print header

"ירושלים בעקבות האור" – יוזמה שתוציא אתכם לטיול בירושלים המוארת

 איזה כיף, נגמר הסגר השלישי וכעת אפשר לחזור לטייל! כמובן שמי שרוצה לעשות זאת עדיין צריך לציית למגבלות ולהנחיות השונות, אך העובדה שאפשר ליהנות שוב מיופייה של ארצנו היא שיפור משמעותי במצב. אם אתם מחפשים טיול מאורגן נהדר וחינמי שאפשר לבצע במסגרת הנחיות התו הסגול, אנחנו ממליצים לכם על המסלול הלילי והמיוחד הבא שיזכיר לכם את כל מה שיפה וקסום בבירתנו הקדושה ירושלים. סקרנו אתכם? אתם מוזמנים לקרוא וללמוד על "ירושלים בעקבות האור", יוזמה מיוחדת וחינמית שתאיר בפניכם את ירושלים בצבעים מדהימים, ושתציג אותה בפניכם כפי שלא ראיתם אותה מעולם!
 

"ירושלים בעקבות האור" – במה בעצם מדובר?

זוהי יוזמה מיוחדת של המשרד לענייני ירושלים ומורשת, עיריית ירושלים, הרשות לפיתוח ירושלים ומשרד התיירות, שהתאחדו כדי לארגן לכם מסלול טיולים מיוחד ומודרך שתוכלו לערוך בעיר עד ה-3.3.2021. במסגרתה, תוכלו לעבור בין 21 אתרים היסטוריים, תרבותיים ותיירותיים בירושלים – מבלי לצאת מהמכונית שלכם. מדובר בעצם בטיול שאתם עושים בנסיעה, מה שאומר שהוא מושלם לאילו מכם שמתקשים בהליכה ממושכת מסיבה כזו או אחרת, בעיקר על האבנים הירושלמיות המאתגרות. מעבר לכך שהעיר הזו יפהפייה גם בשעות הערב והלילה, ביוזמה הזו הוחלט להאיר את אתריה הבולטים בדרכים שונות שכוללות הקרנות, תאורה צבעונית, מיצגי וידאו אינטראקטיביים, מופעי לייזר וקונצרט מכוניות מיוחד במינו.
בין האתרים המוכרים שיוארו בדרך כזו או אחרת, ניתן למצוא את גשר המיתרים, גן סאקר, משכן הכנסת, טיילת ארמון הנציב, מגדל דוד וכמובן – חומות העיר העתיקה. סביר להניח שבמהלך הסיור הזה גם תהיו רעבים, או שסתם תרצו ליהנות מהמטבח העשיר והנהדר שיש לעיר הקודש להציע. גם כאן היוזמה הזו מספקת לכם פתרון מעולה, ומציעה לכם רשימה של מסעדות, בתי קפה ודוכני מזון שונים שנמצאים במסלול שאותו תעברו.
ירושלים בעקבות האור: ירושלים בשקיעה

איך כל זה עובד?

קודם כל עליכם להיכנס לרכב, וכשאתם מגיעים לאזור ירושלים, ללחוץ על הקישור הבא של המיזם מהסמארטפון שלכם. כמובן שאתם יכולים להיכנס לקישור גם מהמחשב בבית, אך מכיוון שרוב השימוש בו יהיה בזמן נסיעה, ההסברים שלנו יהיו נכונים לסמארטפון. אם תגללו למטה בעמוד הראשי שלפניכם, תוכלו לראות את 21 האתרים שבמסלול הנסיעה, כאשר לחיצה על שמו או תמונתו של כל אחד מהם (או פשוט בגלילה מטה) תאפשר לכם לגלות עוד אודותיו בעמוד מיוחד. באזור הזה תמצאו תמונה של האתר המואר שבחרתם, שמו, קטע שמע עם הסבר אודותיו וגם פסקה עם מידע למי שמעדיף לקרוא ולא לשמוע. שימו לב שבחלק מהאתרים יש אפשרות ליצירת GIF אישי  שוודאי תלהיב את ילדיכם, עליה נסביר בהמשך.
ירושלים בעקבות האור: עמוד המידע של משכן הכנסת
כדי לראות את מפת המסלול, לחצו על התמונה הבאה שתופיע בפניכם גם אם תגללו מטה בעמוד הראשי.
ירושלים בעקבות האור: מפת המסלול ויד אוחזת בסמארטפון שבו המפה מופיעה
כעת נפתחה בפניכם מפה עם מסלול כחול מקווקו שעובר בין 21 נקודות הציון המוארות ולצד המסעדות שמהן אתם יכולים להזמין אוכל. בלחיצה על כל אחת מנקודות הציון, תראו בתחתית המסך תמונה של האתר המואר ותשמעו הסבר אודותיו שמיועד לכל נוסעי הרכב. כדי לעבור לעמוד של האתר, שם תוכלו לעצור את ההסבר הקולי ולגלות עוד מידע – עליכם ללחוץ על התמונה או לגרור אותה כלפי מעלה. אם אתם רוצים לדעת איך להגיע לאתר מסוים, אתם יכולים להיכנס לעמוד שלו וללחוץ שם על הכפתור התכלת שעליו כתוב "בואו ניסע!".
ירושלים בעקבות האור: מפה ולצדה עמוד המידע של גן סאקר
כדי לראות את כל מה שיש למסלול הזה להציע באופן יותר מסודר, עליכם להיכנס לתפריט הראשי של המפה. אם טרם לחצתם על אתר מסוים, לחצו על הכפתור השמאלי שנמצא בסרגל הסגול שבחלק העליון של המסך [1]. שימו לב שהכפתור הזה נועד להעלות את התפריט האחרון שהייתם בו, ולכן הוא לא תמיד יציג בפניכם את התפריט הראשי של המפה אם לא מדובר בחלון האחרון שביקרתם בו. כדי לחזור לתפריט הראשי, לחצו על החץ הימני שבאותו סרגל [2]. כמו בוויז או בכל אפליקציית מפות אחרת, אתם יכולים להזיז, להגדיל ולהקטין את המפה הזו.
ירושלים בעקבות האור: סרגל סגול
כפי שאתם יכולים לראות בתמונה שלמטה, נפתח בפניכם תפריט עם 4 אפשרויות שחושף בפניכם את כל מה שיש למסלול הזה להציע לכם: 21 תחנות אור, 29 מקומות אפשריים לנשנושים בדרך, 10 מלונות ונקודת איסוף מארז קולינרי. בלחיצה על "תחנות אור במסלול" תקבלו רשימת אתרים מסודרת, שבה הם מופיעים בזה אחר זה לפי מיקום וסדר הנסיעה. לאחר בחירה בכל אחד מהם, המפה תתמקד באתר המבוקש, תקפוץ בפניכם תמונתו והסבר אודותיו – בדיוק כמו בלחיצה על אתר מסוים במפה, כפי שתיארנו קודם, ולכן ההתנהלות בעמוד הזה זהה לזו שתיארנו קודם. שימו לב שאתם יכולים למזער כל תפריט וחלון על ידי גרירתם מטה, וכמובן שלחזור אליהם לאחר מכן – על ידי פעולה הפוכה.
ירושלים בעקבות האור: תפריט המפה
בלחיצה על "נשנושים בדרך" תראו את כל המקומות שמהם תוכלו להזמין אוכל – מסעדות, בתי קפה ואפילו פיצריות וגלידריות. לחיצה על כל אחד מהם תראה את המיקום שלהם במפה ותמונה של מנה שמוגשת בהם. אם תלחצו על התמונה או תגררו אותה כלפי מעלה, אתם תראו את כל המידע הדרוש על המקום שבחרתם. שימו לב שאם תלחצו על הכתובת שלו – ממש מתחת לשמו, יפתח בפניכם עמוד של גוגל מפות שעימו תוכלו לנווט אליה. בחלק מהמקומות יופיע קישור בתחתית העמוד, שדרכו תוכלו ליצור קשר עם המקום או להזמין אוכל באופן מקוון.
אם אתם מחובבי האוכל הנהדר שמוגש בשוק מחנה יהודה, ניתן להזמין מארז טעימות ירושלמי מיוחד שכולל בייגל, גבינות, חלבה ועוד הפתעות. כדי לעשות זאת, חזרו לתפריט המפה הראשי ולחצו על השורה האחרונה שבה כתוב "נקודת איסוף מארז קולינרי". בעמוד שנפתח בפניכם תוכלו להזמין את המארז כמו גם לנווט אל נקודת האיסוף, שנמצאת במסלול "דרייב אין" ברחבת חניון מוזיאון ישראל.
אם אתם מעוניינים להעביר לילה בעיר, אתם יכולים לבדוק את 10 המלונות שפרושים לאורך המסלול – שימו לב שבלחיצה על כל אחד מהם תראו היכן הם ממוקמים על המפה וכיצד להגיע אליהם (גם כאן תצטרכו ללחוץ על הכתובת שלהם לשם כך). כדי לשוב לעמוד הראשי, חזרו לתפריט הראשי של המפה ולחצו על הכפתור הסגול שעליו כתוב "followthelights.org.il".
ירושלים בעקבות האור: חומות העיר העתיקה ומגדל דוד בערב

אפשרויות נוספות לילדים

אם ילדיכם אוהבים ליצור סרטונים ו-GIFים, הם יכולים להכין אותם בקלות דרך האתר של הפרויקט. לשם כך, עליהם לגלול מעט מטה בעמוד הראשי ולהיכנס לאפשרויות "הכינו סרטון משלכם" או "ברכה מירושלים", ולעקוב אחרי ההוראות. כאמור, אפשר להכין GIF גם דרך עמודים של אתרים מסוימים כמו גשר המיתרים. כך, לא רק תטיילו בירושלים המדהימה והמוארת, אלא גם תזכו במזכרות מגניבות שתוכלו להכין יחדיו. ללא ספק חוויה קסומה, בעיקר אחרי תקופה ממושכת שבה היינו סגורים בבית.
מקור התמונות: BORIS GAdiel lo

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.