print header

מדריך לאפליקציית עריכת התמונות SnapSeed

הודות לשיפורים העצומים שעברו על מצלמותיהם של הטלפונים החכמים, נראה כי תחביב הצילום הפך לתופעה עולמית נרחבת, שכן בכל רגע נתון יותר ויותר אנשים מנציחים נופים מטיולים, מאכלים שונים ואירועים משמחים בעזרת הסמארטפון. אל החגיגה מצטרף כיום מגוון רחב של אפליקציות עריכה שונות שמאפשרות לנו לבצע תיקונים ותוספות, המשדרגים את התמונות באופן מעורר פלאים. אך איזה מהן כדאי לבחור מבין שלל האפשרויות הבלתי נדלות? בשנים האחרונות, אין ספק כי אפליקציית העריכה SnapSeed מתבלטת, עם ממשק פשוט המוצע גם בשפה העברית ועם מגוון רחב של פילטרים עוצמתיים. רוצים גם אתם להקנות לתמונות שלכם מגע מקצועי בקלות ובמהירות? עקבו אחר ההוראות הפשוטות הבאות והתחילו לצלם!
 

לחצו כאן כדי להוריד את אפליקציית SnapSeed לאייפון

לחצו כאן כדי להוריד את אפליקציית SnapSeed לאנדרואיד

 
מדריך לאפליקציית SnapSpeed: אישה מחזיקה טלפון חכם ומצלמת

הכירו את SnapSeed

עם עיבודי תמונה בסיסיים, תיקוני צבע שונים, פילטרים איכותיים, אפשרות ליצירת כרטיסי ברכה ואפילו ממשק ידידותי המותאם למגוון שפות וביניהן עברית, אין זה פלא שאפליקציית SnapSeed התקבעה ככלי נהדר לעריכת תמונות. את היישום החינמי הזה תוכלו למצוא הן ב-Google Play של אנדרואיד והן ב-App Store של מכשירי האייפון, כשמן הרגע שבו היישום הותקן בהצלחה - האפליקציה מסנכרנת את עצמה באופן אוטומטי עם גלריית התמונות של המכשיר ומאפשרת לצלם לבחור בה בכל פעם שמצלמים תמונה חדשה. אז איך אפשר להפיק מן האפליקציה את המיטב? הנה כמה מן האפשרויות העיקריות שבה.

כיצד מעלים תמונה ל-SnapSeed?

1. כבר מן הרגע בו תיכנסו ליישום תוכלו בקלות להעלות אליו תמונה לעריכה, באמצעות לחיצה על לחצן ה-+ הגדול המופיע במרכז המסך ובחירת אחת מן התמונות בגלריית הטלפון שלכם.
מדריך לאפליקציית SnapSeed: מסך ראשי להעלאת תמונה

תיקוני צבע בסיסיים

כמה פעמים התאכזבתם לגלות שהתמונה שצילמתם לא הצליחה להמחיש במאת האחוזים את הצבעים והמראות שראיתם במו עיניכם? על הבדלי הצבע שבין התמונה למציאות אחראים בין היתר זווית הצילום, מידת סנוור המצלמה מן השמש ועוד. כתשובה לבעיה זו, אחת מן האפשרויות הבסיסיות שמציעה SnapSeed היא "כוונון תמונה".
 

1. לאחר שנבחרה ועלתה בפניכם התמונה הרצויה, לחצו על האפשרות "כלים" המופיעה בסרגל התחתון שתחת התמונה.

2. עתה, מבין האפשרויות הקיימות בתפריט שנפתח בפניכם, בחרו באפשרות "כוונון תמונה" המופיעה ראשונה מצד ימין למעלה.

מדריך לאפליקציית SnapSeed: בחירה באפשרות כוונון תמונה
 

3. על מנת להשתמש בארגז הכלים של "כוונון תמונה", עליכם ללחוץ על האייקון אייקון תפריט המופיע בסרגל התחתון שתחת התמונה, ולבחור באחת מן האפשרויות המופיעה בתפריט שיעלה בפניכם. 

4. מן הרגע בו בחרתם באפשרות הרצויה, הזיזו את האצבע ימינה ושמאלה על מנת לחזק או להחליש את תיקון הצבע הנבחר. במד שמופיע מעל התמונה תוכלו לראות את מידת האפקט שבחרתם, וכך לדעת היכן אתם עומדים מבחינת עוצמתו.

מדריך לאפליקציית SnapSeed: בחירת האפשרות "רוויה" בכוונון תמונה
5. אם סיימתם לתקן את התמונה והחלטתם שברצונכם לשמור אותה להמשך עריכה בכלים אחרים, לחצו על סימן ה-V המופיע בצדו הימני של המסך. אם החלטתם שאתם דווקא רוצים לוותר על השינוי שערכתם או להתחיל מחדש, לחצו על X. 
מדריך לאפליקציית SnapSeed: אישור כוונן תמונה באפליקציה
 
מדריך לאפליקציית SnapSeed: תוצאה אחרי כיוונון תמונה באפליקציה


שימוש בפילטרים

אחת מן התכונות העיקריות של התוכנה מתבטאת במגוון הפילטרים הקיימים בה. בעזרת הפילטרים תוכלו להדגיש מאפיינים מסוימים בתמונה או לחלופין לטשטש מאפיינים שאינכם מעוניינים בהם. כמו כן, חלק מן הפילטרים מאפשרים להקנות לצילום מראה מיושן ו"מלוכלך", צבעי שחור ולבן, מראה חד ואיכותי ואפשרויות רבות נוספות. 
 

1. לחצו על האפשרות "תבניות עיצוב" המופיעה בסרגל שבחלק התחתון של המסך.

2. גללו בין האפשרויות המוצעות, ראו איך הן משפיעות על התמונה שלכם ואיזה סגנון וגוון הן נותנות לה, ושמרו אותה יחד עם הפילטר באמצעות לחיצה על כפתור ה-V.

מדריך לאפליקציית SnapSeed: שימוש בפילטרים

3. אפשרות נוספת ליצירת פילטר מסוים לתמונה, היא באמצעות לחיצה על "כלים" שבסרגל התחתון, ובחירה באפשרות "HDR Scape" מתוך התפריט שיופיע בפניכם; כאן תוכלו לשנות את עוצמת מסנן האור ולתת לתמונה גוון מיוחד ואחר מן המקור שלה. 

4. כעת תוכלו לבחור בין אפשרויות סינון ופילטרים שונים, כגון "טבע" ו-"אנשים" המופיעים בסרגל התחתון. בנוסף תוכלו להחליק על גבי מד "עוצמת מסנן" המופיע מעלה ולשנות בעזרתו את גוון התמונה.

מדריך לאפליקציית SnapSeed: שימוש ב-HDR Scape
 
מדריך לאפליקציית SnapSeed: לפני ואחרי בשימוש ב-HDR
 

הכנסת טקסט לתמונה

מלבד אפשרויות העיבוד השונות, הממשק של SnapSeed מאפשר לשלב טקסטים בעברית על גבי התמונה במגוון גופנים, צבעים וצורות. אז בפעם הבאה שבה תרצו לשלוח למכרים כרטיס ברכה לרגל חג, יום הולדת או כל אירוע משמח אחר, תוכלו להכין אותו לגמרי לבדכם.
 
1. לאחר שבחרתם בתמונה שתשמש כרקע לברכה, לחצו על "כלים" בסרגל התחתון, ובחרו באפשרות "טקסט" המופיעה בשורה התחתונה של התפריט שיופיע בפניכם. 
מדריך לאפליקציית SnapSeed: בחירת אפשרות טקסט

2. עתה יופיע בפניכם טקסט כברירת מחדל עם המשפט "יש להקיש כאן פעמיים כדי לשנות את הטקסט".

3. לאחר שהקלדתם ושמרתם את הטקסט הרצוי, שימו לב שניתן לגרור אותו עם האצבע למקום בו תהיו מעוניינים שיופיע בתמונה.

מדריך לאפליקציית SnapSeed: הוספת טקסט לתמונה
4. לבחירת צבע הגופן, מידת החוזק של הצבע או שינוי צורתו של הגופן ניתן לבחור באחת מ-3 האפשרויות הממוקמות בתחתית המסך.
מדריך לאפליקציית SnapSeed: שינוי הגדרות טקסט

העלמת פריטים

הצטלמתם באירוע משמח וגיליתם שישנו לכלוך מסוים על החולצה שמפריע לכם? צילמתם תמונה נהדרת של ארוחת הצהריים שלכם, אך ישנם פריטים על השולחן שרק במבט לאחור הבנתם שעדיף אם לא היו מופיעים בתמונה? אחת מן האפשרויות הנהדרות ש-SnapSeed מציעה למשתמשים היא דרך שבה ניתן להעלים פרטים קטנים בקלות וביעילות.
 
1. לאחר שהעליתם לאפליקציה את התמונה הרצויה, לחצו על "כלים" בסרגל הראשי התחתון, ובתפריט שיופיע בפניכם בחרו באפשרות "תיקון".
מדריך לאפליקציית SnapSeed: בחירה באפשרות תיקון תמונה
2.כעת, על מנת להעלים את הפרט בתמונה שאינכם מעוניינים בו, כל שעליכם לעשות הוא לסמן אותו עם האצבע כך שיודגש כולו בצבע אדום.
מדריך לאפליקציית SnapSeed: בחירת פריט בתמונה שיתוקן
3. לאחר שכל הפריט סומן באדום, הסירו את האצבע וכעבור כמה רגעים בודדים הפריט ייעלם כלא היה.
מדריך לאפליקציית SnapSeed: העלמת הפריט
4. כדי לדעת האם ישנם פריטים קטנים המצריכים התמקדות, ניתן לבצע תקריב בעזרת פישוק האצבעות ולחזור על פעולת התיקון באופן נקודתי יותר.
מדריך לאפליקציית SnapSeed: התמקדות בפרטים קטנים כדי לתקן

לסיכום

כפי שיכולתם ודאי להתרשם, ניתן לבצע עריכת תמונה ברמה הגבוהה ביותר בעזרת אפליקציית SnapSpeed ולהפיק ממנה הרבה מאוד תועלת עבור שלל התמונות והתצלומים ששמורים על מכשיר הסמארטפון. אז הורידו אותה בהקדם והתחילו לעשות בה שימוש מושכל כדי להפוך כל תמונה שלכם ליצירת אומנות. 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.