maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

10 ערים האבודות המפורסמות ביותר בעולם

עיר הופכת לאבודה כאשר תושביה נוטשים אותה והיא מתחילה להתפרק. זה יכול לקרות כתוצאה ממלחמה, הגירה או אסון טבע, אבל בכל מקרה הערים הללו יכולות להישאר בסוג של  קפסולת זמן, להשאיר את הציוויליזציה קפואה בהיסטוריה ולחכות להתגלות. חלק מהערים הללו התגלו מחדש, אחרות טרם נמצאו והפכו לאגדה.
בין אם אמיתי או אגדי, זוהי רשימת הערים האבודות המפורסמות ביותר,שכבשו את דמיונם של היסטוריונים, ארכיאולוגים והרפתקנים.

אטלנטיס

אפלטון כתב על אטלנטיס שהיא הייתה ציוויליזציה מתקדמת, בעלת כוח ימי עצום. אטלנטיס כבשה את רוב אירופה לפני שהיא טבעה בים כתוצאה מאיזה שהוא אסון טבע.
למרות שסיפוריו של אפלטון נראים לרבים כמעשיות, תיאוריו לגבי האימפריה הגדולה שהקדימה את הטכנולוגיה של זמנה בשנים רבות, כבשה את דמיונם של סופרים רבים...

 

עיר הקיסרים

ידועה גם בשם העיר הנודדת והעיר הגדולה של פטגוניה, עיר הקיסרים היא עיר מיתולוגית. מאמינים שהיתה ממוקמת בקצה הדרומי של דרום אמריקה. העיר מעולם לא נמצאה ובשלב זה היא נחשבת לאגדה יותר מכל דבר אחר.

 

טרויה

טרויה נחשבה לעיר אגדית עד שנמצאה בטורקיה המודרנית. בחפירות בשנת 1870 התגלתה למעשה. בנוסף התגלה שכנראה היו ערים רבות, שבמשך השנים נבנו אחת על גבי השניה.

 

העיר האבודה Z

ככל הנראה ממוקמת עמוק בג'ונגלים של ברזיל, נאמר על העיר האבודה  Z כי היא מכילה תרבות מתקדמת הכוללת רשת מתוחכמת של גשרים, כבישים ומקדשים. לא נתגלתה מעולם כל עדות לקיומה של עיר זו. בשנים האחרונות, עיר הידועה בשם Kuhikugu נתגלתה ביערות הגשם של האמזונס, אשר הציגה ראיה לקיומם של ביצורים ותכנון מתוחכמים, מה שגרם לאנשים רבים לחשוב שיתכן והיא משמשת מקור לאגדת ה- Z.

 

פטרה

ממוקמת בירדן, אין ויכוח שזוהי אחת מהערים היפות ביותר ברשימה זו, פטרה. המאפיין המרשים והבולט ביותר שלה היא ארכיטקטורת האבן המצוינת והעדינה שלה, אשר מפוסלת מתוך הסלעים שממוקמים בהרים הסובבים אותה. היא נחקרה במאה ה- 18.

 

אל דוראדו

אחד מהמקומות המפורסמים ביותר מכל הערים המיתולוגיות, היא אל דוראדו.
אל דוראדו היתה הממלכה המיתית שנמצאה לכאורה בג'ונגלים של דרום אמריקה. העיר הייתה במנהיגות של מלך חזק ובזמנה היתה מאוד עשירה בזהב ותכשיטים.

 

ממפיס

עם הקמתה בשנת 3100 לפני הספירה, ממפיס הייתה עיר בירתה של מצרים העתיקה, ושימשה כמרכז האדמיניסטרטיבי (המנהלי) התרבותי במשך מאות שנים לפני שננטשה עם הקמתן של העיר תבאי ואלכסנדריה. למרבה הצער, אבנים שנלקחו מההריסות הוקצו להקמתם של יישובים בקרבת מקום וחלקים חשובים רבים של המקום נותרו אבודים בעיני ההיסטוריונים.

 

אנגקור

אזור אנגקור שבקמבודיה וסביבתה הגדולה, זוהה מאז כעיר הקדם תעשייתית הגדולה ביותר בעולם, והמקדש המאוד מפורסם של אנגקור, Wat, נחשב בדרך כלל כאנדרטה הדתית הגדולה ביותר שקיימת.

 

פומפיי

העיר הרומאית על שם פומפיי הוחרבה בשנת 79 לספירה לאחר שהר הגעש, וזוב, אשר היה ממוקם בקרבת העיר, התפרץ וקבר את הקהילה המקומית כולה תחת 60 רגל של אפר ואבנים. העיר הזו הוערכה ככוללת 20,000 תושבים לערך באותה תקופה, והיא נחשבה לאחד מאתרי הנופש החשובים ביותר לאנשי המעמד הגבוה של החברה הרומאית.

 

מאצ'ו פיצ'ו

מבודדת בקרבת בקעת אורומבמבה שבפרו, עיר זו מעולם לא נמצאה ונשדדה על ידי אנשי כיבוש והיה זה כך עד לביקורו של ההיסטוריון היירם בינגהאם בשנת 1911. נאמר על המקום הזה כי הוא שימש בית סוהר, אולם מחקר שנערך לאחרונה מרמז על כך שהמקום שימש ככל הנראה אחוזה פרטית של קיסר האינקה פאצ'אקוטי.

 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו