברירת המחדל היא התיקייה הראשית והכללית "מועדפים" - אך יש לכם אפשרות למקם אותה היכן שתרצו. תוכלו לעשות זאת על ידי לחיצה על השדה בו כתוב "מועדפים" בחלונית ההוספה, אשר תפתח בפניכם תפריט המאפשר למקם את הסימנייה גם ב"סרגל המועדפים" המופיע בראש הדפדפן. אפשרות נוספת שנחשפת בתפריט זה היא הכפתור "הוסף תיקייה חדשה", אשר מאפשר לכם ליצור תיקייה שבה תוכלו למקם את הסימנייה של העמוד החדש שאתם מוסיפים.   

סידור מועדפים: הוספת סימניה בדפדפן אדג'

2. ניהול הסימניות והתיקיות

א. לאחר שהוספתם עמודים שונים לתיקיות המועדפים שברשותכם, תוכלו להתחיל לנהל אותם בעזרת לחיצה על האייקון  אייקון מנהל מועדפים אקספלורר שבקצה השמאלי העליון של הדפדפן, בסמוך לשורת הכתובת. בתפריט שיפתח בפניכם, תוכלו לראות את רשימת כל סימניות העמודים שהוספתם למועדפים ואת כל התיקיות שפתחתם, כמו גם לסדר את העמודים בתיקיות בעזרת גרירתם וזריקתם לתוכן. כדי לפתוח תיקיות נוספות דרך מנהל הסימניות, פשוט לחצו על האייקון  אייקון הוספת סימנייה באקפסלורר בחלק העליון של התפריט, לצד הכותרת "מועדפים".

סידור מועדפים: סידור סימניות בתיקיות בדפדפן אדג'

ב. אם תלחצו עם הלחצן הימני של העכבר על כל אחת מהסימניות תוכלו למצוא אפשרויות עריכה שונות – כולל שינוי שם הסימנייה, עריכת כתובת העמוד שאליו היא מובילה ואף מיון כל הסימניות שבתיקייה בה אתם נמצאים בסדר הא'-ב', לפי האות הראשונה בשמן.

סידור מועדפים: מנהל המועדפים בדפדפן האדג'

3. סנכרון עם מכשירים נוספים

אם אתם רוצים לסנכרן את רשימת המועדפים שלכם בין כל המכשירים שבהם אתם משתמשים בדפדפן האדג', לחצו על האייקון עם שלושת הנקודות שבצד שמאל העליון של הדף, בחרו באפשרות הגדרות, ובתפריט שיעלה בפניכם, תחת הכותרת "חשבון" העבירו את המתג "פעיל" למצב עובד.

סידור מועדפים: סנכרון מועדפים בדפדפן אדג'

התנהלות עם מועדפים בדפדפן מוזילה פיירפוקס

1. הוספת עמוד אינטרנט למועדפים

א. כדי להוסיף עמוד אינטרנט לתיקיית המועדפים שלכם, היכנסו אליו ולחצו על האייקון  אייקון הוספת מועדפים בפיירפוקס המופיע מצד ימין של שדה הכתובת.

ב. בתפריט שיפתח בפניכם קבעו בשדה "Name" את השם שאתם רוצים לתת לסימניה, ובשדה "Folder" את התיקייה שבה היא תופיע. בחרו באפשרות Bookmark Toolbar"" אם אתם רוצים שהיא תופיע בסרגל המועדפים העליון המופיע בראש הדפדפן, או לחלופין ב-"Booksmark Menu" או "Others" אם אתם רוצים שהיא תופיע רק בתוך מנהל הסימניות הנפתח בלחיצת כפתור.

ג. בנוסף, בשדה "Tags" תוכלו לתת לכל סימניה שאתם מוסיפים תגיות, שיעזרו לכם לחפש ולאתר כל אחת מהן בקלות בין שלל הסימניות שלכם. אם למשל אתם מוסיפים את אתר בא-במייל למועדפים שלכם, תוכלו לרשום בתגיות "תוכן, מעניין" וכדומה.

סידור מועדפים: הוספת אתר למועדפים בפיירפוקס

2. ניהול הסימניות והתיקיות

א. כדי לנהל את הסימניות והתיקיות השונות שלכם בדפדפן, לחצו על האייקון  אייקון ניהול תיקיות בפיירפוקס שבצד ימין לשורת הכתובת.

ב. בצד שמאל של המסך יפתח בפניכם תפריט "Bookmarks" ובו תיקיות המועדפים הראשיות, תחתיהן מופיעות כלל הסימניות. אם אתם רוצים להוסיף תיקייה חדשה כדי לסדר בה חלק מן הסימניות שלכם, לחצו עם הלחצן הימני של העכבר על התיקייה הראשית שתחתיה תרצו למקם את התיקייה שלכם, ובתפריט שייפתח בפניכם בחרו ב-"New Folder".

סידור מועדפים: פתיחת תיקייה חדשה במועדפים של פיירפוקס

ג. בחרו שם לתיקייה שברצונכם ליצור, לחצו על "ADD" והתיקייה החדשה שהגדרתם תפתח תחת התיקייה הראשית. לאחר מכן, תוכלו לגרור ולזרוק לתוך התיקייה החדשה סימניות מאותו הסוג.

סידור מועדפים: העברת סימניות לתיקיית סימניות בפיירפוקס

3. סנכרון עם מכשירים נוספים

א. אם אתם רוצים לסנכרן את הסימניות שיש לכם בפיירפוקס בין כל המכשירים שבהם אתם משתמשים בדפדפן זה, לחצו על האייקון  אייקון תפריט בפיירפוקס בצד שמאל העליון של המסך, בחלונית שנפתחה בפניכם בחרו ב-"options" (אפשרויות), ובתפריט הצדדי בעמוד שיפתח בפניכם בחרו ב-"Sync".

ב. כעת לחצו על כפתור "Sign In" והתחברו לחשבון הפיירפוקס שלכם. אם אין לכם כזה, לחצו על "Create an account" וצרו לעצמכם אחד.

סידור מועדפים: כפתור sign in לסינכרון סימניות בפיירפוקס

ג. לאחר הכניסה לחשבון, הדפדפן יתחיל לסנכרן את כל המידע שבו, כולל הסימניות בין המכשירים השונים שלכם. אם אתם רוצים לקבוע שהוא יסנכרן את הסימניות בלבד, ולא את ההיסטוריה למשל, חזרו שנית לעמוד הגדרות הסנכרון והורידו את הסימונים מכל התיבות שאינן "Bookmarks" (סימניות).

סידור מועדפים: סימון סינכרון סימניות בלבד בפיירפוקס

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.