print header

14 יצירות פסיפס שימושיות שתוכלו להכין בבית

פסיפס (מוזאיקה) הוא יצירה מיוחדת מאבנים קטנות שמתחברות להן יחדיו בעזרת מלט להדבקה ויוצרות ציורים מיוחדים וצבעוניים. מימים עברו ועד לימינו אנו, מעטרות את עולמנו יצירות פסיפס, ועם קצת יצירתיות גם אתם תוכלו להכניס אותן לביתכם! 14 יצירות המוזאיקה המיוחדות הבאות שתוכלו להכין בקלות, יוסיפו חן וצבע רב לביתכם, וניתן להשתמש במגוון חומרי גלם כדי להכין אותן, החל מגזירי נייר, דרך חצץ ואבנים ועד שברי זכוכית שניתן להשיג בחנויות יצירה. אז הפשילו את השרוולים והתחילו לקשט את ביתכם באחת הדרכים היצירתיות, המקסימות והיפות ביותר שקיימות.

1. שולחן פסיפס

שולחן מוזאיקה
 
שולחנות עץ בסלון או במטבח הם נחמדים למראה, אך תוספת צבע יכולה לעשות הבדל עצום ולגרום להם להיראות נאים אף יותר. על מנת שתוכלו להסב את השולחן הביתי שלכם ליצירת אומנות, לקטו אריחים, קטנים או גדולים, מרחו דבק חם על חלקם האחורי והדביקו אותם בתצורה שאתם רוצים על השולחן. המתינו לייבוש ותיהנו מיצירת האומנות הביתית מעשה ידיכם.

2. אגרטלים

אגרטלים עם מוזאיקה
כיום כמעט לא קיים בית שאין בו כמה עציצים שפזורים בכל עבר, ובמרבית הפעמים, הצמחים שנמצאים בתוכם הם ירוקים בשל תנאי האקלים שמאפשרים גידול של צמחים מסוג זה בלבד בתוך המבנה. כדי להוסיף עוד קצת צבע לביתכם, נסו את השיטה הבאה לעיטור עציצים: אספו או רכשו שברי זכוכית בחנויות המתמחות, מרחו עליהם דבק חם והדביקו אותם על כל חלקי האגרטל שאתם רוצים לעטר. כך תוכלו לחסוך כסף רב ולהכין לעצמכם אגרטלים מיוחדים בלי להחליף אותם חדשות לבקרים.

3. תחתיות לכוסות

תחתיות לכוסות עם פסיפס
התחתיות הבאות לא דומות לאף תחתית אחרת שראיתם, הודות לשיטת המוזאיקה שמאפשרת להכין יצירות ייחודיות. הפעם, בנוסף לדבק חם, תצטרכו גם אפוקסי שקוף קריסטלי שניתן לרכוש בחנויות יצירה ובנייה, אשר נועד למילוי וגימור של היצירה. להכנה של התחתיות לכוסות, אספו כמה מכסים של צנצנות ורססו אותם בצבע שאתם אוהבים. לאחר מכן הדביקו לתוכם את חלקי המוזאיקה שאתם רוצים (אבנים, חצץ, שברי זכוכית ועוד), המתינו לייבוש מלא ומזגו לתוך המכסים את האפוקסי השקוף. המתינו לייבוש סופי והגישו משקאות אהובים על התחתיות החדשות שלכם.
שלבי הכנה של תחתיות לכוסות עם פסיפס

4. עיטור למתג אור

עיטור למתג אור מפסיפס
כולנו רגילים למתגי אור לבנים ולא צבעוניים, והגיע הזמן לשנות את הגישה הזו ואת המצב. על מנת שתוכלו לעשות זאת, מומלץ שתשתמשו באבני מוזאיקה שטוחות וריבועיות שתדביקו סביב מתג האור עם דבק חם. המתינו לייבוש הדבק, ותוכלו להדליק ולכבות את האור בצורה צבעונית ונחמדה ביותר.
 

5. מסגרת לתמונות או למראות

מסגרת לתמונות או למראות מפסיפס
מסגרות לבנות הן בעלות מראה קלאסי ואהוב, אך לפעמים כדאי לחשוב מחוץ למסגרת ולהעניק להן מראה מיוחד כדי להדגיש את התמונות שהן מחזיקות בתוכן. גם כאן תוכלו לנצל את הדמיון שלכם, ולהדביק בעזרת דבק חם אבני מוזאיקה בכל צורה וצבע שתבחרו על המסגרות הלבנות, שיקבלו מהפך צבעוני ביותר. המסגרת החדשה תיתן חיים לתמונה שבתוכה, ואתם תרצו להביט עליה שוב ושוב לאחר שתסיימו את היצירה שלכם.

6. כרטיסי ברכה

כרטיס ברכה עם פסיפס
לכרטיסי ברכה בעבודה יד יש משמעות מיוחדת עבור אלו שנותנים ומקבלים אותם, ותוכלו להכין אותם בקלות בביתכם בשבריר מהמחיר של כרטיסי ברכה קנויים. את כרטיסי הברכה תוכלו להכין מנייר בריסטול צבעוני בגוון שאתם אוהבים, עליו תדביקו בתבנית מוזאיקה ניירות צבעוניים בגוונים מיוחדים, כמו זהב וכסף, או כל צבע אחר שעולה על רוחכם. קפלו את נייר הבריסטול לשניים והנה, יש לכם כרטיס ברכה מעשה ידיכם שיקיר לבכם ישמח לקבל.

7. עיטור לכיורים

עיטור לכיורים מאבני מוזאיקה
הקיר שמאחורי הכיור הוא לבן בבית של מרביתנו, ואם אתם מעוניינים להוסיף לו קצת צבע, לא תצטרכו להוציא הון תועפות על שיפוץ מחדש. על מנת שתוכלו לעשות זאת, עליכם להצטייד בטיח שפכטל ומרית למריחה. את השפכטל עליכם למרוח בצורה אחידה מאחורי הכיור וליצור בו חריצים שיאפשרו למוזאיקה להידבק אליו בקלות. 
מריחת טיח על קיר
מרחו מעט שפכטל גם על שברי המוזאיקה והדביקו אותם לקיר. המתינו לייבוש, מרחו שפכטל על שכבת המוזאיקה החיצונית כדי למלא חריצים ולתת לקיר עובי אחיד, המתינו לייבוש והסירו את שאריות השפכטל עם מי סבון.
מריחת שפכטל בין אבני מוזאיקה

8. בקבוקים מעוטרים

בקבוק מעוטר באבני מוזאיקה
הגשת מים פשוטים בבקבוק כמו זה שבתמונה לפניכם, תרשים לא רק את האורחים שלכם, אלא גם את עצמכם כל פעם מחדש. בקבוק המוזאיקה הזה הוא לא פחות מיצירת אומנות, ושתיית מים ממנו תהיה טעימה פי כמה, במיוחד לאחר שתשקיעו בהכנתו. על מנת להכין את הבקבוק, הצטיידו באבני מוזאיקה צבעוניות והדביקו אותן בעזרת דבק חם לבקבוק זכוכית בצורה צפופה. השתדלו לא להשאיר חללים ריקים כדי לא לפגום במראה הסופי, ושתו לכם לרוויה מהיצירה שלכם.

9. עששיות צבעוניות

עששיות זכוכית עם פסיפס
אור נרות חמים ימלא את ביתכם עם העששיות הצבעוניות הללו, שתוכלו להכין בקלות עם אבני פסיפס מזכוכית. בחרו באבנים שקופות שיאפשרו לאור הנרות לחדור דרכן והדביקו אותן בצורה לא צפופה על צנצנות זכוכית. לאחר מכן הכניסו נרות לעששיות החדשות שלכם, הדליקו אותם וצרו אווירה נעימה בכל רחבי הבית.

10. מתלה למפתחות

מתלה למפתחות מפסיפס
כולנו מאבדים את המפתחות שלנו לעתים, וזה מתסכל מאין כמוהו בכל פעם שזה קורה, אך עם המתלה הבולט לעין הבא, הבעיה תיפתר בקלות! את המתלה הביתי תוכלו להכין בעזרת מתלה מפתחות מעץ שיש בביתכם או שתרכשו בחנויות יצירה. בחרו לכם את אבני המוזאיקה שאתם רוצים והדביקו אותן בעזרת דבק חם על המתלה בכל צורה וצבע שתרצו. המתינו לייבוש מלא של הדבק, תלו את המתלה בכניסה לבית ותוכלו להיות בטוחים שהמפתחות שלכם לא יאבדו שוב.

11. שלטים לבית

הכנת שלט עם מספרים מפסיפס
שלט כניסה לבית יכול לעטר אותו בצורה נפלאה, ושלטים שנתלים בתוך הבית עוזרים להפוך אותו לצבעוני ושמח במיוחד. עם אבני פסיפס תוכלו להכין שלטים של מספרים, שמות וגם משפטים יפים שתתלו מחוץ לביתכם או בתוכו, בכל מקום שתרצו. ראשית כל, עליכם לקחת שלט חלק מעץ או פלסטיק ולצייר עליו את קווי המתאר של מה שאתם רוצים לכתוב. לאחר מכן תצטרכו להדביק אבני מוזאיקה כדי למלא את פנים הכיתוב ובשלב האחרון להוסיף עוד אבנים מסביב לכיתוב כדי שלא יישארו חללים ריקים. תלו את השלט על דלת הכניסה, על קירות ביתכם או דלתות החדרים ותיהנו מיצירה ייחודית מעשה ידיכם.

12. מגש הגשה

מגש הגשה עם פסיפס
זה תמיד נחמד לקבל חטיף או ארוחה למיטה, ועם המגש הזה, המחווה תהיה יפה אף יותר! בעזרת הדבקה של אבני מוזאיקה צבעוניות על מגש עץ פשוט, תוכלו להפוך אותו למגש מעוטר שנראה כאילו הוא נרכש בחנות מקצועית לכלי בית. השתמשו בדמיון שלכם כדי ליצור צבעים וצורות שונות על המגש, המתינו לייבוש הדבק ורק לאחר מכן השתמשו בו להגשה.

13. אגרטל פרחוני

אגרטל עם פרחים בתוכו מפסיפס
האגרטל ביצירה שלפניכם הוא לא רק יפה, אלא גם שימושי ויכול להחזיק מעמד לאורך זמן רב. ניתן להכין אותו בקלות על ידי על ידי מריחה של דבק על גליל של חטיף צ'יפס (כמו פרינגלס למשל) והדבקה של חצץ סביבו. לאחר שהדבק יתייבש, מרחו רובה על האגרטל כך שימלא עד תום את החריצים בין האבנים. לפני שהרובה תתייבש במלואה, נקו את האבנים על ידי שימוש בספוג ומים חמימים, ולאחר מכן הניחו את היצירה בצד לייבוש. לאחר ייבוש הרובה, מרחו דבק מפיות על האבנים בשביל גימור ואיטום, והשתמשו באגרטל מתי שתצטרכו.
פחית פרינגלס, דבק מילוי וחבילת חצץ

14. כיסא/שידת לילה

שידת לילה עשויה מכיסא עם פסיפס
הפריט הבא שימושי במיוחד, והוא יאפשר לכם להניח את מנורת הלילה שלכם ופריטים נוספים על רהיט נאה ששדרגתם במו ידיכם. ההכנה שלו היא פשוטה, ובדומה לשאר היצירות, תצטרכו להדביק בעזרת דבק או טיח אבני מוזאיקה מזכוכית, פלסטיק או כל חומר אחר שתרצו על כיסא ישן או שידת הלילה שלכם. 
שלבי הכנה של שידת לילה עם פסיפס
לאחר ייבוש הדבק או הטיח, נקו את האבנים היטב ומרחו עליהן דבק מפיות לגימור מבריק של פריט הריהוט החדש-ישן שלכם. לבסוף הניחו אותו לצד המיטה או בכל מקום אחר שתרצו.
מקור התמונות: רחבי הרשת

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.