print header

מדריך לשימוש בפלטפורמת Kahoot ליצירת חידונים אינטראקטיביים ומשחק בהם

 ימי החופש המשותפים לכם ולילדיכם, שבמהלכם גם אתם וגם הם נמצאים יחד בבית, הם תמיד מבורכים. זו הזדמנות טובה לבילוי זמן שמוקדש רק עבור המשפחה, אותו אפשר לנצל לפעילויות שונות כמו טיולים בחיק הטבע או בילוי באטרקציות כזו או אחרת – אך למען האמת לא תמיד יש כאלו בסביבה, או שפשוט אין אפשרות ורצון לצאת מהבית. במצבים שכאלו כמובן שלא צריך רק לשבת בחוסר מעש ולתת לילדים לשעשע את עצמכם עם המחשב, הטלוויזיה והסמארטפון, אלא לנצל את הזמן לפעילות ביתית מהנה, אינטראקטיבית וכזו המפעילה את כל הגלגלים במוח - כמו זאת שניתן ליהנות ממנה בעזרת Kahoot, פלטפורמה ליצירת חידונים אינטראקטיביים ולמשחק בהם, שעל מהותה ואופן השימוש בה תוכלו ללמוד בכתבה הבאה.

מדריך לשימוש בפלטפורמת Kahoot: לוגו Kahoot

אז מהו בעצם Khoot?

יכול להיות ששמעתם את השם Kahoot מילדיכם או מהמורים והמחנכים שלהם, מכיוון שמדובר במערכת אינטראקטיבית שהיא כיום "שם חם" בעולם הלמידה, ומשתמשים בה בבתי הספר רבים כדי לייצר מערכי שיעור מעניינים ומגוונים יותר. אך אל דאגה, זוהי אינה מערכת המוגבלת לשימוש בית ספרי בלבד, היא פתוחה בחינם גם לשימוש ביתי; Kahoot יכולה לאפשר לכם לבלות שעות של הנאה ביחד, מאחר ופעילויות הלמידה הנוצרות בזכותה הן לא מהסוג המתיש שילדים לא נוטים לחבב, אלא כאלו המכילות את כל המאפיינים הדרושים כדי לרתק אותם ואתכם למסך, אבל גם להפעיל את הגלגלים במוח בזכות יצר התחרות והמשחק של כל המשתתפים.

העיקרון מאחורי Kahoot הוא פשוט – זוהי פלטפורמה שנועדה ליצירת חידונים אינטראקטיביים ומשחק משותף בהם. מה זאת אומרת? שאתם יכולים לבנות בעזרת חידונים בסגנון מבחן רב-ברירתי (שאלות אמריקאיות) בכל נושא העולה על רוחכם – משאלון ידע כללי, דרך שאלון על נושאים מסוימים ועד לשאלון הנוגע לקשרי המשפחה שלכם - כשלאחר מכן באפשרותכם לשחק בחידונים הללו יחדיו, כך שכולם יכולים לשבת ביחד, לצפות בשאלות שמופיעות על מסך המחשב או הטלוויזיה, לענות עליהן דרך הטלפון החכם שלכם, לקבל נקודות ולהתחרות "ראש בראש" על המקום הראשון.

כך תשתמשו בחידוני Kahoot ליצירת פעילות ביתית מהנה

ראשית, דעו כי אם אתם נרשמים לאתר Kahoot אתם יכולים ליצור בקלות ובמהירות חידונים בעצמכם, אך האמת היא שאין בכך הכרח – מכיוון שהמערכת הפופולארית הזו כוללת מאגר גדול מאוד של משחקים (בעברית ובשפות אחרות גם כן) שכבר יצרו אחרים ואתם תוכלו להשתמש בהם להנאתכם כדי לארגן פעילות משפחתית, או אפילו חברית, מהנה ומגבשת. נסביר כעת בקצרה כיצד ניתן לעשות זאת:

1. לאחר שנרשמתם לאתר Kahoot תוכלו לחפש חידונים, באנגלית או בעברית, באמצעות הקלדת הנושא שברצונכם להישאל עליו בשדה החיפוש הנמצא בראש הדף.

מדריך לשימוש בפלטפורמת Kahoot: חיפוש חידון באתר Kahoot

נושאים פופולאריים שבהם תוכלו לחפש חידונים בעברית, הם לדוגמה:

  • בעלי חיים
  • דגלי מדינות
  • ערי בירה
  • חגי תשרי
  • מתמטיקה
  • כדורגל
  • סרטים

2. בדף התוצאות שיעלה בפניכם תוכלו לבחור בכל אחד מן השאלונים, להיכנס אליו ולראות את השאלות הכלולות בו, כמו גם את התשובות אליהן (אם תלחצו על כל שאלה בנפרד). אם אחד מן השאלונים מצא חן בעיניכם וברצונכם להתחיל לענות עליו יחד עם בני משפחה או חברים, לחצו על כפתור Play המופיע בצד שמאל של המסך.

מדריך לשימוש בפלטפורמת Kahoot: התחלת משחק

3. כעת קבצו יחד עם כל בני הבית והאנשים איתם תרצו לערוך את הפעילות הזו, והושיבו אותם מול המחשב או הטלוויזה, שיהיו המסך הראשי עליו יוצגו שאלות המשחק (מומלץ לחבר את המחשב אל מסך הטלוויזיה שלכם, כך יהיה יותר נוח לכל המשתתפים לצפות בשאלות). על כל משתתף להצטייד בטלפון חכם, טאבלט או מחשב נייד אישי משלו, עם חיבור לאינטרנט, כדי שיוכל לקחת חלק במשחק.  

4. בחרו באיזה מצב ברצונכם לשחק – במשחק קלאסי של 1 על 1 (Classic), בו כל משתתף עונה על השאלות בעצמו באופן יחידני, או במצב קבוצתי (Team Mode) – שבו המשתתפים יוצרים מספר קבוצות המתחרות אחת כנגד השנייה.

מדריך לשימוש בפלטפורמת Kahoot: בחירת מצב משחק יחידני או קבוצות
5. התחילו את המשחק כך: כל משתתף (או ראש קבוצה, אם בחרתם במצב המשחק הקבוצתי) ייפתח במכשיר בו הוא משתמש את דפדפן האינטרנט (כרום, אקספלורר, ספארי וכדומה) ויגלוש דרכו לכתובת Kahoot.it. בשדה הכנסת הקוד (Game Pin), שכעת יופיע לכל משתתף על מסך המכשיר שלו, יש להכניס את מספר הקוד שכתוב בגדול על גבי המסך הראשי, וללחוץ על כפתור ה-Enter.
מדריך לשימוש בפלטפורמת Kahoot: הכנסת הקוד להצטרפות למשחק
6. במסך שיופיע במכשיר של כל משתתף מיד לאחר מכן, יש להקליד את הכינוי שהמשתתף בוחר לעצמו למהלך המשחק, וללחוץ על כפתור "OK, go!", המופיע תחתיו. אם מדובר במשחק קבוצתי, יש להקליד כעת כינוי לכל אחד מן החברים בקבוצה. בסופו של דבר רשימת כל המשתתפים שנרשמו לחידון תופיע על גבי המסך הראשי, וניתן יהיה להתחיל במשחק עצמו באמצעות לחיצה על כפתור Start בצד הימני של המסך .
מדריך לשימוש בפלטפורמת Kahoot: רשימת המשתתפים המתקבלת למשחק מסויים
7. השאלה הראשונה תעלה כעת על גבי המסך הראשי, בזמן שעל המסכים של כל אחד מהמשתתפים יופיע שעון ספירה לאחור. לאחר 5 שניות יופיעו אפשרויות התשובה תחת השאלה על גבי המסך הראשי, וכל אחת מהן תהיה מסומנת בצבע ובצורה אחרת: אדום ומשולש, כחול ומעוין, צהוב ועיגול, ירוק וריבוע. מדריך לשימוש בפלטפורמת Kahoot: שאלה מתוך אחד השאלונים, כפי שמופיעה במסך הראשי
8. על המסכים של המשתתפים יופיעו באותו הזמן רק הצורות והצבעים, ועל כל משתתף לבחור את התשובה הנכונה לדעתו באמצעות לחיצה על הצבע והצורה במכשיר האישי שלו, בהתאם לתשובות שעל גבי המסך הראשי. לכל משתתף מוקצבות 30 שניות לענות על כל שאלה, כשזמן המענה הנותר מופיע על המסך הראשי.
מדריך לשימוש בפלטפורמת Kahoot: סימוני תשובות כפי שהם מופיעים על מסך של כל משתמש

9. לאחר שכל המשתתפים מספקים את תשובותיהם - או בסיום 30 השניות המוקצבות (מה שקורה קודם) - מופיע על גבי המסך הראשי הסימון לתשובה הנכונה, וכן מדגם המראה מה מספר המשתתפים שענה על כל תשובה. על המסך של המשתתפים עצמם יופיע באותו הזמן סימון – האם ענו נכונה, טעו, או שמא לא הספיקו לענות כלל.

10. המשיכו הלאה במשחק בעזרת לחיצה על הכפתור Next שבקצה הימני העליון של המסך הראשי, וכעת לוח התוצאות – המציג כמה נקודות צבר כל משתמש או כל קבוצה עד כה – יופיע בפניכם. לחצו שנית על כפתור Next במסך הראשי ותועברו לשאלה הבאה בחידון.  

מדריך לשימוש בפלטפורמת Kahoot: מסך שבו מוצגות התשובה הנכונה לשאלה ומדדים

11. המשיכו לשחק בחידון בצורה זאת עד תומו; עם גמר השאלות וסיום המשחק יעלה בפניכם "דוכן המנצחים" – שיציג את המשתתפים או הקבוצות שהגיעו ל-3 המקומות הראשונים שצברו הכי הרבה נקודות, כלומר אלו שצברו הכי הרבה נקודות תוך כדי משחק, ויעניק להם "מדליות" דיגיטליות: זהב למי שניצח את התחרות וענה נכון על מרבית השאלות, כסף למקום השני וארד למקום השלישי. לחיצה על כפתורGet Results תעביר אתכם למסך בו תוצג טבלת כלל המשתתפים או הקבוצות, והניקוד שלהם.

מדריך לשימוש בפלטפורמת Kahoot: "דוכן המנצחים" בסופו של המשחק

כפי שוודאי כבר הבנתם, בעזרת המשחק ב-Kahoot תוכלו לספק פעילות חווייתית לכם ולילדיכם, אך גם במגוון מסגרות אחרת - אם זה במפגש חברתי, כחלק מערב צוות בעבודה, תוך כדי הרצאה או מצגת לימודית שעליכם להעביר וכדומה; השימושים בפלטפורמה הזו רבים ומגוונים, ולכן כדאי מאוד שתכירו אותה וגם תיידעו את חבריכם על קיומה, כדי שגם הם יוכלו ליהנות מהתועלות שאפשר להפיק ממנה.

לחצו כאן כדי לעבור לאתר Kahoot

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.