print header

9 אטרקציות ואתרים מומלצים בקלוז'-נאפוקה

קלוז'-נאפוקה היא העיר השנייה בגודלה ברומניה, אך זה לא הדבר היחידי שהופך אותה למיוחדת. מדובר בבירת חבל טרנסילבניה הלא רשמית ואחד המרכזים האקדמיים, התרבותיים והתעשייתיים החשובים ביותר בכל המדינה, ועל אף המרחק הגדול בינה לבין עיר הבירה בוקרשט, מומלץ מאוד להגיע עד אליה כדי לחוות את כל מה שיש לה להציע. יש בה רחובות עתיקים ויפהפיים שפשוט תענוג לטייל בהם, ופרט לכך עוד 9 אתרים ואטרקציות שכדאי להכיר אם אתם מתכננים לצאת לטיול מיוחד ברומניה באזור שפחות אנשים מגיעים אליו, אך בכל זאת נחשב למרכז תיירות שמומלץ בחום.
 
לחצו על התמונות על מנת לצפות בהן בגודל מלא

1. הגנים הבוטניים (Botanical Garden)

אתרים ואטרקציות בקלוז-נאפוקה: גן יפני בגן הבוטני
הגנים הבוטניים של קלוז'-נאפוקה הם הגדולים ביותר בכל אירופה, והם קיימים כבר כמעט 100 שנה. הגנים הוקמו בשנת 1920 ויש בהם אוסף של יותר מ-10,000 זני צמחים שונים מרומניה בפרט ומהעולם בכלל, כולל מיפן, מאוסטרליה ומהאיים הקנרים. שטחי הגנים מסודרים על פי אזורים, כך שתוכלו לטייל בגן יפני ומיד אחריו בגן רומי, בו יש גם פסל של אלת האדמה והתבואה הרומית – דמטר.
אתרים ואטרקציות בקלוז-נאפוקה: פסל בגן הבוטני

2. כיכר האיחוד (Unirii Square)

אתרים ואטרקציות בקלוז-נאפוקה: פסל בכיכר האיחוד
זוהי הכיכר הגדולה והחשובה ביותר בעיר, והיא גם אחת מהגדולות ביותר בכל רומניה. בסביבתה יש לא מעט מקומות ומראות ששווים ביקור בעצמם, כמו כנסיית מיכאל הקדוש (עליה נרחיב בסעיף הבא) ופסל של מתיאש הוניאדי, מגדולי מלכי הונגריה שהיה בן ברית חשוב של ולאד צפש, הלוא הוא הנסיך הרומני שהיה מכונה גם "דרקולה". אם אתם חובבי אמנות, תוכלו להיכנס גם למוזיאון האמנות שבכיכר ולראות ציורים מהמאה ה-15, או פשוט להתרשם מהמבנה עצמו שעוצב בסגנון הבארוק ונבנה במאה ה-18.
אתרים ואטרקציות בקלוז-נאפוקה: כיכר האיחוד

3. כנסיית מיכאל הקדוש (St. Michael's Church)

אתרים ואטרקציות בקלוז-נאפוקה: כנסיית מיכאל הקדוש
על אף שהומלץ כבר בסעיף הקודם לראות את המבנה הזה, יש להקדיש לו כמה מילים, שכן מדובר באחת הכנסיות הגותיות העתיקות ביותר בכל רומניה. גובהה של הכנסייה הוא 70 מטר, מה שהופך אותה למבנה הדתי החמישי בגובהו ברומניה, ומבחינת גודל היא הכנסייה השנייה בגודלה במדינה, אחרי הכנסייה השחורה שבבראשוב. בנייתה של כנסיית מיכאל הקדוש התפרשה על מאות שנים, כשהמבנה עצמו נוסד בין השנים 1442-1447, המגדל העתיק שלו נבנה בין השנים 1511-1545 והמגדל שמוצב בו היום הוקם בשנת 1862.
אתרים ואטרקציות בקלוז-נאפוקה: היכל כנסיית מיכאל הקדוש

4. הפארק המרכזי (Cluj-Napoca Central Park)

אתרים ואטרקציות בקלוז-נאפוקה: מזרקה בפארק המרכזי
במרכז העיר, בגדה הדרומית של נהר הסומש הקטן, תוכלו לטייל בפארק ענק שהוקם במאה ה-19. פרט לגנים הבוטניים, זהו האזור ה"ירוק" המשמעותי ביותר בעיר, ובו תוכלו לראות קזינו עתיק ששוחזר בשנת 2012, אגם, מזרקות מים ופסלים של סופרים רומנים מפורסמים. יש בפארק גם לא מעט מסעדות, כך שתוכלו להעביר בו את אחר הצהריים בנעימים ולטעום ממאכלי המטבח הרומני כשתרגישו רעבים.
אתרים ואטרקציות בקלוז-נאפוקה: פסל בפארק המרכזי

5. מכרה המלח סלינה טורדה (Salina Turda)

אתרים ואטרקציות בקלוז-נאפוקה: מכרה המלח סלינה טורדה
המכרה העצום הזה נפתח למבקרים בשנת 1992, נסגר לשיפוצים שעלו כמעט 6 מיליון אירו בשנת 2008 ונחנך בשנית בשנת 2010, כשעד שנת 2017 הספיקו לבקר בו כבר יותר מחצי מיליון אנשים. המקום הזה הוא לא רק אתר תיירות פופולרי, אלא גם בית מרפא לאנשים שסובלים מבעיות כרוניות בנשימה, זאת בשל הסביבה המלוחה והלחה שהוא מספק. כשתיכנסו אליו תרגישו כאילו באתם בשעריה של עיר תת קרקעית ששומעים עליה רק בסיפורי אגדות, ותתקשו להאמין שמקום שכזה אכן קיים במציאות.
אתרים ואטרקציות בקלוז-נאפוקה: סירות במכרה המלח סלינה טורדה

6. התיאטרון ההונגרי של קלוז' (Hungarian Theatre of Cluj)

אתרים ואטרקציות בקלוז-נאפוקה: התיאטרון ההונגרי של קלוז'
התיאטרון הזה הוקם בשנת 1792 והוא התיאטרון ההונגרי הראשון בכל אזור טרנסילבניה, כשבשנת 2007 חגגו בו 215 שנים להיווסדו, והוא אירח לראשונה את פסטיבל התיאטרון הבינלאומי Interferences; מיד לאחר מכן, בחודש אפריל באותה השנה, התיאטרון התקבל להיות חבר מן המניין באיגוד התיאטראות של אירופה. ההצגות שבו הן כולן דוברות הונגרית, אך ניתן להאזין לתרגום סימולטני לרומנית או לאנגלית כשצופים בהן, וחשוב לציין שהמבנה הוא גם ביתה של האופרה ההונגרית של קלוז'-נאפוקה, כך שתוכלו לראות במקום גם מופעי בלט ואופרה.
אתרים ואטרקציות בקלוז-נאפוקה: אולם התיאטרון ההונגרי של קלוז'

7. הפארק האתנוגרפי (Ethnographic Park)

אתרים ואטרקציות בקלוז-נאפוקה: הפארק האתנוגרפי
הכפר העתיק הזה הוא אטרקציה תיירותית שאליה מגיעים רבבות תיירים מדי שנה, ובה אפשר לראות כיצד נראו החיים המסורתיים והכפריים באזור טרנסילבניה עוד לפני שהגיעה המודרניזציה שהכחידה אותם. מומלץ שתפנו לעצמכם יום שלם כדי לבקר בפארק הזה, בו תמצאו 13 בתי מגורים ויותר מ-90 מבנים שהיו אופייניים מאוד באזורים שונים בטרנסילבניה.
אתרים ואטרקציות בקלוז-נאפוקה: בית רומני כפרי מסורתי

8. בית הכנסת הנאולוגי (Neolog Synagogue)

אתרים ואטרקציות בקלוז-נאפוקה: בית הכנסת הנאולוגי
בית הכנסת הזה מכונה גם בשם "היכל הזיכרון של המוגלים" - בהתייחסות ליהודי צפון טרנסילבניה, שהוגלו ונספו בשואה. המקום שימש את פלג היהודים הנאולוגים שחיו בעיר והוקם בסוף המאה ה-19, ועל אף שהוא ספג נזקים כבדים בשנת 1927 בעקבות התקפה של פורעים לגיונרים, הממשלה הרומנית עזרה לשקם אותו. המבנה ניזוק שוב בהפצצות שפגעו בו במלחמת העולם השנייה, ושופץ בשנית בשנת 1951. 
אתרים ואטרקציות בקלוז-נאפוקה: לוחות הברית מעל בית הכנסת הנאולוגי

9. פארק המבצר (Cetatuia Park)

אתרים ואטרקציות בקלוז-נאפוקה: שביל הליכה בפארק המבצר
את המקום הזה תוכלו להשאיר לסוף הטיול שלכם, והוא יהיה האזור המושלם כדי לחתום את הביקור שלכם בקלוז'-נאפוקה. תוכלו לטייל בגבעה הזו בין חורבות של מבצר שעמד בה, וכשתסיימו לעשות את זה תוכלו לתת לעיניים שלכם להתענג על הנוף של כל העיר ולצפות בשמש השוקעת עליה. כדי להגיע אליו עליכם להיות מוכנים לטפס במעלה גרם מדרגות ארוך, אך מובטח לכם שזה שווה את זה.
אתרים ואטרקציות בקלוז-נאפוקה: נוף מפארק המבצר
מקור התמונות: Bogdan Pop 1, 2, 3, 4, 5, 6Richard MatthewsTodor Bozhinov, Ștefan Jurcă 1, 2, Ana Maria Catalina 1, 2, 3, 4Ungureanu Adrian DanutAndrei Dan SuciuRokaso
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.