print header

אירועים חינמיים בליל המדענים 2017

  מדי שנה מתקיים פסטיבל מדע נהדר ברחבי אירופה ובישראל, שבמסגרתו נפתחים השערים של מוסדות מחקר ומוזיאונים שונים לקהל הרחב ללא תשלום. בין האירועים החינמיים ישנם מפגשים עם מדענים, סיורים במעבדות, מופעים, הרצאות, סדנאות ועוד, כל זאת במטרה לאפשר לכלל האוכלוסייה להתוודע לפעילויות שנעשות במוסדות המחקר ולהנגיש את המדע לכולם. בכל שנה מתמקדים בנושא אחר, והשנה אתם תזכו להיחשף ל"חקר העתיד: האנושות בשנת 2050". אז קחו את המשפחה והילדים וצאו לחקור את העתיד, בשלל האירועים החינמיים שרק מחכים לכם שתיקחו בהם חלק.
 
האירועים מתקיימים בתאריך 19.9.2017, יום שלישי, ומתחילים בשעה 17:00, אך שימו לב שיש להירשם אליהם במקום, לכן מומלץ להגיע מוקדם כדי לתפוס מקום פנוי.
 
אירועים חינמיים בליל המדענים 2017: איור של חלליות טסות בחלל
 

אוניברסיטת חיפה

בבמה המרכזית באוניברסיטת חיפה ימתין לכם ד"ר מולקולה, שמעלה מופע משעשע לילדים ולמבוגרים כאחד, בו הוא יציג שלל ניסויים, שכוללים פיצוצים ושיקויים שונים ומשונים – לא מדובר במופע קסמים, אלא מופע מדעים! 
 
בין שאר הפעילויות במבנה האוניברסיטה תוכלו לגלות כיצד יראה טיפול פסיכולוגי בעוד 50 שנה, מה מקומם של הדת והלאום בעידן חקר החלל והאם רובוטים יחליפו אותנו ביום מן הימים. עבור הילדים ישנם גם טורניר XBOX, קיר משאלות לשנת 2050, משחק מקוון נושא פרסים לגילאי 8 ומעלה ועוד!
 

אוניברסיטת תל אביב

באוניברסיטת תל אביב תזכו לפגוש מדענים מתחומי מחקר שונים שחוקרים שאלות שלהן השפעות מרחיקות לכת על החיים שלנו בעתיד הקרוב. בין היתר יחכו לכם שם מתחמים לכל המשפחה בהשראת מוסדות העיר תל אביב, הכוללים ניסויים, הדגמות, מופעים והפעלות.
 
תוכלו גם ללמוד על החקלאות העתידית שמתכוננת להתבצע באמצעות חקלאים רובוטיים, לכלול צמחים מרחפים ועוד, וגם מהי בינה מלאכותית ואילו טכנולוגיות מובילות כיום בתחום הרובוטיקה. ילדיכם יוכלו לבנות דגמים תלת ממדיים של המוח וללמוד על האתגרים שמולם יאלצו להתמודד כוחות הכיבוי וההצלה בשנת 2050, עם הדגמות חיות מלאות באקשן. 
 

אוניברסיטת בר-אילן

מעניין אתכם לדעת האם המדענים יצליחו להאריך את תוחלת החיים שלנו, האם רובוטים ישתלטו על חיינו והאם נצליח ליישב כוכבי לכת אחרים? כל זאת ועוד תוכלו לגלות באוניברסיטת בר אילן, שם יחכו לכם גם שלל מתחמים, פעילויות יצירה, סדנאות ותערוכות לכל המשפחה. 
 
בנוסף לאלה יערכו גם מופעים והרצאות בסגנון TED, הפעלת "מי רוצה להיות מיליונר" של תוכנית "נוער מוכשר במתמטיקה", ומשחקי קופסה וחידונים באמצעות טאבלטים שבהם גם כל ילד יקבל שי קטן במתנה – וזה רק קצה הקרחון!
 
אירועים חינמיים בליל המדענים 2017: רובוט וכלב רובוטי עומדים על כוכב אחר
 

המרכז הבינתחומי הרצליה

במרכז הבינתחומי בהרצליה החליטו לקחת את נושא ה"אנושות בשנת 2050" ולחלק אותו ל-2 מסלולים מקבילים שמציגים תרחישים אפשריים בשלל תחומים; תוכלו לראות הרצאות שעוסקות בעתיד אוטופי של שלום ושגשוג למין האנושי, ומצד שני עתיד דיסטופי שמתאר עידן של אסונות טבע, מלחמות וסבל אנושי עצום.
 
במקביל להרצאות אלו יתקיימו גם סדנאות יצירה שונות בנושאי רובוטיקה, מציאות מדומה (VR), בניית דגמי חלליות ועוד. בנוסף, תוכלו אתם וילדיכם לצפות בטלסקופים על גרמי השמים, להשתתף במשחקי חידות ואף לגלות על "גלולת הפלאים" שמשפרת את היכולות הקוגניטיביות ונלחמת בדיכאון, ללא תופעות לוואי.
 

מכללת אורנים

במכללת אורנים תוכלו לראות איך יראה העולם בשנת 2050 – מה נאכל, איך יראה האקלים של כדור הארץ, איך יפעל המוח שלנו בסביבה מרובת טכנולוגיות ועוד. בנוסף יהיו גם הפעלות והרצאות בנושאי כלי טיס זעירים ובניית עולם עתידני, ותוכלו להשתתף בהטמנת קפסולת זמן עבור הדורות הבאים.
 
יחד עם כל אלה יחכו לכם סדנאות בנושאי אבולוציה, תזונה, וציור בתלת ממד, וגם פעילויות ג'אגלינג, מעגל מתופפים ומשחק בצעצועים מתמטיים. יחד עם זאת יחכו לכם גם הקרנות של סרטים עתידניים, כמו "זמנים מודרניים" ו"מה קרה בגטקה". 
 

מוזיאון המדע בלומפילד

במוזיאון המדע בלומפילד אתם מוזמנים לגלות האם ימצא בעתיד פיתרון לרעב בעולם, והאם מחשבים ילמדו לאהוב, או שהם דווקא ילמדו אותנו כיצד לאהוב? במוזיאון תוכלו גם להשתתף בבניית החזון העתידי של האנושות ולגלות לאן אנחנו צועדים, או שמא יש לומר – מרחפים. 
 
ילדיכם יוכלו להשתתף בסדנה לבניית צעצוע אישיים באמצעים טכנולוגיים שונים, ויחד איתכם הם יוכלו גם לקחת חלק בפעילות לכל המשפחה העוסקת ביצירת עתיד טוב שעונה על הצרכים שיהיו לנו בשנים הבאות. יערכו גם הרצאות שונות על ידי מדענים בנושאים רבים ומגוונים, כמו: "תינוק בהזמנה אישית", "בקע ים המלח בעבר ובעתיד" ו"טכנולוגיית זיהוי תמונות ופנים".
 
אירועים חינמיים בליל המדענים 2017: עיר בכדור הארץ עם רקע עתידני

האוניברסיטה הפתוחה

באוניברסיטה הפתוחה תוכלו לבצע ניסויים בלתי נשכחים בעזרת מוצרים ביתיים, להכין גלידה מדעית, ללמוד מה קורה כשמשלבים אש וצבע, לראות קסמים מדעיים ועוד.
 
בנוסף, תוכלו להשתתף בפעילות של מציאות מדומה, שבה תרכיבו משקפי VR ותצאו להרפתקה מדהימה שכמותה טרם חוויתם. ילדיכם יוכלו גם לגלות את ספרי העתיד, שבהם הם משחקים בזמן שהם קוראים, ועוד...
 
 

מכון ויצמן למדע

רוצים לגלות איך ניתן יהיה לתקן לב שבור או להבין למה חרקים יהיו המזון של העתיד? את התשובות לשאלות אלו תקבלו במכון ויצמן בערב שמוקדש כולו למדע בגובה העיניים.
 
שם תוכלו גם לצפות בהסבר מפי כלת פרס נובל לכימיה, פרופסור עדה יונת, על הסיבה לכך שתגליות אדירות בעולם הרפואה מגיעות לעתים לסף "פשיטת רגל", פרופסור ורדה רוטר תיתן לכם הצצה למלחמת הגנום בסרטן, מדענים אחרים יציגו לכם את המחקרים שלהם בחזית המדע העולמית ועוד!
 

מדעטק חיפה

במדעטק חיפה תוכלו לטעום מהעתיד ולראות איך ישפיע אזור הים התיכון על בני האדם שחיים בו בשנת 2050, לצייר על קיר דיגיטלי, להיפגש באופן אישי עם מדענים וחוקרים וגם לצפות ברובוטים בתנועה, שאחד מהם אף עושה חיקויים ויכול לנהל שיחות עם הקהל.
 
תגלו גם על התכנון והבנייה של מבנים שונים על פני המים, איך נראה העתיד בסרטים מהעבר ואיך הוא נראה הלכה למעשה כיום, וגם על התזונה שלנו, כפי שהיא ניראת היום וכפי שתראה בעתיד.
 
אירועים חינמיים בליל המדענים 2017: שני אנשים עומדים על גשר-צוק סלעי ומעליהם חללית

המכללה האקדמית להנדסה – באר שבע

במכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון בבאר שבע תוכלו ליהנות מהפנינג ענק לכל המשפחה, שיספק לכם ולילדיכם שלל פעילויות מאתגרות ומעשירות, ביניהן חדרי בריחה, מתחם מציאות מדומה, משחקי מחשבה ועוד.
 
יחד עם זאת, תוכלו גם לצפות בהקרנה של הסרט "חסידודס", לחזות בהדגמה של מכוניות שמופעלות בעזרת מימן, ליהנות במתחם בועות סבון, לבנות רובוטים בלגו ועוד. עבור הילדים הקטנים ישנו גם מתחם תיאטרון עם ההצגה "סיפור נהדר על אוצר" בנושא מחזור ואיכות הסביבה.
 

המכללה האקדמית להנדסה – אשדוד

במכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון באשדוד תוכלו להתנסות במשקפי מציאות מדומה (VR), לגלות כיצד ניתן יהיה להזמין איברים בעתיד, ללמוד איך מייצרים חשמל מתפוח אדמה ולבנות יצירות שונות מחומרי מחזור.
 
בנוסף לכל אלה לילדיכם יחכו גם פעילויות שונות כדוגמת הקרנה של הסרט "חסידודס", מתחם משחקים מתמטיים, מתחם בועות סבון, סדנת תלת מימד, סדנת בניית רובוטים מלגו ועוד. עבור ההורים יהיו הרצאות בנושא מתמטיקה, עולם התלת מימד ועוד.
 

האוניברסיטה העברית בירושלים

באוניברסיטה העברית בירושלים תוכלו לקחת חלק בסיורים מאורגנים במרכז לננו מדע וננו טכנולוגיה, במרכז להדפסה תלת מימדית ופונקציונאלית, באוספי הטבע הלאומיים ובמעבדת האלקטרון-פרוב. יחד איתם תזכו להיפגש עם מדענים זוכי מלגות מטעם האיחוד האירופי.
 
הילדים יוכלו לצפות במופע "קסמים בכימיה", ועבור ההורים יתקיימו הרצאות בנושאים שונים, החל מהחברה האנושית, דרך רפואת העתיד ועד לאתיקה בטכנולוגיה.
 
אירועים חינמיים בליל המדענים 2017: שיגור של טיל מכדור הארץ לירח

מיגל – מכון מחקר בגליל

מעניין אתכם לדעת איך יראו בעלי החיים בעתיד, מה נאכל, האם יהיה מקום לכל בני האדם בעולם, האם החיידקים יהפכו לעמידים יותר והאם הרובוטים יהיו חכמים יותר מאיתנו? כל אלו ועוד יקבלו מענה בליל המדענים במיגל – מכון מחקר בגליל. 
 
שם ילדיכם יוכלו גם לבנות רובוטים עם מצלמות ריגול, להכין מסכות של חייזרים ורובטים, ליהנות במתחם משחקי מחשב, לבנות מעבורת חלל ועוד. אטרקציה שלא תרצו לפספס היא הכנת גלידה שחורה – המאכל הוויראלי החדש שהגיע סוף סוף גם לישראל!
 

מכללת אלקאסמי

במכללת אלקאסמי יערכו מפגשים עם מדענים ומדעניות, סיורים מודרכים, ניסויים, פעילויות לכל הגילאים ושלל הרצאות ומופעים. תוכלו לגלות גם על מונחים מדעיים דומים בשפות העברית והערבית, להשתתף בחידון חפש את המטמון וללמוד על שפת התכנות של העתיד.
 
בנוסף לאלה יערכו גם סדנאות שונות לילדי הגיל הרך, ושלל הרצאות בנושאי אסטרונומיה וחלל, הכחדת חיות, הנדסה גנטית ועוד. שימו לב שרוב הסדנאות יועברו בשפה הערבית, אולם ישנם מספר הרצאות בשפות עברית ואנגלית.
 

המרכז הלאומי לחקלאות ימית באילת

במרכז הלאומי לחקלאות ימית באילת תוכלו להציץ על אורגניזמים מעולם החקלאות הימית, ללמוד על המיקרוסקופ האלקטרוני ושימושיו המדעיים השונים, להשתתף בפעילות עם מדפסות תלת מימד, משחקי מחשב, בישול מולקולרי ועוד.
 
יחד עם אלה יערכו גם הרצאות בנושא האבולוציה של הכסף, חקלאות ימית, הדפסה תלת מימדית בעולם הרפואה ועוד. עבור הילדים ישנן פעילויות עם בועות סבון, עפיפונים, רובוטים, משחקי מחשב ועוד.
 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו