print header

8 פודקאסטים מומלצים להאזנה בחינם

מאז המצאת הטלוויזיה וביחוד היום, מעטים המקרים בהם אנו מאזינים לרדיו, אלא אם כן אנחנו בנסיעה במכונית או מעבירים את הזמן במילואים. תסכיתים הם כבר נחלת העבר, ולרוב נשמע מוזיקה או חדשות במקום תכניות בעלות ערך מוסף אמתי. אך כל זה השתנה כשהחלו לצוץ הפודקאסטים ברחבי האינטרנט.

פודקאסט הוא סוג של תכנית רדיו אשר מופצת באינטרנט. לרוב התכנית תוגש על ידי איש אחד או פאנל מצומצם של אנשים ומומחים שמדברים על נושא ספציפי ומעניין. ברחבי העולם, תופעת הפודקאסט היא מוכרת וידוע, אך חדירתה לישראל היא איטית וסובלת מחשיפה פחותה בשל השימוש המועט יחסית ב-ITunes, אשר משמשת כמקור הראשי להאזנה לפודקאסטים. עם זאת, קיימים כמה יוצרים ישראלים בעלי כישרון יוצא מן הכלל לייצור תכנים מעניינים ומרתקים שתוכלו לשמוע בחינם בכל זמן, בבית או ברכב. ברשימה הבאה תמצאו 8 פודקאסטים ישראלים ששווה לכם לבקר ולהאזין להם, ביחוד אם אתם חובבי היסטוריה, מדע ותרבות ישראלית.

jeff_golden

 

לחצו על שם הפודקאסט או על התמונה שתחתיו כדי להיכנס לאתר התוכנית.

1. עושים היסטוריה

פודקאסט

"עושים היסטוריה" היא תכנית העוסקת בהיסטוריה, מדע וטכנולוגיה. כל פרק אוצר בתוכו מידע מרתק ונרחב על תחומים שונים, כמו פיזיקה, אסטרונומיה, פסיכולוגיה, רפואה ואפילו מדע בדיוני. בין הפרקים תוכלו למצוא מידע מרתק על ההיסטוריה של האינפלציה, ההיסטוריה של החזיה ואפילו ההיסטוריה של הפודקאסטים.

התוכנית מלאה בסיפורים ואנקדוטות משעשעות ומתובלת בהומור הנפלא של רן לוי, מגיש התוכנית, וזהו הפודקאסט העצמאי המצליח והמואזן ביותר בישראל.

הפרקים מסודרים בדף הראשי של האתר לפי סדר כרונולוגי. לבחירת פרק מתוך הרשימה המלאה, לחצו על "כל הפרקים" בסרגל העליון של האתר. להאזנה לפרק, לחצו על mp3 תחת כותרת כל פרק.

2. פה ושם בארץ ישראל 

פודקאסט
 

"פה ושם בארץ ישראל" היא תכנית דוקומנטרית בעלת 2 סוגי תכנים:

המופע המרכזי – פרקים העוסקים בנושאי היסטוריה, מדע ותרבות. ביניהם תוכלו למצוא מידע מרתק על שרידי דינוזאורים שהתגלו בישראל, אוצרות בית המקדש האבודים וסיפורים על אישים שונים מההיסטוריה של ארצנו. בסוף כל פרק מוגשת פינת תרבות בנושא "פרויקט שירה עובדת", לקידום ולשימור זמר ההתיישבות העובדת.

מועדון הספר הטוב – פרקים העוסקים בסיפורים מארץ ישראל. ביניהם תוכלו למצוא סיפורים מעניינים על יחידת החילוץ של הר הנגב, הקמת שדה בוקר, וחברי כנסת מן העבר.

הפרקים מסודרים בדף הראשי של האתר לפי סדר כרונולוגי. לבחירת פרק מתוך הרשימה המלאה, לחצו על "כל הפרקים" בסרגל העליון של האתר. להאזנה לפרק, לחצו על משולש הפליי בנגן.

3. סיפור ישראלי

פודקאסט
 

סיפור ישראלי הוא פרויקט חדשני שמטרתו לרענן את עולם הרדיו הישראלי ולהפוך אותו לצעיר ותוסס יותר. יוצרי התוכנית מגישים סיפורים על אנשים רגילים מחיי היומיום, ומדגישים את הדרמות הקטנות והגדולות שחבויות בתוכם. בכל פרק תוכלו להאזין לכמה סיפורים הקשורים לנושא אחד משותף, אשר לא תוכלו לשמוע בשום מקום אחר בטלוויזיה או ברדיו.

הפודקאסט הזה הוא פלטפורמה ליוצרים צעירים וגם לאמנים ידועים כמו אתגר קרת, רשף לוי ואחרים, אשר משמיעים בו חומרים חדשים שכתבו.

הפרקים מסודרים בדף הראשי של האתר לפי סדר כרונולוגי. לבחירת פרק מתוך הרשימה המלאה, לחצו על "פרקים קודמים" בסרגל העליון של האתר. להאזנה לפרק, לחצו על סימן משולש הפליי שבצדו השמאלי העליון של המסך.

4. ספק סביר

פודקאסט
 

ספק סביר היא תכנית העוסקת בנושאי המדע, בוחנת אותם בגישה ספקנית ומתמקדת בעיקר בנושאים הקשורים לישראל. הפרקים עוסקים בחשיבה ביקורתית, השיטה המדעית, בחינת סוגיות פסאדו-מדעיות וחדשות מדעיות, והכל באווירה כיפית וחברית. בין תכני הפודקאסט תוכלו למצוא מידע על כיפת הברזל שלנו, חקר ההזדקנות והשינה, האבולוציה האנושית ועוד.

צוות התוכנית מזהיר לפני כל פרק מפני העברית הקלוקלת, הבדיחות הגרועות והציניות שבגישתם, אך אם יש לכם הומור בריא ורעב לחשיבה ביקורתית ומדעית, אתם יותר ממוזמנים להצטרף אליהם לפאנל הספקני שלהם.

הפרקים מסודרים בדף הראשי של האתר לפי סדר כרונולוגי. לבחירת פרק מתוך הרשימה המלאה, לחצו על "תוכניות" בסרגל העליון של האתר. להאזנה לפרק, לחצו על משולש הפליי שתחת הכיתוב "האזנה באתר".

5. קטעים בהיסטוריה

פודקאסט
 

"קטעים בהיסטוריה" הוא אולי הפודקאסט הוותיק ביותר בארץ, והוא עוסק בדמויות מרתקות, אירועים ששינו את העולם וכל נושא שקשור להיסטוריה מזווית מעט שונה. בין הפרקים תוכלו למצוא מידע על מלחמת החיפאים בצלבנים, ביקורו של יאנוש קורצ'אק בארץ וגירוש ספרד.

התוכנית היא בהנחיית יובל קמחי, מרצה להיסטוריה ומפתח תכניות חינוכיות בעל תואר שני ביחסים בינלאומיים. למעוניינים, קיימים גם כמה פרקים באנגלית.

הפרקים מסודרים בדף הראשי של האתר לפי סדר כרונולוגי. לבחירת פרק מתוך הרשימה המלאה, לחצו על "רשימת פרקים" בסרגל העליון של האתר. להאזנה לפרק, לחצו על משולש הפליי בנגן.

6. ביוקאסט

פודקאסט
 

ביוקאסט הוא פודקאסט שבועי שבו מקדישים 1,000 (כרבע שעה) שניות לחשיפת אישיות מעניינת. בכל פרק התוכנית סוקרת נקודות ציון חשובות בחיי הדמות ומספקת רקע כללי לגביו, כולל פעילותו ההיסטורית והחברתית, במידה וקיימת. בתוכנית בוחרים בדרך כלל בדמויות אשר אינן מוכרות או שחושפים פרטים פיקנטיים על אישים מוכרים יותר. בין נושאי הפרקים תוכלו למצוא מידע מעניין על מארי קירי, אנריקו פרמי, סוקרטס ועוד.

הפרקים מסודרים בדף הראשי של האתר לפי סדר כרונולוגי. לבחירת פרק מתוך הרשימה המלאה, לחצו על "פרקים קודמים" בסרגל העליון של האתר. להאזנה לפרק, לחצו על משולש הפליי שבנגן, לצד הכיתוב ICAST.

7. פירורי מידע

פודקאסט
 

"פירורי מידע" היא תכנית שעוסקת בכל אותם פרטי המידע המוזרים, ולעיתים מיותרים, שאנו נתקלים בהם בחיי היומיום, אשר עושים את החיים שלנו למעניינים וצבעוניים יותר. בין הפרקים תוכלו למצוא מידע מרתק על ים המלח, שבעת פלאי תבל, עולם ההיכרויות והדייטים ועוד.

כיום הפודקאסט אינו פעיל ולכן אינו מתעדכן, אך תוכלו להאזין לכל 20 הפרקים המרתקים שכבר נמצאים בו.

הפרקים מסודרים בדף הראשי של האתר לפי סדר כרונולוגי. להאזנה לפרק, לחצו על משולש הפליי שבנגן, לצד הכיתוב ICAST.

8. הכוורת

פודקאסט
 

"הכוורת" היא תכנית ראיונות אשר עוסקת ברעיונות. בכל פרק דפנה שיזף, המגישה, נפגשת עם אישיות אחרת בעלת ידע, דעות, הבנה ועניין בתחום מסוים, ומבקשת מהם לקחת אותה ואתכם לביקור בעולמם. בין הפרקים תוכלו לגלות מידע מרתק על תופעת החלפת גשטאלט, תקופות משמעותיות בהיסטוריה של מדינת ישראל, אדריכלות עירונית בארץ ובעולם ועוד.

הפודקאסט אינו פעיל, ולכן אינו מתעדכן, אך תוכלו להאזין לכל 14 הפרקים המרתקים שכבר קיימים בו.

הפרקים מסודרים באתר לפי סדר כרונולוגי. להאזנה לפרק, לחצו על משולש הפליי בנגן שלצד הכיתוב "האזנה ישירה".

רוצים עוד פודקאסטים?

ברשימה הבאה מהאתר "עושים היסטוריה", תוכלו למצוא עוד שלל פודקאסטים מהארץ ומהעולם בשלל נושאים, מאסטרונומיה וחלל ועד למוסיקה, תרבות ואומנות. על הפודקאסטים האלה המליצו מאזיני הפודקאסט "עושים היסטוריה", וגם אתם בעצמכם יכולים להוסיף פודקאסט מומלץ לרשימה במידה ויש לכם אחד שאינו מופיע בה. שתהיה לכם האזנה נעימה.

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.