print header

15 תמונות מנצחות ונבחרות מתוך תחרות הצילום Nature inFocus 2023

אם לא היו תחרויות צילום, סביר להניח שרוב תמונות הטבע הפראי היו נשארות במגזינים של נשיונל ג׳יאוגרפיק. אך כיום צלמים רבים יוצאים למקומות מרוחקים כדי לתעד דברים שלא רואים בכל יום, ותחרויות הצילום הן המקום שלהם להתפרסם ולהראות מה הם מסוגלים לעשות. כך יוצא שכולם זוכים – הצלמים מקבלים את ההכרה והכבוד שמגיעים להם, ואנחנו נחשפים לרגעים נדירים שספק שהיינו רואים אי פעם בחיים. אתם מוזמנים לצפות ב-15 תמונות נבחרות ומנצחות מתוך תחרות Nature inFocus לשנת 2023, שבהן הדגש כולו הוא על הטבע הפראי שברחבי עולמנו.
 
לחצו על התמונות על מנת לצפות בהן בגודל מלא

1. ״שאוכל אותך?״ של Sankhesh Dedhia – זוכה בקטגוריית ״התנהגות בעלי חיים״

תמונות מתחרות Nature inFocus 2023: טיגריס עם צב בפה
תמונת האקשן המהממת הזו היא רגע היסטורי שנדיר לראות, בו ״ראש חץ״ – הטיגריס האגדי של הפארק הלאומי רהנטהמבור שבהודו – שולף מן האגם צב ממין רך הגנגנס לארוחת צהריים. תזונתו של הטיגריס בטבע היא מגוונת מאוד, ולמרבה ההפתעה, מתברר שאפילו צבים הם חלק מהתפריט שלו.

2. ״האור ידריך אותך הביתה״ של Merche Llobera – ציון לשבח בקטגורית ״התנהגות בעלי חיים״

תמונות מתחרות Nature inFocus 2023: דולפינים צוללים במים
להקת סטנלה ארוכת-חרטום צוללת עמוק לתוך מי האוקיינוס השקט, ויוצרת סצנה של מפולת דולפינים.

3. ״אהבה שאין כמותה״ של Afroj Sheikh – זוכה בקטגוריית ״התנהגות בעלי חיים״

תמונות מתחרות Nature inFocus 2023: נמר תופס לנגור בצוואר והצאצא שלה נתפס עליה
אימא ותינוק לנגור נתפסו בכוונת של נמר רעב, כשסיכויי ההישרדות של שניהם הפכו לקטנים מאוד. המצוד והמרדף הובילו את הטורף ואת הטרף למעלה עץ, כשבסופו של הדבר החתול הגדול חנק את האם, אולם היא המשיכה גם בעת הזו להגן על הצאצא שלה.

4. ״ברית מתוקה״ של Avinash PC – זוכה בקטגוריית ״התנהגות בעלי חיים״

תמונות מתחרות Nature inFocus 2023: נמלה מתהלכת בין כנימות
לא חסרות מערכות יחסים סימביוטיות בעולם הטבע, אך אין אחת ״מתוקה״ יותר מאשר זו שבין נמלים לכנימות. הכנימות הקטנטנות מוצצות לשד מצמחים ומפרישות נוזל עשיר בסוכר שנקרא ״טל דבש״, והוא המזון האהוב ביותר על נמלים – עד כדי כך שהן מגנות על הכנימות מפני טורפים ואף רועות אותן לחלקים בריאים של הצמח כדי לוודא שתהיה להן אספקה קבועה של מזון.

5. ״המפקח בובי״ של Suliman Alatiqi – זוכה בקטגוריית ״פורטרטים של בעלי חיים״

תמונות מתחרות Nature inFocus 2023: סולה לבנת בטן צוללת במים
סולה לבנת-בטן (מאנגלית ובתרגום חופשי לעברית: ״בובי חום״) מעבירה חלק משמעותי מחייה באוקיינוס הפתוח. הטבע הגמלוני שלה על האדמה זיכה לה את שמה, אשר נובע מהמילה הספרדית ״בובו״, שמשמעותה היא ״מטופש״ או ״אוויל״. בים עם זאת היא ציידת מוכשרת מאוד, כשהיא צוללת לתפוס דגי אנשובי וסרדין, חסיולנים ואפילו דיונונים. בתמונה הזו אתם עדים למה שהטרף שלה רואה רגע לפני שהוא נתפס.

6. ״שימפנזה ננסי וחיית המחמד שלו״ של Christian Ziegler – זוכה בקטגוריית ״פורטרטים של בעלי חיים״

תמונות מתחרות Nature inFocus 2023: שימפנזה ננסי מחזיק גור נמייה
השימפנזה הננסי הוא קוף האדם הקרוב ביותר לאדם מבחינה גנטית. בתמונה הזו רואים שימפנזה ננסי עם גור נמייה, שמטפל בו כמו בחיית מחמד. לאחר מכן הוא שחרר את החיה מבלי לפגוע בה, והתנהגות שכזו תועדה רק פעם אחת לפני, על ידי פרופסור ברברה רות׳, באתר שבו צולמה התמונה.

7. ״הסימטריה שבחיקוי״ של Arkaprava Ghosh – זוכה בקטגוריית ״צילום טבע יצירתי״

תמונות מתחרות Nature inFocus 2023: שפיריות מחקות פריחה על גבעול
חיקוי זו הרמה הגבוהה ביותר של חנופה, כך אומרים, אך בקרב בעלי חיים, זהו אחד ממנגנוני ההגנה הטובים ביותר שיש. בתמונה הזו רואים קבוצת שפיריות שמיקמו את עצמן על גבעול צמח כדי להידמות לתפרחת. שימו לב כיצד הן הרימו את הבטן שלהן יחדיו, כך שטורפים לא ישימו לב שמדובר בחרקים מעופפים, ויחשבו שזה סתם עוד פרח יפה.

8. ״דקיק בלילה״ של Arnav Deshpande – זוכה בקטגוריית ״צלמים צעירים״

תמונות מתחרות Nature inFocus 2023: צלללית של קוצר
כמו העכבישים שהם דומים להם, גם לקוצרים יש 8 רגליים ארוכות ודקיקות ביחס לגופם. הם מאובנים חיים, כשהם נותרו כפי שהיו כבר במשך מיליוני שנים, מבלי להשתנות ולהתפתח. בלילה גשום אחד, הצלם הצעיר הבחין בקוצר שהסתתר מהגשם, וטיפות קטנטנות נצנצו על הגפיים שלו.

9. ״הנדיר מבין כולם״ של Sergey Gorshkov – ציון לשבח בקטגוריית ״בעלי חיים בסביבתם הטבעית״

תמונות מתחרות Nature inFocus 2023: נמר אמור מתהלך בשלג
נמר אמור הוא אחד החתולים הנדירים ביותר בעולם, כך שרק למצוא אותו זה כבר הישג עצום. הוא נמצא בסכנת הכחדה חמורה ויש מספר איומים מעל ראשו, ביניהם ציידים, שצדים אותו עבור הפרווה שלו. סביבתם הטבעית היא ברחבי רוסיה וסין, וחייהם של הנמרים האלה נמצאים בסכנה גם מכיוון שבאזורי המחייה שלהם יש מעט מאוד חיות שמהוות עבורן טרף.

10. ״ענק במצוקה״ של Lalith Ekanayake – ציון לשבח בקטגוריית ״צלם השנה – תיק עבודות״

תמונות מתחרות Nature inFocus 2023: פיל מכניס ראש לחלון מכונית
בסרי לנקה, פילים אסייתיים נחשבים לקדושים, ומקושרים למקדש השן – אחד המקדשים הבודהיסטים החשובים בעולם, בו מאמינים שנמצאים שרידי השן של הבודהה. על אף הסטטוס הזה, הפילים האלה נאבקים מול אתגרים רבים, ביניהם איבוד סביבת המחייה שלהם לאדם. הם לעיתים הורסים לכפריים שעובדים באזור את הגידולים, אך אלו מכבדים אותם ולא עושים להם דבר. בעבר הפילים האלה חיו בכל רחבי האי, אך כיום מסלולי הנדידה העתיקים שלהם מוגבלים בשל התיישבות האדם, ונעשים מאמצים רבים לשמר אותם, מכיוון שהם נחשבים בסכנת הכחדה.

11. ״אהבה באוויר״ של Padmanava Santra – ציון לשבח בקטגוריית ״צילום טבע יצירתי״

תמונות מתחרות Nature inFocus 2023: ציפורי גזרן לבן-צוואר
נגיעות ה"מכחול" הכחולות שבאוויר, השקיעה החמימה שעל המקורות הכתומים של ציפורי הגזרן לבן-צוואר ואפקט הבוהק שעל המים – מה יש לא לאהוב בתמונה הזו?

12. ״תבכה לי נהר״ של Hiren Pagi – זוכה בקטגוריית ״פוקוס על שימור״

תמונות מתחרות Nature inFocus 2023: תנינים בנהר מזוהם
מפעם לפעם מדווחים על מקומות חדשים שבהם נמצאו תניני ביצות מתים בנהר וישוומיטרי שבהודו, והתמונה הזו מראה את המצב שבו חיים התנינים – הנהר הפך למזבלה עבור הישובים הסמוכים בשלל מקומות, והביוב מגיע גם כן לתערובת הזו. התנינים שבנהר נמצאים בסטטוס ״פגיע״, עקב איבוד אזורי מחייה וזיהום מים חמור.

13. ״שודדי הכוורות״ של Pranav Mahendru – זוכה בקטגוריית ״צלמים צעירים״

תמונות מתחרות Nature inFocus 2023: ציפורי איה מצויצת מוקפים בדבורים
ביער סבוך ברכס סטפורה שבהודו, צמד ציפורי איה מצויצת מנסים לשדוד כוורת דבורים. הטורפים האלה צדים את מזונם בכוורות דבורים וצרעות, אך הם לא מחפשים דבש כמו שאתם אולי חושבים, אלא זחלים.

14. ״עולמות נפרדים״ של Dileep SS – זוכה בקטגוריית ״בעלי חיים בסביבתם הטבעית״

תמונות מתחרות Nature inFocus 2023: חיות במדבר מול העיר דובאי
כשאתם חושבים על דובאי, הדבר הראשון שאולי עולה לכם לראש זה האדריכלות המרהיבה שמגיעה עד לשמיים. גורדי השחקים הם בהחלט סמל ידוע של העיר, אך יש עולם שלם שחי לצדה, והוא שונה לחלוטין – מדבר שבו מתגוררים שלל בעלי חיים. בתמונה הזו נחשף הנוף האמיתי של האזור כולו, בו חיות במדבר אינסופי מביטות אל עבר עיר של מתכת ובטון.

15. ״קליל כמו יום ראשון בבוקר״ של Bharath Kumar V – ציון לשבח בקטגוריית ״פורטרטים של בעלי חיים״

תמונות מתחרות Nature inFocus 2023: אריה שוכב על הגב
תחייה כמו מלך, כך אומרים, אז אם אתה מלך החיות, מה תעשה אחרי ארוחה טובה אם לא תתגלגל על הגב ותירגע? 
 
מקור התמונות: mymodernmet.com
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.