print header

9 סיפורים מדהימים של שיאני עולם מעוררי השראה

כולנו מכירים את המשפט "גיל הוא רק מספר" ולא פעם שמענו שאין דבר העומד בפני הרצון, אולם לעתים, כאשר אנחנו מבחינים כמה מהר עובר הזמן, קשה לנו לחוש אופטימיות ולהימנע ממחשבות שליליות. בחברה שמקשרת לא פעם בין זיקנה לבין חולשה או מוגבלות, קל להניח שאת הדברים שלא הספקנו לעשות בנעורינו כבר לא נצליח לבצע, ועל רקע כל התחושות הללו 9 האנשים שבסעיפים הבאים יצליחו להדהים אתכם.
 
9 האנשים הללו, שכולם בגילאי 50 ומעלה ורבים מהם אף חצו את שנות ה-90 לחייהם, החליטו לראות בזיקנה יתרון והזדמנות להיות חזקים ואמיצים מאי פעם, ואחרי שתכירו את סיפוריהם ואת השיאים אותם הצליחו לשבור, תיווכחו גם אתם שלפעמים הגיל הוא רק מספר.
 
 
1. האתלט המבוגר בעולם
 
דונלד פלמן (Donald Pellmann) נולד בשנת 1915, ובגיל 100 המכובד שבר 5 שיאי עולם בקטגוריית גברים בגילאי 90 ומעלה. לאורך מרבית חייו לא היה מעורב פלמן בספורט בשום צורה, אולם כאשר ראה את חבריו האתלטים פורשים לאט לאט מהתחום בשל כאבי קרסוליים או ברכיים, החליט שכל עוד גופו מאפשר לו להתעמל, ינסה לבצע כמה שיותר סוגי אימונים שטרם הכיר.
 
האהבה שפיתח כלפי הספורט הלכה והתעצמה, וכיום אוחז פלמן בשיאי העולם בקטגוריה שהוזכרה בקפיצה לרוחק, קפיצה לגובה, קפיצה עם מוט, קפיצה משולשת וזריקת דיסקוס. כמו כן, הוא גם מחזיק בשיאים אמריקאיים בהדיפת כדור ברזל וריצה למרחק של 100 מטרים. "אני מתכוון לכבוש כמה שיותר שיאים," אמר פלמן בנאום הזכייה שלו, ואין ספק שמדובר באדם יוצא דופן ומעורר השראה.
 
שיאני עולם מבוגרים
 
2. מורת היוגה המבוגרת ביותר
 
אנחנו עשויים לחשוב שגמישות שמורה רק לצעירים, אולם בשנת 2012 הצליחה טאו פורוץ' לינץ' (Tao Porchon-Lynch) לנפץ את האשליה הזו כאשר זכתה בתואר המורה המבוגרת ביותר ליוגה. כדאי לציין שפורוץ'-לינץ' חגגה באותה שנה את יום הולדתה ה-93! האישה המופלאה הזו התאהבה ביוגה כבר בגיל 8 בזמן שגדלה בהודו, ובשנות ה-70 החלה ללמד יוגה באופן מקצועי. כאשר נשאלה מהי העצה הטובה ביותר שיש לה למלחמה בזקנה, היא אמרה "אל תקשיבו לגיל שלכם, זכרו שהוא חסר משמעות לחלוטין."
 
שיאני עולם מבוגרים
 
3. שיאן עליות המתח העולמי לכל הגילאים
 
רובנו נתקשה לעשות יותר מכמה עליות מתח בודדות, שכן ללא ספק מדובר באחד מתרגילי הכושר הקשים ביותר. בהתחשב בכך, אין מי שלא מופתע לגלות ששיאן העולם בעליות מתח עד לסוף שנת 2015 לא היה אתלט בשנות ה-20 לחייו אלא גבר בן 54. בגיל בו רובנו מתייחסים לכושר כאל מטלה מעיקה, השלים מארק ג'ורדן 4,321 עליות מתח בפרק זמן של 24 שעות. "הדאגה לבריאות שלי היא אחד מהדברים החשובים ביותר שאני יכול לתת לעצמי, והנצחון שלי הוא ההוכחה לכך שאנשים יכולים להשיג את כל מה שהם מאחלים לעצמם, גם בגיל בו מרבית הספורטאים כבר מזמן מחליטים לפרוש", אמר ג'ורדן. אין ספק שאדם בשנות ה-50 לחייו, שהצליח לנצח כל כך הרבה ספורטאים צעירים ממנו, ימשיך להפתיע אותנו עוד שנים ארוכות.
 
שיאני עולם מבוגרים
 
4. האצן המבוגר העולם
 
האצן היפני הידקיצ'י מיאזאקי (Hidekichi Miyazaki), שחיוכו האופייני לא עזב אותו לאורך כל אחת מהתחרויות בהן הוא השתתף בשנים האחרונות, שבר השנה את שיא העולם כאשר הפך לאצן הפעיל המבוגר ביותר. מיאזאקי החל לרוץ רק כאשר הגיע לגיל 90, וכיום, בגיל 105, הוא מצליח להוות השראה אמיתית לאנשים בכל הגילאים. לאחרונה שבר גם את השיא שהוא בעצמו קבע, כאשר השלים ריצת 100 מטרים תוך 42.22 שניות. "אני לא לוקח דבר כמובן מאליו," אמר מיאזאקי כאשר נשאל לגבי זכייתו, "ומודה על מה שמתאפשר לי לעשות בכל יום מחדש". 
 
שיאני עולם מבוגרים
 
5. גולשת המצוקים המבוגרת בעולם
 
גלישת מצוקים, או סנפלינג, היא פעילות שרבים מאיתנו חוששים לעשות בשל פחד גבהים מוצדק, אולם עבור דוריס לונג (Doris Long) בת ה-101 מדובר בפעילות אותה היא רצתה מאוד לבצע לקראת יום הולדתה. כאשר חגגה את יום הולדתה ה-100 קבעה לונג את שיא העולם יוצא הדופן הזה בשעה שירדה בדרך מפחידה במיוחד מורד מגדל בפורטסמות' שבאנגליה, וכל מה שרצתה לעשות ביום ההולדת האחרון היה לשבור את השיא האישי שלה. "כל מה שחשוב הוא לא לחוש פחד," אמרה לונג בסיומה של הגלישה השנייה שלה, רגע אחרי שהצליחה לעמוד במטרה שהציבה לעצמה. 
 
שיאני עולם מבוגרים
 
6. הטייס המבוגר בעולם
 
בהגיעו לגיל 96 זכה ג'ורג' ניל (George Neal) לחדשות משמחות במיוחד, כאשר הפך לטייס הפעיל המבוגר ביותר בעולם. מדהים לחשוב שניל, שנולד בשנת 1918, זכה לראות ולחוות כל כך הרבה שינויים והתרחשויות בתחום התעופה והוא עדיין נהנה מהפעילות האהובה עליו ביותר גם כיום. למרות שהוא פרש לגמלאות מעבודתו כטייס לפני שנים רבות, הוא ממשיך להטיס מטוסים כתחביב באופן קבוע. "הדבר החשוב ביותר הוא לא לוותר על הדברים שאתה אוהב," ענה כאשר נשאל מהו הסוד שלו לחיים מאושרים.
 
שיאני עולם מבוגרים
 
7. שיאן ריצת המרתונים השנתית
 
השלמת מרתון אחד נשמעת לנו כמו משימה כמעט בלתי אפשרית, אבל ריצה של 239 מרתונים שונים בשנה אחת היא ללא ספק הישג שקשה לדמיין. לארי מייקון (Larry Macon) היה בן 69 כאשר שבר את שיא העולם לכמות ריצות מרתון שנתית לגברים בשנת 2013. מייקון החל לרוץ בשנת 1996, וכבר ב-2008 הגיע לספר השיאים של גינס כאשר השלים 105 מרתונים שונים. מדובר בשיא שאצנים מקצועיים בכל גיל שואפים להגיע אליו, וכושר ההתמדה של הספורטאי יוצא הדופן הזה לא יכול שלא להדהים גם אתכם.
 
שיאני עולם מבוגרים
8. המתחרה המבוגר ביותר באולימפיאדת הספורטאים בגילאי 50+
 
התחרות העולמית המיועדת לספורטאים בגילאי 50 ומעלה מושכת אלפי מועמדים למינסוטה שבארצות הברית מדי שנה. חלק מהספורטאים הללו מצויים בכושר שרובנו היינו מקנאים בו, אך אפילו באירוע הזה נדהמו לראות את פרד ווינטר (Fred Winter), שבגיל 100 הפך למתחרה המבוגר ביותר שרץ במקצה של 100 מטרים והצליח לסיים אותו בזמן לא רע בכלל של 42.38 שניות. פרד, שהשתתף במלחמת העולם השנייה, אוהב מאוד לרוץ, והצליח לקטוף 3 מדליות זהב בתחרות הריצה של מדינת מישיגן שהתקיימה השנה. כאשר נשאל כיצד הוא שומר על כושר, ציין כי מדי יום הוא עושה 100 שכיבות סמיכה ואוכל סלמון ואוכמניות. "אני מתכוון להמשיך ולהתחרות כל עוד אני יכול," ציין בביטחון.
 
שיאני עולם מבוגרים
 
9. הזוג הנשוי הטרי המבוגר בעולם
 
השיא האחרון הוא שיא זוגי, ולמרות שהוא אמנם לא קשור לכושר גופני, מדובר בשיא שירגש אתכם לא פחות, ואולי אפילו יותר מהקודמים. דורין לקי (Doreen Luckie) וג'ורג' קירבי (George Kirby), בני 91 ו-103 בהתאמה, הפכו לזוג הנשוי הטרי המבוגר ביותר בעולם, והוכיחו שגם לאהבה אמיתית אין גיל. השניים התחתנו ביום הולדתו ה-103 של קירבי, בתום 27 שנים של זוגיות צמודה. כאשר נשאל קירבי מדוע ראה לנכון להציע לבת זוגו נישואין בגיל כה מתקדם, ענה תשובה קצרה, אך מרגשת במיוחד: "מדובר באישה יקרה לי שאני מאוד אוהב." 
 
שיאני עולם מבוגרים
 

 

מקור: ויקי ד.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו