print header

גיבור אמיתי: איך ריקרדו פימנטל הציל יותר מ-300 כלבים וחיות אחרות?

כלבים הם חיות מחמד אהובות ביותר ורבים מאיתנו ממש לא היו מתנגדים להכניס חבר אחד או שניים על ארבע לבית - אבל מה לגבי 300? עם השאלה החריגה והמרתיעה הזאת נאלץ להתמודד לאחרונה ריקרדו פימנטל (Ricardo Pimentel) ממקסיקו, המייסד של מקלט החיות Tierra de Animales ("ארץ החיות"). כאשר שום דבר מיוחד לא קורה, ריקרדו והצוות של המקלט מטפלים בחיות השונות שמתגוררות בו בשטחים הפתוחים, במכלאות ובבתי הגידול שהם בנו לאורך השנים. אך לקראת סוף שנת 2020 הכה במקסיקו הוריקן דלתא ולריקרדו היה ברור שאי אפשר להשאיר את החיות בחוץ... הוא אסף לעזרתו עובדים, חברים ובני משפחה כדי לצאת ל"מבצע איסוף" יוצא דופן שבסופו הבית שלו הפך למקום צפוף אך חמוד במיוחד... 
 
סיפור על איש שהציל כלבים מסופה: הרבה כלבים בבית
תגידו שלום לגיבור הסיפור, ריקרדו פימנטל ממקסיקו, שהקים לפני כעשור את המקלט "ארץ החיות" כ-30 ק"מ דרום מערבית לעיר קנקון. לאורך השנים המקלט שלו הפך מרכז טיפול, שיקום ואימוץ שבו אפשר למצוא כלבים שהוצלו מקרבות רחוב, חיות בר אבודות, חתולי רחוב שמחפשים בית, תרנגולות, כבשים עזים ועוד ועוד.
סיפור על איש שהציל כלבים מסופה: ריקרדו וכלב
סיפור על איש שהציל כלבים מסופה: האכלת תרנגולות
סיפור על איש שהציל כלבים מסופה: ריקרדו ושור
הכלבים הם כנראה הכוכבים האמיתיים של המקלט שהקים ריקרדו, ולפי התמונות הרבות שהוא מעלה לעמודי הרשתות החברתיות שלו ושל "ארץ החיות" - יש לו גם פינה חמה מאוד בלב בשבילם. בימים שלפני הוריקן דלתא היו במקלט כ-300 כלבים שחולקו לאזורי מחייה שונים בהתאם לגודל, אופי, מצב בריאותי וכדומה. ברגע שהוא ובני משפחתו החליטו להכניס לתוך ביתם את כל החיות של המקלט שלא היה להן מחסה מתאים - על מנת להגן עליהן מהסופה - היה ברור להם שהכלבים יהיו האתגר הכי גדול.
סיפור על איש שהציל כלבים מסופה: הרבה כלבים במקלט
כאדם שהקדיש את חייו להצלת חיות, בשביל ריקרדו השאלה בעצם לא הייתה האם הוא יכניס את הכלבים של המקלט לביתו, אלא רק איך הוא יעשה את זה... לא כל הכלבים הם ידידותיים, לא כולם רגילים לרצועה, כלוב או אפילו לכלבים אחרים בסביבתם, בטח שלא לכ-300 נוספים. אך למרבה ההפתעה, כאשר הכניסו אותם לבית לאורך היום שקדם להגעת הסופה, הם דווקא התנהגו יפה ביחס לנסיבות.
סיפור על איש שהציל כלבים מסופה: הרבה כלבים בבית
אך כלבים הם עדיין כלבים, הם עשו צרכים בכל החדרים, לעסו חפצים ורבו קצת על מקום פנוי. כפי שאתם רואים מהתמונות האלו וגם מהסרטון שיוצג בהמשך, הכאוס חגג בבית משפחת פימנטל באותו הלילה, אבל שום חיה לא נפגעה וזה מה שבאמת היה חשוב לריקרדו.
סיפור על איש שהציל כלבים מסופה: הרבה כלבים בבית
באותו הזמן הכבשים והעזים הרגישו בבית בחצר הפנימית...
סיפור על איש שהציל כלבים מסופה: חיות משק בחצר בית פנימית
ספות וכיסאות הפכו לכסי המלכות של חתולי המקלט, שרובם הגדול שוכנו בחדרו של הבן של ריקרדו - בעיקר כדי להרחיק אותם מכל הכלבים.
סיפור על איש שהציל כלבים מסופה: חתולים
אחרי שהסופה חלפה, 2 דברים היו ברורים לגמרי: שההחלטה של ריקרדו להכניס לביתו את כל חיות המקלט ללא ספק הצילה את חייהן, ושהוא יצטרך הרבה עזרה ועבודה כדי לשקם את מפעל חייו.
סיפור על איש שהציל כלבים מסופה: נזקי הסופה
למרבה המזל, הפוסטים שפרסם ריקרדו ברשתות החברתיות של ביתו מלא החיות ותיאור ההחלטה שלו ושל משפחתו להקריב את הנוחות שלהם עבורן, לכדו את תשומת הלב של אנשים מכל העולם. אחרי הסופה המקלט קיבל מבול נוסף - הפעם של תרומות, הודעות עידוד ושבחים, כולל כתבות בעיתונים בארה"ב ותמיכה מצד ארגוני הצלת חיות שונים.
סיפור על איש שהציל כלבים מסופה: כתבה על ריקרדו
ריקרדו ובני המשפחה שלו לא מתחרטים לרגע על ההחלטה שלהם. כבר בבוקר שאחרי הסופה הם התחילו לשקם בעצמם את הנזק שנגרם, וכאמור - מהר מאוד הם גם קיבלו עזרה מהמתנדבים שלהם וממקומות מפתיעים אחרים. הם שמחים שהסיפור שלהם זכה לתשומת לב, כי כך הם יכולים להפיץ את המסר שלהם על אהבת בעלי חיים ולפרסם את המקלט שלהם שפותח את שעריו לכל החיות שצריכות בית.
סיפור על איש שהציל כלבים מסופה: ריקרדו וכלבים

אתם מוזמנים לצפות בסרטון באנגלית שבו ריקרדו מספר את הסיפור המדהים הזה במילותיו שלו:

מקור התמונות: boredpanda.comtierradanimales, Ricardo Pimentel Cordero ומרחבי הרשת

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.