print header

12 פארקים לאומיים ספרדים מדהימים

ספרד ידועה כיעד תיירותי פופולארי במיוחד והרבה מטיילים מרחבי העולם בוחרים להגיע למדינה המופלאה הזו בגלל התרבות, החופים, הכדורגל, ההיסטוריה, הנופים והטבע שניתן למצוא בשפע בכל רחביה. רוב התיירים מגיעים לקטלוניה, אנדלוסיה ולאיים הבלאריים והקנריים כנראה בגלל הקרבה לים והחופים שהם מציעים, אך לא כולם מכירים את הנופים המדהימים של הטבע ברחבי המדינה עצמה. היופי הטבעי שבספרד הוא מיוחד במינו, ואם אתם מעוניינים לפנק את עיניכם ולהעצים את חווית הטיול, מומלץ מאוד שתגיעו לאחד מ-12 הפארקים הלאומיים שבמדינה. כל אחד מהפארקים הבאים יחשוף אתכם לנוף ייחודי משלו, צמחים מיוחדים ובעלי חיים שונים ומגוונים, ואחרי שתטיילו בהם ותתרשמו מהם, תרצו לחזור כמה שיותר מהר...
 

1. הפארק הלאומי טבלאס דה דאימייל (Tablas de Daimiel National Park)

פארקים לאומיים בספרד: טבלאס דה דאימייל
 
הפארק הלאומי טבלאס דה דאימייל ממוקם במחוז סיודאד ריאל שבספרד והוא נחשב לאחד הפארקים הקטנים ביותר מבין הפארקים הלאומיים שבמדינה. הפנינה האמיתית של הפארק היא ביצת המים שבו, המוקפת צמחייה ובה שוכנים בעלי חיים נדירים. הפארק מהווה מקלט עבור ציפורים נודדות ובשל כך הוא נקודת מחקר חשובה בנושא נדידת ציפורים. המבקרים בפארק מוזמנים לסייר בו ברגל במסלול המקשר בין איונים (איים קטנים ביותר) שונים באמצעות גשרוני עץ.
פארקים לאומיים בספרד: טבלאס דה דאימייל

2. הפארק הלאומי קבניירוס (Cabaneros National Park)

פארקים לאומיים בספרד: הפארק הלאומי קבניירוס
הפארק הלאומי קבניירוס ממוקם בהרי טולדו שבספרד ומשתרע על פני שטח של 408 קמ"ר. משמעות השם קבניירוס הוא בקתות, על שם הבקתות המיוחדות הפזורות בשטח ששימשו בעבר רועים שעבדו בשדות. הבקתות עשויות מהצמחייה שבאזור והפארק עשיר בצמחים שונים כגון: לוונדר, פטל וחבצלות מים. לצד הבקתות, ישנם הרים הנישאים לגבהים של יותר מ-1,000 מטרים ובפארק ישנו עולם חי הכולל שלל ציפורים ומינים שנמצאים בסכנת הכחדה. בנוסף, הפארק הלאומי הוא מוקד תיירותי המושך אליו תיירים מכל העולם, והוא מציע לצד הטבע המדהים שבילי הליכה מוסדרים, מוזיאון אתנוגרפי ומסלולי ג'יפים.
פארקים לאומיים בספרד: הפארק הלאומי קבניירוס

3. הפארק הלאומי איגואסטורטס (Aiguestortes National Park)

פארקים לאומיים בספרד: הפארק הלאומי איגואסטורטס
הפארק הלאומי איגואסטורטס ממוקם ברכס הרי הפירנאים הספרדי בקטלוניה, ספרד. הפארק כולל בתוכו יותר מ-50 אגמים ומאגרי מים קבועים, ויותר מ-150 מאגרי מים עונתיים שחלקם הגדול נוצר ממימיי הפשרה של שלגים, למרות ששטח הפארק הוא "רק" 150 קמ"ר. זהו אחד הפארקים שכדאי מאוד לבקר בהם, ובו תזכו לראות לצד אגמי המים הרבים גם הרים מדהימים, שלגים בפסגות, פרחים ובעלי חיים מגוונים. המוקד המפורסם של הפארק הוא אגם סנט מוריסי ומעליו נישאות פסגות הרים שמגיעות לגובה של יותר מ-2,750 מטרים.
 
פארקים לאומיים בספרד: הפארק הלאומי איגואסטורטס
 

4. הפארק הלאומי מונפראגווה (Monfrague National Park)

פארקים לאומיים בספרד: הפארק הלאומי מונפראגווה
תרגום השם מונפראגווה לעברית הוא "ההר המפוצל", וממש כשמו כן הוא, שטח הפארק המשתרע על 183 קמ"ר מחולק לשניים על ידי נהר הטחו (הנהר הארוך ביותר בחצי האי האיברי). בפארק ניתן למצוא שילוב של עולם החי והצומח, כאשר שוכנים בו יותר מ-200 מינים שונים של ציפורים, 48 מינים של יונקים, 20 מינים של זוחלים, 12 מינים של דו-חיים ו-10 מינים שונים של דגים. עוד בנוסף, אם תופעות גאולוגיות מעניינות אתכם, הפארק מציע נוף מיוחד של מצוקים שנוצר בגלל הנהר, ובראשם הצוק המרשים סלטו דל חידאנו, או בתרגום לעברית "קפיצתו של הצועני", הנישא לגובה של כ-300 מטרים מעל נהר הטחו.
פארקים לאומיים בספרד: הפארק הלאומי מונפראגווה

5. הפארק הלאומי באיים האטלנטיים של גליסיה (Atlantic Islands of Galicia National Park)

פארקים לאומיים בספרד: הפארק הלאומי באיים האטלנטיים של גליסיה
ארבעת האיים האטלנטיים הלא מיושבים של גליסיה הם פארק לאומי אחד אשר נפתח למבקרים רק בחודשי הקיץ, וזאת כדי לשמר את הסביבה הטבעית של המקום. מעל המים הצלולים שמקיפים את האיים ניתן למצוא רשת חופים לבנים ויפים, שמיים כחולים ועצי אורן רבים שמעצבים את נופם של האיים. הפארק הוא מוקד תיירותי גדול לחובבי הצלילה ולא בכדי, מפני שמתחת לפני הים יש מעל 200 מינים של חיות ים, מגוון רב של שוניות ומערות תת ימיות מיוחדות במינן.
פארקים לאומיים בספרד: הפארק הלאומי באיים האטלנטיים של גליסיה

6. הפארק הלאומי בארכיפלג קבררה (Cabrera Archipelago National Park)

פארקים לאומיים בספרד: הפארק הלאומי בארכיפלג קבררה
הפארק הלאומי הזה נמצא בצד הדרום מערבי של האי מיורקה והוא מורכב מ-18 איים. הגישה אל הפארק היא דרך הים בלבד באמצעות סירות המיועדות למטרה זו או בסירות פרטיות. הפארק מייצג את המערכות האקולוגיות של האיים הים-תיכוניים הספרדיים, ובו חיים מינים רבים של עופות ים ומינים הייחודיים לאזור כמו הלטאה השחורה וחלזונות ים, לצד מינים אחרים כמו צבי ים, דולפינים ולווייתנים. במקביל לנופים ולטבע המרשים, ביקור בפארק הוא הזדמנות נהדרת לטבול במי הים התיכון באזור בו החופים נקיים והמים צלולים, ואפשר להירגע ופשוט ליהנות.
פארקים לאומיים בספרד: הפארק הלאומי בארכיפלג קבררה

7. הפארק הלאומי טיידה (Teide National Park)

פארקים לאומיים בספרד: הפארק הלאומי טיידה
הפארק הלאומי טיידה נמצא באי טנריף, שהוא חלק מהאיים הקנריים. הפארק נוצר למעשה בעקבות התפרצות הר הגעש טיידה ומכאן מקור שמו. את השפעות התפרצות הר הגעש ניתן לראות על שטח הפארק – ישנם 169 מינים של צמחים שונים ויערות של אורן קנרי המכסים את כולו. המרחבים הגדולים שבפארק מכוסים בצמחייה ירוקה וניתן לראות בעלי חיים רבים משוטטים בתוכם ללא הרף. בנוסף, את פסגת הר הגעש ניתן לראות כמעט מכל מקום בפארק והיא מושלגת במשך כל השנה. ליד הר הגעש נמצא גם פארק גאולוגי המושך אליו מטיילים ותיירים רבים.

8. הפארק הלאומי סיירה נבדה (Sierra Nevada National Park)

פארקים לאומיים בספרד: הפארק הלאומי סיירה נבדה
הפארק הלאומי סיירה נבדה הוא רכס הרים אשר ממוקם באנדלוסיה, דרום ספרד, והוא משתרע על שטח של כ-850 קמ"ר. אזור הרכס והפארק עצמו מאופיינים בשילוב של כפרים אנדלוסים לבנים וקסומים, לצד נופי הרים מושלגים. בחלקו הצפוני של הרכס קיים אתר סקי גדול, אך חלקו הדרומי מאפשר טיולי הליכה רבים ויפים כך שגם בחורף וגם בקיץ יש מה לעשות שם.
פארקים לאומיים בספרד: הפארק הלאומי סיירה נבדה

9. הפארק הלאומי אורדסה ומונטה פרדידו (Ordesa National Park)

פארקים לאומיים בספרד: הפארק הלאומי אורדסה ומונטה פרדידו
הפארק הלאומי אורדסה ומונטה פרדידו כולל בתוכו כמה מההרים הגבוהים מרכס הרי הפירנאים ובכללם את ההר הגבוה ביותר, הר פרדידו, הנישא לגובה של 3,355 מטרים. הפארק הלאומי משתרע לשטח של 156 קמ"ר, ואלו הם האתרים המרכזיים שבו: הר פרדידו, שפירוש שמו הוא "ההר האבוד", ומפל זנב הסוס הנופל מגובה של 70 מטרים. בנוסף, הפארק מאופיין בהבדלי גובה עצומים בין העמקים והנהרות לרכסי ההרים, ומטיילים רבים מאתגרים את עצמם במסלולים הקשים שהוא מציע.
פארקים לאומיים בספרד: הפארק הלאומי אורדסה ומונטה פרדידו

10. הפארק הלאומי פיקוס דה אירופה (Picos de Europa National Park)

פארקים לאומיים בספרד: הפארק הלאומי פיקוס דה אירופה
הפארק הלאומי פיקוס דה אירופה הוא אזור הררי עם פסגות גבוהות ומיוערות שלצידן כפרים קטנים, בהם התושבים מייצרים גבינות ושיכר תפוחים חריף. בפארק ניתן לחזות בערוצים עמוקים שנחתכים על ידי נהרות המלאים בדגים, מעברי הרים מרשימים ופסגות גבוהות המכוסות בשלג, כאלו היוצרים את הרקע הקסום לפארק. פסגות ההרים נישאות לגובה של כ-2,743 מטרים ומספקות מקום מפלט למטפסי הרים שמחפשים אתגרים.
פארקים לאומיים בספרד: הפארק הלאומי פיקוס דה אירופה

11. הפארק הלאומי דוניאנה (Donana National Park

פארקים לאומיים בספרד: הפארק הלאומי דוניאנה
הפארק הלאומי דוניאנה משתרע על שטח של 542 קמ"ר, והוא מהווה את אחד מבתי המחיה החשובים של בעלי חיים באירופה. בפארק ישנם חיי טבע עשירים: ציפורים מקומיות ונודדות, חתולי בר ספרדים נדירים, נשרים מלכותיים, איילים, נמיות, חזירי בר ולהקות של פלמינגו, כל אלו דואגים לאכלס את הדיונות, היערות והלגונות הרבות שבתוכו. למי שמגיע מעיר גדולה, הפארק מציע נופים אינסופיים של טבע לא נגוע בידי אדם, כאלו שמושכים הרבה תיירים אליו ומשרים תחושת רוגע ושלווה.

12. הפארק הלאומי סיירה דה גואדרמה (Sierra de Guadarrama National Park)

פארקים לאומיים בספרד: הפארק הלאומי סיירה דה גואדרמה
הפארק הלאומי סיירה דה גואדרמה משתרע על שטח של 339 קמ"ר והוא הפארק החדש ביותר מבין הפארקים הלאומיים שבספרד. הפארק הוא מקום מפלט של רבבות מטיילים המחפשים בחודשי הקיץ החמים מקום עם טמפרטורות נמוכות לצד הרים גבוהים, אגמים, נהרות, מפלי מים ויערות של עצי אורן ואלון. הפארק פעיל בכל ימות השנה, כאשר בקיץ אפשר לטייל בו, לרכב על אופניים במרחביו, לטפס על ההרים הגבוהים שלו הנישאים לגובה שיא של 2,428 מטרים, ובחורף ניתן לגלוש על המדרונות המושלגים של ההרים. לצד הנופים והאטרקציות השונות שהפארק מציע, שוכנים בתוכו מינים שונים ומגוונים של בעלי חיים שאותם ניתן לראות משוטטים.
פארקים לאומיים בספרד: הפארק הלאומי סיירה דה גואדרמה

 

מקור התמונות: Alejandro ValeroSergey Yeliseevdraculina_akJose SánchezAida CorralesCalvin SmithOlga Pavlovsky2Olga Pavlovsky1Bradley Howard, Guillén PérezTxema Aguilar Sánchez 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.