print header

מדריך לשימוש בזירת השירותים הדיגיטלית Fiverr

 וודאי קרה לכם מתישהו שהייתם זקוקים לשירות מקצועי כזה או אחר שקשור לתחום הדיגיטלי - למשל עריכת תמונה שרציתם לעשות בה שינויים, יצירת סרטון לכבוד חגיגה או מסיבת יומולדת של אדם קרוב, תרגום של מסמך בשפה זרה ועוד שירותים דומים לאלו. הבעיה שבה כנראה נתקלתם היא שלא ידעתם למי לפנות וכיצד תוכלו לקבל את השירות שעונה על צרכיכם באופן ובמחיר הטובים ביותר. מצד שני – יכול להיות שיש לכם מיומנות וכישורים מתאימים לספק שירותים שונים שכאלו בכל מיני תחומים ולהרוויח מזה קצת כסף מן הצד, בנוסף לעבודתכם העיקרית – אך אתם לא יודעים איך לצבור קהל לקוחות. אז בדיוק עבורכם – אלו המחפשים לקבל שירות ואלו המחפשים למכור את שירותיהם, קיימת כיום זירה דיגיטלית בינלאומית, תוססת ושוקקת, המאפשרת לעשות את שני הדברים – ושמה הוא פייבר. כדאי לכם מאוד להכירה, כי היא עשויה להתגלות כשימושית מאוד עבורכם, ואפילו כמקור הכנסה – וכדי שתדעו כיצד להתחיל לפעול בה, קראו את המדריך הבסיסי הבא שייתן בידיכם את כל המידע.

מדריך לשימוש ב-Fiverr: לוגו Fiverr

מה זה בעצם פייבר?

פייבר (Fiverr באנגלית) היא זירת מסחר בינלאומית מקוונת שנוסדה כאן בישראל בשנת 2010 על ידי מיכה קאופמן ושי וינינגר, שכיום משמשת מיליוני אנשים מכל רחבי העולם. בזירה זו, במקום מוצרים או פריטים המוצעים למכירה, תמצאו שהדברים המוצעים הם למעשה שירותים אנושיים כאלו ואחרים, כאלו שניתן לספקם דרך הרשת. החל מכתיבת תוכן בשפות שונות, תרגומים, כל מה שקשור לעריכת וידאו וקול, תכנות ואפילו עיצוב ברכות והכנת הורוסקופ פרטי – כל אלו ועוד מוצעים בפייבר על ידי משתמשים מכל העולם.

כל משתמש בפייבר יכול להיות גם מוכר וגם קונה, כך שבין אם אתם זקוקים למישהו שיכין עבורכם משהו ובין אם אתם בעצמכם מתמחים בדבר מסוים ומסוגלים לספק עבודה עבור אחרים - תוכלו לעשות שימוש באתר הזה לשני הכיוונים. כמעט לגבי כל שירות המוצע דרך פייבר יש היצע רב של מוכרים, כך שתוכלו למצוא לעצמכם בקלות את זה שמתאים לכם. המחירים גם הם נעים על טווח רחב – החל מ-5 דולר עבור שירות בסיסי או שירות ממשתמש מתחיל, ועד מאות שקלים ויותר עבור שירותים מתקדמים יותר או כאלו המסופקים על ידי משתמשים מנוסים ומומחים.

מדריך לשימוש בפייבר

התחברות לאתר

בין אם אתם רוצים להשתמש בפייבר כדי להציע את שירותיכם, למצוא מישהו שיספק לכם שירות או לעשות את שתי הפעולות הללו במקביל – הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא התחברות לשירות באמצעות רישום לאתר פייבר, אליו תוכלו להיכנס באמצעות לחיצה על קישור זה. לחצו על הכפתור"Join"  בקצה הימני העליון של המסך הראשי, והתחברו באמצעות חשבון הפייסבוק או הגוגל שלכם, או לחלופין באמצעות הזנת כתובת המייל שלכם ובחירת סיסמה.

מדריך לשימוש ב-Fiverr: התחברות ל-Fiverr - הכנסת שם משתמש וסיסמה

שימוש בסיסי לקוני שירותים בפייבר

עם הכניסה למערכת, פייבר מזהה אתכם ראשית כל כקונים – כלומר אנשים המעוניינים לרכוש שירותים מן המציעים שישנם בזירה. אם אכן זו כוונתכם, תוכלו להתחיל לחפש את השירות שאותו אתם מעוניינים לרכוש בצורה הבאה:

א. רשמו את שם השירות בשדה החיפוש שבראש העמוד ולחצו על "Search". אם אתם לא בטוחים כיצד בדיוק נקרא השירות שאתם צריכים, אלא רק יודעים באופן כללי מהו התחום - עברו בין הקטגוריות השונות המופיעות בתפריט הראשי של האתר (גרפיקה ועיצוב, שיווק דיגיטלי, כתיבה ותרגום ועוד), לחצו על זאת המייצגת את התחום שבו אתם מחפשים איש מקצוע ותועברו אל העמוד בו מופיעים כל המשתמשים המציעים שירותים בקטגוריה זו.

לחלופין, אם אתם רוצים להיות יותר ממוקדים מלכתחילה - הצביעו על הקטגוריה הראשית שתחתיה השירות שאתם מחפשים נמצא, ורשימת תתי קטגוריות מפורטת יותר תופיע בפניכם ותאפשר לכם למקד את התוצאות שיוצגו.

מדריך לשימוש ב-Fiverr: חיפוש שירותים בפייבר

ב. ברגע שתיכנסו אל אחת מקטגוריות הבחירה, יופיעו בפניכם כל המשתמשים המוכרים את שירותיהם בתחומה. סדר ההופעה הראשוני של המוכרים הוא על פי הפופולאריות שלהם – כלומר החל מזה שממנו רכשו הכי הרבה ועד למי שהכי פחות. אם תלחצו על כפתור "Sort By" (סדר על פי) שבקצה הימני של המסך, תוכלו לשנות את סידור המוכרים בעמוד לכזה המתבסס על מספר ההמלצות של המוכר (Recommended) או לפי סדר הצטרפות המוכרים לזירה – מהחדש ביותר ועד להכי ותיק (Newest Arrivals).

מדריך לשימוש ב-Fiverr: סידור עמוד המוכרים בקטגוריה מסוימת

ג. בעזרת תפריט הסינון שבראש העמוד תוכלו לסנן את רשימת המוכרים המופיעה בקטגוריה שבחרתם, ולהגיע כך לכאלו שמתאימים לכם מכל הבחינות. כך באמצעות תפריט "Service Options" (אפשרויות שירות) תוכלו למקד את החיפוש עוד יותר למה שאתם בדיוק מחפשים, בעזרת "Seller Details" (פרטי המוכר) תוכלו לסנן את התוצאות כך שיופיעו רק מוכרים המדברים בשפה שבה אתם רוצים את השירות או כאלו הגרים במדינה מסוימת, בעזרת "Delivery Time" (זמן משלוח) תוכלו להגיע אל המוכרים שמספקים שירות בתוך פרק הזמן המתאים לכם, ובאמצעות "Budget" (תקציב) תוכלו למצוא את אלו המציעים מחיר המותאם לתקציב שלכם.

מדריך לשימוש ב-Fiverr: סינון על פי תקציב בעמוד תוצאות מוכרים

ד. ברגע שתבחרו את המוכר שאליו אתם רוצים לפנות, לחצו על שמו והיכנסו אל העמוד שלו. עם זאת, אל תרוצו לקנות מאותו מוכר את השירות בטרם תעברו על כל פרטי ההצעה המופיעים בעמוד שלו, תראו שהם אכן מתאימים למה שאתם מחפשים, ואף תקראו ותבחנו את חוות הדעת שכתבו עליו משתמשים אחרים שרכשו את שירותיו (כדאי להשתמש בשירותיהם רק של אלו שכבר יש עליהם המלצות).

גם לאחר בדיקת כל הפרטים בעמוד ההצעה – אל תמהרו ללחוץ על כפתור הרכישה; מומלץ ראשית לפנות אל המוכר באמצעות לחיצה על כפתור "Contact Seller" ולשלוח לו הודעה דרך האתר כדי לוודא שהוא אכן פנוי לעבודה עבורכם, מבין בדיוק מה אתם מחפשים ויודע לספק זאת, וכן שהמחיר שהוא מציע עבור הפרויקט שלכם הוא אכן כפי שפרסם באתר.

מדריך לשימוש ב-Fiverr: עמוד הצעה בפייבר

ה. רק לאחר שהמוכר משיב לכם, נותן לכם את הפרטים המלאים ואתם מגיעים להסכמות - בצעו את ההזמנה הרשמית עצמה. בעמוד המוכר לחצו על הכפתור "eContinu" המופיע בחלק הימני של העמוד. בעמוד שיפתח בפניכם וודאו כי כל פרטי ההזמנה (כמות להספקה, שירותים נוספים כחלק מההזמנה) מסומנים בצורה נכונה, ודאו כי המחיר הוא כפי שציפיתם וקבעתם – ולבסוף לחצו על "Order Now" להשלמת ההזמנה. מכאן תועברו להכנסת פרטי התשלום שלכם (באמצעות כרטיס אשראי או PayPal) ולאחר מכן למילוי דרישות הזמנתכם מהמוכר, ולבסוף העסקה תאושר ותצא לפועל.

מדריך לשימוש ב-Fiverr: עמוד הזמנת עבודה

ו. מרגע שסיימתם את תהליך ההזמנה, המשיכו לתקשר עם המוכר שלכם רק דרך האתר, באמצעות כלי ההודעות, אליו תוכלו לעבור באמצעות התפריט העליון. הזמנתכם תופיע תחת האפשרות ""Orders (הזמנות) בתפריט העליון, ותוכלו להתעדכן דרכה על השלמת ההזמנה, עד שתקבלו את התוצר הסופי מן המוכר.

שימוש בסיסי למוכרי שירותים דרך פייבר

אם ברצונכם להתחיל למכור את שירותיכם באחת או כמה מהקטגוריות המוצעות דרך פייבר, הנה מה שעליכם לעשות:

א. לאחר שנרשמתם לאתר כפי שהוסבר בהתחלה, לחצו על האפשרות Become a Seller שבתפריט העליון של האתר, ובעמוד הבא שיופיע בפניכם לחצו שוב על כפתור Become a Seller שיופיע במרכז המסך.

מדריך לשימוש ב-Fiverr: מעבר לאפשרות להפוך למוכר ב-Fiverr

ב. בשלב זה תועברו אל סרטון הדרכה (באנגלית בלבד) ואל סיכום כתוב המסבירים בקצרה כיצד ליצור את פרופיל המוכר שלכם באתר. תוכלו לצפות בסרטון ולעיין בסדר הפעולות, או לדלג עליהן באמצעות לחיצה על כפתור Continue"".

ג. כעת החלו בתהליך המעשי ליצירת פרופיל המוכר שלכם. מלאו בשדות המתאימים את שמכם המלא, הזינו את תמונת הפרופיל שלכם וכתבו תיאור קצר על עצמכם – התמקדו בניסיונכם המקצועי, בפרויקטים שלקחתם בהם חלק בתחום השירות אותו אתם מציעים, ליכולות ולמיומנויות שלכם וכדומה. לבסוף, פרטו (תחת השדה Languages) אילו שפות אתם דוברים ובאיזו רמה (Level) – התמקדו בשפות שבהם אתם יכולים לספק שירות. לאחר סיום מילוי כל הפרטים האלו, לחצו על "Continue".

מדריך לשימוש ב-Fiverr: מילוי פרטים אישיים ליצירת פרופיל מוכר

ד. המשיכו בתהליך ומלאו את הפרטים המקצועיים השונים שלכם – תחום עיסוק, מיומנויות, השכלה, תארים והסמכות שיש ברשותכם, ולאחר מכן המשיכו למילוי פרטי הפרופילים שלכם ברשתות החברתיות השונות (לא חובה). לסיום, מבצעת המערכת ווידוי כי יש ברשותה את כתובת המייל שלכם ומספר הטלפון, ולאחר מכן עליכם ללחוץ על "Continue & Create Gig" כדי להשלים את התהליך.

מדריך לשימוש ב-Fiverr: סיום תהליך יצירת פרופיל מוכר בפייבר

ה. כעת תוכלו ליצור את ההצעה (Gig) הראשונה שלכם - זאת שתוצג בפני המשתמשים האחרים ותפרט מהו השירות שאתם מוכרים. מלאו את כותרת ההצעה – דעו כי היא תמיד תתחיל במילים "I will" (אני אעשה), ולאחריהן עליכם להשלים מה בדיוק אתם יכולים ומוכנים לעשות עבור רוכשי השירות שלכם. כתבו כותרת קצרה וקולעת – עד 80 מילים לכל היותר, הוסיפו את הקטגוריה ותת הקטגוריה אליה שייכת ההצעה שלכם, הגדירו תגיות להצעה שלכם והמשיכו הלאה.

מדריך לשימוש ב-Fiverr: עמוד יצירת הצעה

ו. בעמוד הבא תצטרכו להגדיר את השירות שאתם נותנים ולתמחר אותו. תוכלו לקבוע שההצעה שלכם מכילה מספר תוכניות – בסיסית, סטנדרטית ופרימיום – שאותן תתמחרו בהתאם. אם אין ברצונכם ליצור הצעה עם 3 חבילות שונות, אלא רק עם חבילה בסיסית אחת פשוטה, לחצו על מתג "3 חבילות" (3 packages) שבקצה הימני העליון של המסך, ו"כבו" אותו. דעו כי בחלק הזה הדברים נתונים לבחירתכם, ואתם אלו המחליטים מה תכלול ההצעה שלכם ומה המחיר שתיקחו על העבודה (החל מ-5 דולר), וכן תוכלו גם להגדיר אילו תוספות מיוחדות לעבודה תוכלו לספק תמורת תשלום נוסף. 

מדריך לשימוש ב-Fiverr: הגדרת תוכניות ההצעה שלכם

ז. בשלבים הבאים תתבקשו למלא תיאור מפורט של ההצעה שלכם, להגדיר את הדרישות שלכם מן הלקוחות שלכם (מה הם יצטרכו לספק לכם כדי שתוכלו להשלים את העבודה) ולצרף תמונות ודוגמאות מפרויקטים קודמים שלכם. בסיום כל התהליך הזה ההצעה שלכם תתפרסם ב-Fiverr ותיחשף למיליוני גולשי ומשתמשי האתר.

טיפ קטן: תוכלו לקדם את ההצעה שלכם דרך הרשתות החברתיות, כמו פייסבוק למשל, כדי להשיג לעצמכם לקוחות ראשונים מבין מכריכם, כשההתנסות מולם וחוות הדעת שהם יכתבו עבורכם באתר לאחר שתבצעו עבורם את העבודה יעזרו לכם למשוך לקוחות חדשים.

מדריך לשימוש ב-Fiverr: הגדרת דרישות מוכר מלקוח

מקור תמונה ראשית: Phil Campbell

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.