print header

6 תוספים מומלצים לדפדפן גוגל כרום

 מבין שלל הדפדפנים הקיימים כיום בשוק – ידוע שגוגל כרום, שפרץ לחיינו לפני עשור בשנת 2008, הוא הדפדפן המוביל בעולם. סביר להניח שרובכם אם לא כולכם משתמשים במוצר הזה, מבית גוגל הענקית, לגלישה במחשב הביתי ואולי אף בטלפון הסלולרי. אמנם חווית הגלישה בכרום היא לרוב נעימה ונוחה – אך דעו לכם כי אם אתם לא משתמשים בתוספי הדפדפן אתם ממש לא מנצלים אותו כהלכה. התוספים (Extensions), אותן תוכניות עזר קטנות שניתן להתקין על גבי הדפדפן עצמו ישפרו עד מאוד את חווית הגלישה שלכם ויעזרו לייעל באופן מובהק את השימוש שלכם בכרום. 6 התוספים המומלצים שלפניכם יהוו שדרוג מוצלח שכזה לדפדפן הכרום, ולכן כדאי לכם להוריד אותם ולהשתמש בהם בהקדם.  

תוספים מומלצים לכרום: דפדפן גוגל כרום

1. FoxClocks

עובדים עם חו"ל ותמיד מתלבטים מתי אפשר ליצור קשר עם הקולגות שלכם שם? יש לכם קרובי משפחה בארץ זרה ואתם אף פעם לא יודעים באיזה שעה נוח להתקשר שלהם? רוצים לדעת באיזה שעה בדיוק נפתח המבצע באתר הקניות הבינלאומי שבו אתם נוהגים לרכוש? במקום להסתבך עם הניסיון לחשב בראש את הפרשי השעות בין ישראל לחו"ל, או לרוץ ולבדוק בגוגל כל פעם מחדש, התקינו את תוסף FoxClocks הפשוט והידידותי, והזמן באותם יעדים שבהם אתם מתעניינים פשוט יופיע לכם בשורה אחת בתחתית הדפדפן. 

לחצו כאן להורדת FoxClocks

תוספים מומלצים לכרום: שורת המציגה את השעות במקומות ברחבי העולם מופיעה לאחר התקנת תוסף FoxClocks

לאחר שהורדתם והתקנתם את התוסף, לחצו על האייקון אייקון תחנה שיופיע לצד שורת הכתובת. טבלה המציגה ראשית כל את הזמנים בניו יורק, לונדון והונג קונג תופיע בפניכם, ואליה תוכלו להוסיף את הזמנים בכל עיר ומקום שתרצו, באמצעות חיפושו בשורת החיפוש ולחיצה עליהם מרשימת התוצאות.   

תוספים מומלצים לכרום: רשימת יעדים וזמנים בתוסף FoxClocks

2. Tab Wrangler

המסודרים תמידית שבינינו וודאי לא יזדקקו לתוסף הזה, אבל צריך להודות שרובנו לא תמיד כאלו ולעיתים כשאנחנו גולשים בדפדפן הכרום מצטברות ונערמות לנו לשוניות של אתרים שאנחנו לא סוגרים, ולבסוף הן מאטות את קצב הגלישה והשימוש שלנו בדפדפן, אפילו ללא ידיעתנו. אם גם אתם חווים את המצב המטריד הזה על בשרכם מדי פעם לפעם, אז כדאי שתתקינו את תוסף ה-Tab Wrangler שידאג לסגור אוטומטית את הלשוניות שבהן אתם לא משתמשים לאחר זמן מסוים, אותו תוכלו להגדיר לו בעצמכם.

לחצו כאן להורדת Tab Wrangler

תוספים מומלצים לכרום: הגדרות לתוסף Tab Wrangler

לאחר שהורדתם והתקנתם את התוסף, לחצו על האייקון אייקון תחנה שיופיע לצד שורת הכתובת, ובחלונית שתופיע בפניכם תוכלו לקבוע כמה לשוניות יוכל לסגור התוסף, ולאחר כמה זמן יעשה זאת - הכל על ידי מעבר ללשונית Options (אפשרויות). אם אתם רוצים לחזור אל אתר שהיה באחד הלשוניות שהתוסף סגר - עברו בחלונית השימוש של התוסף ללשונית Tab Corall, שם תמצאו את רשימת כלל הלשוניות שנסגרו על ידי הכלי היעיל הזה. 

תוספים מומלצים לכרום: רשימת הלשוניות שנסגרו על ידי התוסף Tab Wrangler

3. Full Page Screen Capture

צילום מסך מתוך הדפדפן שלנו הוא פעולה שרבים מאיתנו נדרשים לעשות יותר ויותר – אם כדי לשמור לעצמנו צילום של עמודי אינטרנט חשובים, אם כדי שנוכל לשלוח אותו לאחרים, ומעוד שלל סיבות כאלו ואחרות. העניין הוא שבמצב הרגיל, כשאנו עושים צילום מסך על ידי לחיצה על כפתור Print Screen במקלדת, התוצאה היא צילום רק של קטע עמוד האינטרנט שבאותו הרגע נראה על גבי המסך; אך אם בפנינו עמוד ארוך ואנחנו רוצים לצלם אותו בכללותו, נצטרך לגלול אותו מעלה ומטה, לבצע מספר צילומים ולחברם יחדיו - לא הדבר הכי פשוט ונוח שיש. אך כעת התוסף המצוין Full Page Screen Capture פותר את הבעיה הזו אחת ולתמיד.

לחצו כאן להורדת Full Page Screen Capture

תוספים מומלצים לכרום: תוצאת צילום בתוסף Full Screen Capture

כדי לקבל צילום מסך שכזה, כל מה שאתם צריכים לעשות לאחר שהורדתם והתקנתם את התוסף, הוא ללחוץ על האייקוןאייקון תחנה, ומיד יצולם העמוד שבו אתם נמצאים, על כל אורכו - ויופיע בחלון חדש שיפתח בדפדפן שלכם. את הצילום תוכלו להוריד אל המחשב שלכם כקובץ PDF (בלחיצה על האייקון אייקון תחנה) או כתמונה (בלחיצה על האייקון אייקון תחנה) וכך תוכלו לשמור או לשלוח אותו.   

4. Evernote

האינטרנט, כידוע לכולנו, מלא וגדוש בתכנים מכל הסוגים, ולרובנו וודאי יוצא מדי יום להגיע לעמודי תוכן שונים – מאמרים, כתבות, דפי מידע וכיוצא באלו – שאנו מעוניינים לקרוא, אבל אין לנו זמן. כדי לפתור את המצב הזה, כל מה שצריך לעשות זה להתקין את התוסף EverNote שיעשה לכם סדר. בעזרתו תוכלו לא רק לשמור סימינות של העמודים שאתם רוצים לחזור אליהם, אלא אף לצלם מתוכם את המאמרים ולשמור אותם בגרסתם הרגילה או המופשטת (ללא תמונות וללא עימוד) כך שאם אין לכם זמן לכך, לא תצטרכו לחזור ישירות אל האתר כדי לעיין בהם, אלא רק להציץ ולרפרף בגרסה המצולמת והפשוטה שיצרתם בעזרת התוסף.  

לחצו כאן להורדת Evernote

תוספים מומלצים לכרום: כתבה שצולמה בעזרת התוסף EverNote

לאחר הורדת התוסף והתקנתו כל מה שעליכם לעשות הוא ללחוץ על האייקון אייקון תחנה שיופיע לצד שורת החיפוש, ובתפריט שיעלה לפניכם בצד העמוד תוכלו לבחור מבין האפשרויות המוצעות: Article לשמירת המאמר כולו כפי שהוא מופיע באתר, Simplified Article לשמירת הגרסה המופשטת שלו,Full Page  לשמירת כל העמוד ועמוד. לאחר שבחרתם באפשרות הרצויה מבחינתכם לחצו על כפתור Save Clip והקטע שבחרתם ייצולם ויישמר במאגר של התוסף. 

תוספים מומלצים לכרום: תפריט השימוש ב-EverNote

5. Wikiwand

ויקיפדיה – האנציקלופדיה האינטרנטית הגדולה בעולם – כבר איתנו לא פחות מ-17 שנים, שבמהלכם הפכה לאחד הכלים המובילים בהפצת מידע באין ספור תחומים ובהנגשתו לקוראים. וודאי גם אתם כבר הספקתם לעיין בכמה וכמה ערכים המופיעים באתר וללמוד מהם, אך אם אתם רוצים באמת לשפר את חווית השימוש שלכם בוויקיפדיה, ולהפוך את הקריאה בה לחוויה הרבה יותר נעימה לעין – התקינו את Wikiwand. בעזרת התוסף הזה תקבלו את ממשק האתר בעיצוב ובצורה נוחים ומרשימים יותר, כשתמונה ראשית תתנוסס ברקע הטקסט ותוכן העניינים של כל ערך יופיע כתפריט בצד העמוד – כך במקום לגלול כדי להגיע לחלק מסוים, תוכלו להקיש עליו בתפריט הצד ולעבור אליו בן רגע. 

לחצו כאן להורדת Wikiwand

תוספים מומלצים לכרום: מראה אתר וויקיפדיה תחת השפעת תוסף Wikiwand

כדי להפעיל את WikiWand כל שצריך הוא להוריד את התוסף, שיופיע כאייקון אייקון תחנה לצד שורת הכתובת בדפדפן שלכם, ולאחר מכן הוא כבר יעבוד אוטומטית בכל דף וויקיפדיה אליו תגלשו, בעברית ובאנגלית כאחד. בנוסף לממשק המשודרג, מציע התוסף גם סרגל כלים, שיופיע בראש העמוד, ובעזרתו תוכלו לשמור את הערך בו אתם צופים, לשתף אותו עם אחרים ועוד. 

תוספים מומלצים לכרום: סרגל הכלים שמציע תוסף WikiMedia

6. Turn off the lights

עוד אתר ותיק שזוכה לפופולאריות רבה כבר שנים ארוכות הוא יו-טיוב, שירות הווידאו הגדול והנפוץ בעולם מאז שנת 2005 בה הושק. צפייה בסרטון ביו-טיוב היא פעולה פשוטה שמרביתנו עושים מדי יום, אך זה לא אומר שהיא לא כרוכה בהסחות דעת שונות – מסביב לנגן הסרטון קופצות לנו כל מיני הצעות לצפייה בתכנים אחרים ופרסומות שונות, וכך קצת קשה לנו להתרכז אך ורק בסרטון בו אנו צופים. כדי לפתור את העניין, התקינו את התוסף הפשוט Turn Off The Lights שיביא את הסרטון בו אתם צופים לקדמת הבמה ויסיר את הסחות הדעת שמסביבו.

לחצו כאן להורדת Turn off the lights

תוספים מומלצים לכרום: מראה אתר יו-טיוב לאחר השפעת תוסף Turn off the Lightsלאחר הורדת התוסף והתקנתו, בכל פעם שתצפו בסרטון יו-טיוב ותלחצו על האייקון אייקון תחנהשיופיע לצד שורת הכתובת - הסרטון עצמו יקפוץ קדימה וברקע יופיע מעין מסך כהה, כך שהדברים שיימצאו מאחורי הסרטון לא יימשכו את העין. 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.