maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

האם ניתן לקבוע את מין העובר?

תמיד חלמת על בת קטנה שתוכלי לאסוף את שיערה לשתי קוקיות חמודות? חיכית לבן שיהפוך אותך לאימא גאה? עד היום לא הייתה אפשרות ממשית לדעת את מין העובר עד לרגע הלידה, אך כיום שיטות שונות מאפשרות להעלות את הסיכויים להולדת המין הרצוי. מחשבון ביוץ או חישוב ימי הביוץ באופן עצמאי, שינוי תזונתי, שינוי תנוחות במיטה ועוד, כל אלו הן שיטות המבטיחות לשפר את הסיכוי להשפיע על מין הילוד, אבל לא באופן ודאי. רק שיטה אחת וחדשנית הקרויה PGD תעניק לכם את האפשרות ללדת את המין עליו חלמתם. מהי? על כך בכתבה הבאה.
 
 
ציפיתם לילד, אפילו קניתם לו בגדים וחשבתם על שמות אבל נולדה ילדה? הורים רבים מוצאים את עצמם מצפים ומייחלים לבן או בת, בלי לדעת שביכולתם להחליט מראש על המין שייוולד. בניגוד לדורות הקודמים, הורים צעירים כיום יכולים לנסות להשפיע על מין העובר ובאמצעות שיטות מסוימות אפילו לדעת אותו בוודאות. יצאנו לסקור את השיטות השונות ואת סיכויי ההצלחה של כל אחת מהן.

שינויים תזונתיים

כיצד יכולים ירקות או מוצרי חלב להשפיע על מין הילד או הילדה שייוולדו? שאלה טובה. על פי המדע, ההבדלים בין מידת החומציות שבמאכלים משפיעים על רמת הבסיסיות/ חומציות שבגוף, דבר אשר יש בכוחו להשפיע באופן משמעותי על מין היילוד. תכונותיהם הייחודיות של הזרעים מאפשרות לקבוע את מין הילוד. זרעים זכריים למשל הינם זריזים יותר אבל בעלי אורך חיים קצר יותר ופחות משגשגים בסביבה חומצית. לעומתם, זרעים נקביים איטיים, כבדים ובעלי אורך חיים ארוך יותר. הם גם מסוגלים להתקיים זמן רב יותר בסביבה חומצית. בשל כך ולמרות מה שנהוג לחשוב, לנשים יש השפעה רבה על מין היילוד. כך למשל, יצירת סביבה חומצית תעלה את הסיכויים להולדת בת ואילו יצירת סביבה בסיסית תביא לקליטה של זרע זכרי דווקא.
 
בנוסף, צריכת כמות קלוריות גבוהה, כמו גם צריכה מרובה של סידן, אשלגן, B12 וויטמין C, הינם גורמים שיעלו את הסיכויים של האם ללדת בן. שיטה זו של הכנסת שינויים בתפריט התזונתי ידועה ברחבי העולם וסיכויי ההצלחה בה נחשבים גבוהים. יחד עם זאת, היא עדיין אינה יכולה להעניק הבטחה מוחלטת לבחירת מין היילוד.
 

חישוב ימי הביוץ

היכרות עם מאפייניהם של תהליכי הגוף השונים מקנה להורים העתידיים יתרונות רבים. לפיכך, חשוב להכיר את שיטת מחשבון הביוץ. בשל היות הזרעים הזכריים מהירים ובעלי חיים קצרים יותר, קיום יחסי מין בסמוך ליום הביוץ מעלה את הסיכויים שייוולד לכם בן. לעומת זאת, אם קיימתם יחסי מין לפני שהביוץ החל יש סיכוי גבוה יותר שתיוולד לכם בת מאחר וכאמור, הזרעים הנקביים איטיים יותר וחיים זמן רב יותר. באמצעות מעקב זקיקים באולטרסאונד תוכלו לדעת בדיוק מה יהיה יום הביוץ ולהתאים את עצמכם. יחד עם זאת, גם שיטה זו אינה וודאית במאת האחוזים והיא יכולה רק להעלות את הסיכוי שלכם ללדת את המין לו ייחלתם.
 

PGD – אבחון גנטי טרום השרשתי

אבחון גנטי טרום השרשתי או PGD (Pre-implantation Genetic Diagnosis), הוא שיטה מתקדמת וחדשנית המאפשרת שליטה מלאה במין היילוד, שבניגוד לשיטת חישוב יום הביוץ, מבטיחה הצלחה ב-100%. הבדיקה שתעברו מבוססת על טכנולוגיית אבחון גנטית מולקולרית ומעניקה סקירה מלאה של בריאות היילוד ומין העובר. במהלך הבדיקה מפרים ביצית בזרע וכאשר היא מתחלקת לתאים מבוצעת בה ביופסיה. בשלב זה מוציאים שני תאים על מנת לבחון את ההרכב הגנטי שלהם והתאים מוחזרים לרחם לאחר ברירת המין הרצוי. עד היום נולדו לא פחות מ-1,000 ילדים שעברו אבחון גנטי PGD ו-7,000 מחזורי הפריה חוץ גופית בשיטה זו.
 
היכולת להשפיע על מין הילוד כיום אינה בלתי אפשרית כבעבר. הורים ברחבי העולם זוכים לקבל את מין הילד שרצו תוך מעקב מקצועי, אמין ומפוקח על ידי רופאים בעלי ניסיון. 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו