print header

מדריך להעברת תצוגת המחשב למסך הטלוויזיה

המחשב הוא המצאה נהדרת ששינתה את החיים של כולנו באמצעות גישה בלי מוגבלת לעולמות תוכן אין סופיים. אנחנו יכולים לשבת מול המחשב ולראות תמונות מהמפגש המשפחתי האחרון שלנו, לגלוש באתרים כמו יו-טיוב ואפילו לראות סרטים באורך מלא מתקליטורי DVD או Blu-ray. יש דבר אחד קטן שמפריע לנו להנות מכל האפשרויות האלה בצורה האופטימאלית, גדול מסך המחשב.
 
למרות כל היתרונות המדהימים שלו, גודל היא לא התכונה החזקה ביותר של המחשב. רוב מסכי המחשב קטנים בצורה משמעותית ממסכי הטלוויזיה שיש לכולנו בבית, אך בעזרת המדריך הפשוט הבא, תוכלו ללמוד איך לחבר את המחשב השולחני או המחשב הנישא שלכם לטלוויזיה, מבלי לסבול מפגיעה באיכות התצוגה או להסתבך עם מוצרים חיצוניים ויקרים!
 
Chris Brown

האפשרות להעביר תמונה וקול מהמחשב לטלוויזיה שלכם מתאפשרת הודות לחיבור HDMI, ראשי תיבות באנגלית של "ממשק מולטימדיה באיכות גבוהה". היות והיום כמעט כל המחשבים והטלוויזיות מגיעים עם חיבורי HDMI, אין שום קושי לחבר בין השניים ולהנות מכל התכנים שיש לכם על המחשב, בגודל התצוגה ובאיכות HD של הטלוויזיה שלכם. גם אם אין לכם מחשב או מכשיר טלוויזיה עם חיבור HDMI. אין זה אומר שלא תוכלו לחבר בין השניים, פשוט יהיה צורך להשתמש בשני חיבורים נפרדים, VGA עבור התמונה ו-RCA עבור הסאונד. 

 

חיבור HDMI

חיבור ה-HDMI הוא השיטה הנפוצה ביותר כיום לחיבור בין מכשירי מדיה שונים והוא יכול להעביר נפחים אדירים של מידע תמונה וקול באיכות גבוהה מהמחשב לטלוויזיה שלכם. אם אתם לא בטוחים שלמכשירי המדיה שלכם יש חיבור HDMI פשוט הביטו בצידי הטלוויזיה שלכם ובגב המחשב שלכם, שם בדרך כלל נמצאים החיבורים האלו. החיבור נראה כמו טרפז מעוגל ולרוב רשום לידו בקטן HDMI. 
 
מחשב טלוויזיה
כניסת HDMI צדדית במחשב נישא
 
מחשב טלוויזיה
מבט מקרוב על כניסת HDMI

 

כדי לחבר בין המחשב לטלוויזיה יש לקנות כבל HMDI באורך שיתאים למרחק בין המחשב למסך. אורך הכבל יכול להיות  מטר או מטר וחצי אם המחשב מונח על הרצפה או על השולחן ליד הטלוויזיה, או כמה מטרים ספורים אם אתם רוצים להעביר אותו לסלון מחדר אחר. בכל מקרה, חשוב לקנות כבל איכותי כדי לדאוג שתקבלו את איכות התמונה והשמע המרבית.

מחשב טלוויזיה
כבל HDMI מקופל - Reid Ellis

 

חברו את כבל ה-HDMI למחשב ולטלוויזיה, הדליקו את שני המכשירים ולחצו בשלט הטלוויזיה על כפתור הקלט (INPUT). בכל מכשיר תפריט זה יהיה שונה, אך אין זה משנה כלל, עליכם רק לשנות את הקלט לאפשרות חיבור ה-HDMI או PC, ותצוגת המחשב שלכם תופיע על המסך הגדול. באפשרותכם לבטל שינוי זה בכל עת על ידי לחיצה חוזרת על כפתור הקלט ובחירה בכניסת הכבלים או הלווין הרגילה שלכם.

מחשב טלוויזיה
מסך בחירת קלט - Chris Kelly

 

חיבור VGA

שיטה זו עובדת בצורה זהה לחיבור ה-HDMI מלבד שני הבדלים קטנים: יהיה עליכם להכין מראש שני סוגי כבלים שונים, והאיכות שתוצג על המרקע תהיה באיכות נמוכה יותר. הכבל החשוב יותר מבין השניים שעליכם להכין הוא כבל VGA, ואין הכרח לקנות אחד חדש, מכיוון שרוב הסיכויים שכבר יש לכם אחד כזה בבית. כבל זה הוא הכבל שמחבר בין המחשב למסך המחשב שלכם. בדומה לכבל ה-HDMI, גם כבלי VGA אינם יקרים וניתן לקנות אותם במגוון אורכים, אם כי כיום הם כבר לא נפוצים באותה המידה.
 
מחשב טלוויזיה
כבל VGA ותקע אחורי במכשיר טלוויזיה - Hartmut.krummrei

 

היות וכבל VGA מעביר תמונה בלבד, יש להשתמש בסוג כבל נוסף כדי להעביר קול למכשיר הטלוויזיה שלכם. ניתן להשתמש בחיבורי ה-RCA המוכרים לטובה מהעבר ולחבר אותם ליציאת הרמקולים או האוזניות של המחשב, ולשקעים המתאימים בטלוויזיה. שימו לב שכדי לעשות זאת, סביר להניח שיהיה עליכם לנתק כבלים שכבר מחוברים לטלוויזיה שלכם, ולכן אנחנו ממליצים לנתק רק את אלו של הקול ולשמור על חיבורי התמונה במצבם הנוכחי, כלומר, להשאיר את הכבל הצהוב מחובר. לחילופין יכול להיות שתעדיפו להשתמש ברמקולים של המחשב שלכם ולמנוע טרחה מיותרת.

מחשב טלוויזיה
שלושת התקעים של כבל ה-RCA, שניים לשמע ואחד לוידאו

 

לאחר שכל החיבורים בוצעו והדלקתם את שני המכשירים, עליכם ללחוץ על כפתר הקלט (INPUT) בשלט ולבחור באפשרות ה-VGA. במידה וחיברתם גם כבלי קול כנראה שתצטרכו להגדיר אותם בנפרד, אם כי הדבר שונה בין מכשירי הטלוויזיה השונים.

קביעת ההגדרות במחשב

לפעמים הטלויזיה לא תזהה באופן אוטומטי את המחשב, או שלחילופין המחשב לא יזהה את מסך הטלויזיה. ניתן לפתור בעיה זה בקלות באמצעות לחיצה על כפתור החלונות (  ) שעל המקלדת (בשורת המקשים הנמוכה ביותר בין ה-CTRL ל-ALT) ביחד עם מקש ה-P. שילוב שני המקשים האלו יפתח בפניכם את אפשרויות תצוגת המסך של המחשב שיאפשרו לכם להגדיר ידנית את מצב התצוגה הרצוי. 

 
משמאל לימין האפשרויות הן:
  • מחשב בלבד - חוסם שידור תמונה למסך המשני שמחובר למחשב.
  • שכפול - מציג על שני המסכים המחוברים את אותה התצוגה.
  • הארכה - הופך את מסך הטלויזיה שלכם לשלוחה של מסך המחשב אליו תוכלו לגרור חלונות ולהציג מסמכים. ניתן להקרין על מסך הטלוויזיה סרט, ולהמשיך לעבוד כרגיל על מסך המחשב.
  • מסך חיצוני בלבד - מבטל את התצוגה של המחשב ומציג רק במסך המשני, מושלם לצפייה בסרטים ללא מקורות אור נוספים. 
 
זהו, זה כל מה שאתם צריכים לדעת כדי לחבר את המחשב לטלוויזיה שלכם ולהנות ממסך ענק ומתמונה איכותית, לא משנה על איזה תוכן את מסתכלים ובאיזה מכשיר.
 
Christopher

צפייה נעימה!

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.