print header

המשמעויות שמאחורי 14 מהפרחים האהובים ביותר

כל יציאה אל הטבע או אפילו טיול קצר בגינה, מעוררים אצלנו התפעלות רבה מהיופי יוצא הדופן של הפרחים השונים שפורחים לצד הדרך. הצבעים השונים ועלי הכותרת המעוצבים לוכדים את תשומת הלב שלנו שוב ושוב, ולא לשווא זר פרחים אישי הוא אחת המתנות המשמחות ביותר שניתן לקבל. עם זאת, בנוסף ליופי שהם מכניסים לכל בית, פרחים שונים מסמלים דברים שונים לחלוטין, ולכן כל זר הוא בעל משמעות שונה ומיוחדת. הרשימה הבאה תאפשר גם לכם להכיר את המשמעויות המפתיעות של 14 מהפרחים היפים ביותר, על מנת שתוכלו לדעת כיצד לשמח את היקרים לכם בזרים שמתאימים להם, לגדל את הפרחים שאתם מתחברים לתכונות שלהם בגינה שלכם או פשוט ליהנות בדרכים נוספות מהיופי שמעניק לנו הטבע.
 
1. שושן פרואני
 
משמעות פרחים
 
פרח זה שמקורו בדרום אמריקה, גדל בעיקר באזורים הקרירים וההרריים בהרי האנדים שכן אינו אוהב חשיפה לשמש. הוא מגיע במגוון צבעים: כתום, ורוד, סגול, אדום, צהוב ולבן. היופי המגוון הזה מפצה על כך שבאופן מפתיע, הפרח הזה הוא חסר ריח. 
 
משמעות: פרח זה מסמל ידידות, חיבה ומסירות, ולכן מתאים כמתנה בין חברים טובים. הפיתולים בפרח מייצגים את התלאות שעוברות חברויות ארוכות שנים, שלמרות כל הבעיות מצליחות להישמר בזכות היחס החם והאוהב והעבר המשותף.
 
2. כלנית
 
משמעות פרחים
 
פרח הכלנית הוא אחד הפרחים המוכרים והמזוהים ביותר בארצנו. מקור שמה הלועזי של הכלנית (Anemone) הוא "בת הרוח", והיא קיבלה אותו בזכות העמידה האיתנה שלה בפני משב הרוח שמעיף מכל פרח את עלי הכותרת המתים, אך אינו מצליח "להפחיד" את העלים החיים. ברפואה המשלימה משמשים עלי הכלנית לטיפול בהתכווצויות, כאבי בטן ועוד.
 
משמעות: לפרח הכלנית משמעות כפולה. מצד אחד הוא מסמל ציפייה והתחדשות, אך אלו המתבוננים בתהליך נשירת העלים מייחסים לו גם משמעות של תקווה דועכת. 
 
3. ציפורן
 
משמעות פרחים
 
פרח הציפורן מכונה בלועזית דיאנטוס (Dianthus) שמקורו במילה היוונית דיוס, המתייחסת לאל זאוס. לכן הפרחים הללו ידועים גם בתור "פרחי האל". ציפורנים מגיעים במגוון צבעים: ורוד, אדום, בורדו, לבן, ירוק, סגול, צהוב ואף מפוספס. כל אחד מהצבעים השונים נושא משמעות שונה ומיוחדת. 
 
משמעות: ככלל, ציפורנים מסמלים גאווה ויופי. ציפורן אדומה מתארת אהבה והערצה, ואילו ציפורן ורודה מתייחסת ישירות לאהבה של אישה או אימא. ציפורנים סגולים מייצגים גחמה וציפורנים צהובים מסמלים דחייה או אכזבה. ציפורן לבנה מגלמת תמימות ואהבה טהורה, ואילו ציפורן מפוספסת קשורה לאירועים שיש בהם מן ההחמצה או הפספוס.
 
 
4. פריחת הדובדבן
 
משמעות פרחים
 
הסאקורה, או פרחי פריחת הדובדבן, הם הפרחים הרשמיים של יפן וניתן לצפות בפריחתם בחודשי האביב. בחודשים אלו, פרחי פריחת הדובדבן הופכים את עץ הדובדבן לאחד העצים המדהימים והיפים ביותר שניתן לראות בטבע. העניין הרב שמעוררים הפרחים קשור להבדלי הצבעים בין הפרחים הלבנים והטהורים, שקצוותיהם מעוטרים בגוונים ורודים בהירים, אל מול צבעו הכהה של גזע העץ. 
 
משמעות: בתרבות היפנית, פרח זה מייצג את השבריריות והיופי של החיים. הוא משמש כתזכורת לכך שהחיים הם פלא יפה ומרהיב אך באותה המידה גם קצר מאוד, ולכן חשוב לשים לב לדברים הקטנים ביותר בחיים ולא לפספס אותם.  
 
5. נרקיס
 
משמעות פרחים
 
מלך הביצה, המעוטר בשישה עלי כותרת שמקשטים אותו ככתר, הוא פרח פופולארי מאוד בישראל. זאת כיוון שמדובר ביליד המזרח התיכון, שגדל גם בצפון אפריקה. במיתולוגיה היוונית סופר על נרקיסוס, גבר צעיר שהתאהב בדמותו שנשתקפה אליו מהמים, ולא יכל להפסיק להתבונן בה עד שמת מרעב. לאחר מותו, הפכו אותו האלים לפרח הנרקיס ולכן מדובר בפרח יפה במיוחד.
 
משמעות: לנרקיסים מייחסים משמעויות הקשורות למעגל החיים. הם מסמלים לידה מחדש, התחלה חדשה ואף חיי נצח. אמונה תפלה גורסת כי נרקיס יחיד מנבא אסון, בעוד שזר שלם מסמל שמחה ואושר.
 
6. פרזיה
 
משמעות פרחים
 
פרח הפרזיה, המגיע מדרום אפריקה החמה, הוא אחד הפרחים הריחניים ביותר, ואם תריחו אותו תיהנו מניחוח מתקתק וקליל. הניחוח הנפלא הזה גורם לחברות רבות להשתמש בו כבסיס לבשמים, שמנים ריחניים וקצף אמבט.
 
משמעות: הניחוח הנפלא של הפרח הפך אותו לסמל לתמימות, אכפתיות והתחשבות בזולת. בהחלט פרח שכל אחד היה רוצה לקבל בזר!
 
7. גרברה
 
משמעות פרחים
 
פרח הגרברה נהנה מחיים ארוכים במיוחד, מה שהופך אותו לפרח פופולארי מאוד בכל חנויות הפרחים. מסיבה זו מאמינים כי הוא גם מצליח לקלוט אנרגיה חיובית רבה מהסביבה בה הוא גדל, ולהעביר אותה אל מי שנמצא בסביבתו.
 
משמעות: רבים מאמינים שפרחי הגרברה מסמלים את כל התכונות אותן הם מעבירים הלאה, ומייחסים להם משמעויות של תמימות, נאמנות, עליזות ושמחת חיים. 
 
8. סייפן
 
משמעות פרחים
 
בשל העלים המדמים צורת חרב, פרח הסייפן (או הגלדיולה), מכונה לעתים קרובות גם "שושן חרב". חלקים מסוימים של הצמח רעילים במקרה של בליעה, ובקרב חלק מהאנשים הרגישים עשוי הטיפול בפרח לגרום לגירוי בעור או תגובה אלרגית.
 
משמעות: בשל המראה העוקצני של הפרח מיוחסות לו תכונות כמו אופי חזק, איתנות, כוח וגם זיכרון יוצא דופן. 
 
9. אירוס
 
משמעות פרחים
 
צמח הגן הנפלא הזה אשר פורח לרוב בעונת האביב, הוא הפרח של האלה היוונית איריס, שנחשבת בתור השליחה של האהבה. ניתן למצוא אותו לרוב בצבעי סגול, לבן, כחול או צהוב.
 
משמעות: האירוס מסמל חברות וקירבה אישית בין אנשים. הפרח הסגול מקושר לחוכמה, הכחול מביע אמונה ותקווה בעתיד, הצהוב מתקשר לתשוקה ואילו הלבן מסמל כמובן טוהר ותמימות. 
 
10. סחלב
 
משמעות פרחים
 
הסחלב הוא בן למשפחת הצמחים הגדולה ביותר שכוללת כ-800 סוגי צמחים שונים, ביניהם צמחי נוי מפוארים רבים. הסחלבים מגיבים מאוד לסביבה בה הם צומחים: בסביבה בעלת צמחים נוספים הם נוטים לטפס עליהם ואילו באזורים בהם חיים דבורים הם מדיפים ריח של דבורה על מנת למשוך אותם אליהם לצורך האבקה. 
 
משמעות: הסחלבים פופולאריים מאוד בזרים המיועדים לבנות זוג, שכן מדובר בפרח המסמל נשיות ויופי אקזוטי. בנוסף, יש המייחסים לו תכונות של עידון, התחשבות וקסם אישי.
 
11. ציפור גן עדן 
 
משמעות פרחים
 
ציפור גן עדן הוא פרח נוי שגדל על שיח ומקורו בדרום אפריקה. שמו המיוחד ניתן לו לאור המראה הצבעוני שלו וצורתן של עלי הכותרת המדמות ציפור בעלת נוצות וכתר לראשה. עלי הגביע של הפרח הם בצבע כתום ואילו עלי הכותרת צבועים כחול כהה. 
 
משמעות: החגיגיות והמראה המרשים של הפרח מסמלים שמחה, אושר ופאר. מסיבה זו, רבים משתמשים בו כפרח מרכזי בזרים המיועדים לאירועים זוגיים כמו חתונות, ימי נישואין ועוד.
 
12. אדמונית החורש
 
משמעות פרחים
 
פרחים גדולים וריחניים אלה פורחים באביב ובתחילת הקיץ ומגיעים בגוונים של אדום, לבן או צהוב. הם ילידי אסיה, דרום אירופה וצפון אמריקה. בארץ מדובר בפרחים נדירים מאוד, שזכו למעמד של פרח מוגן.
 
משמעות: בפעם הבאה שתפגשו באדמונית במהלך טיול בגליל העליון, שם היא פורחת, דעו שהפרחים היפים מסמלים ביישנות, צניעות וחמלה. במקביל, מיוחסות להם גם תכונות של בריאות טובה.
 
13. חמניות
 
משמעות פרחים
 
החמניות הצהובות-כתומות הן חלק ממשפחה בת כ-50 מינים של צמחים. פרח זה גודל על ידי האינדיאנים למאכל, אולם לאחר שהופץ לאירופה זכה בשל מראהו והתכונות שלו להיחשב כצמח המיועד גם לנוי ולמרפא. 
 
משמעות: נהוג לרכוש חמניות לבני משפחה או חברים שאנחנו אוהבים ומעריכים, שכן חמניות מסמלות כנות, מסירות, אהבה ללא גבול וטוהר. 
 
 
14. נורית
 
משמעות פרחים
 
נורית היא צמח רב שנתי, שהוא חלק ממשפחה ענפה המונה מעל 400 מינים שונים. ניתן למצוא נוריות בצבעי אדום, צהוב או לבן, והן רעילות מאוד לאחר קטיפתן.
 
משמעות: מעניין לדעת כי פרח הנורית זוכה למשמעויות רבות. חלק מהאנשים רואים בה פרח שמבטא שמחת חיים, עליזות ואף עושר, אולם אחרים טוענים שהיא מביעה ילדותיות ואגואיסטיות ולכן יש להעניק אותה לאנשים כפויי טובה שאכזבו אותנו.
 

 

מקור: נעמה ק.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.