print header

מסע בין המקדשים העתיקים של באלי

באלי היא אי קטן ויפהפה במדינת אינדונזיה. בבאלי ניתן לראות ג'ונגל עבות, חופים חוליים, מפלים גבוהים ובעיקר הרבה מאוד מקדשים. ריבוי המקדשים העניק לאי את הכינוי "אי אלף המקדשים" אך למען האמת מספרם רב כל כך, עד שממשלת אינדונזיה לא טורחת לספור אותם. באי סוגי מקדשים רבים, אחדים מהם, מקדשי הים, נבנו עבור אלי הים של באלי. מקדשי הים ממוקמים על סלעים הבולטים מן המים, או על שפת הים ועל פי האגדה, מכל מקדש ניתן לראות את המקדש הסמוך לו, וכך נוצרת טבעת מקדשים המקיפה את האי. באוסף התמונות הבא תוכלו לראות את ההוד הקסום של מקדשי הים הבלינזיים.

מקדשי הים בבאלי

מקדש פורה לוהור. המקדש נבנה במאה ה-11, והוא משמש גם כאחד ממקדשי הים וגם כאחד ממקדשי רוחות השמיים, המגינים על האי מרוחות רעות. 

 

מקדשי הים בבאלי

מקדש פורה לוהור, מבט ממעוף הציפור. החורשה המפרידה את המקדש מהאי נקראת יער קקראן, והיא משמשת כחוצץ השומר על קדושת האתר.

 

מקדשי הים בבאלי

תושבי באלי הם בעלי אמונה חזקה מאוד, אך הם מחולקים לזרמים שונים. כל אחד משבעת מקדשי הים של באלי משוייך לזרם אחר. 

 

מקדשי הים בבאלי

מקדש טאנה לוט בשקיעה. על האי באלי שבעה מקדשים שנבנו עבור אלי הים. רוב מקדשי הים בנויים מתוך הסלע.

 

מקדשי הים בבאלי

גשר טבעי המוביל אל מקדש טאנה לוט. המקדש נחשב לאחד המקומות המצולמים ביותר על ידי תיירים במזרח הרחוק. מראהו הייחודי של המקדש, ומיקומו על הים מובילים לצילומים מרהיבים.

 

מקדשי הים בבאלי

על פי האגדה, מקדש טאנה לוט נבנה במאה ה-15 על ידי נזיר בשם נירארתה שבילה לילה על הסלע. הנזיר פגש בדייג מסתורי שהורה לו לבנות מקדש על הסלע. משמעות שמו של המקדש בבאלינזית - "האדמה שבתוך הים".

 

מקדשי הים בבאלי

מקדש טאנה לוט במזג אוויר סוער. למרות מיקומו של האי, ומזג האוויר הסוער של אינדונזיה, המקדש עומד על תילו כבר 600 שנים.

 

מקדשי הים בבאלי

על פי האמונה, נחשי ים ארסיים מגינים על המקדש מרוחות רעות. האגדה ממשיכה ומספרת כי הנזיר נירארתה זרק את צעיפו לים, וזה הפך לנחש ענק המקיף את סלע המקדש בגופו.

 

מקדשי הים בבאלי

מזבח במקדש דאלם אגונג פאדאנטגל. ברקע ניתן לראות מבנה גבוה ועליו פיתוחים ופסלונים רבים. הפסלונים מתארים את הרוחות הטובות, הרוחות הרעות ואת אלי האי.

 

מקדשי הים בבאלי

מקדש טירטה אמפול הוא לא אחד ממקדשי הים של באלי, אך הוא אחד המקדשים החשובים ביותר באי. בתמונה ניתן לראות מאמינים השוחים בבריכה הקדושה. על פי אמונתם, זרמי המים מסוגלים לרפא מחלות רבות בגופם.

 

מקדשי הים בבאלי

האגדה מספרת כי מלך רשע הרעיל את מי השתייה של אזור מסויים בבאלי והרג מאות אנשים. בתגובה, האל אינדרה קידש מעיין, כדי שבני האדם יוכלו להשתמש במימיו בבטחה. על המעיין נבנה מקדש טירטה אמפול, בעל בריכות המים המרפאות.

 

מקדשי הים בבאלי

למרות המראה השליו שלה, בריכה זו אינה חלק ממקדש, אלא ממלון יוקרתי. ברקע התמונה ניתן לראות מקדש באמצע הג'ונגל. על פי עדויות התיירים, בכל מקום אליו תביט על האי, תראה מקדש.

 

מקדשי הים בבאלי

בריכה שקטה זו נמצאת ליד אחד ממקדשי הים של באלי. המערה הנראית בתמונה נקראת בפי המקומיים "מערת הפיל".

 

מקדשי הים בבאלי

מקדש גדה פראנקאק מסמל את המקום בו עגן הנזיר נירארתה כשהגיע לראשונה לאי. זהו אחד המקדשים החשובים באי, ומאמינים רבים מגיעים אליו מדי יום כדי לקבל ברכות.

 

מקדשי הים בבאלי

תניני אבן במקדש גדה פראנקאק. תושבי באלי סוגדים לאבותיהם, ולכן לכל משפחה יש מקדשון קטן משלה. המקדשים הגדולים יותר, כמו המקדש שבתמונה, משמשים לחגים ולאירועים גדולים.

 

מקדשי הים בבאלי

קוף נהנה מאגוזים במקדש פורה לוהור. הקופים רשאים להיכנס ולצאת מהמקדשים כאוות נפשם, והם נוהגים לבקר בהם כדי לאכול ממנחות המאמינים.

 

מקדשי הים בבאלי

הנזירים החיים במקדשים מאכילים גם הם את הקופים, מתוך אמונה כי הקופים הם המגינים על המקדשים באי.

 

מקדשי הים בבאלי

מקדש פורה בסקי נחשב למקדש הקדוש ביותר בבאלי. המקדש בנוי על צלע הר הגעש אגונג.

 

מקדשי הים בבאלי

מקדש פולאקי. למרות שהאי נקרא "אי אלף המקדשים", מדריכי הטיולים מעריכים כי יש בו הרבה יותר מאשר 1,000 מקדשים. כל מבנה משפחתי קטן עם מזבח נחשב למקדש, וכך מגיע מספרם לעשרות אלפים ואף יותר.

 

מקדשי הים בבאלי

מקדש אולו דאנו בראטאן, השוכן במימי אגם בראטאן. לכל אחד מארגוני ההשקייה של האי יש רשת מקדשים משלו, הפרושה לאורך דרכי ההשקייה. אגם בראטאן נחשב למקור המים המרכזי של האי, ולכן המקדש הבנוי בו הוא אחד המקדשים הקדושים ביותר.

 

מקדשי הים בבאלי

משמעות שמו של המקדש הוא "לב אגם בראטאן", והוא נבנה לכבוד אלת האגם.

 

מקדשי הים בבאלי

קשת מופיעה מעל אחד המגדלים של מקדש אולו דאנו בראטאן. האגם בו ניצב המקדש נמצא במרכזו של הר געש. האדמה הגעשית היא פורייה במיוחד, עובדה שהובילה להיותו של ההר כולו קדוש לבאלינזים.

 

מקדשי הים בבאלי

משמעות שמו של מקדש רמבוט סיווי הוא "סגידת השיער". על פי האגדה, הנזיר נירארתה נתן מתנה לבני המקום - תלתל משערו. המקדש כולו נבנה סביב אותו תלתל, ולו הם סוגדים עד היום.

 

מקדשי הים בבאלי

השמש השוקעת צובעת את שמי באלי בצבעי אדום וסגול עזים. צלליתו של מקדש טאנה לוט מוסיפה חן לתמונה הנפלאה.

 

מקור: ארי להב
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו