print header

אל תתנו לגודל להטעות אתכם - חרקים מסוכנים!

 

בעוד שליצורים שבני האדם מפחדים מהם יש נטייה להיות גדולים, היצורים המסוכנים והמכאיבים ביותר הם דוקא הקטנים. אנחנו יכולים לומר "תודה לאל" שרוב הסיכויים שלעולם לא נחוש את הכאב שחרקים אלו עלולים לגרום, אולם בכל שנה יש הרבה אנשים שמרגישים אותו. תכירו את החרקים המסוכנים והמכאיבים ביותר בעולם.

קרציות
הקרציות הן מספר 2 בעולם (אחרי היתושים) בהפצת מחלות. קרציות ניזונות מדם ו"מחברות" את עצמן לגוף של בעלי חיים (כולל בני אדם). הן יכולות להיות בלתי ניתנות להסרה, והסרה שלהם צריכה להיעשות בזהירות כיוון שהן יכולות להשאיר חלק מהראש שלהן ולגרות לזיהום רציני. קרציות יכולות להעביר מחלות גם לבני אדם כמו: מחלת "ליים", טולרמיה, דלקת המוח, כלבת ועוד..

חרקים, חרקים מסוכנים,טבע, בעלי חיים, קרציות

ציידות הטרנטולה
אלו צרעות אשר צדות טרנטולה בשביל הזחלים שלהן. העוקץ שלהן מדורג בין הכואבים בעולם. אחד החוקרים תיאר את העוקץ כך: "כאב עז ומיידי אשר משתק את היכולת לעשות משהו, חוץ מלצעוק". ציידות הטרנטולה נפוצות מאוד בניו מקסיקו.

חרקים, חרקים מסוכנים,טבע, בעלי חיים, ציידות הטרנטולה, צירעה

זבוב צה צה
זבוב גדול ונושך מאפריקה, שניזון מדם של בעלי חוליות. זבוב זה ידוע ביכולתו להדביק במחלת השינה, מחלה טרופית הגורמת לאבדן הכרה ממושך, שיכולה אפילו לגרום למוות.

חרקים, חרקים מסוכנים,טבע, בעלי חיים, זבוה צה צה, זבוב

דבורים אפריקאיות
נקראות גם דבורים קטלניות. לדבורים אלו קיים עוקץ כמו של דבורת הדבש אך מה שהופך אותן לכל כך קטלניות זה הנטייה שלהן להסתובב בנחילים והאופי המגונן שלהן, שכאשר מתקרבים אליהן, הן תוקפות ללא הפסקה עד שהקורבן מת, הן ממשיכות לעקוב אחרי הקורבן אפילו שהוא התרחק מאוד מהכוורת. האגרסיביות שלהן מבטיחה לקורבן מוות נוראי.

חרקים, חרקים מסוכנים,טבע, בעלי חיים, דבורים, דבורים אפריקאיות, דבורה

עקרב צהוב
זן של עקרב המסוכן מאוד בגלל הארס שלו. הארס הוא למעשה ערבוב מאוד חזק של רעלן עצבי. למרות שהארס לא יהרוג אדם בוגר ובריא, הוא יכול להיות בעל תוצאות קטלניות כשזה מגיע לילדים. למרבה האירוניה, רכיבים מהארס מסוגלים לרפא גידולים במוח וסכרת.

חרקים, חרקים מסוכנים,טבע, בעלי חיים, עקרב, עקרב צהוב

האלמנה השחורה
אחד הזנים של העכביש היותר מוכרים, בעיקר בגלל העובדה שהארס שלו יכול להיות קטלני לבני אדם. הרעל חזק יותר מרעל של נחש הפעמונים, אבל בגלל הגודל של האלמנה השחורה וכמות הרעל המופרש הוא פחות אפקטיבי. גם לזכר וגם לנקבה יש סימן של שעון חול מתחת לבטן. הנקבה יותר גדולה מהזכר, ובניגוד לדעה הרווחת, נדיר שהנקבה הורגת את הזכר אחרי הזדווגות.

חרקים, חרקים מסוכנים,טבע, בעלי חיים, אלמנה שחורה, עכביש

נמלי צבא
בזמן שכל אחת ואחת מהנמלים לא מסוכנת לבדה, נמלי צבא מסתובבות בנחילים. הם נמצאים לרוב באפריקה ואסיה. כשאספקת האוכל יורדת, נמלי צבא יסתובבו בנחילים של 50 מליון נמלים. הסכנה הגדולה בהן לבני אדם היא חנק, כיוון שהן נכנסות לריאות. הצבטות שלהן כל כך חזקות כך שלפעמים באפריקה, כשאין כסף לאספקה רפואית, משתמשים בהן לעשות תפרים.

חרקים, חרקים מסוכנים,טבע, בעלי חיים, נמלים, נמלי צבא

נמלת הקליע
נשיכה מנמלת הקליע לא תהרוג אותך, אבל אתה לעולם לא תשכח אותה. נמלת הקליע (היא נקראת כך כיוון שהכאב הנגרת מנשיכה ממנה זהה לכאב הנגרת מירייה) היא בעלת הנשיכה הכואבת ביותר בעולם. היא מדורגת במקום הראשון בסולם הכאב (Schmidt Sting Pain Index)

חרקים, חרקים מסוכנים,טבע, בעלי חיים, נמלה, נמלת קליע

יתוש אנופלס
מוערך כיצור המסוכן ביותר. היתוש הזה אחראי ליותר מ-300 מליון מקרים של מלריה כל שנה, אשר גורמת בין 1 ל-3 מליון מקרי מוות בשנה. הם יכולים גם לשאת קדחת דנגי, אלפנטיאזיס וקדחת צהובה. הם בדרך כלל פעילים במשך הלילה וניתן להמנע מהם על ידי שימוש בספריי דוחה יתושים וביגוד ארוך שמכסה את כל הגוף.

חרקים, חרקים מסוכנים,טבע, בעלי חיים, יתוש, יתושים
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
תכנים קשורים: טבע, חיות, בעלי חיים
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו