print header

10 אירועים שעתידים להתרחש בעולם עד שנת 2050

  כשאנחנו חושבים על העתיד, הדבר הראשון שקופץ לראשנו זה הולוגרמות בכל מקום ומכוניות מעופפות, אך ניבויים שכאלה היו קיימים גם לפני 50 שנה, ועדיין זה אינו המצב כיום. האם זה מה שאכן נזכה לראות בעתיד? יתכן שכן ויתכן שלא, אך ישנם כמה וכמה דברים שניתן להניח שאכן יתרחשו בשנים הבאות. לפניכם 10 אירועים והתרחשויות שככל הנראה יספיקו לקרות עד שנת 2050.
 

1. עד שנת 2019: יתכן כי יופיעו על המפה 2 מדינות חדשות

הדברים שצפויים לקרות בעתיד: בונגוויל וקלדוניה החדשה על המפה
האי בוגנוויל (Bougainville) נמצא באוקיינוס השקט, ולמרות שלעת עתה הוא שייך לפפואה גינאה החדשה, יתכן כי עד שנת 2019 הוא יהפוך למדינה בפני עצמה, אך רק אם ההחלטה תעבור את ההצבעה של משאל העם באזור. בנוסף, גם קלדוניה החדשה (Nouvelle-Calédonie), שנחשבת לטריטוריה של צרפת, עשויה לקבל עצמאות על פי תוצאות הצבעה שתיערך בשנת 2018.

2. עד שנת 2020: יבנה המבנה הגבוה ביותר בעולם

הדברים שצפויים לקרות בעתיד: מגדל ג'דה ב-2016 וב-2020
המבנה הגבוה ביותר בעולם כיום הוא הברוג' ח'ליפה שבדובאי, אך את השיא הזה עתיד לשבור מבנה אחר, שיבנה בערב הסעודית, יגיע לגובה של 1,000 מטר לערך (הגובה המדויק נשמר בסוד) ושמו "מגדל ג'דה". גובהו הסופי יהיה גבוה לפחות ב-172 מטר מזה של הבורג' ח'ליפה.

3. עד שנת 2020: יבנה בית המלון הראשון בחלל

הדברים שצפויים לקרות בעתיד: הדמייה של בית המלון הראשון בחלל
חברת ביגלו אירוספייס מתכננת להטיס לחלל כלים שישמשו כחדרי בית מלון עבור תושבי כדור הארץ. המבחנים של בית המלון העתידי הזה עברו בהצלחה, וישנו אחד שכבר בנוי, מתפקד ומשמש לעת עתה עבור אסטרונאוטים, כאזור אחסון בתחנת החלל הבינלאומית.

4. עד שנת 2026: תסתיים בניית קתדרלת סגרדה פמיליה

הדברים שצפויים לקרות בעתיד: קתדרלת סגרדה פמיליה
קתדרלת סגרדה פמיליה שבברצלונה החלה להיבנות עוד בשנת 1883, ובנייתה לא הסתיימה עד לימינו אנו. בניית הכנסייה מתעכבת בשל שלל סיבות, ביניהן מלחמת האזרחים הספרדית שהתחוללה בין שנת 1936 ל-1939, ותוכניות בנייה שאבדו, אך הבעיה הגדולה ביותר היא שנעשה עבורה שימוש באבנים מיוחדות שלוקח זמן רב מאוד להכין לצורך בנייתה.
 

5. עד שנת 2028: ונציה עלולה להפוך לשוממה

הדברים שצפויים לקרות בעתיד: אנשים עומדים ברחובות ונציה שמוצפת במים
תושבי ונציה יצטרכו ככל הנראה למצוא לעצמם בית חדש עד שנת 2028, משום שהמים יציפו אותה וימנעו מהתושבים את היכולת לחיות בה בנוחות. העיר אמנם לא תהיה מוצפת לחלוטין עד לשנת 2100, אך המחייה בה תהיה קשה מאוד עקב ההצפות.

6. עד שנת 2036: גשושיות (חלליות בלתי מאוישות) יתחילו לחקור את מערכת הכוכבים אלפא קנטאורי

הדברים שצפויים לקרות בעתיד: החלל כשבו מערכת השמש ומערכת אלפא קנטאורי
כבר בימים אלה נערכת תוכנית לשליחת גשושיות אל מערכת הכוכבים הקרובה ביותר אלינו, שנמצאת במרחק של כ-4.37 שנות אור מהשמש שלנו – אלפא קנטאורי. הגשושיות יפעלו בעזרת מפרשים סולאריים וייקח להן כ-20 שנה להגיע למערכת הכוכבים. מהרגע שבו יגיעו אליה ייקח 5 שנים להודעה על כך לחזור לכדור הארץ.

7. עד שנת 2038: הארכיון הלאומי של ארה"ב יחשוף את כל הפרטים שיש בו בנוגע לרצח קנדי

הדברים שצפויים לקרות בעתיד: ג'ון קנדי ורגע רציחתו
למרות שרבים מאמינים שנשיא ארה"ב לשעבר, ג'ון פ. קנדי, נרצח על ידי לי הארווי אוסוואלד, אירוע הרצח עדיין מעלה שאלות רבות שאין להן מענה. עם זאת, כל המידע בנוגע לרצח קנדי שידוע לממשלת ארה"ב יהיה חשוף לציבור בשנת 2038, ואז נוכל סוף סוף לדעת מה בדיוק קרה באחד האירועים המכוננים ביותר בארה"ב.

8. עד שנת 2040: תחל בניית כור היתוך גרעיני ניסיוני בינלאומי להפקת אנרגיה

הדברים שצפויים לקרות בעתיד: בניית פרויקט איטר
פרויקט איטר (Iter) הינו פרויקט בינלאומי לבניית כור היתוך גרעיני נסיוני, אשר נחשב לבטוח יותר למען ייצור אנרגיה. בנייתו כבר החלה בשנת 2007 בדרום צרפת, ובעתיד נוכל לגלות האם זוהי תהיה דרך חדשה לייצר אנרגיה במינונים גדולים במיוחד עבור כמות גבוהה מאוד של תושבים על הכוכב. היתרון העצום של הפרויקט הזה הוא שבמקרה של תאונה לא יהיה צורך בפינוי אנשים, משום שהפליטות מהכור לא מספיקות כדי לגרום נזק.

9.  עד שנת 2045: נשתלב באופן מוחלט עם הטכנולוגיה

הדברים שצפויים לקרות בעתיד: אישה עם איורים דיגיטליים על פניה
לפי מדענים שדוגלים בתיאוריית הסינגולריות הטכנולוגית, במוקדם או במאוחר יגיע רגע שבו ההתקדמות הטכנולוגית תהיה כה סבוכה ומתקדמת, עד שיהיה קשה מאוד להבין אותה רק כ"טכנולוגיה". ישנם מומחים שגורסים שהרגע הזה יקרה כשהאנושות תשתלב לחלוטין עם הטכנולוגיה, מה שיוביל לכך שבני האדם בעתיד יהיו סוג חדש של אנשים שבגופם יושתלו מכונות ומכשירים דיגיטליים שונים, ממש כמו בסרטי המדע הבדיוני.

10. עד שנת 2050: יחל תהליך של התיישבות על כוכב מאדים

הדברים שצפויים לקרות בעתיד: אסטרונאוט בחווה על מאדים
מומחים מאמינים שעד שנת 2050 כבר יהיו כמה מושבות אנושיות על כוכב מאדים. כבר עכשיו ישנן כמה וכמה חברות חלל שמתכננות את המיזם הגדול הזה, כשהיוזמה היא להטיס לראשונה אסטרונאוטים למאדים עד לשנת 2033, ועוד לפני כן לערוך כמה שיגורים של ציוד לכוכב וגם שיפורים טכנולוגיים שיהיו נחוצים עבור החלוצים הראשונים שם.
מקור התמונות: D Mitriy,  brightside

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו