print header

15 האטרקציות השוות והיעדים היפים והמרתקים ביותר בברלין

 אם אתם מחפשים יעד לחופשתכם הבאה ומעוניינים בטיול בעיר מרכזית, גדולה ושוקקת חיים, שופעת היסטוריה, תרבות, אמנות ואטרקציות רבות מספור – ברלין היא יעד מצוין עבורכם ללא שום ספק. בעוד שאתרים מפורסמים בעיר, כמו שער ברנדנבורג או מגדל הטלוויזיה, מופיעים כמעט בכל תצלום מוכר שלה והם כה ידועים שאין בכלל צורך להציגם, בברלין יש עוד כל כך הרבה מה לראות ולעשות, ולכן כדאי שתכירו את 15 האטרקציות המרכזיות, האתרים והיעדים הנפלאים שאספנו עבורכם ברשימה הבאה. גם להיסטוריה הקשה של בני עמנו על אדמת גרמניה מוקדש פה חלק חשוב, ואתרי הנצחה ומורשת יהודית הפרושים ברחבי העיר מופיעים ברשימה אף הם.  

1. בניין הרייכסטאג (Reichstag)

אטרקציות בברלין: בניין הרייכסטאג

מבנה הכיפה המרשים והאייקוני הזה אשר עשוי מזכוכית ומתכת, נבנה במקור בשנת 1884 וחודש בשנת 1992 על ידי הארכיטקט הבריטי נורמן פוסטר. זהו ביתו של הפרלמנט הגרמני וסמל לעצמאותה, ריבונותה וחוזקה של המדינה הגרמנית העכשווית. המרפסת רחבת הידיים שעל גג הבניין, כמו גם כיפתו המפוארת, פתוחים לציבור הרחב ומציעים תצפית נפלאה על כל רובע הממשל המהודר שבברלין.   

אטרקציות בברלין: בניין הרייכסטאג

2. אי המוזיאונים (Museum Island)

אטרקציות בברלין: אי המוזיאונים

במרכזו של נהר השפרה החוצה את ברלין, בתעלה באורך 400 מטר, יושב לו אי המוזיאונים, שקרוי כך על שם 5 המוזיאונים הגדולים והמרשימים היושבים בתחומו אשר הופכים אותו ליעד חובה לכל חובבי האמנות, התרבות וההיסטוריה. בין המוצגים שתוכלו לראות במוזיאונים שבאי נמצא פסלה של המלכה המצרית נפרטיטי המוצג ב"מוזיאון החדש", אוסף פסלים מתקופת הרנסנס במוזיאון "קייזר פרידריך" ועוד שלל יצירות ופריטים היסטוריים מרחבי העולם.

אטרקציות בברלין: אי המוזיאונים

3. ארמון שרלוטנבורג (Charlottenburg Palace)

אטרקציות בברלין: ארמון שרלוטנבורג

אם אתם מחובבי הסיורים בארמונות שאוהבים להתרשם מן ההוד וההדר הבלתי ניתנים לשחזור של המבנים המרשימים האלו – אל תפספסו את ארמון שרלוטנבורג, הארמון הגדול ביותר בגרמניה שהוקם בתחילת המאה ה-17 על ידי הנסיך פרידריך השלישי והשתמר בצורה יפה עד ימינו (כולל שיפוץ מקיף לאחר מלחמת העולם השנייה). תוכלו להסתובב פה בין חדרי הארמון ולהתפעל מהעיצוב הראוותני, כמו גם לצפות באוסף תכשיטים מלכותיים.

אטרקציות בברלין: ארמון שרלוטנבורג

4. מוזיאון "הטופוגרפיה של הטרור" (Topographie des Terrors)

אטרקציות בברלין: מוזיאון ה"טופוגרפיה של הטרור"

מדובר במוזיאון המוקדש לאחת מן התקופות האפלות ביותר בתולדות גרמניה, עלייתו לשלטון של המשטר הנאצי הנפשע, שכונן את אחד מהאסונות הטראגיים בתולדות עמנו, השואה. המוזיאון הזה, שחלקו פתוח וחלקו סגור, הוקם במקום בו עמדה בעבר מפקדת הארגונים הנאציים הגסטפו וה-SS, ומציג באופן הברור והחד ביותר את הזוועות שביצע השלטון הזה. המקום כולל תצוגות החושפות את חיי היהודים בגטאות בברלין, את הפשעים המזוויעים שביצעו הנאצים ואת מהלכם של משפטי נירנברג המפורסמים, בהם הובאו חלק מראשי השלטון הזדוני הזה לדין.  

אטרקציות בברלין: מוזיאון ה"טופוגרפיה של הטרור"

5. קתדרלת ברלין (Berliner Dom)

אטרקציות בברלין: קתדרלת ברלין

יש הרבה מאוד מבני כנסיות יפים ומרתקים בברלין, אך הקתדרלה העירונית הממוקמת על אי המוזיאונים, היא הגדולה והמרשימה שביניהם. היא נחנכה בתחילת המאה ה-20, במקום בו עמדו בעבר 4 כנסיות שונות, ובעיצובה הניאו-רנסנסי העוצמתי היא נועדה לבטא ולהדגיש את כוחה של גרמניה הקיסרית. העוגב גדול הממדים המוצב במקום הוא אחד ממקורות גאוותה של הקתדרלה, ואם תגיעו למקום במהלך אחד הטקסים הדתיים המתקיימים בו, אולי אף תוכלו להתרשם מנגינתו וצליליו העמוקים.

אטרקציות בברלין: קתדרלת ברלין

6 צ'ק פוינט צ'רלי (Checkpoint Charlie)

אטרקציות בברלין: צ'ק פוינט צ'רלי

אמנם מדובר באתר בן פחות מ-60 שנים, אך הוא כבר נחשב לאחד המיתולוגיים והפופולריים ביותר בברלין כולה ולאחת מהעדויות החיות האחרונות שנותרו לחומת ברלין, מסמליה של המלחמה הקרה. נקודת הביקורת צ'רלי, בתרגום חופשי, שימשה במשך 28 שנים כאחת משלוש נקודות מעבר בין מערב ברלין למזרחה, בזמנים בהם הייתה גרמניה מחולקת לשתיים. כיום הנקודה לא פעילה כמובן, אך מדובר באתר משוחזר, בו ניצבים שחקנים במדי חיילים המדגימים כיצד הייתה נראית עמדת המעבר באותם זמנים קודרים.  

אטרקציות בברלין: צ'ק פוינט צ'רלי

7. מוזיאון גרמניה המזרחית (DDR Museum)

אטרקציות בברלין: מוזיאון גרמניה המזרחית

אם אתם באמת רוצים לדעת כיצד נראו החיים בצידה המזרחי של ברלין ושל גרמניה במהלך החצי השני של המאה ה-20, עת היה האזור תחת כיבוש והשפעה סובייטים, הגיעו אל מוזיאון גרמניה המזרחית – שם משוחזר במדויק אורח החיים הסגפני, המנותק והחשדני שאימצו לעצמם תושבי הרפובליקה הסוציאליסטית. הציצו אל תוך הסלון, חדר השינה ואפילו אוסף המכוניות שאפיינו את התקופה, ולימדו עוד קצת על ההיסטוריה המרתקת של המדינה ואזרחיה.

אטרקציות בברלין: מוזיאון גרמניה המזרחית
 

8. יער גרונוולד (Grunewald)

אטרקציות בברלין: יער גרונוולד

יער גרונוולד הוא אחד מהנקודות הקסומות והנעימות ביותר בברלין כולה, ריאה ירוקה וטבעית בלב העיר ההומה. היער רחב הידיים, 32 קילומטרים רבועים גודלו, הוא בית למגוון ציפורים וחיות בר, כמו גם יעד רגוע לטייל ולשוטט בו, על שבילי ההליכה, הריצה ורכיבת האופניים הרבים שנטוו בו. ברחבי היער תמצאו שלל אגמים יפים ונוצצים, לצידם תוכלו לשבת ולתפוס מעט שלווה בזמן טיולכם במקום.

אטרקציות בברלין: יער גרונוולד

9. אונטר דן לינדן (Unter den Linden)

אטרקציות בברלין: אונטר דן לינדן

השדרה משובצת העצים הזאת, שפירוש שמה בעברית הוא "תחת עצי התרזה", היא אחת מהרחובות היפים ביותר בברלין. השדרה, שהעצים הראשונים בה נטעו כבר באמצע המאה ה-17 ומאז היא שימשה כמרכז תרבות, בידור וחיי הלילה בעיר, נמתחת מאזור שער ברנדבורג המפורסם ועד אי המוזיאונים וקתדרלת ברלין. לאורכה תוכלו למצוא שלל אטרקציות מפורסמות ומרתקות כגון המוזיאון להיסטוריה גרמנית, כיכר פריז הנאה ביותר ועוד ועוד.

אטרקציות בברלין: אונטר דן לינדן

10. המוזיאון היהודי בברלין (Jewish Museum Berlin)

אטרקציות בברלין: המוזיאון היהודי בברלין

עד למאורעות השואה, הייתה הקהילה היהודית בגרמניה אחת מן הקהילות היהודיות המשפיעות והמרכזיות ביותר באירופה כולה, והמוזיאון המרתק הזה מנציח באופן מכובד ביותר את זכרה, ולכן ראוי וחשוב להמליץ לכם לבקר בו. מתחם המוזיאון מחולק ל-3 "צירים", מעין מסדרונות המסמנים תקופות שונות בחיי הקהילה היהודית, אשר מובילים למיצגים מרתקים הקשורים אליהם, כמו "ציר ההמשכיות", "ציר הגלות" ו"ציר השואה".

אטרקציות בברלין: המוזיאון היהודי בברלין

11. גן החיות של ברלין (Zoologischer Garten Berlin)

אטרקציות בברלין: גן החיות של ברלין

מעל 14,000 בעלי חיים ו-1,500 זני חיות גרים יחדיו בגן החיות של ברלין, אחד מגני החיות הגדולים והעתיקים בעולם, שיותר ממומלץ לכם לבקר בו – בייחוד אם אתם כאן בהרכב משפחתי. הגן, שנוסד בשנת 1844 וחודש כמעט לחלוטין לאחר מלחמת העולם השנייה, מכיל שלל אטרקציות הקשורות בחיות השונות הנמצאות בו, כולל אקווריום מרשים במיוחד ואת דוב הפנדה הענק – מהמינים הנדירים החיים בו.

אטרקציות בברלין: גן החיות של ברלין

12. כיכר ז'נדארמנמארקט (Gendarmenmarkt)

אטרקציות בברלין: כיכר ז'נדארמנמארקט

הכיכר בעלת השם הארוך ושובר השיניים הזה, שפירושו בעברית הוא פשוט 'כיכר השוטרים', היא אחת מן הכיכרות המרכזיות והיפות ביותר בברלין, ששורשיה מגיעים עד לימי המאה ה-17. הכיכר רחבת הידיים הזאת מכילה את כמה מהמבנים הקלאסיים ביותר בברלין ששווה לכם לראות, כמו למשל בנייני הקתדרלה הצרפתית והקתדרלה הגרמנית, כמו גם בית הקונצרטים המהודר, המשמש כמשכנה של התזמורות הפילהרמונית של ברלין.  

אטרקציות בברלין: כיכר ז'נדארמנמארקט

13. כנסיית הזיכרון על שם הקייזר וילהלם (Kaiser Wilhelm Gedächtniskirche)

אטרקציות בברלין: כנסיית הזיכרון על שם הקייזר וילהלם

מתחם כנסיית הזיכרון הוא אחת מנקודות הציון הבולטות בברלין – המורכבת למעשה משני מבנים: האחד הוא הצריח הישן של הכנסייה המקורית, שנבנתה בשנת 1891 בהוראת הקייזר וילהלם השני ונהרסה במהלך מלחמת העולם, כשתחת שרידי הצריח שנותר הוקם אולם זיכרון לנספים. לצד השרידים, הוקמה ב-1961 כנסייה חדשה בעלת עיצוב פנימי וחיצוני מרשים לא פחות, שמומלץ לכם עד מאוד לבקר בה.

אטרקציות בברלין: כנסיית הזיכרון על שם הקייזר וילהלם

14. האקשה הפה (Hackesche Höfe)

אטרקציות בברלין: האקשה הפה

אם ברצונכם למצוא פינת חמד קטנה, נסתרת ונעימה במרכז ברלין – הגיעו אל האקשה הפה, מתחם קטן ואינטימי, המורכב מ-4 חצרות בלב רובע מיטה. לא חסרות כאן חנויות בוטיק קטנות, גלריות אמנות, תיאטראות, מסעדות ובתי קפה שממוקמים בניחותא זה לצד זה, ותוכלו למצוא כאן אווירה שלווה ונעימה במיוחד. בעבר היה האזור מקום מושבם של רבים מיהודי העיר, וכיום זכרם מונצח באמצעות מוזיאון לזכרה של אנה פרנק, ילידת גרמניה.

אטרקציות בברלין: האקשה הפה

15. גשר אוברבאום (Oberbaum Bridge)

אטרקציות בברלין: גשר אוברבאום

הגשר העתיק והמרשים הזה, העובר מעל לנהר השפרה, מחבר בין שני חלקיה של גרמניה – המזרחי והמערבי – מה שהופך אותו לנקודת ציון בעלת חשיבות היסטורית, כמו גם למבנה ארכיטקטוני מהודר ויפה במיוחד. זוהי כמובן גם עמדת תצפית מצויינת על הנהר ונופי העיר המשתקפים ממנו, ואחת מהנקודות הפופולריות ביותר לצילום תמונות מעולות.

אטרקציות בברלין: גשר אוברבאום

מקור התמונות: CruiseTommyTed and JenCarmelo BayarcalSergey GalyonkinTorsten MaueStefan KühnRae AllenJorge RoyanNath el Biya/NielsDominic,  SimpsonJean-Pierre DalbéraManfred BrückelsSuperchilumRoger WAlexandru EnePascal Volk

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.