print header

שיטת הריפוי באמצעות תנועות הידיים שמסייעת להחזרת הרוגע לחיים

למרות שהרפואה המסורתית ממשיכה להתפתח ללא הרף, עדיין קיימים מצבים רבים שבהם התרופות היעילות ביותר מבוססות על טכניקות בהן השתמשו בעבר, ושיטת הריפוי באמצעות תנועות הידיים היא אחת מהן. מדובר ברעיון שמיוחס למרפא היפני ג'ין שין ג'יטסו, לפיו ניתן להטעין את הגוף באנרגיות חיוביות ולהרגיש טוב יותר על ידי תנועות אצבעות ברצף מסוים. מדובר בשיטה יעילה לריפוי עצמי שניתן לבצע בכל מקום ובכל שעה של היום, ו-8 התרגילים הבאים יעזרו גם לכם להשתמש בה כדי להגיע לאיזון נפשי ולהרגיש במיטבכם. 
 

מה מקור השיטה וכיצד יש לתרגל אותה?

המרפא והפילוסוף ג'ירו מוראים ניסה לטפל בבעיות רפואיות מהן סבל עוד בשנות נעוריו, והחיפושים שלו אחר פתרונות מתאימים הובילו אותו לגילוי ולתרגול של צורת הריפוי העתיקה אותה פיתח ג'ין שין ג'יטסו שנים רבות קודם לכן. לאחר שנתקל בהן בכתבים שונים והן הועילו למצבו, מוראים החליט להפיץ את הטכניקה הזו ברבים. 
 
בשעת תרגול רצף התנועות כפי שיופיע בתרגילים הבאים, חשוב לשמור על הידיים, הזרועות והכתפיים רפויות ככל הניתן. הישארו בכל תנוחה למשך שתי נשימות איטיות ורגועות, ולאחר מכן עברו לתנוחה הבאה. לאחר שתשלימו את הרצף השמיני, הישארו במקומכם והשלימו 10 נשימות איטיות נוספות לפני שתחזרו לשגרת יומכם.

1. התמודדות עם גבולות וחסמים

טכניקה זו עשויה להועיל לכם במצבים בהם אתם מתקשים להגיע להחלטות בנוגע לאופן ההתמודדות הנכון עם מגבלות שניצבות בפניכם. מדובר גם בשיטה מצוינת שמאפשרת להירגע במצבי תסכול, קושי מתמשך או עייפות כרונית.
 
ריפוי באמצעות תנועות הידיים: תפיסת האמה ביד השנייה
הנחיות: הניחו את כף היד הימנית כך שתפנה כלפי מעלה, תוך שמירה על אצבעות פרושות. לחצו על האמה בעזרת אצבעות יד שמאל, כאשר האגודל מונח על בסיס האמה. הישארו במצב זה במשך שתי נשימות, וחזרו על הפעולה גם עבור היד השנייה. 

2. טיפול בכאבים וחידוד חושים

מדובר בסדרת תנועות שימושיות במקרים שמצריכים חידוד חושים או הקלה על כאבים. תוכלו לבצע אותן בימים בהם אתם חשים קשיי נשימה או קשיים בשמיעה, כמו גם אם אתם סובלים מכאבי עיניים או מכאבים באזור הרגליים.
ריפוי באמצעות תנועות הידיים: תפיסת האמה ביד השנייה
 
הנחיות: פרשו את אצבעות כף יד ימין כאשר היד מופנית כלפי הרצפה ועטפו בעדינות את האמה באמצעות אצבעות יד שמאל. הקפידו שהאגודל יונח על בסיס האמה. הישארו בתנוחה זו במשך שתי נשימות, וחזרו עליה בעזרת ידכם השנייה.

3. רוגע וצמיחה

בצעו את התנועות הבאות בימים בהם אתם עצבניים, חשים בדיכאון או מרגישים שאתם לוקחים על עצמכם יותר ממה שאתם יכולים להתמודד איתו. מדובר בתנוחה שתאפשר לכם להירגע ולחזור לשגרה בקלות.
ריפוי באמצעות תנועות הידיים: תפיסת הקמיצה והזרת יחדיו
 
הנחיות: הפנו את אצבעות יד ימין כלפי מעלה והצמידו את הקמיצה והזרת שלכם. לאחר מכן עטפו את שתי האצבעות הללו באמצעות חמש אצבעות היד השנייה, כאשר האגודל מונח לרוחבן. הישארו בתנוחה במשך שתי נשימות, וחזרו עליה גם עבור היד השנייה.
 

4. שחרור והרפיה 

אם אתם מתקשים לשמור על ערנות עד לסוף היום, הטכניקה הזו מומלצת מאוד עבורכם. מדובר גם בטכניקת ריפוי נהדרת עבור מי שמרגיש חסר ביטחון לגבי החלטות משמעותיות בחייו בתחום הכספי, בהקשר לעבודה, בכל הנוגע למערכת יחסים וכדומה. 

ריפוי באמצעות תנועות הידיים: תפיסת האמה, האצבע והאגודל יחדיו
הנחיות: הפנו את אצבעות כף יד ימין כלפי הרצפה והצמידו את האגודל, האצבע והאמה שלכם זה לזו. כעת, הניחו את אגודל יד שמאל מעל לשלוש אצבעות אלו, ועטפו אותן מלמטה באמצעות ארבע האצבעות האחרות של יד שמאל. הישארו במצב זה במשך שתי נשימות ואז שחזרו אותו בעזרת ידכם השנייה.

5. התחדשות כללית

כולם חשים מדי פעם בצורך "לאתחל" את היום, וזו התנוחה שתאפשר לכם לעשות זאת. במקביל, מדובר גם בטכניקה שמועילה למי שסובל מבעיות עור, תשוקה בלתי נשלטת למזון מתוק או מתנודות במצבי הרוח.
ריפוי באמצעות תנועות הידיים: לחיצה על האגודל
הנחיות: צרו עיגול באמצעות האגודל והאמה של יד שמאל, כאשר האגודל צריך לכסות את הציפורן של האמה. לאחר מכן הניחו את האגודל הימני במרכז המעגל שיצרתם, בין הציפורן של האמה לבין האגודל השמאלי. הישארו במצב זה במשך שתי נשימות, וחזרו על הפעולה גם בעזרת היד השנייה. 

6. הקלה על תהליך הנשימה

התנוחה הבאה מעניקה אנרגיה והתחדשות במצבים של תחושות הקשורות לדחייה חברתית, קשיים במערכות יחסים או בעת התמודדות עם כאב נפשי. בנוסף, היא מועילה גם עבור מי שסובל מבעיות עור או מאי נעימות באזור האוזניים. 
ריפוי באמצעות תנועות הידיים: יצירת צורת "משקפיים" עם הידיים
הנחיות: תוכלו לתרגל את התנוחה הזו בשתי הידיים בו זמנית. כל שעליכם לעשות הוא לכסות את ציפורני הקמיצה שלכם עם האגודלים של אותן הידיים, ולהישאר בה במשך שתי נשימות עמוקות.
 

7. נשיפת לכלוך ואבק

לעתים אנו חשים ב"לכלוך" בחיינו, כאשר הכוונה היא לאותן בעיות קטנטנות שמצטברות ומקשות עלינו לתפקד באופן הטוב ביותר, ומעוניינים להחזיר לעצמנו את השליטה על המתרחש. התנוחה הבאה תאפשר לכם לנשוף החוצה את כל הרגשות השליליים ולחוש מחוזקים ורגועים יותר.
ריפוי באמצעות תנועות הידיים: לפיתת כפות הידיים אחת בשנייה ויישור אצבעות האמה
הנחיות: שלבו את אצבעות שתי הידיים זו בזו, וישרו את שתי האמות כך שיגעו האחת בשנייה. הישארו בתנוחה זו במשך שתי נשימות עמוקות.

8. שאיפת שלווה

בדומה לתנוחה הקודמת גם הטכניקה הזו מיועדת להחזרת שליטה עצמית על החיים, אולם להבדיל ממנה המטרה כאן היא לא להיפטר מהשלילי אלא למשוך ולזמן אלינו את החיובי. 
ריפוי באמצעות תנועות הידיים: יצירת מעין צורת "לב" עם אצבעות האמה והאגודלים

הנחיות: קרבו את אמות שתי הידיים זו לזו, והפגישו אותן כך שיגעו זו בזו באזור הציפורניים. לאחר מכן קרבו גם את האגודלים האחד לשני, אולם הניחו את אגודל שמאל על גבי אגודל ימין. הישארו בתנוחה זו במשך שתי נשימות, וחזרו עליה שוב כאשר הפעם תניחו את אגודל ימין על גבי אגודל שמאל.

מקור: זיו ש.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.