print header

האם הוא שווה את הזמן שלי?


אומרים שאי אפשר לבחור במי להתאהב, אבל משום מה כולנו מנסים לבחור. אומרים שאי אפשר לשלוט באהבה, אבל באופן מוזר כולנו מנסים לשלוט בה.

אם ישאלו אותי איזה טיפוס אני אוהבת, קרוב לוודאי ואגיד שאין לי טיפוס מיוחד, אבל מספיק שאתבונן בבחורים ששברו לי את הלב, בשביל לזהות דפוס דומה של אותו בחור יצירתי ושנון, מצחיק אך מבולבל ששקוע בעצמו ולא מוכן להתחייב. אם נודה בזה או לא, לכל אחת מאיתנו יש טיפוס מסויים ש"עושה" לה את זה. הבעיה מתחילה כאשר הטיפוס הזה מנגן כמו תקליט שבור שתקוע על צליל אחד מזייף כבר שנים.

ניסיון החיים לימד אותי שבחייה של כל בחורה מגיע הרגע בו היא מבינה שאם צירוף מקרים הופך להרגל רע וההרגל הרע הופך לשיטה, כנראה שצריך לעשות ניקיון יסודי. לכבוד השנה הלועזית החדשה הגעתי למסקנה שכדי למצוא אהבה, צריך להקפיד בתהליך הבחירה ולמפות את "הטיפוסים" שכדאי ולא כדאי לתת להם צ'אנס...

דייטים


הטיפוסים שלא כדאי לנו לבזבז עליהם את שנת 2012:

1. הטיפוס שלא יודע מה הוא רוצה בחיים - אם הוא עדיין מתלבט בהיבט המקצועי, קרוב לוודאי שהוא עוד לא מוכן לשים אותך בראש סדרי העדיפויות שלו. הוא היה עושה זאת אם הוא היה יכול, אבל הוא פשוט לא מסוגל כרגע להתמיד בריבוי משימות - גם להשקיע בך וגם לחפש את עצמו, זה גדול עליו. הוא אולי בחור נפלא להעביר איתו את הזמן, אבל בשום אופן לא תוכלי לסמוך עליו לטווח הארוך. אם את מחפשת בחור רציני השנה, הוא בהחלט לא הטיפוס.

2. הבחור שיצאת איתו לפני מספר שנים וחזר לחיים שלך כרעם ביום בהיר - זה נחמד לחשוב שמישהו מהעבר חוזר פתאום לסיבוב שני, בו שניכם מתקנים את כל טעויות העבר ומגשימים את החלומות הורודים מפעם. ייתכן גם והתבגרתם וש סיכוי שזה יצליח, אבל קחו בחשבון שזו מחשבה תמימה ופנטזיה נדירה. נכון, אנשים משתנים עם הזמן, אבל לא באופן משמעותי ולא בצורה יסודית, כך שקרוב לוודאי והסיבה בגללה נפרדתם אז, עדיין תקפה גם היום. תני לו חיבוק, אחלי לו הצלחה רבה והמשיכי הלאה.

3. הטיפוס שמזלזל בך - אם הוא בז לטעם שלך במוזיקה, באוכל, בספרים, בבגדים או בפוליטיקה, הוא לא הטיפוס שלך. מגיע לך בחור שחושב שאת נפלאה כמו שאת. ייתכן והוא לא יסכים איתך על חלק מהדברים, אבל רצוי שיסכים איתך לפחות על הדברים הבסיסיים שחשובים לך במיוחד ויכבד אותם.

4. הטיפוס שמחפש זוגיות בכל מחיר - הבחור שמוכן להסתפק בבחורה, כל בחורה ובלבד שתהיה לו בת-זוג, הוא מישהו שלא כדאי לך לצאת איתו. זה אולי נחמד לדעת שאת לא צריכה להתאמץ כדי להשיג אותו, אבל למה שתרצי בחור שרואה בך ממלאת תקן בלבד, מישהו שאוהב את הרעיון שלך יותר משהוא אוהב אותך?

5. הטיפוס שצריך יותר מדיי תשומת לב - יש לך הרבה מה לתת אבל את אוהבת לתת את זה מהלב ומבחירה ולא כי צריך ולא כי מצפים ממך ולא כי שואבים את זה ממך בכוח. הבחור שצריך יותר מדיי תשומת לב אף פעם לא יהיה מרוצה ממה שאת נותנת.

6. הטיפוס שאינו יודע לבטא רגשות - נכון, גברים מתקשים להביע רגשות (ביחס לנשים כמובן) אבל בחור שאין לו מיומנות תקשורת בסיסית או לא מסוגל להתבטא בצורה הטבעית ביותר, לא רק שהוא אגוז קשה לפיצוח אלא שהוא לא שווה את הפיצוח. אין שום צורך שתבזבזי אנרגיות בניסיון לדובב בחור או לנסות ולהבין מה עובר עליו. את לא המטפלת שלו. אם הוא זקוק לעזרה, הפני אותו לעזרה מקצועית אך אל תקחי את זה על עצמך. זה פשוט לא יעבוד.

7. הטיפוס הלא אסרטיבי - הבחור שאין לו אומץ להזמין אותך לדייט או להגיד לך מה הוא רוצה, ליזום מהלכים או לסחוף אותך מהרגליים כנראה לא יוכל להיות לך פרטנר שווה. ייתכן מאוד ואת בחורה אסרטיבית שאוהבת להכתיב את הטון וייתכן גם שהוא זקוק לאישה בדיוק כמוך, אבל אם הוא מאלה שלא מצליחים להבין רמזים או להחזיר לך באותו המטבע, את תמצאי את עצמך במוקדם או במאוחר די ממורמרת.

8. הבחור שאת פונה אליו רק כשאת בודדה - קחי את הטלפון ומחקי ברגע זה את הטלפונים של כל הבחורים שאת שומרת על אש קטנה רק בשביל שיחזקו את האגו שלך בלילות הקרים. אם את מרגישה בדידות, למדי להתמודד איתה בעצמך, הבחורים שמחממים לך את כפות הרגליים לא יוכלו לחמם לך את הלב, אחרת הם כבר היו עושים את זה מזמן. אף בחור לא צריך ולא יכול למלא עבורך את החלל הקריר - כמו שלא היית
רוצה שינצלו אותך לסיבה זו בלבד.

9. הטיפוס שתמיד נעלם לך - אם הוא הטיפוס שמגיח ונעלם לעיתים תכופות, קופץ לביקורים לפי מצבי רוח וזמינות ביומן, מתחנן להזדמנות נוספת ואז שוב מפשל, מסתתר מאחורי תירוצים טכניים של עומס או בלבול - ותרי עליו. זה לא רלוונטי מה התירוץ שלו ועד כמה שהוא מוצדק, את לא צריכה לצאת עם רוח רפאים.

10. הבחור שפשוט לא עושה לך את זה - לא עם כל בחור תרגישי 100% כימיה מינית, לעיתים זה דורש עבודה וזה בסדר, אבל אם את יוצאת עם בחור שיש לך אפס משיכה אליו, לא משנה עד כמה הוא מאתגר אותך אינטלקטואלית או כמה אמא שלך אוהבת אותו, בתור בן זוג זה פשוט לא יעבוד. שחררי את הבחור והרשי לו לפגוש בחורה שתתרגש ממנו. זה הדבר הנכון לעשות.

11. הבחור שלא התגבר על האקסית שלו - ייתכן ואת הבחורה מהחלומות שלו, אבל אם הוא עוד לא מוכן לחלום אותם ועדיין שקוע בסיוטים על האקסית, אין שום סיכוי שזה יצליח. עיתוי זה פרמטר חשוב והוא מעבר לשליטתך. המשיכי הלאה ואם יגיע הזמן הנכון, תמצאו את הדרך זו אל זרועות זה. בכל מקרה, אל תשבי ותחכי לרגע בו הוא יהיה מוכן להגשים איתך את כל החלומות, גם לחלומות יש תוקף וייתכן שזה לעולם לא יקרה.

12. הבחור שמבטיח לך הרים וגבעות אבל שוכח לקיים - אם את מחפשת מישהו להעביר איתו את הזמן, הבחור הזה יכול להתאים לך כי הוא בכל מקרה לא עומד בציפיות, אבל אם את מחפשת בחור לחיים, הוא בהחלט לא בשבילך. הוא מרמה אותך ומרמה את עצמו ובסופו של דבר את תגלי שפשוט בזבזת את הזמן על בחור ששם אותך במגירה ושכח איפה המפתח.

דייטים
 

הטיפוסים שכדאי לנו לתת להם הזדמנות 2012: 

1. הבחור שמתקשר אלייך דקה אחרי חצות כדי להגיד לך מזל טוב - זה אולי סעיף קטן ובטח שלא תנאי, אבל הוא מעיד על אופי של בנאדם. זה אומר שאת חשובה לו, שהוא חושב עלייך, שחשוב לו לגרום לך להרגיש מיוחדת ולשמח אותך.

2. הבחור שתמיד בוהה בך - אם בכל פעם שאת אומרת משפט הוא מקשיב לך, אם הוא מתבונן בך כשאת עוברת לידו, אם הוא מחייך אלייך בעבודה, באוטובוס או ברחוב ונדמה שהוא מחפש את תשומת ליבך ופשוט מתבייש או נבוך לעשות את הצעד הראשון, את יכולה להקל עליו ולפתוח איתו בשיחה. ייתכן מאוד והוא יבלע את הפיתיון, אבל זכרי, מרגע שעשית את הצעד הוא חייב לגלות אסרטיביות.

3. הבחור שאת מרגישה בנוח להסתובב לידו בלי איפור - להרגיש בנוח במראה הטבעי שלך זה סימן לכך שאת מרשה לעצמך להיות פגיעה לידו. זה לא אומר שאת מזלזלת או לא נכונה להשקיע, אלא שאת מרגישה בנוח עם עצמך ועם איך שהוא גורם לך להרגיש ביחס לעצמך. זה חשוב.

4. הבחור שהח'ברה מנסים לשדך לך כבר שנים - יכול להיות שכבר שמעת את השם שלו מלא פעמים, אולי גם נפגשתם בכל מיני ארועים חברתיים. החברים המשותפים זרקו לכם פעם שאתם יכולים להתאים, אבל נדמה שבזמנו לא הייתם פנויים לזה. היום אין יותר תירוצים. אם הוא עדיין פנוי ועדיין בעניין, בקשי מהח'ברה לזרוק לו מילה.

5. ההוא מפעם שתמיד היית דלוקה עליו - את רואה אותו פעם בכמה זמן באיזו חתונה או אירוע חברתי, עברת לידו ברחוב או מישהו הזכיר אותו פתאום ונדמה לך שאת מנהלת חיים מקבילים אליו מאז ומעולם והגיע הזמן לשלב מסלולים. עבר זמן וייתכן וזה בדיוק הזמן שהייתם צריכים שניכם כדי להבין שאולי יש סיכוי.

6. החבר הטוב שלפתע התעוררו לך רגשות כלפיו - זה נדיר אבל קסום. אם החבר הכי טוב שלך מעורר בך פתאום רגש אינטימי, אל תפחדי מזה. זו אחת האהבות היפות והבטוחות ביותר שיכולות לצמוח.

7. הבחור שחולק איתך תחומי עניין - אם יש בחור כזה, לכי על זה!

8. הטיפוס שהוא לא הטיפוס שלך - כאמור, לכולנו יש העדפות אבל אולי אם תצאי מהתבנית ותגדילי את מעגל ההזדמנויות, תיחשפי לטיפוסים חדשים שלא ידעת ולא האמנת שיצליחו לעורר בך את אותו הפלא הרגשי. צאי מהקיבעון שלך ותני לעצמך הזדמנות לפגוש את הטיפוס הנכון סופסוף.

9. הבחור שמתעניין בך - אם יש בחור שהקדיש דקה מזמנו כדי להקשיב לך, כדי לקרוא עלייך כדי להציץ בתמונות הפרופיל שלך, כדי לתת לך מחמאה או להתעניין בך, הוא בחור ששווה את תשומת הלב שלך בחזרה.

10. הבחור שאת יכולה לדבר איתו שעות - אם את מסוגלת לנהל איתו שיחה ארוכה ומהותית על נושאים שהם לא בהכרח זוגיים, אם הוא מעניין ומגרה את האינטלקט שלך ומשאיר טעם של עוד, זה בחור שלא שווה לפספס.

11. הבחור שאת יכולה לבכות ולצחוק איתו - יש בחורים שלא מרגישים בנוח עם הבעת רגשות, כאמור לא מומלץ לצאת איתם, אבל אם את מוצאת מישהו שלא מפחד ממך כשאת עצובה ומסוגל באותה המידה גם לחלוק איתך צחוק בריא, תני לו הזדמנות!

12. הבחור שמתייחס אלייך כמו נסיכה - בחור שיודע לפנק אותך ויודע איך לפנק אותך וחשוב לו שתרגישי הכי מיוחדת, הוא בחור ששווה להיות חלק מהאגדה שלך.

דייטים

במידה וגם את מודאגת שלעולם לא תוכלי לשנות את סוג הטיפוסים שאת נמשכת אליהם. הנה 5 טקטיקות שאולי יעזרו...

1. לכי על איכות - עלינו לשאול את עצמנו אילו תכונות אנחנו מעריכות בתוך "הטיפוס" הקבוע והמזייף ולחפש אותן "בטיפוסים" אחרים. יש הרבה מאוד תכונות וערכים שמשותפים למספר טיפוסים, עלינו לזקק את המהות ולחפש רק אותה.

2. אל תחשבי שאת צריכה לשנות את עצמך - אם אנחנו יוצאות עם מישהו ומגלות שאנחנו לא הטיפוס שלו בשום אופן, זה לא אומר שאנחנו טובות יותר או פחות, זה בעצם לא אומר עלינו כלום מלבד העובדה הפשוטה שאנחנו לא הטיפוס שלו. עלינו לקבל את זה, לא לנסות לשנות את זה.

3. צאי מהראש שלך - בפעם הבאה שאנחנו יוצאות עם בחור שבשום פנים ואופן לא נהיה מוכנות לצאת איתו לדייט נוסף, עלינו לעצור רגע ולשאול עצמנו האם זו האינטואיציה מדברת או הפחדים שלנו?

4. קבעי לעצמך 3 תנאים - זה אולי נשמע שכלתני מדיי או נוקשה מאוד, אבל זה יעיל. ברגע שיהיה לנו ברור מהם 3 התנאים שאנחנו לא מוכנות להתפשר עליהם בשום אופן או מהם 3 התנאים שאנחנו מחפשות בבחור, יהיה לנו קל יותר להכריע את גורל הדייט. מומלץ לבסס את התנאים על אופי ולא רק על סטריאוטיפים.

5. כימיה. אהבה מבוססת על כימיה בין שני אנשים, כזו שלא ניתן להסביר במילים והיא עשויה לבוא כנגד כל הסיכויים וכל "הטיפוסים". אם אנחנו מרגישות כימיה נפלאה עם בחור, לא משנה אם הוא הטיפוס שלנו או לא, שם נמצא הפוטנציאל לאהבה.

 

רוצים גם אתם להכיר השנה את החצי השני שלכם? לחצו כאן!

 

חיברה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.