print header

10 אתרי תיירות מפחידים מהעולם

יש מקומות שזכו למוניטין שלהם בגלל היופי המדהים, יש כאלה שלהם ערך היסטורי רב - ויש מקומות שהתפרסמו פשוט בגלל שהם מפחידים. בואו לגלות מקומות אפופי מיסתורין מהעולם, בהם התרחשו דברים שונים ומשונים שהפכו אותם לחומר עליו מבוססים סרטי אימה...

בית הקברות היהודי הישן של פראג
ישנם הרבה השערות לגבי המקום המיסתורי הזה, בו נקברו יהודי פראג. ראשיתו כפי הנראה במאה ה-15, אולם בחפירות ארכאולוגיות נמצאו ראיות לבית קברות קדום שנקרא הגן היהודי  וחלק מהחוקרים טוענים כי הוא בן מעל 1,600 שנים. המיסתורין האופף את בית הקברות היהודי בפראג נובע מצפיפות המצבות המאוד חריגה שבו. הסיבה לצפיפות המצבות היא שהיהודים לא יכלו לקנות אדמות כדי להרחיב את שטח הקבורה, ונאלצו לקבור את המתים בשכבות. בכל פעם שנגמר השטח, הוצאו המצבות, הונחה שכבת אדמה חדשה והמצבות הישנות הושבו למקומן לצד החדשות. זה הביא למצב של בית קברות בן 12 קומות בו קבורים לפי ההערכה 100,000 בני אדם, כשעל פני השטח נרות כ-12,000 מצבות.

אתרי תיירות מפחידים מהעולם
 

 

אאוקיגהארה - יער המתים ביפן
למרגלות הר פוג'י ביפן שוכן יער שהרבה מהאנשים שנכנסו אליו לא יצאו ממנו. במיתולגיה היפנית היער קשור לעולם השדים, מה שהפך אותו לאתר התאבדות פופולארי. בשנת 2010 לבדה התאבדו בו 54 בני אדם ולא אחת נכנסו תיירים אל בין העצים רק כדי לגלות גופות. התופעה הזו כה נפוצה שפקחי הפארק תלו שלטים ברחבי היער עליהם כתובים מסרים כמו "החיים יקרים" ו"חשוב על המשפחה שלך". שומרי היער מבצעים סיורים אחת לכמה זמן על מנת לאתר ולהוציא גופות של מתאבדים.

אתרי תיירות מפחידים מהעולם
 

 

בית החולים לחולי נפש הלינגלי, מזרח סאסקס, אנגליה
האתר שנמצא בדרומה של אנגליה, נראה כמו סט של סרט אימה, אך זהו מתקן ששימש להחזקה וטיפול בחולי נפש לפני שנים רבות. הוא נפתח ב-1903 ובמשך 90 שנים רצופות ביצע ניתוחי כריתת אונה במטופלים ואף חישמל אותם למוות. המוסד המצמרר ננטש בשנת 1994 ומאז הוא משמש כאתר לצלמים חובבים שבאים לתפוס בעדשתם את המראות המפחידים שלו.

אתרי תיירות מפחידים מהעולם
 

 

אי הבובות במקסיקו
האגדה מספרת כי לפני שנים רבות ילדה קטנה טבעה בתעלות המקיפות אי בלתי מיושב במקסיקו. מספר ימים לאחר מציאת הגופה חלה תופעה משונה. בובות רבות החלו לצוף אל האי ולאף אחד לא היה מושג מהיכן הן מגיעות. האדם שמצא את הילדה המתה החל לאסוף את הבובות ולתלות אותן על העצים במטרה להרחיק רוחות רעות ולפייס את רוח הילדה.

אתרי תיירות מפחידים מהעולם
 

 

הקטקומבות של פריז
דווקא אחת הערים הרומנטיות בעולם מסתירה תחת רחובותיה סודות אפלים ומצמררים. כעשרים מטר מתחת לפני הקרקע מצויה רשת של מנהרות באורך קילומטרים (החלק הפתוח לציבור הוא 1.7 ק"מ). המנהרות קיימות עוד מהתקופה הרומית, אז שימשו כמחצבות, אולם 1000 ומשהו שנים אחרי תקופת הרומאים, עבור המנהרות הסבה והפכו לאתרי קבורה. הסיבה לכך היתה המצב התברואתי הירוד של בתי הקברות במאה ה-18. ההערכות מדברות על עצמותיהם של כ-6 מיליון מיליון מתים אשר הועברו מבתי הקברות אל המחילות, ביניהם גם גיבורי המהפכה הצרפתית.

אתרי תיירות מפחידים מהעולם
 

 

מאטסו, מכרה הרפאים ביפן
פעם היה זה מכרה הגופרית הגדול ביותר במזרח אסיה, אולם בשנות ה-70 הוא ננטש ומאז העיירה שלצדו מתמסרת אל מחשכי הזמן. למיסתורין האופף את המקום הוסיף הערפל הסמיך האופייני לאזור, אשר לעתים מכסה את עיירת הרפאים עד שלא ניתן להבחין בה. הערפל בעצם הופך את העיר לבלתי נראית, מה שיוצר תחושה חזקה של עיר רפאים הנעלמת כלעומת שהופיעה.

אתרי תיירות מפחידים מהעולם
 

 

עיירת הרפאים סנטרליה, פנסילבניה
באמצע המאה ה-19 נוסדה עיירת הכורים הזו בצפון מזרח ארה"ב. היא התקיימה לה בשלווה כמאה שנה, עד שבשנת 1962 התרחש אירוע ששינה את ההיסטוריה שלה לנצח. אנשי העיירה ניסו לבצע שריפה שגרתית של זבל, אלא שאחרי ימים רבים בהם לא כתבה השריפה, התברר כי עורקי הפחם התת קרקרעיים הוצתו בטעות והחלו לבעור מתחת לפני השטח. מכרות הפחם הבוערים החלו "לבשל" את העיר מלמטה, תוך שהם משחררים עשן וגזים רעילים ומבקעים את הקרקע, עם טמפרטורה של 85 מעלות שנמדדה בעומק האדמה. בשלב מסוים התושבים כבר לא היו מסוגלים לסבול את סכנת החיים והעיר פונתה, מלבד 7 תושבים עקשנים שחיים בעיר המתה. ניסינות כיבוי גדולים התבצעו אך נכשלו וההערכה כיום היא שיש צורך בהשקעה של חצי מיליארד דולר על מנת לכבות את הבעירה התת קרקעית, שיכולה אחרת להמשיך בשלה מאות ואף אלפי שנים.

אתרי תיירות מפחידים מהעולם
 

 

מערות המוממיות של קביאן, הפיליפינים
מערות הקבורה שנחפרו בידי אדם, מכילות את שלדיהם השמורים להפליא של המון בני אדם. האתר מכיל מערכת מערות מורכבת ובכל פינה תמצאו מומיה שמורה היטב. המחשבה על ללכת לאיבוד בתוך קומפלקס כזה אינה מרתיעה חוקרים וארכאולוגים מהעולם, שבאים לצפות בפלא.

אתרי תיירות מפחידים מהעולם
 

 

שוק המכשפות בסונורה, מקסיקו
בשוק הזה לא תמצאו רוכלים המנסים למכור מלפפונים או עגבניות, אלא מכשפות היושבות בתאים קטנים ומציעות לעוברים והשבים להציל אותם מעוני וכפירה בעבור 10 דולר. החוויה המפוקפקת מושכת מבקרים בכל יום, המגיעים כדי להשתתף בטקסים של גילוי עתידות ולרכוש רכיבי כישוף כמו דם נחשים למשל.

אתרי תיירות מפחידים מהעולם
 

 

ביצת מאנצ'ק, לואיזיאנה
בפאתי ניו אורילנס שוכנת ביצה שנחשבת לרדופה. היא מכונה גם ביצת הרוחות, בעקבות אגדה על מלכת וודו שנתפסה שם בשנות ה-20 של המאה הקודמת, וקיללה את הביצה. בשנת 1915 נעלמו 3 כפרים בביצה לאחר סופת הוריקן, מה שהוסיף עוד יותר למוניטין המפחיד שלה.

אתרי תיירות מפחידים מהעולם
 
מקור: נטע חזן
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.